Gruba, czerwona linia

Zmarły niedawno historyk idei profesor Marcin Król wielokrotnie nawoływał do siłowego obalenia rządów PiS. Nie pamiętam dokładnie jego sformułowań lecz były wielokrotnie cytowane w mediach. Dziwne, że pan profesor nie rozumiał, że przekroczył w ten sposób pewną nieprzekraczalną granicę, cienką czerwoną linię. Nawoływanie do zamachu stanu w demokratycznym państwie „to gorzej niż zbrodnia-to błąd”. (Tak  podobno skomentował Charles Maurice de Talleyrand egzekucję Ludwika Antoniego de Bourbon-Condé, znanego jako książę d'Enghien). 
Marcin Król wypowiadał jednak te naprawdę nie przystojące profesorowi słowa z profesorskim wdziękiem. Donald Tusk idzie w jego ślady zupełnie bez wdzięku. Przekracza już nie cienką czerwoną lecz grubą czerwoną linię a właściwie morze czerwone głupoty. Obiecuje na przykład wyprowadzenie Glapińskiego z NBP bez żadnej ustawy. Jak się wyraził jego kumpel Siemoniak: „ przyjdą silni panowie i go wyprowadzą” .Nawoływanie do siłowego usunięcia urzędnika kadencyjnego to łamanie porządku konstytucyjnego, nawoływanie do zamachu stanu, wreszcie są to groźby karalne. Poza tym podobne zapowiedzi jak twierdzi Jacek Saryusz –Wolski mogą zachwiać polską walutą. Dlatego NBP złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przez Tuska przestępstwa. Wątpię czy pan Glapiński zechce wdawać się w prywatną sprawę sądową z Tuskiem. Ten ostatni jako notoryczny kłamca nie ma po prostu zdolności pojedynkowej. Można by napisać czarną księgę kłamstw Tuska. Kłamał twierdząc, że prezydent Duda zamawiał ekspertyzy dotyczące legalności wyboru Glapińskiego na prezesa NBP. Kłamał przypisując ekspertom Rzeczpospolitej prognozę ceny chleba w Polsce na poziomie 30 złotych, której to prognozy Rzeczpospolita nie zamieściła.
Tusk wielokrotnie strzelał sobie w stopę opowiadając się po stronie komuny, z którą podobno walczył i przeciwko której spiskował w spółdzielni robót wysokościowych „ Świetlik” przemianowanej potem na „ Gdańsk” będącej kuźnią gdańskich ;liberałów. Swoje prawdziwe sympatie ujawnił  powołując się na ekspertyzy, które sporządził prawnik Stanisław Hoc. Stanisław Hoc jest opisany w biuletynie IPN dotyczącym funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa PRL (https://katalog.bip.ipn.gov.pl/informacje/40188) . Habilitację robił w ZSRR. Nic więcej chyba nie trzeba dodawać. Pamiętamy również  jak po katastrofie smoleńskiej Tusk wymieniał uściski z Putinem i jak nad trumnami ofiar przybijali sobie radośnie piąstki. Tego Tusk nie zdoła się wyprzeć, tych zdjęć nie uda się usunąć z przestrzeni publicznej pomimo obecnej zdecydowanej zmiany zwrotu politycznego wektora.
Donald Tusk popiera postulaty aborcjonistek. Z jedną z nich, wulgarną Lempart, pokazywał się w Brukseli w maseczce ze znakiem pioruna na twarzy. Jednocześnie powołując się na swój katolicyzm nakłania do nie głosowania na PiS, a kiedy trzeba było kokietować katolików wziął nawet po wielu latach  ślub kościelny ze swoją połowicą.  
W czasie rządów PO Tusk przeprowadził przedłużenie wieku emerytalnego. Twierdził, że skrócenie wieku emerytalnego zrujnuje polską gospodarkę. Teraz propaguje czterodniowy tydzień pracy. Ale sklepy jego zdaniem powinny być koniecznie otwarte w niedzielę bo inaczej zbankrutują.  Zatem powinny być na przykład otwarte we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę, a zamknięte w poniedziałek, środę i piątek. W niektórych państwach  czterodniowy tydzień pracy oznacza wolny weekend  od piątku, lub pracę w piątek tylko do 12 aby ludzie mogli  na dłużej wyjechać.  Odpoczynek w niedzielę nie jest koniecznie wiązany z nakazami religijnymi. Czterodniowy tydzień pracy to forma walki z bezrobociem ( pracą należy się dzielić) a jest to swoją drogą oryginalny pomysł Putina.
Ustami ministra finansów rząd Tuska mówił  „piniedzy ni ma i ni będzie”. Miało ich zabraknąć na wszelkie programy społeczne. Teraz Tusk chce bronić „550+” i to  przed kim? Przed twórcami tego programu?. „Tylko odpowiedzialna władza, tylko tacy ludzie jak my są w stanie uratować 500 Plus”- powiedział  w Szczecinie. Twierdzi poza tym, że program „500+” wymyśliła Ewa Kopacz (ale chyba zapomniała o tym komukolwiek powiedzieć). „500+” to zresztą zdaniem Tuska za mało, obiecuje o wiele więcej. Startował jako liberał i zwolennik wolnego rynku. Teraz jawi się socjalistą licytującym się z innymi ugrupowaniami  wyborczymi obietnicami.  Nasuwa się pytanie dlaczego Tusk tak postępuje, dlaczego nikt mu nie uświadomi, że się ośmiesza? Jak twierdzi  Jacek Saryusz Wolski w saloniku politycznym „Republiki” wynika to z bezradności intelektualnej Tuska. Nie ma po prostu nic do zaoferowania wyborcom, bo jego jedynym programem jest odsunięcie PiS od władzy. PO w zaiste stachanowskim czynie zapowiada odbycie w ciągu roku dzielącego nas od wyborów dwudziestu tysięcy spotkań. I podczas tych tysięcy spotkań zamiast przedstawić program wyborczy będzie manifestować swoją jałową nienawiść do PiS a przede wszystkim do prezesa Kaczyńskiego.
Szkoda czasu na dalsze wyliczanie wszystkich niekonsekwencji, kłamstw i wpadek Tuska. Tusk jest po prostu  jak chorągiewka na wietrze albo lepiej jak mały zardzewiały kogucik na wieży wiejskiego kościółka.
 Ursula Gertrud von der Leyen grzecznościowo wróżyła Tuskowi funkcję premiera ale nikt w Brukseli i chyba on sam już w to nie wierzy. Największym osiągnięciem rządów Tuska była ciepła woda w kranie więc dowcipni internauci proponują żeby wrócił do Niemiec jako ekspert od ciepłej wody, której Niemcom bez niego wkrótce zabraknie. Odwołanie Tuska ze stanowiska przewodniczącego partii EPL przed upływem kadencji (co się do tej pory w historii tej partii nigdy nie zdarzyło) świadczy o tym, że w Brukseli też jest postrzegany jako polityk niepoważny i zużyty, którego pozostawienie na stanowisku przynosiłoby  więcej szkody niż pożytku. Niewątpliwie szeregi PO dojdą do tego samego wniosku. Jeżeli ta formacja ma przetrwać musi pozbyć się swego najbardziej kompromitującego członka. Tusk jak pamiętamy był jednym z założycieli PO. Teraz ją zatapia.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-08-2022 [09:03] - wielkopolskizdzichu | Link:

