Rysuje się pewien układ geopolityczny z Polską

G. Braun wykreował swoją znaną ideę odnośnie roli Polski. Kondominium niemiecko-rosyjskie pod żydowskim zarządem powierniczym. Czy się komuś podoba czy nie ostatnio wszystko kręci się wokół tego słynnego zdania. Które niekoniecznie należy brać dosłownie. Braun dokonał pewnej syntezy haseł. Natomiast dzisiaj politycy i media zaczęły kreować pewne silne podziały, czerpiąc z tego zestawu, eksponując wartości wokół których Polska ma się obracać. Ta polityka zgrywa się częściowo z tym co mówiła Daria Dugina o czym wspomniałem. Twierdziła ona że przyszły świat przestanie być globalny z jednolitym centrum politycznym. Daria miała tu myśli do niedawną jawną dominującą rolę USA (czemu Duginowie oczywiście się przeciwstawiali) wraz z współpracującą Europą. Razem tworzący ideologiczne oraz cywilizacyjne światowe centrum narzucające globalnie swoje wartości. Daria twierdziła że świat ten odchodzi do przeszłości. Zamiast tego powstanie kilka dużych bloków politycznych, kreujących własny lokalny porządek. A mi się wydało, obserwując światowy bieg zdarzeń że coś jest w tym zamyśle. Daria po prostu mogła mieć dostęp do pewnych informacji czy planów powstających gdzieś na globalnych szczytach władzy i stąd jej pomysł na taką koncepcję.

Dzisiaj właściwie wydaje się być pewne że do tego zmierzamy. Nie przypadkiem już od dawna jest mowa o rosyjsko - niemieckim sojuszu. Od początku idea ta wydawała mi się naciągana. Po prostu poza paroma słownymi deklaracjami, w szczególności ze strony rosyjskiej (ktoś im tu wierzy?), nie poszły za tym żadne poważne działania. Ostatecznie dzisiaj właściwie nic nie wskazuje na istnienie takiego sojuszu. Jednak obecnie widać że uparte medialne forsowanie idei istnienia tego sojuszu miało swój cel, w szczególności w Polsce. Media i rząd wytworzyły wrażenie że Polska znalazła się między młotem i kowadłem. Nie mamy komu zaufać. Jedyną naszą szansą jest ... oczywiście zbudowanie naszego sojuszu. W takim układzie ostatnie działania naszego rządu (ale i UE) stają się jasne, spójne. Po prostu jesteśmy właśnie na etapie tworzenia lokalnych bloków geopolitycznych. Polska najwyraźniej ma pozostać poza blokiem, którym dzisiaj jest UE. Czy po prostu Zachodnia Europa. Stąd ciągły medialny atak na Niemców, na UE. Która swoja drogą czyni analogiczne kroki, tak prowadząc swoją politykę wobec Polski by nasz rząd miał swoje preteksty do tworzenia tych wszystkich sztucznych podziałów.
Wszystko się zazębia. Najpierw złe Niemcy i złe Ruskie. W tym roku rząd podbija stawkę poczynając prowadzić agresywną antyniemiecką i antyunijną politykę czy raczej retorykę. Podkreślane są wszystkie niezgodności, krzywdy. Z dość drugorzędnej sprawy KPO uczyniono kolejną, krzykliwą kość niezgody między nami i UE. Akurat teraz rząd występuje z projektem Reparacji a w historię tą stara się wmieszać Żydów. Jednocześnie zacieśniają się nasze związki z Ukrainą. Która ma nas poratować i węglem i prądem.
Z drugiej strony mamy zaś kolejne informacje typu: Bruksela wbrew Warszawie pracuje nad wspólnymi oszczędnościami prądu. Polskie kontrpropozycje wobec Komisji Europejskiej z małym poparciem. Jest to odpowiedź na ostatnią „inicjatywę” Morawieckiego i jego podróż po Europie, którą, pewnie nie przypadkiem, zakończył w Kijowie. Morawiecki wysunął swoje propozycje ale od początku była to jedynie gra pod polską publiczkę. Każdy polityk doskonale wiedział że niewiele z tego wyniknie, Morawieckiemu chodziło tylko o to by móc winą obarczyć Komisję UE, która odrzuca nasze propozycje. Tak ma uznać Polak nie myśląc o tym że ani nasz rząd ani Morawiecki nie zrobili nic by przekonać kogoś w UE do naszych pomysłów. Po prostu Morawiecki sobie gadał w zupełnej próżni. O czym świadczą i inne zdarzenia. Macron przykładowo po wizycie Morawieckiego oskarżył Polskę o podżeganie wojenne. A pani minister Moskwa bardzo krytycznie wypowiada się ciągle o unijnych planach oszczędności energetycznych deklarując że Polska na wszystkie nie może się zgodzić. Przykładowo: Moskwa: Przewodnicząca KE nie ma kompetencji, by zmuszać jakiekolwiek państwo do oszczędzania energii. Co w jakiś sposób jest znamienne gdyż pani Moskwa doskonale wie że oszczędności i tak nastąpią. Sami i tak to wdrożymy, ponieważ nie mamy innych możliwości. Zresztą już to się dzieje jak przyznaje. Moskwa doskonale wie że UE ma tu rację ale o co innego obecnie chodzi! Nie o prąd ale kolejny krok prowadzący do podziału. UE robi swoje a my swoje. I pan Kuźmiuk w ostatnim wpisie swoje. Na rzecz tej samej sprawy. Tego samego podziału.

