Dwugłowe cielę pożarło dojarkę

Kilka lat temu, jak już pisałam, uczestniczyłam w seminarium poświęconym kłamstwu w mediach, zorganizowanym w Domu Dziennikarza w Kazimierzu Dolnym przez Ruch Kontroli  Wyborów. Jako przykład bezsensownej wiadomości, w którą jednak  chętnie będzie wierzyła publika  jeden z prelegentów zaproponował powyższy tytuł. Sala szczerze się zaśmiewała, bo nikomu chyba nie przyszło do głowy, że za kilka lat będziemy odbiorcami podobnych rewelacji i to nie tylko  w Internecie lecz w mediach głównego  nurtu, albo jak  mówią niektórzy- głównego nurtu szamba.
Otóż  na jednym z portali ukazał się film na którym jakiś roześmiany człowiek opowiada, że poszedł na spacer w okolice lotniska w Hostomelu pod Kijowem, gdzie  znalazł spalony rosyjski czołg z ludzkimi szczątkami i je zjadł. Dowcipniś otrzymał tysiące pozytywnych komentarzy od ukraińskich czytelników, którzy twierdzili, że rosyjscy żołnierze powinni być częściej „zjadani”. I pewnie jego sława nadal by rosła , podobnie jak liczba zestrzeleń mitycznego „ducha Kijowa”, gdyby eksperci nie stwierdzili, że ten czołg to ukraiński T-64. co oznaczałoby, że nasz gieroj zjadł swojego rodaka Ukraińca.
Mam nadzieję, że tak naprawdę spacerowicz nikogo nie zjadł, a upiorna historia i obrzydliwy filmik służą tylko rozsławianiu jego nazwiska. podobnie jak inne idiotyczne filmiki od dawna umieszczane w Internecie, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Najbardziej przerażające są dla mnie jednak komentarze ukraińskich czytelników i fakt, że tworzą oni mit założycielski budując swoją tożsamość narodową wokół czegoś tak zbrodniczego i ohydnego, a w dodatku  zapewne nieprawdziwego. 
Ukraińcy  powinni przecież dobrze pamiętać Голодомор czyli Wielki Głód wywołany w latach 32-33 na Ukrainie przez komunistów, w konsekwencji którego w potwornych cierpieniach zmarły miliony ludzi, a niektórzy z nich dopuścili się nawet kanibalizmu.
Jesteśmy bombardowani wieloma równie obrzydliwymi i zapewne równie kłamliwymi informacjami ,które nie wiedzieć czemu spotykają się z uznaniem międzynarodowej społeczności. Na przykład historia бабушки, która otruła rosyjskich żołnierzy pierożkami, albo historia obrońców z Wyspy Węży, którzy poszli  na śmierć z wulgarnym okrzykiem do tego stopnia ekscytującym naszych intelektualistów, że wypisują go na koszulkach rzekomo w geście solidarności, a tak naprawdę  żeby наслаждаться czyli rozkoszować się swoją  prymitywną wulgarnością.
Dobrze widać jak cienka jest warstwa kulturalnej pozłoty na siermiężnym duchu naszych „elit” -nie oszukujmy się - przywiezionych po II Wojnie Światowej i zainstalowanych  w Polsce na sowieckich tankach  i jak bardzo te elity  tęsknią  do posługiwania się właściwym sobie językiem  i do właściwego sobie sposobu życia i użycia.
Każda wojna jest wydarzeniem tragicznym, uciekinierom w miarę swoich możliwości należy pomagać, ale żeby cieszyć się z nawrotu kanibalizmu jakby nie rozumiejąc, że jest to powrót do przedcywilizacyjnego stadium ludzkości?
