Czy Rosja dopuściła się ludobójstwa?

Archiwum Zbrodni Wojennych to projekt, którego celem jest gromadzenie i weryfikowanie doniesień o zbrodniach wojennych popełnianych na terytorium Ukrainy przez Rosję od 24 lutego 2022 r.

Materiały zgromadzone przez Archiwum wskazują, że wojsko Federacji Rosyjskiej dopuszcza się licznych zbrodni wojennych na terytorium Ukrainy. Ataki przeciwko celom cywilnym, prokurowane migracji ludności, okrucieństwo wobec ludności cywilnej oraz skala zniszczeń materialnych zrodziły także pytania o dalszą kwalifikację tych zdarzeń jako zbrodni ludobójstwa. Mianem ludobójstwa określa się czyny popełnione w zamiarze zniszczenia całości lub części grup narodowych, etnicznych, rasowych lub religijnych. Wśród czynów tych wymienia się m.in. zabójstwa, stworzenie wyniszczających warunków życia czy przymusowe odbieranie dzieci. Dotychczas zbrodnie ludobójstwa skutecznie ścigały jedynie Trybunały Międzynarodowe powołane przez Radę Bezpieczeństwa ONZ. Ta ścieżka w tym przypadku jest jednak wykluczona ze względu na status Rosji w Radzie Bezpieczeństwa. Możliwość ścigania zbrodni dokonanych na terytorium Ukrainy ma natomiast Międzynarodowy Trybunał Karny. Powołane przez Instytut Ordo Iuris Archiwum Zbrodni Wojennych przygotowało analizę w tej sprawie. Zgromadzone materiały zostaną przekazane Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Międzynarodowemu Trybunałowi Karnemu.

Podsumowujemy pracę Archiwum Zbrodni Wojennych, przedstawiając krajowym i międzynarodowym organom ścigania zweryfikowane i utrwalone dowody zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości, dokonanych na terytorium Ukrainy przez siły rosyjskie. Jednocześnie publikujemy część z tych materiałów, które powinny dotrzeć do opinii publicznej, ale także powinny wzbudzić zainteresowanie prawników międzynarodowych. Bo to międzynarodowe Trybunały już niebawem rozstrzygać będą, czy rosyjskie zbrodnie na Ukrainie stanowią część tzw. królowej wszystkich zbrodni czyli ludobójstwa. Publikowany jednocześnie raport Instytutu Ordo Iuris jest pierwszym doktrynalnym przyczynkiem do udzielenia odpowiedzi na to pytanie - podkreślił adw. Jerzy Kwaśniewski, prezes Ordo Iuris.

Archiwum Zbrodni Wojennych zaczęło swoją pracę zaraz po rozpoczęciu szerokozakrojonych działań wojennych na Ukrainie. Jego eksperci dokonali analizy i weryfikacji zdarzeń mogących stanowić zbrodnie wojenne we współpracy z różnymi środowiskami na Ukrainie. Materiały te mają w przyszłości posłużyć w procesach rosyjskich i białoruskich dygnitarzy i wojskowych.
Analiza zgromadzonego materiału dowodowego potwierdziła m.in. masowe zabójstwa ludności ukraińskiej i liczne akty przemocy powodujące znaczne uszczerbki fizyczne i psychiczne. Wobec tego, eksperci przygotowali analizę na temat możliwości wyczerpania znamion zbrodni ludobójstwa wobec narodu ukraińskiego w perspektywie prawa międzynarodowego

Wśród innych czynów mogących wypełniać znamiona ludobójstwa, popełnianych przez rosyjskich żołnierzy wskazano rozmyślne stworzenie warunków życia obliczonych na spowodowanie wyniszczenia fizycznego obywateli Ukrainy. Do takich zdarzeń zaliczają się m.in. ostrzały korytarzy humanitarnych czy zabójstwa osób niosących pomoc humanitarną. Dochodziło także do przymusowego odbierania dzieci. Przykładowo, 24 i 25 lutego wywieziono z Mariupola ponad setkę dzieci.


