Morze Bałtyckie staje się morzem NATO

To wszystko,co widzimy dzisiaj i co podają codziennie media, składa się na całą imperialną politykę Kremla, której celem jest pacyfikacja Zachodu, usunięcia Stanów Zjednoczonych z obszaru europejskiego strategicznego, podporządkowanie sobie państw sąsiednich. To jest konsekwentnie ta sama polityka. Jak widzimy przynosi ona odwrotny skutek do tego czego spodziewał się Putin. Wszystkie te zabiegi, prowokacje sprawiają, że NATO jest coraz bardziej skonsolidowane. Najbardziej spektakularny tego przykład to to, że Putin aspirujący do roli następcy Piotra Wielkiego spowodował, że Morze Bałtyckie staje się morzem NATO.

W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się informacje o kolejnych prowokacjach z udziałem rosyjskiej armii. Niedawno duńskie siły zbrojne podały, że rosyjski okręt wojenny dwukrotnie naruszył terytorium Danii w pobliżu wyspy Bornholm. Do tego typu incydentów dochodzi też z udziałem rosyjskich myśliwców.

Jeżeli takie naruszenia nie skończą się np. zestrzeleniem ruskiego samolotu, zatopieniem łodzi podwodnej itd. itp. to prowokacje będą się powtarzać. A dlaczego tak jest jak jest? Bo Zachód się przestraszył, już lata temu, pogróżek rosji o użyciu broni Atom. A jak ktoś się boi bandyty to on będzie dalej go dręczył i okradał, rabował, zastraszał itd.

Putin bandyta napadając na Ukrainę, mordując gwałcąc i rabując co zyskał ? NIC a wręcz przeciwnie, zyskał wrogów na całym świecie, zyskał izolację gospodarczą i ta ludzką, roSSja stała się w oczach świata krajem faszystowskim potępianym przez ONZ i niemal cały cywilizowany świat. Rosjanie kojarzą się jako bandyci, pedofile, kałmucka dzicz bandytów i pospolitych złodziei.

Rosja napadając na niewinny sobie kiedyś bardzo przychylny zdobyła jedno ? zaciętego wroga na dekady , ba wieki. To roSSja spowodowała,ze Ukraina wchodzi do UE i niebawem do NATO gdyż uzbrojenie, procedury NATO stosuje od dawna na polu walki.

Kto zwycięży na tej wojnie pyta wielu ? Zwycięży świat demokratyczny, zwyciężą ludzie pragnący pokój i spokojne życie- zwycięży Ukraina, a faszystowsko - roSSyjski agresor poniesie karę która sprowadzi do do kraju porównywalnego z komunistyczną Koreą.

Żródło :
https://niezalezna.pl/448270-r...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

30-06-2022 [11:12] - Pers | Link:

Od jutra, 1 lipca, Finlandia znosi nałożone wówczas ograniczenia na wjazd do tego kraju w związku z pandemią koronawirusa. Helsinki mają nadzieję na powrót rosyjskich turystów, bez których, jak przyznają mieszkańcy fińskich miast przygranicznych, „walczą o przetrwanie”. Ale w obecnych warunkach te nadzieje są złudne.
Nie jest tajemnicą, że życie gospodarcze Finlandii, w jego najróżniejszych aspektach, jest niezwykle związane z interakcją ze wschodnim sąsiadem. W szczególności gospodarka Finlandii, zwłaszcza jej obszarów przygranicznych, otrzymywała duże dochody od rosyjskich turystów.
Miejscowi mieszkańcy byli bardzo zadowoleni z tej okoliczności, próbując w każdy możliwy sposób przyciągnąć Rosjan. Reklamy radiowe w języku rosyjskim, zapraszające gości do sklepów, atelier, aptek, barów, restauracji; Wspólną cechą tutejszych krajobrazów były bilbordy oferujące Rosjanom kupno ziemi na wsi. W fińskim radiu bez trudu można było znaleźć lokalną rosyjskojęzyczną falę FM - można było posłuchać muzyki i zapoznać się z lokalnymi wiadomościami.

Sytuację  opisuje  niemiecka publikacja Die Welt, według której na granicy obu państw opadła niedawno „nowa żelazna kurtyna”. Niemieccy dziennikarze odwiedzili fińską wioskę Vainikkala, gdzie znajduje się peron kolejowy, gdzie kiedyś zatrzymywały się pociągi Allegro jadące z Petersburga do Helsinek i z powrotem.
Ale cztery miesiące temu fiński rząd nakazał wstrzymać te transporty (od grudnia 2010 do marca 2022 pasażerami na tej trasie stało się 4 mln osób), a teraz pociągi Allegro niestety gniją w zajezdni w Helsinkach.
Obecnie w restauracji na dworcu kolejowym w Vainikkale siedzą fińscy pogranicznicy, a nie rosyjscy turyści. "Koszmar. Na stworzenie tego biznesu poświęciliśmy dwadzieścia lat, a teraz walczymy o przetrwanie – narzekał syn właściciela restauracji, Ville Laihia. Wyraża nadzieję, że kiedyś – i oczywiście im szybciej, tym lepiej – napięcie polityczne w stosunkach jego państwa z Rosją zmniejszy się. Laihia chce, aby w jego restauracji ponownie zebrali się turyści, a nie straż graniczna.
Fińskie miasta przygraniczne są teraz smutnym widokiem. Podobno w tradycyjnie „rosyjskich” Imatrze i Lappeenrancie do 70% wszystkich obiektów jest obecnie zamkniętych. Prawie wszystkie sklepy rybne przeznaczone dla Rosjan, centra handlowe są puste. Ze względu na brak popytu ceny nieruchomości i najmu spadły o 35-40%. W Helsinkach około 20% obiektów jest zamkniętych.