Bez względu jak zły jest Tusk to idea oderżnięcia pisowców i ich rodzin, od państwowego koryta jest ideą słuszną. I nie istotnym jest jakie sposoby do realizacji tej idei zastosowane będą.

Obrazek użytkownika Es

19-08-2022 [11:32] - Es | Link:

@zdzichu
Co po " oderżnięciu pisowców" proponujesz w zamian? Przyklejenie po- wców na nowo? 

Obrazek użytkownika sake3

19-08-2022 [12:50] - sake3 | Link:

@es........Co po wyrznięciu pisowców? Przeciez macie do wyboru takie okazy jak pan Hołownia Placzliwy, pan Czarzasty z czerwonym nochalem,tytan pracy Trzaskowski,może nawet wesoły Romek by się wam nadał. Przecież ma takie zasługi jak skakanie na przymurku i donośne rżenie ,,kto nie skacze,ten za PiS-em''.. Starszym wyborcom polecam Kosiniaka-Kamysza lekarza bez dnia praktyki,ale umiejącego zaryczeć przy pomocy żony,albo niedoszłą prezydentkę od Matki Natury.Wybór jest niczym w ulęgałkach a i pewność ,że faktycznie to ulęgałki.

Obrazek użytkownika Es

19-08-2022 [13:31] - Es | Link:

@sake3
" Przecież macie do wyboru..." - oświadczam uroczyście, że jest mnie sztuk : jeden.  
A co do meritum: staram się pisać zwięźle i dobierać słowa " odporne" na manipulacje. Ale za każdym razem udowadnia mi Pani małą w tym skuteczność. Gratuluję.

Obrazek użytkownika sake3

19-08-2022 [14:08] - sake3 | Link:

@es.......Nic nie udawadniam,ja tylko dałam kilka propozycji wyborów po wyrznięciu pisowców.Nie podobają się Panu,nie odpowiadają?.No to poszukam, pogłówkuję i podam Panu inne,ależ Pan wybredny.

Obrazek użytkownika Ryan

19-08-2022 [18:09] - Ryan | Link:

"jestem w depresji patrząc na to, co się dzieje z Odrą" - mówi Tusk teraz w Krośnie Odrzańskim na spotkaniu.
a po zamachu smoleńskim? też był  szmaciarz w depresji?