Którego celem jest stworzenie dziwacznego bloku politycznego. Zwanego jako Międzymorze? Polska, Litwa, Ukraina. Może Czechy i Słowacja. To chyba będzie to. Mamy stanąć i oprzeć się domniemanemu blokowi Niemcy - Rosja. Wbić klin. Tylko że chyba każdy widzi jak słaby jest ten nasz blok porównując z resztą. Szczęśliwie obecnie dochodzi do kolejnych zdarzeń, które nadają jakiś pozór sensu tej strukturze. Przykładowo ostatnie ukraińskie sukcesy wytwarzają kluczowe poczucie bezpieczeństwa. Co jest naprawdę ciekawą rzeczą. Przykładowo ostatnio sporo czasu spędziłem przekonując tutaj że rząd prowadzi samobójczą politykę akurat teraz idąc na udry z Niemcami. Zadawałem podstawowe pytanie: co jeśli na Ukrainie wydarzy się coś złego? Jak sobie poradzimy mając wroga za Odrą? Rząd byłby skompromitowany a opozycja triumfująca. Zamiast tego mamy sytuację odwrotną. Ukraina prze naprzód. Póki co tego czegoś złego nie widać. A rząd dostaje jakieś karty do ręki, która niedawno wydawała się pusta. Ciekawa sprawa! Przypadek czy ... rząd wiedział co robi? Tylko skąd?
Trudno o inne wyjaśnienie jak to że pewne ludki na górze wiedzą to i owo i dlatego nasz rząd wziął się za wydawałoby się skazane na porażkę przedsięwzięcie. Oczywiste jest że gra toczy się wysoko. Ktoś rozdziela role na samej górze. A Morawiecki robi to co robi gdyż właśnie stamtąd dostał informacje (i polecenie) żeby to właśnie robić, gdyż gdzieś tam dbają by jego misja się powiodła. Przynajmniej na razie.

I na razie wydaje się być dobrze. Tworzymy to Międzymorze. Integracja z Ukrainą postępuje. I zapewne będzie postępować. Wraz pogłębianiem się podziałów między nami i UE. Widać że to ma być właśnie sposobem rządu na sukces. Wytworzenie wrażenia odrodzenia starej dobrej Rzeczypospolitej. Jest Polska. Litwa. Ukraina. Będzie można się tym karmić podczas kiedy wciąż nierozwiązany jest problem węgla, gazu i prądu. Ale już Ukraina obiecuje węgiel i prąd. Choć jak się zdaje w niewystarczających ilościach.

