Putin uwolnił nas od maseczek

Dziś [24.03.2022] rano minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej oznajmił o zniesieniu większości obostrzeń związanych z COVIDem.  Czytamy:

  "Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że podjął decyzje o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek. Jedynymi miejscami, których ta decyzja nie dotyczy, są placówki medyczne.
Niedzielski zastrzegł, że obowiązek zostaje zniesiony, ale zaapelował o korzystanie z nich jako metody ochrony.
Zniesiona zostaje także izolacja i kwarantanna domowa." {TUTAJ}
   Osoby zarażone maja izolować się same we własnym zakresie bez udziału Sanepidu.  Nie dotyczy to jednak pacjentów szpitali.  Dr Paweł Basiukiewicz skomentował to następująco:

  "Skoro izolujące interwencje niefarmaceutyczne zostaną zniesione, to teraz najważniejszą rzeczą dla zdrowia Polaków jest zniesienie wymogu testowania PCR przed przyjęciem do szpitala w szpitalach zniesienie obowiązku izolowania pacjenta z pozytywnym testem"  {TUTAJ}.

  Ma on oczywiście rację.  To właśnie te epidemiczne utrudnienia w służbie zdrowia spowodowały sto kilkadziesiąt tysięcy "dodatkowych" zgonów Polaków.  Utrzymywanie ich to zbrodnia.  Co jednak ma Putin do tego wszystkiego?

  Napadając na Ukrainę i wywołując wojnę Putin zakończył covidową histerię.  Nikt nie będzie się przejmował jakimś stosunkowo niegroźnym wirusem, gdy grozi mu się bronią atomową.  O rozmiarach wojennej paniki świadczy choćby opowiadanie Łukasza Warzechy "Impresja wojenna" {TUTAJ}.  Wojna Putina zniszczyła pandemię. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

24-03-2022 [20:28] - u2 | Link:

O rozmiarach wojennej paniki świadczy choćby opowiadanie Łukasza Warzechy "Impresja wojenna"

Niektórzy specjalnie sieją tę panikę. Niedawno obejrzałem pana Marcina Rolę w telewizji jutubowej wrealu24. Gostek chyba narobił w gacie ze strachu przed ruskimi. Bez obrazy, ale tak to wyglądało. No i było to niezwykle komiczne :-)

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-03-2022 [20:40] - Tezeusz | Link:

Mały karakan osrany putek wali w gacie ze strachu siedząc w bunkrze atomowym
Opuszczają go wszyscy. Bandyta zabijający dzieci, kobiety, niszczący szpitale, szkoły czeka tylko na stryczek.
Jego kartonowa armia bandytów i morderców dzieci  wraca do roSSji w workach i bardzo dobrze.

 Im covid jest niepotrzebny. Ukraina ich z tego wyzwala i bardzo dobrze niech  to czyni jak najwięcej tego ścierwa czerwonego i do wora...

Obrazek użytkownika Pers

24-03-2022 [21:10] - Pers | Link:

@tezeuszek
//Mały karakan osrany putek wali w gacie ze strachu siedząc w bunkrze atomowym//
No dobrze ścierwouszu ale czy w tej bajcą są też smoki?
Uwielbiam smoki... :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-03-2022 [21:49] - Tezeusz | Link:

@Persie żebraczy ze scierwineonka
uwielbiasz swoje bezmózgowie rusofilu.... wiem ! A masz konika na biegunach z sierpem i młotem ? Weż drewnianą szabelkę i na USA..

Obrazek użytkownika Pers

24-03-2022 [22:08] - Pers | Link:

@tezeuszek
//Weż drewnianą szabelkę i na USA..//
A po co?
Zdychają...

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-03-2022 [22:26] - Tezeusz | Link:

@Pers
" A po co?
Zdychają..."

Tak piszesz no  chyba nie o swojej rodzinie ? jak możesz ! Rozum ci odebrało na  stare lata.

Obrazek użytkownika Kaczysta

24-03-2022 [22:09] - Kaczysta | Link:

Prorosyjski PiS wyrzucił właśnie z Polski 45 rosyjskich dyplomatołów

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-03-2022 [21:01] - Pani Anna | Link:

Ciekawe co/kto uwolni nas od tej histerii. 
To, co pisałam od samego początku okazało się prawdą,  a 200 000 rodaków gryzie piach.

Obrazek użytkownika Tezeusz

24-03-2022 [21:43] - Tezeusz | Link:

#Ania ze scierwoneonka nie gryź piachu wóda lepsza

Obrazek użytkownika admin

25-03-2022 [06:31] - admin | Link:

@Anna, elig
Z czego 2/3 to zgony bezpośrednio COVIDowe! I nie w domach, a w szpitalach ci ludzie umarli. Szkoda, że autorka wpisu też głupoty pisze. Czy Wy naprawdę myślicie, że te 200000 to są zgony nadmiarowe wobec covidowych?? 🤦🤦
 

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2022 [09:11] - Jabe | Link:

Nawet jeśli to prawda, co z pozostałą ⅓?

Obrazek użytkownika admin

25-03-2022 [11:33] - admin | Link:

@Jabe Zmarli w ciągu kilku(nastu) meiisecy po zakażeniu, w związku z czym już w statystykach nie zafunkcjonwali jako zakażeni. Sami zmarli zakażeni są też niedoszacowani. Plus oczywiście ci, którzy nie uzyskali pomocy/diagnozy na czas z uwagi na zablokowanie stacjonarnej OZ covidowcami. 

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2022 [11:35] - Jabe | Link:

Przypuszczam więc, że 100% padło ofiarą pandemii kataru.