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-08-2022 [12:19] - Tezeusz | Link:

@pijany zdzicho
znowu masz zwidy ? a wali od ciebie POpaprańczym gównem

Obrazek użytkownika admin

19-08-2022 [17:16] - admin | Link:

Koryta to są samorządowe. Gdzie czasem od pokoleń żrą ci sami. I nie jest to PiS. Więc przestań Zdzichu pieprzyć 
 

Obrazek użytkownika Czesław2

19-08-2022 [17:40] - Czesław2 | Link:

Czy radni PIS w spółkach samorządowych nie siedzą? Pis rządzi ,czy zablokował ten konflikt interesów? NIE. Tutaj POPIS jest wyjątkowo zgodny.

Obrazek użytkownika u2

19-08-2022 [09:05] - u2 | Link:

Marcin Król wielokrotnie nawoływał do siłowego obalenia rządów PiS

Oczywiście cudzymi ręncyma. Profesorowie tak mają, uważają innych za durnych studentów, którym zależy na zaliczeniu przedmiotu.

PS. Czytam właśnie Historię Polski 1914-2004 autorstwa prof. Roszkowskiego. Okazuje się, że początki 2RP takie właśnie były. Zamach za zamachem :-)

Obrazek użytkownika sake3

19-08-2022 [09:10] - sake3 | Link:

Chciałoby się zacytować choc w odwróconym szyku powiedzenie ,,jaki kram taki pan''. Nie wyróżnia się niczym od swojej wesołej gromady.Tak samo kłamie,taki sam wielki poziom tupetu, tak samo wrzeszczy,tak samo wygaduje głupstwa jak kandydaci na stanowiska w przyszłym rządzie Brak programu to żadna przeszkoda,bo przecież rządzić nie będą a jedynie posłusznie wykonywać zalecenia i dyrektywy UE przesyłane sms-em. Czytać jeszcze jakoś potrafią.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

19-08-2022 [09:12] - Chatar Leon | Link:

Problem w tym, że mając takich Donków Kondonków za opozycję, "dobra zmiana" nie musi robić po prostu nic. Po każdej kompromitacji tego rządu wyłazi taki Donek Kondonek i odstawia taką żenadę i taki kabaret, że "dobra zmiana" nie dokonując żadnych zmian może upozycjonować się przynajmniej jako "mniejsze zło".
Poza tym te same miernoty siedzą w ministerstwach. I takie same kliki i grupy interesu trzęsą państwem i przepychają przez parlament swoje ustawy, łupiąc obywatela.
Czym się różni "dobra zmiana" od poprzedników? Chyba tylko tym, że Donek całowałby niemieckie tyłki z radością, gdy bankster, były doradca Donka całuje niemieckie tyłki bez tej radości, okraszając całą tą patologię patriotycznymi hasłami.
 

Obrazek użytkownika sake3

19-08-2022 [09:42] - sake3 | Link:

@Chatar Leon.......Pozwolę sobie nie zgodzić się z panem że obecny rząd nie musi nic robić mając tak mierną opozycję. Opozycja mierna to fakt ale za to z wielkim zadęciem,tupetem i arogancją,a to się dziś najbardziej liczy.Dziś świat nie zdobywa się wytężoną pracą i kulturą tylko chamstwem i krzykiem. Czy jak Pan określa dobra zmiana ,,nie musi robić nic''? Nic błędniejszego,bo jakkolwiek rząd ma za sobą nietrafione decyzje,zaniechania,pomyłki to jednak chyba jest najpracowitszym rządem. ,,Weźcie się do roboty'' jak nawołuje człowiek który podczas swojego premierowania przesiedział w Gdańsku połowę tygodnia,a resztę poświęcił na futbol i jazdę w Dolomity brzmi niemal groteskowo.

Obrazek użytkownika Jabe

19-08-2022 [11:27] - Jabe | Link:

@Sake  Żałosne wykręty.

Obrazek użytkownika Es

19-08-2022 [12:15] - Es | Link:

@sake
Oczywiście, że nie musi robić nic oprócz codziennej jarmarcznej pyskówki z totalnymi przeciwnikami i z tego "przywileju " skwapliwie korzysta. 
Niestety ich pracowitość na owym maglu oraz przepychaniu kolanem absurdalnych w większości ustaw się kończy. 
można oczywiście zlecić Kurskiemu przeprowadzanie masowej lobotomii, ale jego skuteczność rządu i Pis pewnie nie zadowoli. Nadal istnieją tacy którzy pamiętają płomienne przemowy z roku 2015. 

Obrazek użytkownika sake3

19-08-2022 [12:23] - sake3 | Link:

@es......No,przecież zawsze możemy powspominać wspólnie na NB pracowitość rządów poprzednich dla porównania z obecnymi.Niech Pan zaczyna jako pierwszy skoro już mnie wywłał do tablicy.

Obrazek użytkownika Es

19-08-2022 [12:47] - Es | Link:

@ sake
Daleko mi jest do przeciwników czego dowodem jest głosowanie na obecnie rządzących i skuteczne nakłanianie do tego wielu sceptyków. Nie bedę się doszukiwał przykładów ich pracowitością, bo jednoznacznie je oceniałem przed rokiem 2015 i nadal tak, a może -dzięki pogłębionej przez te parę lat  wiedzy- jeszcze gorzej. Ja oceniam tych którym swoim skromnym głosem powierzyłem przywilej rządzenia i wypełniania obietnic usprawnienia czy też w wielu aspektach naprawy postkomunistycznego państwa. Bilans 7 lat widzę mocno niezadowalający- żeby tak eufemistycznie to nazwać i stąd moje opinie. 