Tak to obecnie wydaje się wyglądać i można wyciągnąć z tego pewne wnioski.
Po pierwsze nasza nowa międzymorska rzeczpospolita będzie wciąż bardzo słabym krajem i wymaga opieki wyższych sił by przetrwała. Jakie to siły? Skoro nie niemieckie ani rosyjskie no to zostają ... żydowskie. Ten cały zarząd powierniczy. Oczywiście, tak naprawdę w tle jest Wielki Sojusznik zza Oceanu ale ten ma i będzie mieć coraz więcej swoich problemów. Wewnętrznych oraz związanych z Chinami. Pamiętajmy że dopiero jesteśmy na etapie tworzenia bloków. Nadchodzi czas na te azjatyckie. Więc mowa o żydowskim zarządzie powierniczym nie jest bez sensu.
Po drugie, no właśnie, dopiero zaczynamy. Będzie się dziać a nasze położenie jest takie dość nijakie. Trudno sobie wyobrazić byśmy uniknęli kłopotów gospodarczych. A te będą wodą na młyn opozycji. Tak naprawdę nasza mała rzeczpospolita wydaje się być skazana na porażkę i kolejne rozdarcie sukna. Z pewnością będzie gorąco politycznie w naszym kraju. Z jednej strony za Odrą wciąż jest UE, kojarząca się ze starymi wygodami. A z drugiej, ktoś, kto nie chce byśmy się pogodzili z krajem za Odrą. Czyli różowo nie będzie.
Po trzecie każdy powinien sobie uświadomić jak wysoko toczy się gra i jak słabą pozycję zajmujemy a nasz rząd w takim układzie nie ma najmniejszych szans na niezależność. Przeciwnie. Paląc mosty na Odrze skazuje się nieodwołalnie na łaskę swoich protektorów.
Których celów nikt tutaj nie zna ale możemy być pewni że raczej nie o Polskę im chodzi. A gra może być naprawdę ciekawa.
Przykładowo... gdyby nie Putin i jego beznadziejne posunięcia na Ukrainie nie doszłoby do tego co mamy. Co też (naprawdę!) powinno dawać do myślenia...

Jeszcze będzie się dziać!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

11-09-2022 [12:49] - Jabe | Link:

Pogubiłem się. Pan poważnie pisze o budowie nowego bloku, czy jedynie re­lacjonuje narrację? Polska będzie w bloku, który suweren wskaże, a póki co zostaliśmy przydzieleni do tego, w którym jesteśmy. Kropka. Niemcy to z pewnością wiedzą, jak i to, że awan­turnictwo jest na użytek we­wnętrzny, bo ze sprawami dla dorosłych należy udać się do suwerena. No ale wątek żydowski jest ciekawy. Spłata 447?

Obrazek użytkownika smieciu

11-09-2022 [13:16] - smieciu | Link:

Pan poważnie pisze o budowie nowego bloku, czy jedynie re­lacjonuje narrację?
Jedno i drugie, gdyż jesteśmy w trakcie. Oczywiście że nasz rząd uczestniczy w tym na zasadzie wykonawstwa a nie sprawstwa.
Poza tym jednak nie poruszam problemu dokładnie kto i dlaczego. Piszę jedynie o efektach, które według mnie będą mieć miejsce.
Tymi efektami, postrzeganymi geopolitycznie, będzie powstanie tych Bloków, co sugerowała Daria Dugina.
Wydaje mi się że do tego dążymy jeśli chodzi o nieodległą przyszłość.

Obrazek użytkownika sake3

11-09-2022 [13:56] - sake3 | Link:

@śmieciu.....Nie zastanawia sie Pan kto i dlaczego ale już wie i mówi o efektach.To trochę nielogiczne.

Obrazek użytkownika smieciu

11-09-2022 [14:06] - smieciu | Link:

Napisałem że nie poruszam (w tekście, by nie komplikować i przedłużać) tego problemu... A nie że się nie zastanawiam.

Obrazek użytkownika Pers

11-09-2022 [12:51] - Pers | Link:

smieciu
//gdyby nie Putin i jego beznadziejne posunięcia na Ukrainie //
Dlaczego beznadziejne?
Rosja kontroluje 25% Ukrainy, która wytwarza 80% PKB.
A jeszcze została Odessa i korytarz di Naddniestrza.
Putin nigdy nie twierdził że chce całej Ukrainy ani nawet Kijowa. To wymysł zachodniej propagandy.

Obrazek użytkownika smieciu

11-09-2022 [13:23] - smieciu | Link:

Dla mnie ta wojna jest pretekstem. Wspominałem. Nie chodzi Putinowi o klasyczne wojenne zwycięstwo, zajęcie terytoriów.
Rosja kontroluje 25% Ukrainy, która wytwarza 80% PKB.
No właśnie. Wydaje się że chodziło o zniszczenie tego gospodarczego potencjału. Można na to patrzeć jak na element ostatniej światowej mody. Rozwalajmy to co działało: np. energetykę węglową.
Obecna wojna ma bardziej wymiar gospodarczy, a jeszcze bardziej chyba ideowy. Zamiast tego ludzie cieszą się że Putin stracił 2tys czołgów. Tyle że patrząc na tą wojnę z punktu widzenia gospodarczego, czy nawet kreacji bloków o czym wyżej piszę, czołgi te wykonały zadanie i są zwyczajnie zbędne.

