Rzeczywistość ze snu budzi

Jedną z najważniejszych inicjatyw rządów „dobrej zmiany” była próba naprawy zdegenerowanego systemu prawnego. Systemu do którego nie mieli zaufania obywatele naszego kraju. Systemu, w którym sędziowie są niezależni to znaczy nie podlegają kontroli i ocenie. Mają prawo bezkarnie ukraść staruszce 50 złotych i nałogowo kraść elektronikę w sklepach. Mają prawo arbitralnie wycenić kamienicę w warszawie na 50 złotych i potwierdzić prawomocność jej odkupienia za tę sumę od osoby z demencją. Mają prawo jeździć w stanie nietrzeźwym a nawet przejechać na pasach dziecko, bo chroni ich immunitet. Mieli również prawo wyrwać dziecko z prawdziwej rodziny tylko dlatego, że w domu jest biednie, albo fruwają muszki owocówki i oddać je nie wiadomo komu. Na szczęście tego już nie mogą bo rządy dobrej zmiany zabroniły odbierania dzieci biednym rodzinom. To udało się przeprowadzić. Natomiast głęboka reforma systemu sprawiedliwości zupełnie się nie udała. Przeszkodziło w tym przede wszystkim zawetowanie przez prezydenta Dudę pierwszej,  reformującej system prawny ustawy.
Kilka dni temu sprzedaliśmy naszą suwerenność za miskę soczewicy. to znaczy za 36 miliardów euro, a raczej za obietnicę wypłacenia tych pieniędzy gdy zostaną spełnione żądania UE zwane kamieniami milowymi. Powinno się je raczej nazwać kamieniami do  trumny.
Jest to sygnał dla UE że może nam tę miskę stawiać przed nosem i od nosa odsuwać. Jak psu, którego się uczy warowania lub dawania głosu na rozkaz. Może też  wydawać  nam soczewicę małymi porcjami gdy na rozkaz zaszczekamy, albo padniemy plackiem przed panem.
UE realizując swój plan utworzenia jednego federalnego państwa pod przewodnictwem Niemiec, czyli IV Rzeszy, prowadzi z Polską bezwzględną wojnę nie przebierając w środkach. Plan zagłodzenia Polski realizowany jest przez odmowę wypłacenia należnego nam bezwarunkowo funduszu na KPO podczas gdy  my będziemy spłacać związane z europejskim planem odbudowy cudze zadłużenia. Podobnie jak płacimy składki na UE, a za to nakłada ona na nas gigantyczne kary, choćby za kontynuowanie wydobycia w kopalni Turów.  Częścią planu  dyscyplinowania Polski przez zagłodzenie jest również wprowadzenie do Polski 4 milionów uchodźców i obarczenie nas kosztami utrzymania tych uchodźców.
Dawno skończyły się czasy gdy śmieszyły nas idiotyzmy UE takie jak normy dotyczące krzywizny banana, czy zaliczanie ślimaków do ryb, a marchewki do  owoców. Takie „wartości” UE bylibyśmy w stanie zaakceptować czy tolerować  tak jak toleruje się głupoty opowiadane przez nastolatki gdy ma się nadzieję, że kiedyś dorosną i zmądrzeją.  O wiele groźniejszy w skutkach okazał się „zielony ład” postulujący odejście od energetyki węglowej.  Zaowocował zamykaniem kopalń, zakazem palenia drewnem w kominkach i programem przestawiania ogrzewania na gaz. Dodajmy -na  rosyjski gaz. 14 maja bieżącego roku, czyli już w trakcie wojny na Ukrainie, weszła w życie znowelizowana uchwała antysmogowa dla Mazowsza. Zgodnie z jej zapisami, od października 2023 r. mieszkańcy stolicy nie mają prawa palić węglem w piecach i kominkach.
