Ostatni taki urlop HGW

Można powiedzieć - na podstawie faktów, a nie domysłów - że z Prezydent Hanną Gronkiewicz - Waltz świat polityki i sprawiedliwości , póki co, obchodzi się nad wyraz łagodnie. Nieśmiałe żądania dymisji to szczyt możliwości polityków Prawa i Sprawiedliwości, a także Nowoczesnej, która ratuje jak może swoje dołowanie w sondażach. Tymczasem, jeśli ktoś zna choćby trochę kulisy pracy magistratu stolicy czy innych dużych miast, ten wie, że taka przestępcza działalność jak dzika reprywatyzacja warszawska nie mogła być niewidoczna dla Pani Prezydent. Ze względu na to, że sam przyglądałem się i brałem udział przez pewien czas w posiedzeniach Zarządu Miasta  w dużym mieście wojewódzkim, to mogę z całą pewnością powiedzieć, że Hanna Gronkiewicz- Waltz musiała dokładnie wiedzieć, jaka jest skala przekrętów w Warszawie. Tym bardziej, że Wydział Gospodarki Nieruchomościami podlegał jej bezpośrednio. O jakiejś niewiedzy nie może być mowy. Poza tym, każdy prezydent dużego miasta i nie tylko dużego, ma swoich zauszników, zaufanych ludzi, którzy informują go o potencjalnych zagrożeniach. To nie ma nic wspólnego z donosicielstwem. Co więcej, swoich ludzi w strukturach urzędniczych maja też służby specjalne. I tak jest nie tylko w Polsce.

 

Gdyby podobny proceder  zdarzył się, dajmy na to w Nowym Jorku, choć ze zrozumiałych względów to niemożliwe, bo nie mieli Bieruta, etc,  to burmistrz tego pięknego miasta siedziałby już w więzieniu i czekał na proces. Warszawa jako miasto, z tytułu dzikiej reprywatyzacji poniosła miliardowe straty, najprawdopodobniej nie do odzyskania. Zatrzymywanie się tylko przy kilku kancelariach prawniczych to zasłona dymna. W końcu, w tym całym łańcuchu wyłudzeń były tez sądy, urzędnicy, politycy PO i sama Prezydent Warszawy.  Można z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że  Hanna Gronkiewicz - Waltz wiedziała doskonale o układzie, który naginając prawo i fałszując testamenty brał za bezcen setki kamienic. Jest nie do pomyślenia, by tak poważny polityk PO nie wiedział od swojego urzędnika Jakuba Rudnickiego, że inny urzędnik, z Ministerstwa  Sprawiedliwości przejął 19 warszawskich kamienic. Co robiła ABW, co robiło CBA przez osiem lat? To jest niemożliwe do przeoczenia, do niezauważenia. A na zarządach mówi się o wszystki9ch drażliwych sprawach. Skoro Hannę Gronkiewicz - Waltz obwinia się dziś jedynie o grzech zaniechania, to wniosek jest taki, że przez osiem lat podczas zarządów na sprawę gospodarki nieruchomościami był po prostu jakiś zapis. Albo, po prostu,  sama Prezydent jest w tym układzie umoczona po uszy. Zresztą sprawa kamienicy przy ul. Noakowskiego 16, w której wykup zaangażowana była jej najbliższa rodzina zdaje się to potwierdzać. Dlatego wypadało dać tytuł o ostatnim takim urlopie Pani Prezydent.

 Rozpatrywanie afery warszawskiej tylko w kategoriach politycznych nie ma tu większego sensu. To jest afera, która naraziła stolicę na ogromne straty finansowe, a tysiące mieszkańców pozbawiła dachu nad głową. Do tego mamy jeszcze brutalne morderstwo Jolanty Brzeskiej, które mówiło innym protestującym, że grzebanie w dzikiej warszawskiej reprywatyzacji kończy się śmiercią. Nie ma wątpliwości, że to działania stosowane przez mafię. PO broni Gronkiewicz - Waltz w sposób paranoidalny, ta jak paranoidalne były dzisiejsze oświadczenia wiceprezydentów Warszawy. Cały Zarząd Miasta Warszawy powinien podać się do dymisji, a nie tylko HGW. To jest rzecz niepojęta, że mamy dziś w Warszawie standardy gorsze od najbardziej dyktatorskich krajów Afryki. To jest wręcz niepojęte, że ten układ się jeszcze trzyma. Trudno powiedzieć, na co czeka Zbigniew Ziobro, ABW, CBA, prokuratura. Mamy na razie 11 postępowań i w zasadzie nie wiadomo czy cokolwiek zostanie ustalone. Miliardy złotych trafiły poprzez fałszerstwa i wyłudzenia do grupki cwaniaków. Aż dziw bierze, że głosu w tej sprawie nie zabrał dotąd samorząd adwokacji.  Że to jest kompromitacja nie tylko ratusza, ale także wymiaru sprawiedliwości, nie trzeb chyba dodawać. Ciężkie ma i jeszcze cięższe będzie miał życie Grzegorz Schetyna.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

24-08-2016 [07:50] - xena2012 | Link:

zaraz znajdą się obrońcy HGW i to nie tylko w Ratuszu .Linia obrony do przewidzenia-,,to nie my to poprzednicy''a żeby to zagmatwać sięgną obrońcy nawet do czasów Warsa i Sawy.Pani Gronkiewicz -Waltz wzruszająco opowie o swym oświeceniu przez Ducha Świetego a abp Nycz będzie ,,łagodził'' ciężką atmosferę.Tylko tych których pozbawiono mieszkań,którzy zrujnowaną Warszawę odbudowywali nikt nie bedzie o nic pytał.