Często pisząc muszę upraszczać gdyż inaczej musiałbym pisać wielkie elaboraty. Stąd niezrozumienie. Staram się jednak tekst po tekście coraz bardziej rozjaśniać moje stanowisko i postrzeganie tego wszystkiego.

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-09-2022 [13:31] - Tezeusz | Link:

@ Rus gówno
skad wiesz, skąd masz takie info tak teraz szkolą  I nie putin a bandyta putin
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

11-09-2022 [13:35] - Tezeusz | Link:

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował dzisiaj o odbiciu przez siły ukraińskie z rąk wojska rosyjskiego miejscowości Czkałowske w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy, gdzie trwa ukraińska kontrofensywa.
"Jeszcze jedna wyzwolona miejscowość!" - napisał prezydent w Telegramie i opublikował nagranie, na którym widzimy zawieszanie ukraińskiej flagi. 
"I tak będzie wszędzie. Wygonimy okupantów z każdego ukraińskiego miasta i wsi"
- dodał szef państwa, dziękując ukraińskim bohaterom.
Według oficjalnych informacji władz, Ukraińcy zdołali wedrzeć się w głąb pozycji rosyjskich na ok. 50 km. W sobotę informowano o odbiciu Kupiańska i toczących się walkach o Izium. Według informacji nieoficjalnych, Ukraińcy zajęli już m.in. Izium, Łyman oraz Wołkowskie. Także nieoficjalnie - wojska ukraińskie pojawiły się również w pobliżu lotniska w Doniecku.
Ukraińcy powinni zagonić tą zbrodniczą hołotę do prac związanych z odgruzowaniem zniszczeń za miskę zupy jedynie. A wszystkich tych , którzy dokonywali mordów na cywilach postawić przed plutonem egzekucyjnym i rozstrzelać.

Orkowie tak spierdzielaja,że aż mają osrane ze strachu gacie.

Obrazek użytkownika smieciu

11-09-2022 [13:42] - smieciu | Link:

Nie neguję tego. Ukraińskich sukcesów.
Raczej uważam za dziwne i zastanawiające. Zaskakująco na rękę naszemu rządowi w jego działaniach.

Obrazek użytkownika sake3

11-09-2022 [14:19] - sake3 | Link:

@smieciu....Pisze Pan-,,Integracja(Polski) z Ukrainą zapewnie będzie postępować wraz z pogłębianiem podziałów między nami a UE''. W dalszym zdaniu Pan uważa że to sposób rządu na sukces.Jest Pan tego taki pewien? Nie ma nic do zarzucenia UE a winą za pogłębienie podziałów obarcza rząd.Jak zwykle trzeba walić w rząd to już przyjęty trend i linia postępowania dla wygrania wyborów.Traktowanie państw bloku posowieckiego w UE jest widoczne dla każdego ale łatwiej udawać ,że się tego nie widzi. Nawet wtedy kiedy UE wcale się z tym nie kryje.Ciekawe jak będzie z prawem weta i kiwaniem Polski we wszystkich sprawach.Pan poprzednio tłumaczył ,że UE nam zafundowała autostrady ,gazoport,blok kontenerów.Czy tylko Polsce ,inne kraje nie były beneficjentami nawet w dużo większym stopniu? UE rzeczywiście była ochocza ale w samkcjach,karach i upokarzaniu Polski.Tego też Pan nie widzi? 

