Dlaczego Rosja musi się bronić?

Na wstepie Pro bono proponuję motto dla ruszkiewicza prokremlowskiej  jaczejki z leonka24i:
Kto nie z Wową - ten ma coś z głową 
albo
Kto nie z Wową - tego bombą atomową 

Dlaczego Rosja musi się bronić?

             
Odpowiedź jest prosta. Ponieważ jej bezpieczeństwo jest zagrożone, bo jest otoczona przez wrogów. Wprawdzie każdy, kto widział globus może zauważyć, że jest całkiem odwrotnie - to Rosja otacza świat i chyba bardziej zagraża bezpieczeństwu świata niż świat Rosji.
       Wręcz obsesyjna troska o swoje bezpieczeństwo ma w Rosji długą historię i datuje się od początku istnienia ZSRR, a w roku 1961 troska ta znalazła swoje "umocowanie" w III Programie Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego.
Trzeci program wyznaczył jako cel główny zbudowanie komunizmu do roku 1980.

Innymi celami było:
-Prześcignięcie poziomu produkcji przemysłowej USA
-Zapewnienie najwyższego poziomu życia w Związku Radzieckim (w porównaniu do jakiegokolwiek państwa kapitalistycznego)
-Zapewnienie dla każdej rodziny bezpłatnego mieszkania wraz z bezpłatnym prądem, wodą i gazem.
-Bezpłatną komunikację zbiorową. Bezpłatne ubrania i wyżywienie dla uczniów. Bezpłatne wyżywienie zbiorowe w zakładach pracy.
-Sanatoria i domy wczasowe bezpłatne. Podobnie jak leki, żłobki i przedszkola, baseny, sale gimnastyczne, stadiony.
-Wpojenie masom moralności komunistycznej: przejście do sklepów bez sprzedawców, transportu zbiorowego bez konduktorów.

Przewidywano stopniowe zanikanie roli państwa na rzecz samorządności obywatelskiej.
Poważnie liczono się, że tak atrakcyjny program może spowodować napływ wielomilionowych rzesz migrantów szukających lepszego życia. Mogło by to zakłócić realizację programu, dlatego "uszczelniono" granice. Z czasem okazało się, że wręcz paranoiczne strzeżenie granic przydało się, ale do zapobiegania ucieczce ludności...
     Najstarsi z nas pamiętają, że trzeba było mieć przepustkę, aby pojechać do Morskiego Oka, a szlaki na Rysy czy Czerwone Wierchy były zamknięte ze względu na przebiegająca tam granicę. Podobnie nad morzem – na plaży można było przebywać do 17 -tej, a później plaża była zamknięta i bronowana. "Zbrodnia" naruszenia granicy była jednym z najcięższych przestępstw.
Ambitnych założeń programowych III zjazdu KPZR jednak nie udało się zrealizować, bo burżuje z państw kapitalistycznych przeszkadzali popierając wszystko co najpodlejsze - chamstwo i kłamstwo, pijaństwo i narkomanię, złodziejstwo i przestępczość, prostytucję i upadek obyczajów.
      Przywódcy radzieccy wiedzieli, że imperialiści będą dążyć do obalenia władzy ludu,a ich kraj bezpieczny nie będzie, dopóki pozostanie choć jeden kraj kapitalistyczny.
Tak więc państwo radzieckie, jeśli chce być bezpieczne, musi opanować cały świat. To dlatego godło ZSRR przedstawiało kulę ziemską, a hymn zapowiadał, że "krwawy skończy się trud, gdy związek nasz bratni ogarnie ludzki ród".
      Zakładano zniesienie wszystkich granic, a popularna w latach 80 pieśń komsomolców zapowiadała, że wkrótce "będą się kąpać w Gangesie" i "wykopią ostatni słup graniczny"...

           Ambasador Ławrow mówiąc, że "Rosja nigdy nikogo nie zaatakowała" miał rację, jeśli uwzględnić specyficzną doktrynę obronną Rosji. Otóż Rosjanie uważają, że lepiej się bronić na zewnątrz swych granic, niż walczyć wewnątrz swojego terytorium. Dlatego nie budują umocnień obronnych wzdłuż swych granic w rodzaju linii Maginota, tylko niszczą potencjalnego agresora, zanim ten naruszy terytorium rosyjskie (czy pomyśli o ich naruszeniu). Obecna "specjalna operacja" na Ukrainie jest tego najlepszym przykładem.
Militarne działania "obronne" połączone są z wielką aktywizacją tabunów trolli internetowych, a produkowane teksty najlepiej wyjaśniają rosyjskie postrzeganie świata i doktrynę obronną Rosji:
"Dlaczego Zachód nienawidzi Rosji?
           Putin stoi na drodze hegemonii i globalizmu Waszyngtonu. Rosja sprzymierzona z Chinami i większością Azji oznacza, że hegemoniczny i globalistyczny program Waszyngtonu jest niemożliwy. Waszyngton zamierza usunąć Rosję jako przeszkodę w programie Waszyngtonu.
Szkolenia ukraińskiej armii do wojny z Rosją są podstawą ataku Waszyngtonu na Rosję, podobnie jak niedawna próba kolorowej rewolucji w Kazachstanie".
Dlatego Rosja zmuszona jest się bronić i dlatego musi wydawać 16 % swego budżetu na zbrojenia, a na świetlaną przyszłości obiecaną w programie KPZR z 1961 roku, ludność Rosji jeszcze musi poczekać.

https://niepoprawni.pl/blog/leopold/dlaczego-rosja-musi-sie-bronic

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

22-05-2022 [19:21] - u2 | Link:

musi wydawać 16 % swego budżetu na zbrojenia, a na świetlaną przyszłości obiecaną w programie KPZR z 1961 roku, ludność Rosji jeszcze musi poczekać

Gdyby wydawali na świetlaną przyszłość to szybko by się rozpadli, bo kradną na potęgę. Sobie czekiści stawiają pałace, budują jachty za miliardy w twardej walucie, a zwykli ludzie mają biedować, bo biedaka łatwiej wysłać na wojnę, aby sobie ukradł lodówkę, czy pralkę.

Obrazek użytkownika Maverick

22-05-2022 [20:17] - Maverick | Link:

Znalezione w sieci ale bardzo trafne: Podpisane Anucha.

Na froncie wschodnim wojska ukraińskie często zwyciężają i rzadko wygrywają.
To taki paradoks sraczki
I często
I rzadko

Obrazek użytkownika J z L

22-05-2022 [21:11] - J z L | Link:

znów matole sraczki dostałeś
tak czesto i tak na rzadko
przykre

Obrazek użytkownika Tezeusz

23-05-2022 [07:08] - Tezeusz | Link:

Wizyta Prezydenta Dudy na Ukrainie to kontynuacja stworzenia Wspólnoty Jagielońskiej za czasów naszych Królów dynastii Jagielońskiej , kontynuowanej następnie przez Marszałka Józefa Piłsudskiego w latach dwudziestych XX wieku . Razem z Ukrainą Polska może stworzyć przeciwwagę dla zdradzieckich niemiec , francji i włoch . Silne i zjednoczone kraje Europy Wschodniej mogą stworzyć wielki organizm gospodarczy i polityczne bez oglądania się na zdradzieckie kraje takie jak niemcy , francja i włochy.
Na pohybel faszystowskiej bandyckiej roSSji