Bartłomiej Sienkiewicz, ten nagrany przez kelnerów  spec od „kamieni kupy”,  tym razem w wywiadzie  w Polsacie raczył ogłosić upadek moralny już nie tylko Watykanu, lecz całego Kościoła Katolickiego.  Wyrazem tego upadku miałaby być wypowiedź papieża Franciszka  na temat wojny na Ukrainie. Kiedy Franciszek proponował dopuszczenie rozwodników do sakramentów, kiedy  wspierał LGBT i propagował ekologię głęboką,  międzynarodowe lewactwo rozpływało się nad jego przenikliwością i właściwym rozumieniem ducha czasów. Kiedy jednak, z właściwą sobie nieporadnością Papież zwrócił uwagę, że wojna jest klęską humanitarną dla obydwu stron konfliktu, nasze media zarówno rządowe jak i opozycyjne jednym głosem ogłosiły jego kompromitację i słabość  intelektualną. a także upadek Kościoła.  
Najbardziej dla mnie niepokojący jest ten wspólny głos to porozumienie ponad podziałami, od lewa do prawa.
Kiedy mój syn miał trzy lata oglądając ze starszymi siostrami film żądał żeby mu z góry powiedzieć kto w tym filmie jest „dobrym panem” a kto „złym panem”. Nie chciał ryzykować identyfikowania się z niewłaściwą osobą. Złośliwe siostry wpuszczały go w maliny i potem ryczał. że został oszukany bo sympatyzował ze „złym panem”.  Otóż dla PO, Tuska i  całej jego ferajny Putin był „dobrym panem” gdy tokowali na sopockim molo, gdy przybijali  sobie piąstki nad trumnami ofiar katastrofy smoleńskiej, był „dobrym panem” gdy odmawiał  wydania Polsce wraku samolotu, był „dobrym panem” gdy polecił ten wrak  niszczyć. Był „dobrym panem” gdy sprzedawał Polsce gaz po najwyższych cenach na własne zresztą życzenie jego polskich stronników.  Dowodów jest wystarczająco dużo i ci co teraz jak jeden mąż potępiają Putina nie zdołają usunąć z nagrań i w ogóle z przestrzeni publicznej swoich wiernopoddańczych wypowiedzi pod jego adresem. Podobnie jak Szymborska nie zdołała wycofać z bibliotek swoich wszystkich miłosnych treli do Stalina. Teraz międzynarodowa społeczność zadecydowała, że Putin jest to „zły pan”. Bez wątpienia tak jest, zawsze to wiedzieliśmy  i nikt nas nie musi do tego przekonywać tak jak nikt nas nie musi nakłaniać do pomocy potrzebującym. Nie mamy trzech lat. Nikt jednak nie może nam  zabronić mylenia stygmatyzując myślących  i odsądzając ich od czci i wiary.
Unia Europejska podobnie jak kiedyś komuniści prowadzi nieustanną  walkę z problemami, które sama stwarza. Wypowiadając walkę  CO2 i forsując rezygnację z węgla doprowadziła do całkowitego uzależnienia Europy od rosyjskiego gazu i ropy. Teraz pani komisarz UE łaskawie ogłasza kolejne sankcje dla Rosji naruszające również i nasze bezpieczeństwo energetyczne.  W tak fatalnej sytuacji międzynarodowej  UE nadal zajmuje się bzdurną walką z CO2 oraz walką z praworządnością w Polsce niesłusznie nazywaną walką o praworządność.  Pod tym pretekstem pozbawia się nas należnych nam funduszy i to w sytuacji gdy Polska zaofiarowała pełną pomoc przeszło 3 milionom uchodźców, a dla Wielkiej Brytanii  problemem okazało się ich kilkaset tysięcy.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