Obrazek użytkownika smieciu

11-09-2022 [14:42] - smieciu | Link:

@sake3
Chyba otworzę dla ciebie specjalny kącik wyjaśniający :)
Ok.
W dalszym zdaniu Pan uważa że to sposób rządu na sukces.
Wyjaśnienie:
Idą ciężkie czasy. Pisałem, uważam że rząd prowadzi samobójczą politykę nie mając nic w zanadrzu a stawiając się UE. Jak się jednak okazuje rząd znalazł sposób. Chce przykryć problemy integracją z Ukrainą czyli propagandowym wskrzeszeniem I RP. Ma być jak dawniej. Wyborcy PiS dostaną swoją strawę. Kiedy, na wskutek problemów gospodarczych opozycja będzie zyskiwać, PiSowcy zwyczajnie zaczną krzyczeć że tamci są zdrajcami chcącymi się podporządkować Niemcom, podczas kiedy nasz wspaniały rząd próbuje przywrócić zapomnianą świetność i ... niezależność. Tym rząd zamierza przykryć niedobory surowcowe i inne problemy. Będzie dużo gadki o ukraińskim potencjale. Że wystarczyć będzie przeczekać by zaplecze ukraińskie, zapewniło naszemu krajowi świetność. Że jest źle ale jeśli mimo wszystko ludzie zaufają to będzie dobrze!

Odnośnie UE. Ja nie piszę u licha że ta jest dobra! Ciągle piszę o jej prowokacjach. Sugerując raczej że ostatnie wypadki rozgrywane są ręka w rękę. Zarówno UE jak i nasz rząd robi dużo by zaostrzyć stosunki. Jakby obu stronom zależało na tym samym. Staram się też wykazać że nie można utożsamiać Niemców z unijnym złem. Gdyż należałoby w takim układzie odpowiedzieć na pytania co z dobrymi rzeczami (które wymieniasz) które robi dla nas UE. Trzeba się zdecydować. Przyznać że jeśli Niemcy kręcą UE to też dużo zrobiły dla Polski. W szczególności zabezpieczyły ją finansując gazowe przedsięwzięcia przed dużo poważniejszym kryzysem. Po prostu jednostronne plucie na Niemców jest nonsensem, urabianiem łykających tandetę głupków.
A że UE ogólnie kontroluje Polskę? Takie są realia. Dorosła rzeczywistość a nie bajki dla dzieci wierzących że Polska jest niezależnym bytem, która da radę funkcjonować nie kontrolowana i wyzyskiwana przez kogoś tam. Np. Żydów.

Obrazek użytkownika sake3

11-09-2022 [15:29] - sake3 | Link:

@śmieciu....No to ja w podzięce za kącik objasniający takiego durnia jak ja  pokażęe jak zrozumiałam cenne rady i czy zdałam egzamin. Wg mnie dochodzi do zbyt mocnej ingerencji UE w życie gospodarcze państw członkowskich.Ne ma już mowy o równych dla wszystkich szansach,widoczny protekcjonizm.Dzisiaj UE stosuje argumenty o dziwacznych nazwach ,,kamienie milowe''  dość wybiórczo ,a niektórym państwom (Polsce) zabrania realizacji swoich celów.Teraz już nie ma miejsca na państwa narodowe.Musieliśmy się zgodzić na mechanizmy warunkowości idiotyczne zmiany klimatyczne,zmiany w sądownictwie.Czy naprawdę sądzi Pan że to wszystko powinno wzbudzać w polskim rządzie aplauz? MYślę że egzaminu nie zdałam,bo Pan raczej tych wyników moich wniosków nie widzi za niekorzystne dla Polski. Jednostronne ,,plucie na Niemców.''......Nie takie znowu jednostronne.A może to nie plucie a prawda? A jak to było z tym zagłodzeniem Polski,kto to zaproponowal,nie Niemka?  

Obrazek użytkownika smieciu

11-09-2022 [16:05] - smieciu | Link:

Czy naprawdę sądzi Pan że to wszystko powinno wzbudzać w polskim rządzie aplauz?
Jeśli traktujesz poważnie nasz rząd, czyli uznajesz że siedzą tam myślący ludzie to musisz uznać że wiedzą od dawna czym jest UE lepiej jeszcze niż ty. A mimo to do tej pory nie przeszkadzało to naszym nadmiernie. Wykonywali polecenia UE. Bez przerwy to podkreślam. Dlaczego akurat teraz dochodzi do chryji?
To naprawdę, obecnie, nie jest dobre posunięcie naszego rządu, który wykonał też inne podejrzane. Niedługo wyjdą efekty. I wtedy należałoby się zastanowić czy rządowi zależy na tym co Pani? Może nie należy myśleć życzeniowo? Wyobrażać sobie że rząd opiera się UE bo nagle uznał że UE jest zła. Tylko że chodzi o coś innego. Co jest częścią globalnej układanki a nie samotną, nagłą inicjatywą bo rząd uświadomił sobie w tym roku że UE chce dla nas źle. A i też jakoś tak układają się duże wydarzenia np. na Ukrainie, które sugerują odtworzenie Rzeczypospolitej dwojga czy trojga narodów.
Jakoś ciężko mi uwierzyć że rząd po prostu przejrzał na oczy i powiedział „pieprzyć to” podczas kiedy dopiero dzisiaj, tego dnia, możemy uznać że sytuacja na Ukrainie ma szansę się ustabilizować bez czego Polska miałaby dużo kłopotów. Np. obniżenie rankingu gospodarczego, upadek złotówki itp.