Rzeczywistość nas obudziła.  Znikają gdzieś plakaty z hasłem „ „zlikwiduj kopciucha” . Po węgiel pod kopalniami (na przykład pod kopalnią Sośnica) ustawiają się wielokilometrowe kolejki ciężarówek. Oczekiwanie na węgiel kierowcy oceniają na dwa tygodnie. Cena tony węgla  wzrosła o 275% ( od 800zł do  3000zł). Podobno 100 000 osób na sekundę usiłuje kupić węgiel przez Internet.  Agencja rezerw  strategicznych ogłasza, że ma zamiar sprowadzać węgiel  dosłownie z antypodów. Dosłownie bo z Australii i Wenezueli.  Rozważane jest zamrożenie cen węgla ( czyli psucie rynku) przez państwo oraz pomoc społeczna dla najuboższych, których nie będzie stać na ogrzewanie w zimie.  Poza tym rząd zachęca do zbierania chrustu w lesie.  Bareja by tego nie wymyślił. Niektóre nadleśnictwa wprowadziły już limity na ilość zebranego chrustu.  Na przykład do 30 merów sześciennych.  Czy czekają nas kartki na chrust i szyszki?  A może na szczaw i pokrzywy rosnące w rowach, oraz mirabelki na miedzach?.
Bezwarunkową miłość do Unii Europejskiej deklarują co chwila politycy wszystkich partii. Jak mantrę. Podobnie jak dawniej (ale nie tak dawno, żeby tego nie pamiętać) naukowcy deklarowali swoją miłość do marksizmu i leninizmu. Pamiętam pewnego pana profesora, który w swojej znakomitej zresztą książce na temat dydaktyki fizyki zacytował jedno wybrane z poglądów Lenina zdanie. „Nieskończone są możliwości elektronu”- raczył podobno stwierdzić Lenin. Bez tego zdania nie byłby możliwy- jak sądzę – rozwój mechaniki kwantowej. Albo nie wydano by panu profesorowi książki. Albo pan profesor uważał, zupełnie zresztą niesłusznie, że bez tego zdania nie wydadzą mu książki. Ten sam pan profesor relacjonował w swojej książce poglądy Kuhna na temat rewolucji naukowych sformułowane w książce „ Struktura rewolucji naukowych”. Kuhn twierdził, że uprawiający naukę instytucjonalną  ( nazywał ją normal science) zajmują się wyłącznie usuwaniem anomalii, czyli wyjaśnianiem w ramach pewnego paradygmatu faktów  sprzecznych z tym paradygmatem. Jeżeli tych anomalii zbierze się wystarczająco dużo przychodzi  czas na rewolucję naukową. Jako jeden z przykładów Kuhn opisywał tak zwany „ przewrót kopernikański”.
Otóż jak mi się wydaje nasz pan profesor, choć sam o tym pisał,  nie doceniał siły paradygmatu.  W czasach kiedy wydawał swoją książkę powoływanie się na marksizm a w szczególności na poglądy Lenina czy Stalina w nauce nie było już konieczne czy wymagane. A jednak ta służalczość tak głęboko utkwiła w podświadomości pana profesora, że posługiwał się poglądem Lenina jak zaklęciem otwierającym mu drzwi do świata nauki.
Obecnie deklarowanie nieodwracalnego związania z UE jest zaklęciem otwierającym drzwi do świata polityki i chyba czas z tym skończyć.
A dowcipni internauci kolportują wierszyk: „Kiedy został jej amantem, to pierścionek dał z brylantem,  Rzekła- brylant to rzecz gustu, lepiej byś nazbierał chrustu”. 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