Obrazek użytkownika u2

19-08-2022 [09:52] - u2 | Link:

Po każdej kompromitacji tego rządu wyłazi taki Donek Kondonek

Aby na pewno to nie Tusk się kompromituje, vide ostatnio rtęć w Odrze, tylko rząd Zjednoczonej Prawicy ? Żyje pan w urojonym świecie serwowanym przez ubeckie merdia WSI24 ? :-)

Obrazek użytkownika Jabe

19-08-2022 [09:26] - Jabe | Link:

Proszę zauważyć, że wybory prezydenckie nie odbyły się też bez żadnej ustawy. Mieliśmy do czynienia z wręcz ostentacyjną samowolą rządzących. Została przekroczona ta sama linia. I co?

Z tym, że Donald Tusk jedynie zapowiada, a Jarosław Kaczyński robi to faktycznie.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

19-08-2022 [14:38] - AŁTORYDET | Link:

@Żabe,
"Proszę zauważyć, że wybory prezydenckie nie odbyły się też bez żadnej ustawy" - Żabe, ty się trzymaj swojego stylu: dwa , najwyżej trzy słowa komentarza. Gdy probujesz napisać zdanie złożone, obnażasz swoją ignorancję. Masz chociaż maturę?

Obrazek użytkownika tricolour

19-08-2022 [09:52] - tricolour | Link:

Znów ten Tusk. To chyba jakaś forma nerwicy natręctw. Ilość lamentów oraz ich forma przekracza normy społeczne.

A mnie się to podoba, ta forma zastępcza. Wszak pamiętam kuriozalną wypowiedź, że władzy się nie krytykuje, bo to kosztuje. Proszę zatem krytykować, co jest bezkosztowe, co nie przyniesie przykrych konsekwencji, niczego nie zmieni, niczego nie poprawi i niczego też nie zepsuje.

Klaka naszą przyszłością. Z klaki mamy polskie samochody elektryczne, za którymi tęskni światowa motoryzacja, centralne porty komunikacyjne i najczystsze rzeki. Cały świat nam zazdrości.

Obrazek użytkownika sake3

19-08-2022 [10:22] - sake3 | Link:

@tricolour.....Świat nam niczego nie zazdrości,ale i my nie mamy też czego zazdrościć światu.Czy u naszych bliższych i dalszych sąsiadów są czyste rzeki ? Czy tylko nasze ozdobione są rtęcią,jak utrzymuje opozycja? W jakich ramach mieści Pan krytykę obecnej władzy przez opozycję? Jako bezkosztową? Niestety ,te koszta są i ponosi je cała Polska.To blokowanie przez Senat,wyprowadzanie hołoty na ulice,rozwalanie Polski w Brukseli jest bezkosztowe? A jeżeli już weźmiemy władzę to czy za słuszne i dozwolone uważa Pan takie słowa ,,krytyki jak ,,pisowska swołocz''(w wykonaniu pana z zarzutami prokuratorskimi'' ? A podobnych słów,epitetów padło już multum już nie mówiąc o groxbach użycia siły To nerwica natręctw wg Pana?

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

19-08-2022 [14:56] - Siberian Husky Dog | Link:

Jakim trzeba być sk****synem i złamasem, żeby zwykły epizod ekologiczny o marginalnym zasięgu i żadnych nieodwracalnych skutkach dla przyrody napompować do rangi Armagedonu, katastrofy czy klęski i na dodatek obarczyć winą niczemu niewinnych ludzi nie mających wpływu na przyrodę.Platforma Obywatelska ze swoim szefem na czele i usłużne jej media rozsiewający toksyczne fejki jak rtęć. A prawda jest taka, że naukowe badania wskazują na przyczyny naturalne, jakie zachodzą często w przyrodzie bez ingerencji i wbrew człowiekowi.
 

Obrazek użytkownika Es

19-08-2022 [12:30] - Es | Link:

@tricolour
"Nerwica natręctw" - jeśli ją można brać pod uwagę jako motyw przewodni tak zwanej działalności politycznej , to przypadłość obu stron. Zewnętrzne objawy może jej dowodzą, ale to tylko kotara zasłaniająca nitki kukiełek i ich operatorów. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-08-2022 [23:01] - Tomaszek | Link:

Tricolour
Ale kawior potaniał 3800 funa kilo za Huso Huso czyli Belugę , to taniocha , trzy miesiące temu było prawie sześć tysia . To detal , o hurt trza by zapytać smutnych , ale lepiej zapłącić i przeżyć , bo pomyłki kompetencyjne bywają smutne . Zwykłego Acipensera możesz jeść za tysia za kilo . Oficjalnie "Irański" bo jak to by był ruski ? Walić Twoje cycki indycze . Dość biednie żyć ! Zjesz kilo Belugi i dwa tysia funa zaoszczędzone . To jest ekonomia ! Ty wiesz ile to trzeba tych Twoich cycek z indyka na tą kasę zeżerć ? Mi wyszło prawie  półtorej tony i i tak jesteś do tyłu , bo o piątaka (zł) podrożały . Teraz wiesz dla czegoś biedny ? Bo cycki z indyka żresz i o piątaka dziadu jęczysz . 