14-05-2022 [07:34] - u2 | Link:

Papież zwrócił uwagę, że wojna jest klęską humanitarną dla obydwu stron konfliktu

Kto zaczyna, tego wina. Ponoć Kościół jednak rozróżnia wojnę sprawiedliwą od niesprawiedliwej. A nie myli się ten kto nic nie robi, ja jako nie-katolik nie wypowiadam się na temat dogmatów wiary, bo nie jestem fachowcem od Ducha Świętego, a że Papież będąc fachowcem od etyki robi taki błąd ? Aby nie stanął po stronie Zła ?

PS. Co do roześmianego człowieka, który zjadł czołg razem ze zwłokami to warto podać źródło, zabrakło mi linków w tym Pani tekście. Na koszmar wojny dobry jest nawet taki czarny humor.

Obrazek użytkownika izabela

14-05-2022 [11:49] - izabela | Link:

@Zrada XXII. Nie polecam ale daje wiedzę  jak ludzie odreagowują traumę.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-05-2022 [10:08] - Pani Anna | Link:

Najbardziej przeraża mnie to, że wiedzę i "obraz" tego konfliktu publika czerpie właśnie z "filmików ". To mówi mi wszystko i o publice, i o konflikcie. 

Obrazek użytkownika izabela

14-05-2022 [12:13] - izabela | Link:

Media głównego ścieku  ( przepraszam nurtu) są równie albo jeszcze bardziej niewiarygodne 

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-05-2022 [12:15] - Pani Anna | Link:

Dokładnie tak jest.

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2022 [15:04] - sake3 | Link:

@Izabela......Proszę posłużyć więc dobrą radą i wskazać te wiarygodne. A że filmiki teraz w modzie nawet te z pogranicza czarnego humoru?Czasy się zmieniają a z nimi i środki przekazu.Czy w czasie wojny nie było zakazanych piosenek,skeczów,parodii?

Obrazek użytkownika u2

14-05-2022 [15:06] - u2 | Link:

Czy w czasie wojny nie było zakazanych piosenek,skeczów,parodii?

Zakazane piosenki - świetny polski film :-)

Obrazek użytkownika izabela

14-05-2022 [16:53] - izabela | Link:

Nie ma wiarygodnych. I na tym polega zdziczenie.

Obrazek użytkownika u2

14-05-2022 [17:36] - u2 | Link:

Nie ma wiarygodnych. I na tym polega zdziczenie.

Ostatnio obejrzałem filmik jak żołnierze Rosjanie strzelają w plecy dwóm cywilom z Ukrainy. Jak dla mnie, wiarygodny film. Oczywiście świadczy to o zdziczeniu Rosjan, nie tylko żołnierzy.

PS. Widziałem również filmik jak kilku Rosjan katuje hiszpańskiego barmana, bo powiedział Sława Ukrainie. W obecności dwóch Rosjanek, jedna z pieskiem.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-05-2022 [18:13] - Pani Anna | Link:

@Sake jak zwykle 10 m za peletonem.  Czy jesteś sobie w stanie wyobrazić sytuację w czasie np. Powstania Warszawskiego, czy rzezi Mokotowa, że ktoś podchodzi z aparatem do Niemców,  czy do "Tygrysa" i strzela im focie,  albo kręci  "filmik" nawet, gdyby każdy miał w kieszeni komórkę i była "taka moda"? Prawdziwi korespondenci wojenni to ludzie niezwykłej odwagi, a swój zawod często przypłacają życiem,  jak św. p. Milewicz, zastrzelony w Bagdadzie. I nikt nie miał wątpliwości co tam się działo,  tak samo jak w Syrii, Serbii, Libanie, Rwandzie... Co do tego konfliktu, to szkoda sobie strzępić język. 

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2022 [18:44] - sake3 | Link:

Pani Anna.......Nabzdyczona paniusiu,ja nie miałam na myśli kręcenia filmiku za plecami Niemców i nie o to mi chodziło.Po prostu sądzę,że dzisiejsza moda na kręcenie takich scenek przypomina czasy II-iej WS gdzie piosenkami,śmiesznymi scenkami,skeczami ilustrowano rzeczywistość.

Obrazek użytkownika Pani Anna

14-05-2022 [19:07] - Pani Anna | Link:

@sake
Próba wytłumaczenia ci czegokolwiek to robota dla jakiegoś  Syzyfa. Ja wymiękam.

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2022 [19:59] - sake3 | Link:

@Pani Anna.....Proszę więc sobie darować próby tłumaczenia mi czegokolwiek,ja z kolei Panią o żadną pomoc w zrozumieniu nie prosiłam.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

14-05-2022 [21:48] - RinoCeronte | Link:

Czy to prawda, że Vladimir P. ma hiv?

Obrazek użytkownika tricolour

14-05-2022 [13:28] - tricolour | Link:

@Izabela

Mam nieodparte wrażenie, że wedle Pani, to nawet trochę dobrze, że mordują Ukraińców. Tak trochę tylko, ale jednak. Oczywiście Putin zły jest, ale takie sformułowanie nic nie znaczy więc bezpiecznie można mówić, że jest zły. Też tylko trochę, prawda?