Przygotowana przez Ordo Iuris analiza podejmuje także kwestię możliwości ścigania sprawców zbrodni popełnianych na Ukrainie. Trudności w tym aspekcie wywołuje fakt, że Rosja jest trwałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ, nie ratyfikowała Statutu Rzymskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego oraz została wykluczona ze Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Natomiast na podstawie deklaracji Ukrainy, Międzynarodowy Trybunał Karny posiada jurysdykcję w sprawie zbrodni popełnianych na jej terytorium, a jego prokuratorzy już prowadzą w tej sprawie śledztwo. 

https://www.tysol.pl/a86299-ordo-iuris-czy-rosja-dopuscila-sie-ludobojstwa-podsumowanie-dzialan-archiwum-zbrodni-wojennych

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-06-2022 [21:08] - Ula Ujejska | Link:

Do zbrodni przeciw ludzkości zalicza się także przymusowe deportacje milionów Ukraińców na teren Rosji. I tu największą ruską hańbą jest nieznany los kilkuset tysięcy dzieci. Jeden głupek tu na NB pisał, że zmordowano tylko ok. 4000 cywili, a Ukraińcy podają że tylko od lutego zamordowano w samym Mariupolu ok. 20 tys. Przypominam głupkom, że wojna na Ukrainie trwa od ośmiu lat!

Obrazek użytkownika Pers

25-06-2022 [21:14] - Pers | Link:

@ujejska
//Przypominam głupkom, że wojna na Ukrainie trwa od ośmiu lat!//
Zgadza się. Zostało zabitych 15 000 mieszkańców Donbasu.

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-06-2022 [05:13] - Tezeusz | Link:

Ruszkiewicz
A ilu skutwieli, pedofili i bandytów wytłukli tych faszystów Ukraińcy

Obrazek użytkownika J z L

26-06-2022 [07:21] - J z L | Link:

pam..pers
Skąd ty ruski bucu z Szamba 24r.u czerpiesz te wiadomości
Podaj debilu linka do tych "statystyk"

Gdyby się okazało to "prawdą" to mam wielki żal do Ukraińców że tylko tyle zutylizowali sowieckiego ścierwa
Co się odwlecze to nie uciecze

Obrazek użytkownika Pers

26-06-2022 [07:51] - Pers | Link:

@husky
//pam..pers
Skąd ty ruski bucu z Szamba 24r.u czerpiesz te wiadomości
Podaj debilu linka do tych "statystyk"//
Zginęło więcej ale ONZ i OBWE zaniżają statystyki.
A linki sam sobie poszukaj.

Obrazek użytkownika Ryan

26-06-2022 [17:02] - Ryan | Link:

JzL

Breaking international news !!!!

Jak informuje agencja Neon Kurwiszcze News na swoim portaliku -dziś w nocy niezwyciężona armia radziecka w operacji specjalnej ,zabiła kolejnych 80 polskich terrorystów.
Nie jest to rekord, bo kilka dni temu bochaterscy radzieccy gieroje jednym strzałem zabili 600 polskich terrorystów/najemników
Jak podaję korespondentka z Kremla Asia Wiorko łącznie do dnia dzisiejszego zabito już 3992 Polaków. 
Zastrzega jednocześnie że zabici mogą o tym nie wiedzieć gdyż oficjalnie nie zostali o tym fakcie poinformowani

Obrazek użytkownika J z L

26-06-2022 [18:55] - J z L | Link:

ryan

Wiedzą, wiedzą że zostali zabici
Polscy terroryści czytają codziennie wieści z Szamba 24r.u
Wielu z nich zainteresowanych jest swoim losem więc zaglądają na blog tej polskojęzycznej rudej qrwy 
Pamiętaj że ta sowiecka szmata uśmierciła też dwa bataliony regularnego Wojska Polskiego co ma walczyć na Ukrainie z ruskimi orkami
Ilości zabitych nie podała bo jeszcze nie ustaliła tego z Oparą i Ruszkiewiczem .
Ponoć parę setek poszło do piachu.