Obrazek użytkownika tricolour

30-06-2022 [12:05] - tricolour | Link:

@Pers

Gdybyś nie był tchórzem, to byś napisał, jak na zamknięciu granicy wyszli rosjanie. 

Na tym polega natura niewolnika, czyli twoja, że silisz się na opis negatywnego wpływu na Finlandię, Rosję pomijając. Jak myślisz, po co rozdali bezrobotnym ruskim miejskie tereny zielone, dobre do uprawy warzyw?

No, po co? Ruski pan pozwoli ci napisać?

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-06-2022 [14:24] - Tezeusz | Link:

@tricolour
Bingo ! Bardzo trafny komentarz nic dodać nic ująć.

Obrazek użytkownika Pers

30-06-2022 [14:38] - Pers | Link:

@3kolorek
//Pers
Gdybyś nie był tchórzem, to byś napisał...
Ruski pan pozwoli ci napisać?//
Cały czas myślałem, że "liderem" jest ścierwousz ale ty go już przegoniłeś :)))

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-06-2022 [16:45] - Tezeusz | Link:

@Pers ścierwoeneonowy kłamca
"Cały czas myślałem, że "liderem" jest ścierwousz ale ty go już przegoniłeś"
Lider chamstwa i kłamstawa to ty Ruszkiewicz- udowodnione - pytania ?
https://naszeblogi.pl/63100-ne...

Co do liderowania propagandą osranego putlerka - a to już kto inny wyjaśnia. Zadowolony ?

W tej chwili napisałem komentarz na twój ostatni śmietnik ścierwoneonowy pt "Groteskowe gesty NATO"- duży i obszerny i poszło z linkiem jak prosiłeś...
Kolejne będą sukcesywnie w ramach komentarzy do twoich osranych agitek..

Obrazek użytkownika Pers

30-06-2022 [14:42] - Pers | Link:

@3kolorek
//Jak myślisz, po co rozdali bezrobotnym ruskim miejskie tereny zielone, dobre do uprawy warzyw?//
Nie wiem dlaczego ale jedź tam. Nie będziesz musiał okradać działek.

Obrazek użytkownika Tezeusz

30-06-2022 [12:46] - Tezeusz | Link:

Rutkiewicz na tym portalu zostałeś skompromitowany jako kłamca i manipulant rusofil. Nie wstyd tobie ?
https://naszeblogi.pl/63100-ne...

P.S.
Ostatnie twoje scierwoneonowe twory skomentowałem  bardzo obszernie i jak zwykle poszły z linkami, jak prosisz wiesz gdzie ?..Cieszysz się!

Kim jesteś sam pisałeś o sobie pod twoim czymś  co produkujesz w NEonku cytuję ciebie :

//kto jest większym kretynem - nadający czy odbiorcy.//
Zdecydowanie odbiorcy. ( twoja odpowiedź)

Faktycznie kretyn dodam rusofil..

Obrazek użytkownika sake3

30-06-2022 [17:26] - sake3 | Link:

Zachód powinien się zjednoczyć przeciwko rosyjskiej agresji.Rosjanie przecież nie ukrywają,że ich celem nie jest wyłącznie Ukraina.Przywódcy europejscy jednak nie są zainteresowani ani kontynuowaniem wojny ani zwycięstwem w tej wojnie Ukrainy. Sami nie mają planu do zabezpieczenia na arenie międzynarodowej warunków zawieszenia broni ani inicjowanie negocjacji.Mamy za to kolejny list tzw ,,intlektualistów''niemieckich pełen górnolotnych nic nie mówiących słów pokazujących tylko bierność,pseudointelektualne zadęcie i dreptanie w kółko.Tyle że ci intelektualiści zaczną teraz wywierać presję na Finlandię i Szwecję by odstąpiły od planów wstąpienia do NATO. Rosja bowiem już  zaczęła prowokować więc intelektualiści czym prędzej zaczną swoją krecią robotę,następnie Scholtz i przydupasek Macron przyłaczą się do akcji ,,tłumaczenia''Szwecji i Finlandii jak ważne są ,,stosunki z Rosją dla europejskiej gospodarki.Może nawet zacznie się szukanie nazistów.Stara śpiewka.