Od osoby starszej, bardziej doświadczonej miałoby się ochotę czegoś dowiedzieć, skorzystać z drogowskazu, za przeproszeniem. Ale nie można, bo na słupie tylko kur, znaki nieczytelne albo tak licho przymocowane, że dyndają na wietrze.

Ludzie nie cieszyli się z kanibalizmu. Cieszyli się, że wróg zdycha wszelkimi dostępnymi środkami. Gdyby na środku Kijowa ruskiego sołdata zeżarły rekiny szczątki zostawiając piraniom to radość byłaby jeszcze większa.

 

Obrazek użytkownika izabela

14-05-2022 [16:52] - izabela | Link:

Bardzo źle, że mordują Ukraińców. Tak samo źle jak było gdy sowiecka armia "wyzwalała" Polskę gwałcąc mordując i kradnąc. I gdy nasi zaprzańcy chcieli wpisać .miłość do ZSRR do konstytucji. I gdy mordowali akowców w zbrodniczych procesach sądowych. A jednak .nikt nie nawoływał do kanibalizmu. Ten rosyjski żołnierz. już był martwy gdy rzekomo trafił do garnka. Smacznego.  

Obrazek użytkownika tricolour

14-05-2022 [17:53] - tricolour | Link:

@Izabela

A mnie ten dzisiejszy kanibalizm wcale nie przeszkadza, jest wręcz obojętny. Natomiast nie jest obojętny gdy przypominam sobie, że w trakcie oblężenia Leningradu znikały dzieci, które pozostawiono bez opieki, nawet przez nieuwagę. Znikały na zupę.

I o niebo bardziej rusza mną 11-latek zgwałcony hurtowo przez sowieckich żołdaków, w wyniku czego stracił mowę i porozumiewa się wyłącznie rysunkami.

Podobnie wiązanie okaleczonych, ale żywych dzieci do zabitych i zaminowanych matek, by zabić także chętnego do pomocy.

Gdy przyłożę do tych zdarzeń swoją skalę wartości (swoją!) to kotlet z ruskiego tankisty zaliczam wręcz do haute couture sztuki wojennej. Palce lizać, można powiedzieć choć ponoć za słodkie.

PS. Ukraiński żołnierz pokazywal na nagraniu, ze pozbierali i pochowali swoich kolegów, a te tutaj zwloki, to są śmieci, bo nikt się nimi z rosji nie interesuje. Więc ta Pani opowiastka jest nie o kanibaliźmie tylko o tym, że na wojnie ludziom zdarza się jadać i śmieci.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2022 [19:11] - Pers | Link:

@3kolorek
//Ukraiński żołnierz pokazywal na nagraniu, ze pozbierali i pochowali swoich kolegów, a te tutaj zwloki, to są śmieci, bo nikt się nimi z rosji nie interesuje//
Ciekawe, że Rosjanie mówią to samo o ukraińcach i nawet pokazują filmiki jak ich sprzątają z pola walki.
Ciekawe, którzy kłamią?
azowcy nie mogą się dodzwonić do Zełenskiego i muszą żebrać o pomoc Muska, Papieża a ostatnio nawet Chiny.
Skoro ukraińcy tak tłuką Rosjan to dlaczego nie chcą uratować niedobitków w Azovstalu?

Obrazek użytkownika tricolour

14-05-2022 [22:30] - tricolour | Link:

@Pers

Bez względu na to, co mówią ruscy, to kłamią. Ogladam ruską telewizję i wynika z niej, że mam ze cztery głowy, czego domowe lustro nie potwierdza.

Dlaczego nie mogą uratować z Mariupola? Bo to sto kilometrów od linii, gdzie ruscy przegrywają. Od morze nie maja czym, bo okrętów zero. Smiglowcem stu kilometrów nie wlecisz niezauważony. Więc proszą kogo tylko mogą.

Ale faktem jest, że Charków odbity. Izium - daj Bóg - za niedługo, a potem drogi ruskich dostaw znajdą się w zasięgu precyzyjnych haubic więc fajnie. Zresztą ruscy przy próbie sforsowania rzeki stracili 73 pojazdy, co widać na zdjęciach, a to jest tysiąc żołnierzy. Zobacz, że teren nie zryty lejami więc to nie był ostrzał na ślepo tylko porządna robota.