Obrazek użytkownika Ryan

25-06-2022 [21:40] - Ryan | Link:

Właśnie niedawno sowieckie jenerały potwierdziły że kolejne oficerskie ruskie gówno poszło do piachu
Ładunek 200 w drodze

https://www.o2.pl/informacje/rosyjski-pilot-nie-zyje-wrocil-do-sluzby-by-wziac-udzial-w-inwazji-6783667220851648a

Obrazek użytkownika Pers

25-06-2022 [21:11] - Pers | Link:

Największą zbrodnia było zestrzelenie "ducha Kijowa".
I oczywiście zabicie bohaterów na Wyspie Węży. No ale oni zmartwychwstali.

Obrazek użytkownika Ryan

25-06-2022 [22:07] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
Nigdy nie bedzie bestialska zbrodnia w upierdoleniu łba polskojęzycznym parchom z gnojownicy zwanym leonkiem24
​Bez względu na rasę

Obrazek użytkownika sake3

26-06-2022 [08:45] - sake3 | Link:

@Pers.....Jaki sens mają takie słowne przepychanki ?Nie przybliżyły nas do oceny strat,nie wyjaśniły wątpliwości.Dowcipy w stylu zmartwychwstania bohaterów z Wyspy Węzy też nie da się powtarzać w nieskończoność Przecież wiadomo,że w warunkach wojny nierzadko mogą być podane wiadomości bez możliwości szybkiego potwierdzenia.Pani @Ujejska ma prawo pytać co się stało z wywiezionymi dziecmi ukraińskimi w głąb Rosji.Jeśli wiesz lepiej mogłeś zaprzeczyć albo potwierdzić,podać wyjasnienie,,jeśli natomiast  nie masz wiedzy na ten temat nie musisz drwić. Co zresztą wynika z tej dyskusji? Nic. .

Obrazek użytkownika Pers

26-06-2022 [08:56] - Pers | Link:

@sake
Zaprzeczanie bzdurnym fejkom nie ma żadnego sensu. Zostają tylko drwiny.
A jeśli chodzi o bohaterów z Wyspy Węży to najwyraźniej kupili sobie nowe "życie" w jakiejś grze komputerowej. "Duchowi" się nie udało.
Cała propaganda ukraińska jest wirtualna.

Obrazek użytkownika Pers

26-06-2022 [09:05] - Pers | Link:

@sake
//Ujejska ma prawo pytać co się stało z wywiezionymi dziecmi ukraińskimi w głąb Rosji.Jeśli wiesz lepiej mogłeś zaprzeczyć albo potwierdzić,podać wyjasnienie,//
Dzieci mają się świetnie, najważniejsze, że z dala od wojny. Sieroty są w rodzinach zastępczych ale większość przynajmniej z matką. Ojcowie walczą w Donbasie. I nie trzeba ich "rusyfikować" bo to dzieci rosyjskie z domu.
 

Obrazek użytkownika sake3

26-06-2022 [13:29] - sake3 | Link:

@Pers.......Dziękuję za informację choć bez podania źródeł. Dziwne,ty i brak źródeł. Swojemu awatarowi przekaż,żeby nauczył się pisać na temat,bo jej wpis zakrawa na śmieszność. Niestety z moim  zdrowiem na wyboistej drodze prowadzącej do Prawdy (jakiej to? ) jest niestety gorzej niż było.Pocieszające,że leśne przygody poprawiają skutecznie moje samopoczucie.

