Elektorat trwale upośledzony

To co dzieje się w Platformie Obywatelskiej, czyli potęgujący się chaos jest oczywiście interesujące, bo przecież te 18% poparcia w ostatnim sondażu TNS Polska gdzieś musi się rozejść, gdy PO ostatecznie już pogrąży się w totalnej niemocy. Ale o wiele bardziej interesujące jest to, co dzieje się z elektoratem Platformy. Wydawałoby się, że po tylu aferach, nadużyciach władzy, wyborcy tej partii dokonają jakiegoś zwrotu, zweryfikują choć trochę swoje poglądy na rząd Prawa i Sprawiedliwości. Przecież to głównie mieszkańcy dużych miast, dobrze wykształceni, obyci w świecie, jednym słowem ludzie inteligentni. Ich przejścia pod szerokie skrzydła Ryszarda Petru nie widać, bo Nowoczesnej kurczy się poparcie jak pękniętemu balonowi.

 

Cóż się więc dzieje takiego, że elektorat PO pozostaje wierny ugrupowaniu, które nie ma już nic do zaoferowania Polakom, zresztą nigdy nic nie miało. Odpowiedź jest banalnie prosta. Nastąpiło trwałe upośledzenie tego elektoratu i nie jest to bynajmniej określenie dla niego obraźliwe. Rzadko bo rzadko, ale rozmawiam z ludźmi, którzy nadal ślepo wierzą w geniusz Tuska, w siłę PO, a jednocześnie nienawidzą Jarosława Kaczyńskiego po trzykroć bardziej niż rok czy dwa lata temu.   Nienawidzą PiS-u, Andrzeja Dudy, a Antoniego Macierewicza uważają za szaleńca. Wyborcy Nowoczesnej podobnie. Zawiódł ich Ryszard Petru, ale i tak chłoną wszystko co jest antypisowskie, jak by to był tlen albo życiodajna woda. Można się jedynie domyślać, że gdyby nagle przestali chłonąć propagandę TVN czy Wyborczej, ich świat by się w jednej chwili zawalił.

 

Trzeba przy tym zauważyć, że "Gazeta Wyborcza" w porównaniu z Wiertniczą to i tak szczyt rozważnej publicystyki i obiektywizmu. PO i jej liderzy już nie działają na ich elektorat. Daremne to wysiłki. "Tuczenie" antypisowskiego elektoratu przejęła stacja TVN. Ona ich żywi codzienna solidną dawką kłamstw i manipulacji, albo zwykłych przemilczeń. Wystarczy przykład z wczoraj, jak zwykle z godziny 19.00.  w porównaniu z "Wiadomościami" o 19.30., których "elyta" oczywiście nie ogląda, odkąd nie ma w nich Tadli i Kraśko. W "Faktach" nie było ani słowa o konferencji w Dubrowniku  z udziałem Prezydenta RP i wielu głów państw Europy Środkowej i koncepcji Trójmorza. Można zbyć to, że to tylko taka oficjałka, ale jednak ta inicjatywa Polski i Chorwacji budowania silnych więzi gospodarczych na osi Północ- Południe ma głęboki sens, ponieważ przez całe dziesięciolecia dominowała oś Wschód - Zachód, oczywiście w interesie Niemiec i Rosji. W  "Faktach" ani słowa na ten temat. Ani słowa także o śmierci senator i działaczki opozycyjnej Anny Kurskiej, matki Jacka i Jarosława Kurskiego. Ani słowa o przywiezieniu do Polski prochów słynnego lotnika z Dywizjonu 302 ii 303.  Nawet tak kochany przez TVN Ryszard Petru nie zaliczył wczoraj wizji w "Faktach", no bo lider opozycji ostro krytykował warszawską reprywatyzację.

 

Dzienniki , rzecz jasna, musza się różnić, różne są też odcienie polityczne TVN i TVP. Ale są granice, których się nie przekracza. Głowa państwa polskiego, jej aktywność międzynarodowa jest regularnie pomijana w "Faktach". Po prostu Andrzeja Dydy nie ma w tym serwisie, chyba że jest bezczelnie atakowany, wtedy jest miejsce na wizji. dla Pana Prezydenta. Jeśli więc zadajemy sobie pytanie, dlaczego elektorat PO czy Nowoczesnej tak uparcie jest antypisowski, z taka nienawiścią odnosi się do Jarosława Kaczyńskiego, do Prezydenta RP, to odpowiedź na to pytanie jest właśnie o 19.00. w TVN.   Stacja ta codziennie dostarcza trzy, a nawet cztery antypisowskie materiały, które utwierdzają wyborców opozycji, że PiS jest straszny, jest gorszy od Stalina, że zamach stanu będzie już na dniach, a demokracji to w ogóle już w Polsce nie ma.  To nie jest błaha sprawa.