Mozesz Ukraińców nie lubić, twoja sprawa, ale leją ruskich aż dziw bierze. Z 72 godzin na upadek Kijowa zrobiła się jatka 73 załóg pancernych i śmierć tysiąca w jednej tylko bitwie.

Obrazek użytkownika Igor Niefiedow

22-05-2022 [13:08] - Igor Niefiedow | Link:

"Ogladam ruską telewizję i wynika z niej, że mam ze cztery głowy" (с) 

Można by pomyśleć, że telewizja innych krajów jest bardziej obiektywna w relacjonowaniu bieżących wydarzeń. Świadomość zbiorowa (mianowicie adresowane są do niego popularne kanały TV) jest taka sama: w Riazaniu, w Poznaniu, we Lwowie. A biorąc pod uwagę głębokie ideologiczne uprzedzenie nowoczesnego Europejczyka, po prostu śmieszne jest poważne mówienie o „bezstronnym dziennikarstwie”. Spróbuj publicznie kwestionować ogólnie przyjęte dogmaty („Putin nie jest nowym Hitlerem”, „Przemysł węglowy nie niszczy warstwy ozonowej planety”, „Kobieta nie ma prawa do aborcji” itp.) i natychmiast zostaniesz zapisany do kategorii szalonych, niebezpiecznych obskurantystów.

Pytanie brzmi, jaki jest stan tej masowej świadomości? Jaką treścią jest obecnie wypełniony? Dla porownania, podam przykład. Gdy rozmawiam o wojnie z polskimi znajomymi, dochodzi do dialogu. Moi polscy rozmówcy kategorycznie nie zgadzają się z moją wizją sytuacji, ale widzą we mnie osobę, której opinię chcą usłyszeć i zrozumieć. Próby porozumiewania się z Ukraińcami kończą się tym samym zakończeniem - druga strona zaczyna zmysłowo fantazjować o „jak zabijemy cię.. powoli i boleśnie”. I nie chodzi o trwającą wojnę. Po pierwsze, dlatego, że tak radykalne historie nie pojawiły się wczoraj w świadomości Ukraińców. A po drugie, nie każdy naród zmienia się w ten sposób z powodu zagrożeń zewnętrznych. 

Tutaj jest to coś głębokiego i wewnętrznego..część kodu kulturowego, mentalności. Chodzi o kulturę i jej degradację. Właśnie o tym mówiła szanowana gospodyni tego bloga.

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2022 [22:50] - Tezeusz | Link:

Pers nerwy ci puściły..

 "Nerwy puszczają, że cenzurujesz?//
Nic nie puszcza. Po prostu przestałem tolerować na moim blogu prowokatorów i idiotów od Sakevitza.
Niech się produkują u ciebie, ty lubisz takie klimaty. Ja taki "obiektywny" nie jestem :)
Ciebie może spotkać ten sam los, jeśli nie przestaniesz powtarzać w kółko tych samych kłamstw banderowskiej propagandy i unikać odpowiedzi na konkretne pytania.
Niniejszym ogłaszam mój blog "blogiem dla wszystkich normalnych Polaków". Ty możesz prowadzić także dla polskojęzycznych."

A sam włazisz nie proszony do innych i srasz roSSyjską propagandą prosto z Moskwy !!!
Neonek zlikwidowany, jego kalka jako Nowy Ekran w likwidacji - cieszysz się ?Teraz kolej na ścierwoneonowych antypolskich blogerów - pięknie prawda ?

Obrazek użytkownika izabela

14-05-2022 [19:16] - izabela | Link:

Podczas Wielkiego Głodu spowodowanego na Ukrainie przez Stalina zdarzało  się,że rodziny zjadały własne dzieci . To historie znane, udokumentowane tragiczne anie głupie żarty które mogą cieszyć tylko .....troglodytów.. 

Obrazek użytkownika tricolour

15-05-2022 [11:25] - tricolour | Link:

@Izabela

Na wojnie troglodyta jest skarbem, a zwłoki wroga śmieciem lub nawozem. Pani się mylą rzeczywistości.

Obrazek użytkownika izabela

15-05-2022 [13:06] - izabela | Link:

To Pan już jest na wojnie ? Tego chcemy?