Obrazek użytkownika Pers

26-06-2022 [13:38] - Pers | Link:

@sake
Zrodla są ogolnie znane.
Sytuacją dzieci, uchodźców i jeńców wojennych na terenie Donbasu i Rosji zajmuja się organizacje humanitarne, głównie MCK.
Link chyba potrafisz znaleźć?
Korzystaj z poważnych źródeł a nie z fejkow ścierwousza & Co.
 

Obrazek użytkownika sake3

26-06-2022 [14:53] - sake3 | Link:

@Pers......Nie,nie potrafię znaleźć linka,w ogóle tego w Kubusiu Puchatku nie podali A przecież tam mnie stale z panią Anną odsyłacie..W mechanice kwantowej którą aktualnie przerabiam też nie ma.Chyba nie zostawisz biednego dziewczęcia bez namiarów na ,,poważne źródła''?

Obrazek użytkownika u2

26-06-2022 [15:03] - u2 | Link:

Zrodla są ogolnie znane.

Nie ściemniaj srep, ty nigdy ich nie podajesz.

PS. Pochwal się srep ile według ciebie już zabiliście ukrów, z wyszczególnieniem na żołnierzy i cywilów (dzieci, kobiety i starcy też się liczą). No i jakie straty w technice bojowej im zadaliście, oraz jakie straty w infrastrukturze zadaliście ukropom :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-06-2022 [13:40] - Pani Anna | Link:

@sake
Widzę,  że nie czaisz. Nie do wiary, ale ty chyba NIE OGLADALAS " SEKSMISJI "?!! Masz tutaj króciutko o "żywym boćku" https://www.youtube.com › watch
"Bocian! Patrz! bociaan! Jak on żyje tzn. że my też możemy" haha - YouTube

Obrazek użytkownika u2

26-06-2022 [13:44] - u2 | Link:

leśne przygody poprawiają skutecznie moje samopoczucie.

Wczoraj na działce pogadałem z sąsiadem po zawale. Zgodziliśmy się, że działka to jest to. Tak więc mniej netu, gdzie działają trolle typu srep, które chcą uprzykrzyć innym życie za wszelką cenę, a więcej natury :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-06-2022 [10:01] - Pani Anna | Link:

@sake3
Nasza droga Sake jest jak widać stara wojenną wyjadaczką,  calkiem jak Ulka, jej  mentorka. Doskonale wie, co w warunkach wojny jest normalne (cudowne zmartwychwstanie bohaterów), a co nie. Zatrute czereśnie,  kozy bojowe, jakieś duchy Kijowa, czołgi odbijane gołymi ręcami, babcie słoikami strącające helikoptery... Tak można długo,  kupa śmiechu. 
Rzecz w tym, że te "wieści z wojny" nie są podawane przez wici ani głosy tam tamów, tylko przez samych Ukraińców i ich specjalnie zatrudnione agencje. Czemu aż tak ośmieszają tę swoją wojnę? Ano widać nie bez powodu, skoro takie "Sake 3" i jej podobne bezkrytycznie we wszystko wierzą i czują się przy tym, jakby tam były ze słoikiem ogórków w garści. 
 

Obrazek użytkownika u2

26-06-2022 [10:27] - u2 | Link:

kupa śmiechu. 

Straty Rosjan

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy ogłosił w piątek, że przez cztery miesiące inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło 1507 czołgów, 3637 pojazdów opancerzonych, 216 samolotów, 183 helikoptery, 759 systemów artylerii, 241 wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet, 99 systemów przeciwlotniczych, 2553 inne pojazdy i cysterny, 14 jednostek pływających i 622 drony. Zginęło 34 530 żołnierzy.

https://www.salon24.pl/newsroo...

Obrazek użytkownika Pers

26-06-2022 [10:31] - Pers | Link:

@u-bocik
A kiedy się pochwalą swoimi stratami?
Czy potrafią liczyć tylko cudze czołgi?

Obrazek użytkownika u2

26-06-2022 [13:22] - u2 | Link:

A kiedy się pochwalą swoimi stratami?