Obrazek użytkownika tricolour

20-08-2022 [09:11] - tricolour | Link:

Tomaszku,

Jestem pod wielkim wrażeniem twej determinacji, bym zwrócił w końcu swą uwagę na ciebie. Niestety parówa nie leży w moim typie ani orientacji, o czym zresztą już ci pisałem więc wybacz, że będę reagował oschle lub wcale.

Mniemam jednak, że z łatwością się pocieszysz i jakoś emocjonalnie zbilansujesz, bo są na forum osoby, które darzysz wielką sympatią. Nie przesadź tylko z wazeliną, bo skrajności w miłości są niepożądane.

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-08-2022 [11:38] - Tomaszek | Link:

Ty to chyba z rozpaczy naprawdę te cycki z indyka przedawkowałeś . 

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-08-2022 [10:32] - Pani Anna | Link:

O Tusku napisano i powiedziano już chyba wszystko, ten felieton też nic nowego nie wnosi. Że " piniędzy nie ma i nie będzie " kurswizja również codziennie ciemnemu ludowi przypomina. Jakiejkolwiek głupoty czy podłości PIS by nie popełnił,  to wystarczy, że wyjdzie Tusk i wszystko idzie w niepamięć.  I to jest chyba głównym powodem grzania tego tematu w nieskończoność.  Czy to wystarczy do wygrania wyborów? Ano pożyjemy,  zobaczymy. Na razie innego pomysłu niż straszenie Tuskiem brak, a "piniędzy" się dodrukuje. Czyżby Pani również rozpoczęła prekampanie?

Obrazek użytkownika izabela

19-08-2022 [12:56] - izabela | Link:

@ Pani Anna Nie startuję w żadnych wyborach, nie reprezentuję żadnej grupy ani koterii. Piszę to co uważam. O Tusku na pewno nie napisano wszystkiego ale niektóre wątki są procesowe więc dziennikarze śledczy ich unikają. Moje intencje są proste. Formacja Tuska to wyjątkowi szkodnicy. potrafili sprzedać nawet kolejkę na Kasprowy a właściwie kolejkę wraz z górą. Ochroniarze firmy zarządzającej kolejką nie pozwalali turystom przejść przez Myślenickie Turnie. Wprawdzie Turnie nie są specjalnie godne uwagi lecz turystów to wkurzało bo traktowali to symbolicznie. My Polacy mamy krótką pamieć. Dlatego warto przypominać co trzeba.

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-08-2022 [13:31] - Pani Anna | Link:

@Izabela
Czegokolwiek jeszcze  nie napisano o Tusku przestało to już być interesujące.  Dziennikarze śledczy? Co to za dziwo i gdzie występuje, bo na pewno nie u nas. U nas nawet dziennikarze wyginęli, zostali pismacy lub najmimordy na zlecenie. Ja mam dobrą pamięć i nie znam takiej formacji politycznej, która by Polsce ani narodowi polskiemu nie zaszkodziła. Kolejka na Kasprowy kontra 200 000 nadmiarowych zgonów? Kopalnie, unicestwienie szkolnictwa, służby zdrowia... Tego już się nie da cofnąc ani naprawić jedną decyzją. Znajmy proporcje...

Obrazek użytkownika izabela

19-08-2022 [14:51] - izabela | Link:

@ Pani  Anna
Są takie tematy jak związki Tuska i  Kongresu Liberałów  z Wiktorem Kubiakiem, rola Wiktor Kubiaka w rodzącej się III RP.. Dziennikarze  wolą zajmować się przypadłościami gwiazdeczek i aktoreczek. Nadmiarowe zgony to problem światowy. Wielki reset. Nasi rządzący są za słabi żeby przeciwstawić się trendowi światowemu choć powinni to zrobić. Podobnie jak nie powinni likwidować kopalni i w ogóle powinni  przeciwstawić się terrorowi UE. O tym też pisałam.

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-08-2022 [16:40] - Pani Anna | Link:

@Izabela
Pozwolę sobie się nie zgodzić.  Nadmiarowe zgony to głównie polska przypadłość.  W całej Europie nie bylo kraju, który by pobił polski " rekord". Niemcy odnotowali 3% wahniecie i to tylko dlatego,  że ludzie, zwłaszcza starsi autentycznie się przestraszyli i nie zgłaszali się do lekarza. Nikomu nie przyszło do głowy,  żeby zamykać całe oddziały, czy odwoływać zabiegi ratujące życie. Nikt tego od PIS nie wymagał i niczemu nie musieli się przeciwstawiać.  Oprócz własnego tchórzostwa i psychopatycznych zapędów pewnych ludzi, którym powierzono władzę nad ludzkim życiem. Tego im nie daruję ani nie zapomnę. 