 

Rozmawiam z wyborcami PO i oni się jeszcze bardziej zradykalizowali, bo przecież nie mają już władzy w Polsce. To upośledzenie polityczne jest trwałe, bo zostali znakomicie zakodowani przez tak zwane liberalne media, a nie przez Grzegorza Schetynę. Dlatego trzeba pisać o medialnych przekrętach TVN, trzeba wyciągać z ich serwisów kłamstwa i manipulacje. To szaleństwo Wiertniczej daje efekty i to  bardzo ponure. I nie ma sensu zadawać banalnego pytania komu to służy. Zapewne już niedługo pojawi się nowa formacja, która przejmie upośledzony elektorat PO i Nowoczesnej. Wyrazy współczucia dla ludzi, którzy dają się tak oszukiwać i manipulować

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

26-08-2016 [16:27] - Czesław2 | Link:

Pomija Pan drobiazg. Wśród tych 18% jest, poza lemingami cała masa drani, która garściami czerpie z dojenia innych, w tym państwa.
Oni nawet nie muszą oglądać TVN.

Obrazek użytkownika Tarantoga

26-08-2016 [16:38] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

"18% poparcia dla PO wg "sondażu" TNS...

Prosze zaglądnąć pod ten link i więcej sie nie powoływać na ŻADEN sondaż.

http://naszeblogi.pl/62112-osr...

Obrazek użytkownika Ewa G

26-08-2016 [20:23] - Ewa G | Link:

Co najmniej połowa (a może i dwie trzecie)tych fanów PO i Nowoczesnej to ludzie, którzy w taki lub inny sposób korzystali z poprzednich układów. A teraz ich interesy się skończą, lub baaaardzo ograniczą... I taka jest prawda. Niebezpieczna prawda.

Obrazek użytkownika smieciu

26-08-2016 [21:31] - smieciu | Link:

Ciekawe jest że TVN jest jaki jest mimo zmiany właściciela. Choć mam wrażenie że w czasie przemian własnościowych troszkę stonowali. Ale mogę się mylić bo nie oglądam.
Natomiast co do elektoratu to niewątpliwie kupa tych ludzi jest po prostu związana biznesowo. Jednak z pewnością istnieje kategoria lemingów doskonałych. Z tym defektem mózgu o którym pisze autor. Od czasu do czasu człowiek się na takich napotyka. I prawdą jest że faktycznie są to ludzie z większych miast, z jakimś wykształceniem właśnie.
Pamiętam jak kiedyś, za czasów świetności Tuska prowadziłem dyskusje z takimi ludźmi stwierdzając że kiedyś dojdzie do tego momentu kiedy będą musieli wybrać oczywisty gwałt na mózgu i zrobią to ponieważ nie będą w stanie przyznać się do błędu. Do własnego zidiocenia.
Tak już będą w tym tkwić. Myślę że to ciekawy materiał dla socjologów.

Obrazek użytkownika Denker

26-08-2016 [22:52] - Denker | Link:

Twardy elektorat PO to są po prostu beneficjenci systemu Czeciej RP. Muszą się radykalizować bo dla wielu to być albo nie być. W mojej opinii brak tu jakiś zawiłości ideologicznych. Zostaje im totalne przeorganizowanie życia bo kurczą się "rynki". Stąd nienawiść zrodzona ze zwykłego strachu. Grube ryby beda dluzej pływac, płotki przyzwyczajone do mętnej wody, ktora pozwalała im funkcjonować są na straconej pozycji. I to jest to radykalne 18.

Obrazek użytkownika Jabe

27-08-2016 [08:12] - Jabe | Link:

Obie strony zajmują się głównie wyłuskiwaniem i rozdymaniem win drugiej strony. Dzięki temu PO rządziła tak długo. Nie dlatego że ich elektorat kochał, tylko dlatego że nie byli PiS-em. Teraz role się odwróciły, ale sensem rządzenia jest w dużej mierze wciąż obrona przed drugą stroną. Tamta strona się radykalizuje, pisowcy się radykalizowali przez 8 lat. Emocje, emocje, emocje.

A ja przypuszczam, że ogromna więszkość wyborców PO i Nowoczesnej to tacy sami ludzie, jak tutejsi bywalcy, tylko co innego czytają i inną telewizję oglądają. Kibice, tylko innej drużyny. Mógłby się Pan z nimi zamienić.

Elektorat trwale upośledzony.

Obrazek użytkownika Lektor

28-08-2016 [00:10] - Lektor | Link:

Ci ludzie są upośledzeni mentalnie. U nich jak i innych parszywych lewaków, którzy serca mają po lewej stronie funkcjonuje także tylko lewa półkula mózgowa. Przez to, że nie posiadają równowagi myślowej, nie potrafią rozróżnić dobra od zła. Oni są przekonani i twierdzą, że komunizm, zabijanie, kradzież i dewiacje seksualne są dobrem, a PIS i Kościół jst złem. Oni są życiowymi frustratami i kastratami politycznymi.