Od podawania ich strat to ty tutaj jesteś, podawaj srep :-)

Obrazek użytkownika Pers

26-06-2022 [12:46] - Pers | Link:

@u-bocik
A Rosjanie podają dziś takie straty ukraińskie:
Łącznie od początku specjalnej operacji wojskowej 215 samolotów, 132 śmigłowce, 1363 bezzałogowych statków powietrznych, 350 przeciwlotniczych zestawów rakietowych, 3809 czołgów i innych bojowych wozów opancerzonych, 682 wozy bojowe z wieloma wyrzutniami rakiet, 3012 artylerii polowej i moździerzy, a także 3864 szt. wojskowych pojazdów specjalnych” .

Ale to są pewnie fejki...

Obrazek użytkownika u2

26-06-2022 [15:32] - u2 | Link:

A Rosjanie podają dziś takie straty ukraińskie

Pochwal się skąd masz te dane srep. No i pochwal się srep ilu już zabiliście ukrów, cywile jak już pisałem też się liczą. No wiesz srep te nikomu niepotrzebne dzieciaki, kobiety i starcy :-)

Obrazek użytkownika Pers

26-06-2022 [15:53] - Pers | Link:

@u-bucik
//Pochwal się skąd masz te dane srep. No i pochwal się srep ilu już zabiliście//
Nie jestem Arestowicz żebym się chwalił.

Obrazek użytkownika u2

26-06-2022 [17:29] - u2 | Link:

Nie jestem Arestowicz żebym się chwalił.

Przecież ciągle chwalisz się ile to ukrów zabiliście, tylko nigdy nie podajesz źródła swoich rewelacji srep :-)

Obrazek użytkownika Pers

26-06-2022 [18:19] - Pers | Link:

@u-bucik
//Przecież ciągle chwalisz się ile to ukrów zabiliście, tylko nigdy nie podajesz źródła swoich rewelacji srep :-)//
Widzisz kiep, najbardziej wiarygodnym źródłem informacji są konferencje MON Rosji. Codziennie podają dokładne dane i zdarzenia.
Ostatnio nawet Ukraińcy je potwierdzają bo już nie mają innego wyjścia. Dość się na ośmieszali.
A liczba "trwale usuniętych Ukraińców" już przekroczyła 200 tyś. Twój telewizor też ci to powie ale jeszcze nie teraz.

Obrazek użytkownika Ryan

26-06-2022 [16:50] - Ryan | Link:

ruszkiewicz
Czyli Ukraina Armia straciła 285% tego co miała na stanie w dn.24.02
Jest to poniekąd możliwe bo teraz wyszło na jaw, że masę sprzętu,zwłaszcza samolotów i czołgów była w prywatnych gospodarstwach domowych o czym ukraińskie wojsko wcześniej nie wiedziało

Obrazek użytkownika Pers

26-06-2022 [10:27] - Pers | Link:

Pani Anna
Z sake nie jest już tak źle.
Zaczyna mieć wątpliwości a to już dobra droga do Prawdy.
@ujejska jak nawet zobaczy Zełenskiego podpisujacego bezwarunkową kapitulacje to powie, że to ruski fejk :)

Obrazek użytkownika Ryan

26-06-2022 [16:44] - Ryan | Link:

ruszkiewicz

@ujejska jak nawet zobaczy Zełenskiego podpisujacego bezwarunkową kapitulacje 

Równe 120 dni temu pewien ludzki śmieć oznajmił publicznie że był osobistym świadkiem jak Prezydent Ukrainy złożył podpis pod aktem kapitulacji Ukrainy
Ba,nawet mu długopis pożyczył.
Dzień później tenże ludzki śmieć osobiście zasiadał na trybunie honorowej tuż obo putina podczas parady zwycięstwa w Kijowie

Czyli jak to ruszkiewicz jest
Była ta kapitulacja czy tylko tego penisa  zwykły fejk
Masz odwagę skomentować