Obrazek użytkownika izabela

15-05-2022 [13:32] - izabela | Link:

A może Pan chce walczyć z Rosją do ostatniego Ukraińca? Bo do ostatniego Rosjanina się nie da.. Jak mówił папа Cталин: "y нас много людей".

Obrazek użytkownika tricolour

15-05-2022 [17:12] - tricolour | Link:

@Izabela

Dokladnie tak, jak pisze u2, z ktorym się zresztą bardzo często nie zgadzam: wojny tylko dlatego (jeszcze) nie ma w Polsce, ze jest (jeszcze) na Ukrainie.

I guzik mnie obchodzi jedzony ruski tankista, pieczony czy surowy. Byle smakował. Ostatnio podczas przeprawy przez Doniec zginęło ich tysiąc za jednym zamachem.

Obrazek użytkownika u2

15-05-2022 [13:33] - u2 | Link:

To Pan już jest na wojnie ? Tego chcemy?

Wojna jest u granicy Polski, czy tego ktoś chce, czy nie. Rozczulanie się nad zabitym wrogiem do niczego nie prowadzi, bo wróg chętnie zabije nas i nie będzie się rozczulać. Ukraińcy przechwytują rozmowy Rosjan, w których Rosjanie przechwalają się że zabili setki cywilów, że stosują wobec nich tortury, gwałcą itp.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

15-05-2022 [20:54] - Kazimierz Kozio... | Link:

Dla chcącego nic trudnego korzystać z infromacji podawanych przez jedną i drugą stronę konfliktu oraz przez obserwatorów nie opowiadających się jednoznacznie za którąś ze stron. Każdy kto nie zatracił jeszcze krytycznej oceny rzeczywistości sam sobie wykoncypuje w co powinien wierzyć i jakie perspektywy przyniesie mu prawdopodobny rozwój wypadków. Powinniśmy zacząć się oswajać z możliwością że Rosja jednak wygrywa wojnę na Ukrainie mimo że mainstreamowe media wytrwale pracują nad tym abyśmy zaczęli wierzyć w kolejną wirtualną blagę. Jakie to będzie miało konsekwencje dla Polski i Polaków można sobie zacząć wyobrażać. Zamach smoleński, egzekucje nowiczokiem, polonem i oszpecenie dioksynami - pamiętamy.  Tym razem trzeba będzie zmodyfikować przysłowie "gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta".

Co odróżnia Rosję'2022 od Zachodu? 
Rosjanie utożsamiają się ze swoim państwem i rosyjską kulturą.
Inflacja minimalna, tania ropa, gaz, żywność, rekordowe w ostatnich latach plony zbóż.
Rosja jest w stanie samodzielnie obronić i wyżywić Rosjan. 
Wg. ratingu Bloomberg rubel jest obecnie najmocniejszą walutą, w którą warto inwestować bardziej niż w dolara i euro.
Nie pobłażanie ekoidiotom i ekoterrorystom. 
Podczas gdy na Zachodzie jest wyraźny trend zaniku wartości chrześcijańskich, w Rosji po komunistycznym pobojowisku zaczyna się odradzać kultura chrześcijańska. Nie ma promocji pederastii, przedefinowania płci. 
Przedkładanie wartości demokratycznych Zachodu, po których pozostały puste frazesy, nad rosyjską korupcję i brak wolności ma coraz bardziej wątpliwą podstawę.  
 

Obrazek użytkownika tricolour

15-05-2022 [21:18] - tricolour | Link:

@Izabela

Spacjalnie dla Pani, o, a tu leży czyjąś noga:

https://www.onet.pl/informacje...
 

Obrazek użytkownika lala

20-05-2022 [16:15] - lala | Link:

ktoś, kto napisał o potędze Rosji i o tym jak tam się chrześcijaństwo odradza chyba się SF naczytał....
cóż - ludzie głosują nogami - do Rosji jakoś nigdy masowo z tzw. zgniłego zachodu nie uciekano, a w odwrotnym kierunku - i owszem,
ilu mogło (i stac ich było) uciekło np. do Turcji (młodzi, dobrze zarabiający, świetni w branże IT - mogli zostać gdyby uznali, że u Putina tak wspaniale - a ci się upierają, że chcą jeszcze dalej, do tych zdeprawowanych Niemiec czy Francji czy USA....