 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

19-08-2022 [15:12] - AŁTORYDET | Link:

@Pani Anna
Interesujące-nudne, to nie ma znaczenia. Istotne jest to, że Tusk aspiruje do roli architekta polskiej polityki, projektuje naszą przyszłość. Zajmowanie się nim, to obowiązek, nie przyjemność. On może nas naprawdę urządzić. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-08-2022 [18:33] - Pani Anna | Link:

@autorydet
Obowiązek jest zajmować się tymi, ktorzy aktualnie projektują naszą przyszłość,  a nie dopiero do tego aspirują.  Mnie ciekawi jak to jest, że  w tej chwili rządzi nami i nas urządza doradca Tuska, nominowany na to stanowisko przez jego śmiertelnego wroga.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-08-2022 [13:36] - rolnik z mazur | Link:

@ Pani Anna
Co by PiS zrobiło bez Tuska? Toc to skarb nad skarby. Można na niego zwalić wszystkie swoje zaniedbania i zaniechania, nieudolność i po prostu glupte. Niech się modlą, żeby żył jak najdłużej choc to len i łajdak. Pzdr 

Obrazek użytkownika Es

19-08-2022 [13:44] - Es | Link:

@rolnik
Najlepszy wróg to ten zaprzyjaźniony. Stąd miłość jest wzajemna

Obrazek użytkownika Czesław2

19-08-2022 [11:53] - Czesław2 | Link:

Wszystkie problemy rządu MM rozwiążą się zimą. Rozmawiałem dzisiaj z kilkoma ludźmi w Małopolsce, niedaleko Śląska. Węgla nie ma nigdzie, po zapisy można dzwonić tydzień bez skutku. Lato wasze, zima nasza.

Obrazek użytkownika sake3

19-08-2022 [12:15] - sake3 | Link:

@Czesław2....Jeszcze nie jest poiedziane,że zima wasza.Na razie z węglem jest jak z tym paragonem z warzywniaka co S24 podaje.Ceny na paragonach kosmiczne:pomidory 20zł /kg,morele 20zł/kg,warzywa od 15zł.kg.A jak jest w praktyce? Pomidory 4,50zł/kg ,kalafiory 4-5zł za sztukę,morele 7zł,pomarańze 4,99 zarówno na jarmarkach jak i w sklepach. .Przypuszczam że ten paragon to prowokacja i tak samo będzie z węglem.oczywiście jak węgiel będzie nie raczycie przeprosić. 

Obrazek użytkownika Czesław2

19-08-2022 [12:17] - Czesław2 | Link:

W praktyce węgla nie ma, i proszę nie mącić.

Obrazek użytkownika juur

19-08-2022 [12:51] - juur | Link:

Trzeba być sprawiedliwym. Obecnie nie ma węgla po 1tys złotych a nie jak przed interwencją po 3 tys.

Obrazek użytkownika Czesław2

19-08-2022 [14:50] - Czesław2 | Link:

@juur Tak, teraz można sobie niekupić po 1k. pln.

Obrazek użytkownika Czesław2

19-08-2022 [13:27] - Czesław2 | Link:

jeśli przez "wasza" rozumie Pani marznących ludzi, to ok.

Obrazek użytkownika sake3

19-08-2022 [14:00] - sake3 | Link:

@Czesław2....Jest Pan pewien tego marznięcia zarówno w zakresie my jak i wy?

Obrazek użytkownika Czesław2

19-08-2022 [14:58] - Czesław2 | Link:

@sake3 proszę w końcu się odczepić. Najlepiej niech Pani weźmie w poniedziałek 3k pln i pójdzie kupić tonę groszku. Info z paragonem może Pani zamieścić i będzie sukces.

Obrazek użytkownika sake3

19-08-2022 [15:10] - sake3 | Link:

@Czesław2....Oczywiście juz się odczepiam w myśl Pana życzenia.Proszę równiez przyjąć przeprosiny za moją niestosowną nachalność.

Obrazek użytkownika Czesław2

19-08-2022 [15:26] - Czesław2 | Link:

Przy czym proszę poinformować o transakcji. Przecież w/g Pani nie ma problemu.

Obrazek użytkownika Czesław2

19-08-2022 [20:03] - Czesław2 | Link:

No i proszę, to Morawiecki i Sasin blokują wzrost wydobycia węgla w Polsce. Należy to wszędzie nagłaśniać. Facet i jego przydupasy są do wyrzucenia
https://dorzeczy.pl/opinie/336...

Obrazek użytkownika J z L

19-08-2022 [20:26] - J z L | Link:

Jutro wybory????

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Obrazek użytkownika juur

20-08-2022 [16:27] - juur | Link:

Wygląda na to, że ten żarliwy zwolennik globalizacji jest nie do ruszenia.