Obrazek użytkownika sake3

26-06-2022 [10:39] - sake3 | Link:

@Pani Anna.......Nie uważam się za starą wyjadaczkę zwłaszcza wojenną.Jednak myślę,że dyskusja sprowadzająca się do takich wypowiedzi jak własnie Pani personalnych i złośliwych nie ma własciwie sensu.Pytanie kierowałam do pana @Pers tylko dlatego,że odpowiadając pani @Ujejska nie wykorzystał żadnych znanych sobie danych źródłowych( choc od innych tego wymaga) żeby odpowiedzieć .Zamiast tego posłużył się szyderstwem ,choć pytanie pani Ujejskiej o wywozy ludności Ukrainy nie było niestosowne.Chyba że wg Pani było ale i tak mozna usiłować odpowiadać inaczej niż zamierzoną złośliwością.Jeśli pan @Pers czy Pani jesteście w posiadaniu informacji ,że to nieprawdziwa wiadomość czemu tego nie ujawniliście?Ja też nie pytałam o żadne wici,babcię z ogórkami , zatrute czereśnie czy moje mentorki więc po co Pani mi to pisze? Jest Pani adwokatem pana @Pers? Przecież ja go w ogóle nie atakuję,zadałam proste pytanie.NIe odpowiedział,trudno tylko czemu posłużył się Panią? Ja nie rozpatruję Pani wpisów w kategorii ,,takie panie Anny'' tak samo ja nie jestem ,,taka sake3 i jej podobne'' tylko ,,sake3'' .Każdy z nas jest w internecie odrębną jednostką.

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-06-2022 [13:02] - Pani Anna | Link:

@sake3
Rozmowa z tobą jest o tyle kłopotliwa,  że ty zdajesz się wogóle nie rozumieć tego, o czym się pisze, ba ty nawet nie bardzo zdajesz sobie sprawę z tego, co sama piszesz. Nie znasz
znaczenia słów,  którymi się posługujesz? Mówiąc "zawsze", "na każdej" w pierwszej osobie jawisz się jako autorytet,  znawczyni tematu. Ponadto należysz do tych, którzy nie rozpoznają prawdy, choćby ona usiadła im na głowie w postaci żywego bociana. Można dać się  zwieść,  oszukać,  zmanipulować raz, no góra dwa razy. Jeżeli jednak ktoś tak jak ty usiłuje bezustannie usprawiedliwić wszystkie niestworzone androny podawane przez media to jak go nazwać? Z tego, co zaobserwowałam nigdy nie zakwestionowałas ani ducha Kijowa, ani babci z ogórkami,  ani kozy bojowej, ani żadnej innej oczywistej bzdury. Co do Persa, nie wypowiadam się za niego ani w jego imieniu. Rozmowa ma miejsce na otwartym forum, więc każdy może się do niej włączyć.  To nie jest prywatna korespondencja.

Obrazek użytkownika u2

26-06-2022 [13:20] - u2 | Link:

nigdy nie zakwestionowałas ani ducha Kijowa, ani babci z ogórkami,  ani kozy bojowej, ani żadnej innej oczywistej bzdury.

Nijaka a. przeciwstawia rosyjskiemu ludobójstwu "ducha Kijowa", "babcię z ogórkami" i "kozę bojową". Wypisz wymaluj srep z jego agitkami.

Obrazek użytkownika Pers

26-06-2022 [13:45] - Pers | Link:

@u-bocik
Jak na razie to jedynie fejki.
Jest mnóstwo dowodów.
Tylko, że nie przeciwko Rosjanom.
Ruszą procesy to się zdziwisz.

Obrazek użytkownika u2

26-06-2022 [15:06] - u2 | Link:

Jest mnóstwo dowodów.
Tylko, że nie przeciwko Rosjanom.
Ruszą procesy to się zdziwisz.

