Unieważnienie polskiej polityki

  W marcu 2022 napisałam notkę "Putin uwolnił nas od maseczek" {TUTAJ}.  Stwierdziłam w niej:

  "Napadając na Ukrainę i wywołując wojnę Putin zakończył covidową histerię.  Nikt nie będzie się przejmował jakimś stosunkowo niegroźnym wirusem, gdy grozi mu się bronią atomową. (...)  Wojna Putina zniszczyła pandemię. ".

  Po 2,5 miesiąca trwania wojny możemy z całą pewnością stwierdzić, że nie tylko pandemia padła jej ofiarą.  Unieważniła ona polską politykę wewnętrzną w tej postaci, w jakiej uprawiano ją uprzednio.  Malo kogo obchodzą przepychanki polityków i wyczyny celebrytów.  Widać to było 1 maja w Gdańsku, gdy pies z kulawa nogą nie zainteresował się Tuskiem i panią Dulkiewicz  podczas uroczystości na Górze Gradowej {TUTAJ}.  Wczoraj [11.05.2022] odbyło się posiedzenie klubu PiS poświęcone sytuacji w Zjednoczonej Prawicy.  W jego przeddzień Piotr Wielgucki wyraził {TUTAJ} opinię o polskiej polityce:

  "Nie chcę przez to powiedzieć, że dla PiS nie ma alternatywy, chce powiedzieć coś znacznie szerszego. W Polsce rządzi beznadziejna ekipa, w blokach startowych czeka taka sama albo jeszcze gorsza. Jedni i drudzy są kompletnie zużyci, nie wypaleni, jak się zwykło eufemistycznie mówić, ale właśnie zużyci. Nic dobrego się z nich nie wyciśnie i chyba oni sami mają świadomość stanu rzeczy, bo rzecz jasna te tajne spotkania PiS nie służą temu, o czym trąbią media. Wcześniejszych wyborów nie chce nikt, partia rządząca może i by chciała, ale moment (pomór, pandemia) na ogłoszenie jest fatalny. Opozycja wygłasza buńczuczne hasła, jednak doskonale wie, że się między sobą nie może dogadać i nagłe wybory tylko by ten kryzys z chaosem pogłębiły. Na tej planszy wszystkie figury i pionki od dawna tkwią w tym samym miejscu i nigdzie się w najbliższym czasie nie przesuną.".

  Piotr Wielgucki to ciekawy bloger.  Pisze bardzo interesująco, a jego spostrzeżenia często są trafne.  Lubię go czytać i słuchać.  Problem w tym, iż nie ma on chyba żadnych poglądów.   Przez pierwsze lata swej działalności zwalczał z zapałem PiS.  Po Smoleńsku doznał nagłego nawrócenia i aż do wybuchu pandemii gorąco PiS wychwalał.  Nie zgadzając się z polityką PiS w sprawie COVID [zresztą słusznie], określił PiS jako "ludobójców" i od tego czasu wiesza na tej partii wszystkie psy.  Nie dodaje mu to wiarygodności.  Pozostaje tylko czekać - jaka będzie jego następna wolta.

  Dzisiaj, podczas posiedzenia Sejmu wybrano na następną kadencję szefa NBP, Adama Glapińskiego oraz uchwalono zmiany w podatkach.  Nie odniosłam jednak wrażenia, by to kogoś zbytnio zainteresowało.  Tryby polskiej polityki kręcą się w próżni.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

12-05-2022 [20:51] - u2 | Link:

Przez pierwsze lata swej działalności zwalczał z zapałem PiS. 
 

Raczej zwalczał "ciemne mohery", bo pseudonim Matka Kurka sobie wybrał w kontrze do Ojca Rydzyka. Nie słyszałem o nim wtedy. Usłyszałem dopiero, kiedy zainteresował się finansami WOŚP. Obnażył mechanizmy rządzące tą fundacją, czyli Złotego Melona i Mrówki Całej. Miał kilka procesów z Jurkiem. O., które chyba wszystkie wygrał.