Obrazek użytkownika juur

19-08-2022 [11:57] - juur | Link:

Taka rola obecnej opozycji by PIS jak najdłużej utrzymać przy władzy i by broń boże nie pojawiła się niekoncesjonowana opozycja, niewygodna dla obu stron. Gdy są tylko dwie siły polityczne to obie strony są zadowolone. PO zawsze gotowe pomóc w sytuacjach krytycznych wygadując takie głupoty, żeby wyglądało to na kompletny brak alternatywy.

Obrazek użytkownika Czesław2

19-08-2022 [13:21] - Czesław2 | Link:

Cieszę się, że nie tylko ja uważam popis za teatr. Dotyczy to zresztą całej uni. Nie po to miliardy euro idą na propagandę, żeby reszty kasy nie moc rozkradać. Oczywiście zgodnie z prawem, na oze i fontanny.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

19-08-2022 [13:22] - Roz Sądek | Link:

@juur
Samo sedno. Konieczne są jeszcze partie satelickie, nie za małe, nie za duże.
 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

19-08-2022 [13:48] - Roz Sądek | Link:

Od czasu do czasu jeżdżę jeszcze po świecie za chlebem i niekiedy w towarzystwie - zawsze wyłącznie inżynierskim wynoszę z spotkań i dyskusji odkrywcze wnioski. Jeśli spostrzeżenia, opinie i podsumowania w kilku nacjach są prawie takie same, wtedy przyjmuję je za udowodnione tezy, pewniki. Czemu nasz kraj na tle innych, niekoniecznie postkomunistycznych jest tak bardzo upolityczniony? Czemu koleżeńskie, ba, rodzinne dyskusje już nie dotyczą, albo prawie nie dotyczą spraw damsko męskich, sportu, hobby czy ogólnie życia rodzinnego, a po krótkin wstępie stają się bezproduktywną młócką o stanie państwa i ozdrowieńczej dla niego terapii. Otóż powód jest prozaiczny: ilość nadprodukowanych specjalistów od niczego osiągnęła masę krytyczną. Ta masa czeka na zawieruchę, to nie ci heh magistrowie , którzy już siedzą na stołkach choćby gminnych czy noszą torby za politykami, ale to te dzisiątki tysięcy tych, do których dotarło, że posiadany dyplom pozwala jedynie na wyciąganiu szparagów czy siedzeniu na babcinym portfelu. To rodzi ogromne, niewyobrażalne frustracje.
Zadyma daje iluzoryczną, ale jednak szansę.
.

Obrazek użytkownika Czesław2

19-08-2022 [14:55] - Czesław2 | Link:

@Roz Sadek ... do których dotarło...  Ale do czego nigdy wprost się nie przyznają,. tak jak nie przyznają się do światowego sukcesu ci na zmywaku i szparagach.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

19-08-2022 [15:08] - AŁTORYDET | Link:

Podzielam Pana opinię, co do merytoryczności debaty publicznej. Można oszaleć, kiedy pani od polskiego, wygaduje bzdury o "nieogarniętej skali", historyk z trójkowym dyplomem plecie o "rtęci", kolejna polonistka robi za ekonomistę-analityka. Z bezwstydnym tupetem, banda nieuków projektuje politykę energetyczną, rozstrzyga kwestie procedur medycznych, dyskutuje o ekologii-sozologii. Nawet nikt nie próbuje zawracać głowę czymś co ma sens, bo publika tego nie zauważy. Zadyma daje szansę - racja. Dzięki zadymie Tusk osiągnie swój cel - całkowicie zdezintegrowane społeczeństwo. Po to przyjechał. Wcale nie po władzę. Gdyby naprawdę chciał rządzić po wyborach, nie projektowałby pandemonium. On ma to w nosie, to to nie będzie jego problem.

Obrazek użytkownika Jabe

19-08-2022 [17:13] - Jabe | Link:

Sądzi Pan, że po to Jarosław Kaczyński zrobił tego historyka premierem, żeby Donald Tusk mógł dezintegrować społeczeństwo?

Obrazek użytkownika smieciu

19-08-2022 [14:42] - smieciu | Link:

Szkoda czasu na dalsze wyliczanie wszystkich niekonsekwencji, kłamstw i wpadek Tuska. Tusk jest po prostu  jak chorągiewka na wietrze albo lepiej jak mały zardzewiały kogucik na wieży wiejskiego kościółka.
Ursula Gertrud von der Leyen grzecznościowo wróżyła Tuskowi funkcję premiera ale nikt w Brukseli i chyba on sam już w to nie wierzy. Największym osiągnięciem rządów Tuska była ciepła woda w kranie więc dowcipni internauci proponują żeby wrócił do Niemiec jako ekspert od ciepłej wody, której Niemcom bez niego wkrótce zabraknie.

