Dwa słowa

DWA SŁOWA - …I tu zwykle pisało się “bądź szczęśliwa I zdrowa”, aliści tym razem o zupełnie inną sprawę nam chodzi. A dotyczy ona naszej historii współczesnej, zakończonej  niewypałem, gdy wszystko zdawało się prowadzić naród do zwycięstwa nad czerwonym molochem PZPR-u...Był rok 1989 i reżim pękał, lecz dalej bluffował i szantażował...że jak nie siądziemy do okrągłego stołu, to poleje się krew...

Tak straszyli, to i ludzie usiedli...I okazało się, że reżim miał wszystko pod kontrolą, a rozmów przy tym stole nie przerwały nawet zabójstwa księży, dokonane na progu tego „dialogu”...To znaczy próbowano rozmowy przerwać na znak protestu, ale natychmiast towarzysze pogrozili, że zrobią aferę w mediach, bo kiedyś jednego z tych księży ( ks. Zycha) próbowano wrobić w kontakty z organizacją...zbrojną (!)...I tak wygaszono skutecznie ideę słusznego protestu. Reżim miał pomysły niemal na wszystko i stół okrągły pchał do przodu, nazywając go cynicznie porozumieniem (!). Ten stół w rzeczywistości okazał się trampoliną dla komunistów, z której przeskoczyli do III RP. Pisałem o tym w felietonie „Stół czy trampolina” ( Wiadomości Polskie, Sydney, 8 maja 1989).

I rację ma pan Krzysztofjaw co do analizy rzekomych „zmian” po 1989, może i wtedy też krytycznie myślał o tym meblu...Tak,  okrągły stół był zdradą naszych marzeń o wolności, marzeń pierwszej Solidarności, bo ta druga to był garnitur skrojony przez krawca Kiszczaka! A Mazowiecki był nie tylko pseudokatolikiem, ale w ogóle byłym stalinowskim agentem, który opluwał w prasie biskupa Czesława Kaczmarka, gdy ten był  torturowany na UB, bo znał prawdę o tzw. „pogromie” kieleckim a w istocie o prowokacji NKWD-ubeckiej, mającej na celu kompromitację polskiego narodu, aby zachodni świat nie ujmował się za nami, kiedy Sowieci siłą narzucali nam dyktaturę. Fałszywy szyld pogromu nadal jest górą, nawet prezydent Duda nie odważył się go zakwestionować, pozostał zatem prezydentem Utrwalaczem. Poparł potem i pomysł pomnika dla...Mazowieckiego, stalinowskiego slużki. Myślano, że Polacy nie pamiętają wyczynów twórcy „Więzi”...No cóż, nawet po roku 1956, po tej przereklamowanej i krótkiej „odwilży” pozostały u nas głównie „stajnie Augiasza” w przybytkach Temidy. Racja, nawet i teraz po roku 2015. I ja pisalem o tym wiele razy.

Faktycznie, zgadzamy się, że nawet rząd Dobrej Zmiany nie potrafił oczyścić tego bagna, ale to nie wina rządu, panie Krzysztofie, lecz prezydenta Utrwalacza, który w roku 2017 wetował ustawę o sądach...a w roku 2018 ustawę degradacyjną, czyli utrwalał! I to jemu trzeba patrzyć na ręce, choć już za późno, a nie rządowi. Może wreszcie doczekamy się prezydenta, który nie będzie hamował reformy RP...I pozwoli wreszcie ukończyć budowę tej III RP, przestanie otaczać opieką peerelczyków, bo do tego prowadziły weta...A potem w ramach nieukończonej III RP fikają i trują państwo pokaźne relikty PRL-u czy to w sądach czy w senacie, a w sejmie zatruwają atmosferę debat, opóźniają ustawy. A nieosądzone morderstwa księży ( nie tylko w 1989 )i tysięcy ludzi ( gdy uwzględnić epokę PRL-u) rzucają mroczny cień na III RP od zarania. W laickiej Francji można osądzić morderców księży, natomiast w katolickiej Polsce udało się to tylko po zabójstwie ks. Jerzego Popiełuszki i z jak żenującym śledztwem i wyrokiem! Ten stan rzeczy powoduje, że Polska jest wielką trupiarnią czy – jak mawiał kiedyś Andrzej Gelberg, naczelny Tysola – krajem nieosądzonych morderców. A od afery FOZZ jest krajem tajemniczych zgonów i seryjnych „samobójców”, którzy byli ofiarami politycznej zemsty albo prewencji stróżów smoleńskiej „katastrofy”, bo zagadkowo życie odbierali sobie eksperci lotnictwa lub świadkowie smoleńskiej eksplozji. Nie będzie więc przesadą nazwać kiełkującą u nas demokrację, demokracją z cieniem Tanatosa czy po prostu tanatos-kracją, pielęgnowaną przez nadzwyczajną kastę. Niestety, nie miejmy złudzeń, III RP nie jest jeszcze  Najjaśniejszą Rzeczypospolitą! Giniemy w mrokach nieosądzonych zbrodni, a niekiedy onieśmielających nawet doktorów prawa...