Co do pandemii to nie czytałem ani jednego jego tekstu, bo były nudne. Przestawałem po kilku zdaniach. Wiadomo, że od pandemii jest ważniejsza wojna, mimo, że statystycznie zdecydowanie mniej ludzi ginie w wyniku wojny niż pandemii. Teraz POTUS Joe Biden zarządził opuszczenie flag USA do połowy, bo liczba ofiar kowida przekroczyła już milion. Nikt z tego powodu nie nazywa POTUS-a "ludobójcą". No może oprócz ruskich trolli :-)

Obrazek użytkownika Pers

12-05-2022 [20:58] - Pers | Link:

@u-bocik
//Co do pandemii to nie czytałem ani jednego jego tekstu, bo były nudne.//
Nie czytałeś i wiesz, że były nudne?
To ty gigant jesteś @u-bocik :))))

Obrazek użytkownika MFW

12-05-2022 [20:51] - MFW | Link:

Tryby polskiej polityki kręcą się w próżni.
Tryby nigdy nie kręcą się w próżni, gdyż są częścią maszynerii i takim trybem w maszynerii, póki co globalnego mocarstwa, do niedawna zwanej "Pax Americana", jest III RP.
Od jej narodzin przed 33 laty, zmieniały się i zmieniają parametry tych trybów; raz są bliżej a raz dalej od centrum tej maszynerii, w zależności od "mądrości etapu" w danych, zmieniających się okolicznościach i sytuacji(tu sytuacji geopolitycznej).

Obrazek użytkownika sake3

12-05-2022 [20:58] - sake3 | Link:

Bloger Wielgucki przypomina mi blogera z Salonu24 Pasierbiewicza. Od miłości do nienawiści jeden krok.

Obrazek użytkownika u2

12-05-2022 [21:02] - u2 | Link:

Pan Pasierbiewicz na początku zmylił mnie ojcem z AK (ale nie Afrika Korps). No i pisał głównie o swoich podbojach miłosnych i o tym, że napisał słownik polsko-angielski dla geologów. Ale w końcu ktoś mu nasypał szaleju do herbatki i zaczęła się jazda bez trzymanki :-)

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

12-05-2022 [21:03] - Ula Ujejska | Link:

Sake3
Trafna ocena. Matka Kurka  jak Pasierbiewicz, zmieniał już trzy razy swój światopogląd - w zależności od aktualnej koniunktury - i dla lemingów jest ciągle atrakcyjny 😁😁😁

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2022 [22:15] - Jabe | Link:

Dla niektórych PiS jest światopoglądem.

Obrazek użytkownika u2

12-05-2022 [22:42] - u2 | Link:

Dla niektórych PiS jest światopoglądem.

Tak, na przykład dla mnie. I jest to PiS ale pisany jako Peace.

Peace of Mind, bro :-)

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-05-2022 [21:47] - Pani Anna | Link:

Cóż,  trudno się z nim nie zgodzić.  Może są tacy, którzy głos oddany na daną partię traktują jak przysięgę małżeńska,  że w zdrowiu i chorobie, że na dobre i na złe. Niby co człowiek,  który ma oczy i głowę na właściwym miejscu ma zrobić,  kiedy widzi jak władzę toczy degrengolada? Sama od 2 lat ostrzegam, wskazuje błędy i nie tylko ja. Można było wybaczyć jeszcze wolte prezydenta,  ale odkąd wyrzucono Beatę Szydlo wszystko stacza się po równi pochyłej i trudno patrzeć na to spokojnie. Byłoby dziwne, gdyby było inaczej,  skoro władzę sprawuje poprawiona wersja Tuska. I to nie ja zmieniłam poglądy ( których podobno tylko krowa nie zmienia), to zmienił się  PIS I w niczym już nie przypomina partii na którą głosowałam.  Wchodzimy w fazę bezholowia, nie pierwszy raz w historii. A moje poglądy są stałe,  zawsze Polska FIRST.

Obrazek użytkownika ruisdael

13-05-2022 [08:15] - ruisdael | Link:

Pani Anno- mam właśnie tak samo. Ktoś powie, że nie da się wypełnić obiecanek, bo unia, bo opozycja itd. Odpowiem- to trza było nie obiecywać- choćby niedźwiedź to dostoję.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-05-2022 [11:41] - rolnik z mazur | Link:

@ pani Anno

Bardzo słusznie Polska first i ekonomia durnie! Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2022 [22:13] - Jabe | Link:

Program ceny plus w końcu jednak kogoś zainteresuje.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

13-05-2022 [11:44] - rolnik z mazur | Link:

@ jabe,
ta wojna i kowid spadly " rzadzacym" a właściwie administracji masy upadłościowej jak z nieba. Powinni się modlić by ta dziwna wojna trwala az do następnej pandemii. Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

13-05-2022 [13:56] - Jabe | Link:

Tak, idealne do mydlenia oczu ciemnemu ludowi. Jednak żołądka nie oszukasz.