Nacjonalizm albo śmierć!

Przyzwyczailiśmy się już, że przedstawiciele antypolskich mediów i tak zwana totalna opozycja, próbują obarczyć narodowców, ale też rządzących winą za każdą awanturę, którą się tylko uda. Niech jako przykład posłuży sytuacja, która miała miejsce w czasie pogrzebu Inki i Zagończyka, kiedy to Matusz Kijowski, choć nawet nie zna nazwiska Inki, postanowił uczcić jej pamięć wpadając sobie, z flagami KOD-u, które przypadkiem miał przy sobie, na mszę pogrzebową, w połowie jej trwania. Choć nie ma dowodów na to, by został zaatakowany przez ONR, to właśnie ten ruch jest najgłośniej oskarżany! Mamy do czynienia z insynuacjami, które każdy wybryk chuligański próbują przypisać środowiskom patriotycznym. Gdy w Warszawskim tramwaju napadnięto na Polaka mówiącego po niemiecku, w przekazach mediów (tych znanych ze swej "obiektywności") bandyta, który dokonał napaści zyskał miano “patrioty”, a z ust samego poszkodowanego dało się usłyszeć, że za wszystko odpowiada oczywiście Prawo i Sprawiedliwość! Pewnie wszyscy teraz w TVN-ie modlą się, by bandziora nie złapali, bo jak się okaże, że to zwykły pijany chuligan, cała ich narracja się zawali!

Niestety do tych bezpodstawnych ataków i oszczerstw pod adresem ruchów narodowych ponownie przyłączyli się przedstawiciele polskiego Kościoła Katolickiego.

Prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak, podczas 26. Forum Ekonomicznego w Krynicy, mówiąc o nacjonalizmie powiedział:

"Aprobata dla tego typu myślenia nie tylko jest niewłaściwa, ale wręcz heretycka - tak nie może być. To odciąga od tego, co jest istotą chrześcijaństwa"

Uczestniczący w tej samej dyskusji inny przedstawiciel kościoła katolickiego, dominikanin ojciec Maciej Zięba też nie oszczędzał narodowców mówiąc:

"Niepokoi mnie pełzający rozwój nacjonalizmu i jego łączenie z religią. To jest pogaństwo, bezbożność i herezja. To jest niebezpieczne dla Kościoła świętego".

Najprościej - i tak pewnie spogląda na to hierarchia polskiego kościoła - patrzeć na nacjonalistów przez pryzmat nacjonalizmu niemieckiego. Ale nie wolno mylić lewicowego, socjalistycznego nacjonalizmu spod znaku swastyki, z polskim ruchem narodowym! To absolutnie nie jest to samo!

Różnica pomiędzy narodową demokracją, a narodowym socjalizmem jest taka mniej więcej, jak między dwojgiem ludzi, z których pierwszy ma dobre serce, a drugi ma zawał serca...

Jeżeli ojca Ziębę niepokoi łączenie się nacjonalizmu z religią, wypada mu przypomnieć, że - na całe szczęście - polski nacjonalizm od początków swego istnienia był z religią związany. Jak piszą autorzy książki Polska dla Polaków,Marek Chodakiewicz i Jolanta i Wojciech Muszyńscy: "W warunkach polskich wysiłek modernizowania ludu powiódł się dopiero wtedy, gdy narodowcy porzucili swój wczesny indyferentyzm, jeśli nie wrogość, wobec religii i otworzyli się na chrześcijaństwo, a na rzymski katolicyzm w szczególności."

Jak można przeczytać we wprowadzeniu do tej książki: "Nacjonalista do obrony interesów narodowych mobilizuje naród społecznie, politycznie i kulturowo. Im mniejszy jest udział religii i tradycji w życiu narodu, tym skrajniejszy jest nacjonalizm."

Polscy narodowcy otworzyli się na ten sam rzymski katolicyzm, który dziś, ustami głowy polskiego kościoła, wyrzuca współczesnych narodowców poza jego obręb!

Nawiązując do Ewangelii, którą czytano w kościołach w dniu, w którym piszę te słowa, (Łk 15 1-32), śmiem twierdzić, że hierarchowie Kościoła zamykając usta księdzu Jackowi Międlarowi, którego przecież powinni bronić, zachowują się jak kobieta, która zamiata dom, ale nie po to, by znaleźć zgubioną drachmę, ale po to by wymieść poza kościół niektórych jego wiernych synów. Ksiądz prymas, zarzucając nacjonalistom herezję, nie tylko nie wyrusza na pustynię, by znaleźć zagubione owce, ale korzystając z wysokiej ambony swego prymasowskiego urzędu wskazuje drzwi sporej części swego stada. Nie tylko, że nie ma mowy o przyjmowaniu marnotrawnego, ale jest wręcz oddalanie najwierniejszych synów. A skutki takich działań będą opłakane dla wszystkich. Ruch narodowy nie skończy sie z chwilą, gdy zostanie wyrzucony poza nawias kościoła, ale straci swój polski, katolicki charakter. Może wręcz stać się antyreligijny. Taki, jak obecnie rodzące się nacjonalizmy w Europie Zachodniej. I wtedy będzie istotnie niebezpieczny. Jeśli ksiądz Jacek Międlar nie wytrwa i opuści kościół, to będzie to nie tylko jego wina, ale z całą pewnością część winy będzie trzeba przypisać hierarchom Kościoła!