Podawaj srep bez oporów te wasze dowody .

PS No i pochwal się, ilu już zabiliście ukrów, cywile też się liczą, no wiesz, te dzieciaki, kobiety i starcy już nikomu nie potrzebni :-)

Obrazek użytkownika sake3

26-06-2022 [13:49] - sake3 | Link:

@Pani Anna......Po cóż w takim razie zadaje sobie Pani tyle trudu,by prowadzić ze mną rozmowy? Czyż nie ma na forum bardziej odpowiednich poziomem dla Pani osób? Z każdego Pani zdania wynika,że doskonale zna Pani wszystkie moje wpisy i je analizuje. Nawet to że dotąd nie ustosunkowałam się do jak Pani nazywa andronów z mediów. A musiałam się ustosunkowywać? Tylko po co i z jakiego to powodu spadł na mnie tak wielki splendor jak Pani uwagi?Ja nie jestem żadnym autorytetem i to wiem nawet bez Pani złośliwości.

Obrazek użytkownika Pani Anna

26-06-2022 [14:52] - Pani Anna | Link:

@sake3
Tak jest, rozszyfrowałaś mnie. Z zapartym tchem śledzę każdy twoj komentarz. A mówiąc poważnie,  kiedy przeczytało się jeden, to tak jakby przeczytało się wszystkie. Taki masz styl i te ugruntowane poglądy odporne na fakty. Obejrzyj sobie wreszcie "Seksmisje", bo to aż wstyd tak calkiem nie rozumieć aluzji.

Obrazek użytkownika sake3

26-06-2022 [15:04] - sake3 | Link:

@Pani Anna.....Podziwiam samozaparcie a wręcz martylologię.Musi się Pani straszliwie nudzić czytając mój wielopak ( wszystkie w jednym). No ale skoro dla Pani taka to przyjmność z czytania to proszę się nie krępować,postaram się na przyszłość o więcej i więcej...... 

Obrazek użytkownika sake3

26-06-2022 [15:05] - sake3 | Link:

@Pani Anna.....Podziwiam samozaparcie a wręcz martylologię.Musi się Pani straszliwie nudzić czytając mój wielopak ( wszystkie w jednym). No ale skoro dla Pani taka to przyjmność z czytania to proszę się nie krępować,postaram się na przyszłość o więcej i więcej...... 

Obrazek użytkownika Tezeusz

26-06-2022 [21:09] - Tezeusz | Link:

Zgadnijcie co za debil to wysrał :
"Brytyjczycy i Amerykanie po raz kolejny wykorzystują Ukrainę jako centrum broni, aby wyposażyć terrorystów z Bliskiego Wschodu i Afryki. Dlaczego więc w prasie zachodniej słychać oskarżenia Ukraińców o odsprzedaż broni? Wszystko jest bardzo proste – Anglosasi z góry przygotowują sobie alibi. Powiedzmy, że dostarczyliśmy broń do Kijowa, ale nie wiemy, w jaki sposób dostała się ona w ręce terrorystów..."

Obrazek użytkownika J z L

26-06-2022 [18:57] - J z L | Link:

pam..pers
Ile razy debilu uśmiercałeś Palamara z Azow
​Przypomnij rusko wszo  tu nam wszystkim

Obrazek użytkownika u2

25-06-2022 [22:02] - u2 | Link:

Rosjanie zabijają każdego cywila, który ma symbole ukraińskie w domu. Rosjanie zabijają tylko dlatego, że ktoś jest Ukraińcem. To oczywiste ludobójstwo.

Obrazek użytkownika J z L

26-06-2022 [19:29] - J z L | Link:

Dziewczynka ze zbombardowanego dziś domu w Kijowie została pomyślnie zoperowana. Dziecko ma spore obrażenia twarzy i szyi 

https://pbs.twimg.com/media/FWMGhQXXkAA0hek?format=jpg&name=900x900