Obrazek użytkownika sake3

11-09-2022 [17:31] - sake3 | Link:

@śmieciu....A nie sądzi Pan ,że po tych wszystkich ,,przyjemnościach''' które nam UE funduje krok po kroku rząd może mieć po prostu dość? Niczym w małżeństwie żona która po latach ma już serdecznie dość zdrad małżonka Przecież widać,że rząd doszedł do ściany,bo ściany niechęci i bezczelności UE nie da się przebić. Co sądzić o ,,negocjacjach których wynik się ogłasza,a potem UE zmienia zdanie? Albo z judaszowskim uśmieszkiem wita się Tuska nazywając go przyszłym premierem.

Obrazek użytkownika Valdi

12-09-2022 [02:30] - Valdi | Link:

No i pogadali sobie ... Śmieciu z Jabe, Jabe z Persem, Pers ze Śmieciem ....
Do dyskusji dołączyła Sake . Ta kobieta powinna zostać wyświęcona !

Obrazek użytkownika sake3

12-09-2022 [08:01] - sake3 | Link:

Za to wy poprzez swoje milczenie zgadzacie się z tezami pana śmieciu Ja przynajmniej próbowałam przedstawić inny punkt widzenia niż on prezentuje.Samotnie,bo panowie są przecież  zbyt wielcy.

Obrazek użytkownika u2

12-09-2022 [08:08] - u2 | Link:

Za to wy poprzez swoje milczenie zgadzacie się z tezami pana śmieciu

Jakimi tezami ?

Obrazek użytkownika sake3

12-09-2022 [09:04] - sake3 | Link:

A jak mam nazwać wywody pana śmieciu jak nie tezami? Które zresztą podpiera obszernymi tłumaczeniami?,, Samobójcza poltyka rządu względem Ukrainy, Niemcy nie tacy źli jak nam się wydaje'' ,nie ma sojuszu rosyjsko-niemieckiego, Eurazja to wykwit naszej wyobraźni''.......Proszę sięgnąć choćby do jego wpisu z wczoraj o 14:42.i wcześniejszych. Próbowaliście polemizować? Skądże ,łatwiej ,,wyświęcić'' sake.

Obrazek użytkownika u2

12-09-2022 [09:41] - u2 | Link:

Niemcy nie tacy źli jak nam się wydaje

Akurat na tę tezę odpowiedziałem w komentarzu pod artykulem JzG. Są dużo, dużo gorsi. No i przestrzegłem przed możliwym samobójczym atakiem Niemiec na Polskę zgodnie z wizjami Mariana Węcławka :-)

Obrazek użytkownika sake3

12-09-2022 [10:28] - sake3 | Link:

Oczywiście,tak Pan odpowiedział.Ja swój komentarz zaś skierowałam do tych co lekceważą zagrożenia wynikające z aktywności trolli. skupiając swoją krytykę na swoich.W ten sposób tym trollom pomagają. 

Obrazek użytkownika u2

12-09-2022 [10:40] - u2 | Link:

lekceważą zagrożenia wynikające z aktywności trolli

Droga sake, nie trzeba aż tak poważnie podchodzić do aktywności trolli. Troll z definicji i z widocznej praktyki na NB jest tylko po to aby komuś naubliżać i zrobi wszystko aby dyskusja zeszła na poziom wulgaryzmów, gdzie pokona oponenta swoim doświadczeniem. Patrzcie, mój oponent używa wulgaryzmów, a ja jestem czysty jak Putler :-)

Obrazek użytkownika sake3

12-09-2022 [11:03] - sake3 | Link:

A czy ja jako ten ,,oponent'' zeszłam kiedyś na poziom wulgaryzmów? 