Jest jednak pewna grupa ludzi, którzy biorą go serio i ciągle się go boją. To oczywiście masa tutejszych blogerów komentatorów. Łatwo zrobić pewien test. Napisać coś złego o PiSie by zaraz się dowiedzieć że jak wróci Tusk to będzie gorzej :) Nie wolno źle pisać o PiSie bo Tusk wróci! Itp.
No ok, tak naprawdę jest to zasługą Kurskiego, który jest wyrocznią dla połowy tutejszych blogerów. Kurski uczynił z Tuska największą gwiazdę Wiadomości TVPiS. Nie śmieszną ale diabelską. Ciągle obecną. Ciągle się czai i snuje te swoje demoniczne plany. Po czym przystępuje do czynu by wystąpić z żenującym kłamstwem, idiotyzmem lub generalnie bzdurą nie mającą w niczym pokrycia. Wszędzie się z tego śmieją ale nie tu! Tutaj przecież niemal każdy wierzy że Tusk rzeczywiście może przeprowadzić zamach stanu, zabrać 500+ lub odwołać Glapińskiego. Czyli zaprowadzić straszne zło!
Łoooo!

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

19-08-2022 [14:50] - Siberian Husky Dog | Link:

Tusk obiecał właśnie po zwycięstwie wyborczym bezpieczne lokaty kapitału w nowo utworzonym natychmiast Banku pod nazwą ALGA GOLD.

Obrazek użytkownika Pers

19-08-2022 [15:39] - Pers | Link:

Chciałbym się nieśmiało spytać lokalnych pisowców spod znaku tryzuba co złego widzą w zamachu stanu czyli siłowym obaleniu legalnego rządu?
Już nie pamiętają co się zdarzyło na Ukrainie w 2014?
Mogę im odświeżyć pamięć...

Obrazek użytkownika J z L

19-08-2022 [16:08] - J z L | Link:

pam..pers
W 2014 kremlowski cwel (coś tak jak ty) napadł na suwerenny kraj
I ta KURWA skończy tak jak i ty
ZDECHNIE

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom z Szamba 24r.u

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-08-2022 [16:18] - Tezeusz | Link:

@ Rus...kiewicz vel ścierwousz

Chciałbym się nieśmiało spytać lokalnych ściwerwoneonowych głupków spod znaku faszystowskiej roSSyji co złego widzą w zamachu stanu czyli siłowym obaleniu nielegalnego rządu w moskwie? rządu bandytów , skurwieli, pedofili, złodziei oraz barbarzyńców ludobójców....

Tak kużwa grzecznie się pytam...kiedy ścierwoneon wyleci w kosmos jak blog niejakiego Rus..kiewicza i te 60 tys. wejść... tak mi przykro !

Obrazek użytkownika Ryan

19-08-2022 [17:48] - Ryan | Link:

Bolszewickie ścierwo wie dobrze, że w Polsce uczciwie wyborów nie wygra, więc łżą od rana do nocy licząc że sowiecki sołdat zostawił na zajętych ziemiach polskich tyle nasienia, gwałcąc Polki, że znajdą swoich genetycznych braci debili,którzy ich wybiorą

Obrazek użytkownika Art

19-08-2022 [21:03] - Art | Link:

Pani Izabelo,uklony do samej ziemi za ten artykul.Acha,bylem w Ochotnicy Dolnej,pieknie tam.

Obrazek użytkownika marsie

19-08-2022 [22:33] - marsie | Link:

O cienkiej czerwonej linii pisałem już dawno (można sprawdzić), ale Pani wypowiedzi o Tusku "są już po herbacie" – Tusk to kawał "polskiego skurwysyna", nic więcej!
Ale "może to pomoże"?
https://biuletynnowy.blogspot.com
O komentarzach ani słowa – pozdrówka!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-08-2022 [22:37] - wielkopolskizdzichu | Link:

Problem ma marsie. Poznań mu  śmierdzi ponieważ PiS nie może się dorwać w Stolicy Wielkopolski do koryta, całkiem obfitego.

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-08-2022 [09:04] - Tezeusz | Link:

To poznańskie koryto śmierdzi lewactwem i LGBT czyli dewianci...
 

Obrazek użytkownika izabela

19-08-2022 [23:10] - izabela | Link:

@marsie
Ja też pozdrawiam. Przeczytałam, dziękuję  Co do komentarzy- kiedyś na NB nie używano argumentów ad personam. Tempora mutantur et nos mutamur in illis . Wydaje mi się, że komentarz po łacinie jest odtrutką na te swojskie klimaty i maniery. Ale chyba się mylę.

Obrazek użytkownika Czesław2

20-08-2022 [07:10] - Czesław2 | Link:

Erdogan w drodze na Ukrainę był w Polsce w Rzeszowie. Przywitał Go zastępca wojewody

Obrazek użytkownika J z L

20-08-2022 [07:55] - J z L | Link:

A dlaczego aż taka wysoka ranga witającego?

СЛАВА УКРАЇНІ ТА ЇЇ ВОЇНАМ!
Chwała Ukrainie
Chwała gierojom z Azow
Wieczną im Chwała
Śmierć polskojęzycznym rosyjskim żołdakom

Strony