Kościół polski, jak i ogólnie rozumiany ruch narodowy są na siebie skazani i ich rozdzielenie będzie miało opłakane skutki dla obu stron!

Kościół nie przetrwa dlatego, że bez tożsamości narodowej nie przetrwa Polska, a jeśli hierarchom kościoła się wydaje, że lewacka Unia Europejska, albo islamiści, którzy ją niedługo podbiją, będą ich hołubić tak, jak to jest teraz w Polsce, to bardzo grubo się mylą. Jak wyglądają kościoły w krajach, które pozbyły się swojej tożsamości, można się łatwo przekonać.

Droga, na którą dziś wstępują hierarchowie KK prowadzi do pustych kościołów Zachodniej Europy, zamienianych na skateparki i restauracje, do resztek wiernych wyprowadzanych siłą w czasie mszy świętych przez policjantów i do księży mordowanych na stopniach ołtarzy!

Dlatego nadałem tej notatce taki właśnie tytułu, który jest oczywistym nawiązaniem do hasła rewolucji francuskiej ale w odróżnieniu od tych, którzy kiedyś głosili hasło: “wolność, równość, braterstwo, albo śmierć”, nie zamierzam namawiać do gilotynowania nikogo. Absolutnie nie! Rzecz w tym, że jeśli nie zachowamy naszej tożsamości narodowej, nie przetrwamy jako naród, a wraz z nami upadnie i polski kościół! O konieczności zachowania tożsamości narodowych, na tym samym Forum Ekonomicznym w Krynicy, na którym prymas Polak wyrzucił narodowców poza nawias kościoła, mówili w czasie bardzo ciekawej dyskusji premierzy Kaczyński i Orban!

Lech Mucha

P.S. Ja się w każdym razie do pogaństwa ani herezji nie poczuwam i z mojego nacjonalizmu spowiadać nie będę!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

17-09-2016 [14:09] - Czesław2 | Link:

Dla uczciwego człowieka odróżnienie faszyzmu i komunizmu od nacjonalizmu jest proste. Nacjonalizm to dbanie o naród czy kraj ( swój). Nie ma w tym agresji.

Obrazek użytkownika Losek

17-09-2016 [14:55] - Losek | Link:

Mogę tylko powiedzieć : amen! Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika mada

17-09-2016 [22:51] - mada | Link:

Zmienianie znaczenia słów to specjalność lewaków. Nie używają już słowa szowinizm tylko nacjonalizm - i dziwi mnie tylko, że ulegają temu zabiegowi ludzie ewidentnie prawi. Jakiś brak przewidywania czemu służą podobne zabiegi nienawistników. Tę niefrasobliwość i poddawanie się takim zabiegom semantycznym obserwuję od dawna.

Obrazek użytkownika xena2012

17-09-2016 [19:56] - xena2012 | Link:

niestety Kosciół polski wyczynia różne wygibasy by zyć na obrzezach władzy i w symbiozie z nią.Tyle że hierarchia tak spolegliwa wobec poprzedniej władzy obecnie zaczyna wymagac ,pouczać,krytykować.Skoro barometr krytyki wobec narodowców wykazuje zwyżkę,chocby w GW to i oni się pospiesznie przyłączają.

Obrazek użytkownika Losek

17-09-2016 [21:25] - Losek | Link:

Tak się cały czas zastanawiam: dostali takie polecenie, czy boją się lewactwa sami z siebie?

Obrazek użytkownika manko1492

17-09-2016 [20:42] - manko1492 | Link:

Ważny, prawdziwy, racjonalny, uczciwy i potrzebny tekst. Może warto przesłać na adresy e-mail myślącym inaczej, niestety, biskupom i innym haniebnym hierarchom z domu czcicieli szechteroigrosopodobnych.

Obrazek użytkownika Losek

17-09-2016 [21:57] - Losek | Link:

Dziękuję bardzo za komentarz i za pochwały. Przeszło mi przez myśl nie to, żeby wysyłać mój tekst hierarchom kościoła, ale żeby wysłać im ksiazki o historii nacjonalizmu w Polsce. Tak w ramach protestu i wsparcia dla księdza Międlara.