Obrazek użytkownika smieciu

12-09-2022 [11:27] - smieciu | Link:

@sake3
Daj sobie z nim spokój, oskarża innych a sam jest zwykle pierwszym komentującym pod wpisami. To on jest tutaj prawdziwym trollem bez przerwy tłuczącym swoje i tak samo. Dostał nawet ksywkę: bot. Tak to wygląda. Nie przegadasz go bo cały dzień spędza na NB tylko czekając by coś dodać. To klasyczny przypadek. On się tym żywi.

Obrazek użytkownika sake3

12-09-2022 [11:56] - sake3 | Link:

Nie zamierzam dać sobie spokoju,mogę dyskutować z każdym i przedstawiać swoje racje pod warunkiem,że nie będę tolerować wyzwisk po moim adresem. Pan @u2 nalezy do tych rozmówców z którymi dobrze się dyskutuje,dużo wie,nie jest zacietrzewiony ani wulgarny. Ja też w dyskusji powściągam emocjei nikogo nie obrażam.

Obrazek użytkownika Poliniak

15-09-2022 [09:39] - Poliniak | Link:

@smieciu

Oficjalna propaganda dla naiwnych ruskich gojów:

- Teoria spiskowa „Sobowtóry Putina”:

https://cyclowiki.org/wiki/%D0%94%D0%B2%D0%BE%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8_%D0%9F%D1%83%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0 

- „Putin powiedział, że zaproponowano mu użycie sobowtóra, ale odmówił” – „20 pytań do Władimira Putina”:

https://tass.ru/politika/7848795 

VS

Rzeczywistość:

- „Rosja jest niszczona przez sobowtórów Putina”:

https://www.youtube.com/watch?v=1GzsK-P-Unc  (ustaw polskie tłumaczenie!)

I masz już odpowiedź, dlaczego Rosja za rządów "Władimira Putina" wciąż jest tą anglosaską kolonią!

A zatem, co się tyczy ów "dziwnej wojny" (cyt. smieciu) na Ukrainie ---> „Mędrcy Syjonu w dalszym ciągu prowadzą swą krwawą rozgrywkę z gojami tego świata!”:

https://www.facebook.com/100008630945669/videos/959662588247419/ 

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Poliniak

16-09-2022 [22:56] - Poliniak | Link:

@smieciu 

https://swiatowid.video.blog/2022/09/16/igor-girkin-sytuacja-na-froncie-i-nie-tylko-w-dniach-15-16-09-2022-rosyjski-titanic-i-ucieczka-z-planety-rozowych-kucykow/ 

&

«Обманутая Россия» / "Oszukana Rosja" :

http://xn----7sbac2buiegtmahn6pg.xn--p1ai/

Светлана Лада-Русь / Svetlana Lada-Rus :

https://www.youtube.com/c/SvetlanaLadaRusTV/featured

Группа поддержки проектов „Обманутая Россия” / Grupa wsparcia projektu "Oszukana Rosja" :

https://vk.com/skvoz_apokalipsis

Россию уничтожают двойники Путина / Rosja jest niszczona przez sobowtórów Putina :

https://www.youtube.com/watch?v=1GzsK-P-Unc

НОВЫЙ МИРОВОЙ БЕЗ ПОРЯДОК / NOWY ŚWIAT BEZ PORZĄDKU :

https://www.youtube.com/channel/UCpAisXCUb5HgDrm4_-3sMWQ

„Mędrcy Syjonu w dalszym ciągu prowadzą swą krwawą rozgrywkę z gojami tego świata!” :

https://www.facebook.com/100008630945669/videos/959662588247419/ 

@smieciu

"Jeśli ktoś zamierza mnie tak po prostu wyzwać to trudno. Generalnie jednak nie chce mi się wdawać w przepychanki ani udowadniać że PiS jest zły. Nie chcę wałkować tego tematu bo jak pisałem - nic nie da się zrobić. Być może jedyne co można zrobić to stworzyć wąską niszę grupki oszołomów, którzy sobie podyskutują w swoim gronie dziwadeł nie mających wpływu na cokolwiek ;) Przy czym zabawne byłoby zrobić to na naszychblogach. Miejscu przecież tak silnie zespolonym z wielką oficjalną propagandą." 

"Anarchia czyli Świadomość"! Pozdrawiam!

P.S. https://www.youtube.com/watch?reload=9&v=XT-yBiUo-GY ;)