19-06-2022 [10:22] - u2 | Link:

Po węgiel pod kopalniami (na przykład pod kopalnią Sośnica) ustawiają się wielokilometrowe kolejki ciężarówek.

Czasami robię zakupy w pobliskim sklepie. Przed wejściem siedzi zwykle korpulentny gostek na motorku, który wiedzie niekończące się dysputy z innymi. Mieszka w domku jednorodzinnym. Ostatnio usłyszałem ciekawą analizę ekonomiczną od niego. Mówił, że ktoś kupił dwie tony węgla za 6 tysięcy, co starczy na 1 rok, a on za taką sumę kupił drewna, które mu starczy na 6 lat.

Obrazek użytkownika izabela

19-06-2022 [15:16] - izabela | Link:

A jeden i drugi dostaną mandat za kopcenie. Obecnie w Trójmieście wszyscy mieszkańcy musza pod sankcją 5000 grzywny zgłosić jakie dokładnie piece mają w domu. Zastanawiają się co jest bezpieczniejsze zgłosić czyli donieść na samego siebie czy nie zgłosić a doniesie listonosz albo życzliwy sąsiad.

Obrazek użytkownika u2

19-06-2022 [17:23] - u2 | Link:

A jeden i drugi dostaną mandat za kopcenie.

Nie dostanie nikt mandatu. To że ktoś ma kopciucha na węgiel, a nie piec na drewno to jego strata. Drewno jest dużo bardziej ekologiczne niż węgiel. W dodatku dużo tańsze. Można nawet zbierać drewno, czyli chrust w lesie za zgodą leśniczego Maruchy, kosztuje 1 metr 30 złotych. Trzeba go wysuszyć, ale taniej nie ma nic na rynku.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

19-06-2022 [10:50] - Zbyszek_S | Link:

"Bezwarunkową miłość do Unii Europejskiej deklarują co chwila politycy wszystkich partii."
Uważam, że jest Pani w błędzie. Politycy partii PiS wielokrotnie wyrażali stanowisko potępiające UE, stawiające sprawę suwerenności i niezależności jako najważniejszą, wielokrotnie ostro i wielowymiarowo zajmowali stanowisko anty-niemieckie, gdy Niemcy są jednym z dwóch - obok Francji - filarów UE.

Dodatkowo partia "Konfederacja" może mylę nazwę, też wielokrotnie wypowiadała się w sposób antyunijny.

Więc przynajmniej w zakresie słownej retoryki postaw politycznych stroniących od bezwarunkowej miłości do UE jest naprawdę dużo.

Obrazek użytkownika izabela

19-06-2022 [15:19] - izabela | Link:

Tak ma pan rację, .nie słyszałam jednak nikogo ze znaczących polityków kto zadałby proste pytanie: " Poco nam to było?"  albo nakłaniał do opuszczenia UE. To nie należy do paradygmatu. 

Obrazek użytkownika sake3

19-06-2022 [17:12] - sake3 | Link:

@Zbyszek.......Może dlatego,że UE rozczarowuje pojawiają się głosy ostrożnej ale jednak krytyki.Działania UE coraz bardziej aroganckie,zakłamane,niejednokrotnie bzdurne są już bardzo widoczne zwłaszcza w stosunku do Polski.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

19-06-2022 [12:19] - wielkopolskizdzichu | Link:

Nadzieje Pani Izabeli iż aparat sprawiedliwości składający się z towarzyskich odkryć Prezesa, lepszym będzie od obecnego,  płonnymi są.

Obrazek użytkownika juur

19-06-2022 [18:26] - juur | Link:

"Jedną z najważniejszych inicjatyw rządów „dobrej zmiany” była próba naprawy zdegenerowanego systemu prawnego." raczej markowanie jak i wiele innych znanych z zapowiedzi deklaracji. Prawdziwe jest natomiast oddawanie naszej niezależności tak kawałek, po kawałku.....może się nikt, zbyt wcześnie nie zorientuje?

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

19-06-2022 [20:17] - Lech Makowiecki | Link:

Pani Izabelo, jak zwykle pełna zgoda...
O polskich sądach pisałem już w 2015r (tomik "Ja tu zostaję"). Wiadomo kto wtedy rządził...

                  NIEZAWISŁE  SĄDY

Zawsze gdy trwa dyskusja o jakimś wyroku
„Sądy są niezawisłe!” – wrzeszczą wszyscy wokół.
Lecz im głębiej się wgryzam w temat osądzania,
Tym częściej mnie nachodzą zasadne pytania...

Czemu nikt nie objaśni (to powód mej troski),
Od czego niezawisły jest osąd sędziowski?

Od zdrowego rozsądku? Od przyzwoitości?
Równego traktowania? Może – rzetelności?

Temida miecz ma w jednej, wagę w drugiej dłoni
(By przewiny wyważyć, ostrzem – prawa bronić),
Ale „swoich” traktuje miarą zgoła inną;  
Są więc równi, równiejsi i...  zawsze niewinni...

