Polska w strefie euro w 2016 roku?

Podobno nie myli się tylko ten, kto nic nie mówi ani nie pisze. Cytowana tu dziś nietrafna prognoza sprzed trzech i pół roku zasługuje na uwagę, bo wyszła spod nie byle jakiego pióra. Bardzo cenię i zawsze czytam to, co niemal codziennie pisze tu europoseł dr Zbigniew Kuźmiuk. Specjalnie poczekałem aż do dziś (2 lipca), by upewnić się, że jednak ta jego prognoza malowniczo się nie spełniła:
 
2012-12-20 10:08 [link]
Decyzja o wciągnięciu Polski do strefy euro, chyba została już podjęta
1. Do takiego wniosku skłania mnie wczorajsze I czytanie ustawy o ratyfikacji tzw. traktatu fiskalnego.
Jak już pisałem wczoraj na połączonych sejmowych komisjach ds. Unii Europejskiej, finansów publicznych i spraw zagranicznych obyło się I czytanie wspomnianej ustawy.
(…)
Dlaczego napisałem, że decyzja o wciągnięciu Polski do strefy euro, została już podjęta. Bo traktat obejmuje automatycznie kraje strefy euro i te które skrócą okres derogacji w sprawie wprowadzenia waluty euro i zapowiedzą to wprowadzenie.
Odnoszę wrażenie, że Tusk przebiera już nogami, żeby taką decyzję podjąć zwłaszcza, że jak wynika z kuluarowych informacji, na ostatnim posiedzeniu Rady UE, zadeklarował przyjecie przez Polskę euro od 2016 roku.
Zbigniew Kuźmiuk

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

02-07-2016 [15:14] - NASZ_HENRY | Link:

Gdyby PO POrządziło dłużej to i przepowiednia by się sprawdziła ;-)

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

02-07-2016 [22:03] - Marcin Gugulski | Link:

Tak, tak, wygląda na to, że mamy tu do czynienia nie tyle z self-fulfilling prophecy, co z self-non-fulfilling prophecy.