Na zakończenie dwa słowa o dygresji pana Krzysztofa i blogera Jana 1797. Uważają oni, że po roku 1989 zabrakło około 800 tys. – czy nawet połtora miliona emigrantów z pierwszej Solidarności, którzy mogli odwrócić bieg historii pozostając w kraju i głosując... Otóż to rzecz bardzo wątpliwa, bo układ post-postkomunistyczny z ogromną przewrotnością uwijał się w nieukończonej III RP. A już na samym starcie wygasił etuzjazm antykomunistycznej opozycji choćby w słynnych wyborach 4 czerwca 1989, częściowo wolnych, co było kpiną z demokracji. Co więcej, były reżim przeforsował przed drugą turą wyborów nową ordynację, ponieważ w pierwszej turze doznał sromotnej klęski. Takie łamanie praworządności, by odzyskać swoje fotele w sejmie i senacie, społeczeństwo odczytało jednoznacznie i entuzjazm do głosowań wyparował...Jak pamiętamy frekwencje następnych wyborów były już mizerne, a w tej sytuacji nawet obecność tych emigrantów niewiele by pomogła, niestety. Byli komuniści mieli w ręku zbyt wiele – media, dawne służby, fundacje i kapitały...Mieli też szatańskie techniki rozgrywania opozycji, a nawet usuwania rządów pro-polskich jak widzieliśmy to właśnie 4 czerwca 1992...Albo przewrotnie manipulowaną kampanię wyborczą w r.2007, podczas której wmawiano Polakom, że to PiS jest zagrożeniem dla demokracji i dla interesów narodowych.

Czarny okres rządów koalicji PO-PSL ( 2008-2015) pokazał, że było dokładnie odwrotnie, a okres ten nazwano potem trafnie „wygaszaniem” Polski. Ich ex-służby dalej brykają po roku 2015 – czy to KOD albo Obywatele RP, nie mówiąc już o krzykliwych i kanapowych partiach...No i o  nadzwyczajnej ( lecz nie „czcigodnej”) kaście sędziów i prokuratorów. Przetrwali próbę reformy podlani prezydenckim „utrwalaczem”, do czego potem dolączyły się bezprawne naciski z Unii Europejskiej, które nie pozwalały nam zreformować Temidy! A przecież warunkiem demokracji są niezależne sądy! Tymczasem UE blokowała nam oczyszczenie sądów z osób w wieku emerytalnym, które swoje nominacje sędziowskie otrzymały w epoce PRL-u, a więc w innym państwie i nie mają zastosowania w III RP!  Quo vadis III RP ? Ścieżką chyba zatraty, spychają bowiem PiS ze szlaku Dobrej Zmiany...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Adam66

17-06-2022 [14:01] - Adam66 | Link:

Napisałem komentarz niezbyt przychylny wobec obecnego zarządu Polski, jak do tej pory się nie pokazał, czyżby cenzura?

Obrazek użytkownika Tezeusz

17-06-2022 [16:15] - Tezeusz | Link:

@ Adam 66 letni ?
Przez 8 lat twego pobytu na NB twój wkład intelektualny wyniosi ZERO !!! Zero to zero jak można zero ocenzurować chyba na minus jeden !

Obrazek użytkownika juur

17-06-2022 [16:10] - juur | Link:

"Czarny okres rządów koalicji PO-PSL ( 2008-2015) pokazał, że było dokładnie odwrotnie, a okres ten nazwano potem trafnie „wygaszaniem” Polski" w zasadzie zgoda  z tym, że proces się nie zakończył i trwa nadal. Wyraźnie widoczne jest to od zmiany Pani Szydło na Pana Morawieckiego. Strach pomyśleć co jeszcze podpisał MM. To co wypływa  na powierzchnię, co jakiś czas, to zdrada w czystej formie.   PIS i PO to dwie strony tego samego srebrnika.  Realna władza jest w innych rękach i to się nie zmienia.
Jak Pan widzi nie ma zbyt wielu komentarzy bo nie bardzo jest jak z faktami polemizować.

Obrazek użytkownika Adam66

17-06-2022 [22:02] - Adam66 | Link:

@juur
Ciekawa sytuacja, napisałem wcześniej prawie identyczny komentarz do Twojego, tylko byłem mniej dyplomatyczny i użyłem zamiast "srebrnika", rymującego się zwrotu "pis-po jedno..." i komentarz nie przeszedł.  Ciekawe czy ten przejdzie...?

Obrazek użytkownika Adam66

17-06-2022 [16:26] - Adam66 | Link:

Tutaj trochę inne spojrzenie na to dlaczego w Polsce jest tak jak jest i dlaczego lepiej nie będzie.
https://www.kontrowersje.net/k...