Nie wiem, czy zła opaska, czy może dziurawa,
Bo Temida jest ślepa na łamanie prawa...
Nie można ludzi władzy zwyczajnie ukarać;
Prawo jest dla rządzących... Opozycji – wara!
    
Wiem jedno: jeśli hucpa potrwa trochę dłużej,
To niezawisłe sądy zawisną na... sznurze...

Co do UE; wojna na Ukrainie ma również pewne plusy. Brutalnie zakończyła pandemię, przywróciła tradycyjny podział społeczeństwa na mężczyzn (żołnierze) i kobiety (ochrona dzieci). A przy okazji obnażyła hipokryzję UE, a zwłaszcza Niemiec i Francji. Jest już pewne, że w przypadku agresji Rosji na Polskę nie otrzymamy od Unii żadnej, powtarzam: ŻADNEJ pomocy militarnej.
Społeczeństwa Norwegii i Szwajcarii sprzeciwiły się w referendach wejściu do Unii Europejskiej. Anglicy w porę zdecydowali się na Brexit. Dziś kraje te funkcjonują w Europie na swoich warunkach. Państwa Międzymorza, które w większości doświadczyły totalitaryzmów Hitlera i Stalina, mają świadomość zagrożeń. Razem stanowimy znaczącą siłę, by przeciwstawić się imperialnym zapędom Rosji i samobójczej polityce Niemiec. Nadzieja w tym, że wykrwawiona Rosja i zdegenerowana Unia Europejska same się w końcu rozpadną... Już raz osłabienie naszych zaborców pozwoliło nam wybić się na prawdziwą niepodległość...

PS Proszę przy okazji pozdrowić serdecznie ode mnie i od mojej małżonki córkę Pani, Zuzannę. Mieliśmy przyjemność zamienić ostatnio kilka słów....

Obrazek użytkownika u2

19-06-2022 [20:23] - u2 | Link:

Prawo jest dla rządzących... Opozycji – wara!

Widać że tekst z 2015. Teraz obowiązuje tzw. doktryna Neumana. Czyli wiersz powinien brzmieć :

Prawo nie jest dla rządzących... Od opozycji - wara !

:-)

Obrazek użytkownika izabela

20-06-2022 [00:54] - izabela | Link:

@ Pan Lech Makowiecki
Ja też serdecznie pozdrawiam i dziękuję.

Obrazek użytkownika smieciu

20-06-2022 [01:24] - smieciu | Link:

Dobry tekst. Chciałem nawet coś takiego napisać ale obecnie chyba już nie ma po co pisać :)
W każdym razie mamy do czynienia z pewnymi FAKTAMI:
1. Jesteśmy w UE.
2. PiS zawsze nieustanie i na każdym kroku powtarzał że przyszłość Polski jest w UE. Wyjście z UE jest traktowane jak myślozbrodnia.
3. Nie jesteśmy krajem suwerennym. Nie mamy niepodległości. Obecna sprawa jest jedynie konsekwencją. Niczym wielkim ani dziwnym. Po prostu kolonia wykonuje polecenia metropolii.
4. Rządy PiS to fikcja. Po pierwsze nie jesteśmy suwerenni więc nie może być mowy o rządach. Po drugie warto spojrzeć: o Sądy walczy Ziobro - a on  nie jest z PiSu. Premier jest tylko formalnie doszytym członkiem tej partii. Kurski rządzący TV też nie należy do PiSu. W resortach, które dzierżą PiSowcy panuje pełna stagnacja. Służby nikogo (poza Banasiem) nie ścigają. Armia jest taka sama jaką stworzyła ją PRL i jej dziedzice itp. PiS jedynie etykietką dla mas. I dlatego
5. W Polsce po prostu realizowany jest plan. Wyższy plan który obejmuje też Niemcy i innych. Zielony Ład i im nie jest na rękę. Tak naprawdę nikomu jeśli mamy na myśli pospólstwo. W każdym razie w Polsce widać jak nasze koncerny paliwowe chwalą się inwestycjami w tzw. odnawialne źródła. Rzecz jest postanowiona i realizowana.
6. Biorąc pod uwagę to i masę pokrewnych rzeczy jasne jest że PiS jest jedynie listkiem figowym. PO robiłaby dokładnie to samo. Bo tak samo nie jest partią samodzielną.
7. Widać symbiozę: POPiS. PO ma samorządy - które jak mi się wydaje są może nawet lepszą skarbonką niż władza centralna, którą teoretycznie ma PiS. Ale PiS ostatnio ogłosił plan wsparcia samorządów (a nawet przedłużenia kadencji?).  Będzie się dziać. Góra rządząca Polską zadekretowała że ma dziać się sprawnie. Więc wszyscy mają dostać kasę i wykonywać rozkazy.
8. Będzie ostro. Gdyby nie miało być brutalnie nie potrzebna byłaby tak zgodna współpraca POPiS oraz medialne wzięcie za mordę. Gdzie wszyscy gadają i piszą z jednego rozdzielnika.
 