Obrazek użytkownika Zofia

18-09-2016 [10:15] - Zofia | Link:

Zauważyłam,że hierarchowie kościelni od dawna odeszli od wiernych i ochoczo idą ramie w ramie z tymi z których mają wiekszy zysk.Pozdrawiam serdecznie i polecam pański wpis moim znajomym.

Obrazek użytkownika Losek

18-09-2016 [12:36] - Losek | Link:

Bardzo dziękuję za komentarz i tym bardziej za reklamę. ;-)
Pozdrawiam serdecznie!

Obrazek użytkownika xena2012

18-09-2016 [14:03] - xena2012 | Link:

krytykujemy wizję ,,koscioła otwartego''ale czy słusznie? Kosciół dotąd jedynie pouczający,nakazujący,zabraniajacy istotnie powinien byc otwarty ale na głosy wiernych.Czym kierował się abp Michalik na rozkaz Komorowskiego nakazując wiernym pojednanie Koscioła Katolickiego z Cerkwią Prawosławną? I przypieczętowany ,,listem duszpasterskim" w całej Polsce i tylko Polsce,bo w Rosji Cerkiew o tym ,,doniosłym akcie'' nawet nie wspomniała.

Obrazek użytkownika Losek

18-09-2016 [16:13] - Losek | Link:

Pojednanie, wybaczanie... to się jeszcze mieści w nauczaniu KK, ale wypychanie części wiernych poza wspólnotę?

Obrazek użytkownika fritz

18-09-2016 [15:49] - fritz | Link:

Bardzo dobry tekst.

Obrazek użytkownika Losek

18-09-2016 [18:21] - Losek | Link:

Dzięuję :-) i pozdrawiam serdecznie!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

18-09-2016 [15:50] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Autor

Duże brawa za tę notkę, Panie Lechu! Na stojąco!

Pozdrawiam Pana,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Losek

18-09-2016 [18:20] - Losek | Link:

Bardzo mi miło to czytać. Pozdrowienia ślę ze Śląska pod sam Wawel! :-)

Obrazek użytkownika Goral Supreme

18-09-2016 [17:32] - Goral Supreme | Link:

Blablabla..Lansujesz tutaj Agnostycyzm poznawczy..
Zastanawiam sie dlaczego nie zyjesz zgpdnie z zasadami ,ktore tutaj tak chetnieinnych uczysz..
Moze powinienes stworzyc wlasna Kongregacje jak ci nauczanie KK nie odpowiada...
Kuzwa facio z czerwonym podgarlem..

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

18-09-2016 [17:49] - Kazimierz Kozio... | Link:

ad vocem:

# taki np. nacjonalizm ukrainski ma sie swietnie przy poparciu cerkwi a takze zbalamuconych przedstawicieli elit politycznych IV RP. jedynia ks. isakowicz-zaleski smie publicznie krytykowac haniebne proby wyniesienia na oltarze zdrajcy Polski blogoslawiacego zbrodniarzy abpa szeptyckiego

# inne nacjonalizmy maja sie swietnie np. amerykanski do tego stopnia ze lewactwo holywoodzko-zydowskie nie jest w stanie mu wiele zaszkodzic, a nacjonalizm izraelski to chyba wzorzec, niczym z severes, nacjonalizmow do ktorych wolno jedynie aspirowac "starszym i madrzejszym"

# stalem w poblizu incydentu z kijowskim podczas mszy sw. w bazylice mariackiej w gdansku.
w tym miejscu nie bylo ONR-u. wkrotce po rozpoczeciu uroczystosci przegrupowali sie z tej czesci placu w szyku zwartym ze sztandarami i fizycznie nie byli obecni nigdzie w poblizu gdzie wtargnal na uroczystosc KOD. gdyby kijowskiego nie wyprowadzila policja to doszloby do linczu; najaktywniejsze w wyrazaniu glosnej dezaprobaty BYLY stojace w poblizu grupy kibicow m.in. Lechii - BRAWO!

# O.M.Zieba katolewak, publicznie popierajacy swolocz plujaca na krzyz smolenski pod palacem prezydenckim w 2010, czlonek grupy Bilderbeg, cierpiacy na chorobe alkoholowa(o czym sam opowiadal) - widac zostal znow zaangazowany do wypelnienia zadania

# co za ironia ze ks. prymas nosi takie nazwisko, chyba zapomnial o niechlubnej historii hierarchow zdrajcow Polski powieszonych 220lat temu

Obrazek użytkownika Losek

18-09-2016 [18:22] - Losek | Link:

Ze wszystkim się zgadzam. Sam też napisałem notkę na temat stozunków polsko-ukraińskich:
http://naszeblogi.pl/63008-%E2...

Pozdrawiam serdecznie.