Obrazek użytkownika Kaczysta

20-06-2022 [06:22] - Kaczysta | Link:

Syn sąsiada czekał z nadzieją 8 lat na darmowego laptopa obiecanego przez Donalda Tuska. Kiedy za PiS-u poszedł do pracy, to za pierwszą wypłatę sobie go kupił i jeszcze mu połowa pieniędzy została. Mówi, że taka jest różnica między poniżeniem i biedą, a honorem oraz godnością.

Obrazek użytkownika Darek65

20-06-2022 [09:46] - Darek65 | Link:

"Kilka dni temu sprzedaliśmy naszą suwerenność za miskę soczewicy. to znaczy za 36 miliardów euro..... " Nie my sprzedaliśmy. Sprzedali ją politycy z partii, która miała i ma na ustach puste slogany patriotyczne. Kaczyński ma już swoje lata, według mnie, jest już marionetką. Reszta gra na siebie. Duda i Morawiecki naszym kosztem walczą dla siebie o synekury w strukturach UE po zakończeniu kadencji. Nigdy nie służyli Polsce, co bardzo szybko, ktoś bacznie obserwujący scenę polityczną mógł zauważyć. Poszli drogą Tuska, bo co ich obchodzą Polacy. Jedyna nadzieja, że ta utopia runie. Ktoś się ewidentnie spieszy, zakaz używania samochodów spalinowych, pieców gazowych. To już nie krzywizna banana, to już wprowadzany całą mocą zamordyzm i zubożenie. Teraz my, zwykli ludzie, musimy przejąć inicjatywę i pogonić to towarzycho. Trzeba było być naiwnym, aby sądzić, że Unia coś nam da. To twarde brutalne interesy. Bardzo szybko się o tym przekonaliśmy. Niestety, wielu z nas, te negatywne sygnały wypiera z siebie.

Obrazek użytkownika izabela

20-06-2022 [10:30] - izabela | Link:

@Darek 65
Tak UE  nic nam nie da. UE jest w agonii lecz niestety w długiej agonii. Ich pomysły są sprzeczne wewnętrznie. Jeżeli ktoś miałby cierpliwość czytać ten bełkot podaję link do ostatecznej angielskiej wersji dokumentu zawierającego  kamienie do naszej trumny. https://ec.europa.eu/info/syst.... Zawsze sądziłam w naiwności swojej że język angielski jest precyzyjny i dlatego stał się językiem nauk przyrodniczych. Język tego dokumentu  to prawdziwy bełkot dystansujący język dokumentów  z czasów PRL.  . 

Obrazek użytkownika u2

20-06-2022 [10:34] - u2 | Link:

Tak UE  nic nam nie da.

Już dała. Widać to po tym jak Polska wypiękniała i wzbogaciła się przez te lata od wstąpienia do UE. Polska może być w unii z cywilizowanymi krajami, lub pod butem kacapskiej swołoczy. Ponoć jest 280 kamieni milowych do zrealizowania. Od tego są rządzący, aby to sprytnie wykonać. Psy szczekają, karawana jedzie dalej :-)