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-03-2022 [10:12] - Pani Anna | Link:

Admin
To nie jest kwestia "wiary". To jest prawda.  Rozumiem mechanizm wyparcia.

Obrazek użytkownika admin

25-03-2022 [10:46] - admin | Link:

@PAnna TO jest kłamstwo. TO, że zgony nadmiarowe są obok COVID jest piramidalnym kłamstwem, nie wiem po co szerzonym. Z głupoty czy z wyparcia właśnie, bo jak się wierzy w teorie spiskowe to do upadłego?

Główną przyczyną zgonów nadmiarowych, nie tylko w Polsce ale wszędzie na świecie, były zakażenia SarsCov2. Proszę więc nie pisać głupot. Tu jest opisana ostatnia analiza GUS na przykład:
https://stronazdrowia.pl/polac...

Nawet tu napisane jest, że jakiś odsetek tych nadmiarowych oczywiście nie był spowodowany samym zakażeniem ale wywołany utrudnioną dostępnością placówek OZ. Co oczywiste w pandemii, bo gdyby była pełna otwartość mogło być tylko gorzej, jeśliby ogniska wirusa dziesiątkowały chorych i personel w szpitalach. Tyle. Proszę więcej tych kłamstw nie pisac bo nie przejdą, ja nie będę ich prostował pod każdym Pani takim komentarzem

Obrazek użytkownika admin

25-03-2022 [10:50] - admin | Link:

Dodam jeszcze, że Polska ma, niestety, bardzo dużo zgonów nadmiarowych. Ale wypadamy tak jak region, który ma ograniczone zaufanie do naukowców i polityków, związany z latami komuny i propagandy uprawianej przez Rosję. Ogromny wpływ na nadumieralność ma nie tylko poziom zamożności obywateli ale i ich stosunek np. do szczepień. Tu sianie dezinformacji bardzo "pomogło"

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-03-2022 [11:05] - Pani Anna | Link:

Admin
Mogę nie pisać,  to, że nie przeczyta tego tych kilkadziesiąt osób,  które tu zagląda niczego nie zmieni. Szkoda, że jeszcze admin nie dopisał,  że nie dość iż jesteśmy ciemnogrodem rodem z Rosji radzieckiej, to jeszcze jesteśmy grubymi flejami,  które nie chodzą do lekarza - tako rzekł przecież sam Andrusiewicz,  więc  to MUSI BYĆ  PRAWDA. Każdy wierzy w co chce wierzyć i temu, z czego żyje. 

Obrazek użytkownika admin

25-03-2022 [11:30] - admin | Link:

@PA Nie będzie tutaj gry na trumnach ponad 100000 ofiar pandemii. Pisz jak jest a nie jak Tobie się wydaje. Poczytaj raporty, użyj Google'a. Masz jakiś przypadek że ktoś nie uzyskal pomocy i dlatego umarł, to go opisz a nie pisz bzdur że tak umarło 200000. EOT

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-03-2022 [11:59] - Pani Anna | Link:

Skoro Szanowny Admin nie zetknął się z przypadkami o których pisało się szeroko w internecie,  że ktoś zmarł na parkingu przed szpitalem, w karetce (17 latek) wozony przez 20h od szpitala do szpitala,  pęknięty wyrostek, bo nie przyjechała karetka,  o chorych na serce, na raka, na cukrzycę upchnietych na oddziałach kowidowych, o matce z dzieckiem zamkniętej przez 2 miesiące w mieszkaniu w bloku na "kwarantannie"... pewnie Admin był zbyt zapracowany nad cenzurą,  więc mogło mu umknąć.  Putin z tą swoją wojną spadł  PIS jak z nieba, ale ludzie nie zapomną. 
 

Obrazek użytkownika Jabe

25-03-2022 [11:10] - Jabe | Link:

Ach, więc ostatecznie to Rosja, nie naczelnik z beniaminkiem, jest winna owych „nadmiarowych” zgonów!

Obrazek użytkownika admin

25-03-2022 [11:37] - admin | Link:

@Jabe Żebyś Jabe wiedział. Nie mówię że antyszczepionkowcy bezpośrednio powtarzają rosyjską propagandę ale są ofiarami braku zaufania do oficjalnych instytucji państwa, w którym żyją. A z czego to wynika jak nie z kilkudziesieciu lat życia w komunie. To przypadek, że odsetek zaszczepionych na Zachodzie jest sporo większy niż na wschodzie?

Obrazek użytkownika admin

25-03-2022 [11:41] - admin | Link:

PS. A za bidę w jaką wpędziła nas komuna to kto odpowiada jak nie Rosja. Dzięki czyim wojskom tutaj stacjonującym mieliśmy ten poroniony ekonomicznie system, który sprowadzil nas do roli gispdarczych pariasów Europy, wydrenowal wiele wykształconych jednostek, w tym bardzo wielu lekarzy. Nie udawaj Greka

Obrazek użytkownika ruisdael

25-03-2022 [12:01] - ruisdael | Link:

Wkurza mnie to zdanie-"ofiarami braku zaufania do oficjalnych instytucji państwa"- to mam bezgranicznie wierzyć trumnom z Bergamo, bezsensownym maseczkom przed mównicą sejmową ( a na mównicy już nie zaraża), mam z góry lekceważyć i wyśmiewać dowody wielu naukowców z poważnymi tytułami, tyle, że sekowanymi przez globalistów itp, itd. A czy któryś z doradczych profesorów Pana Premiera przeprowadził jakiekolwiek badania w Polsce, czy jedynie nieprzytomnie powtarza wytyczne z Zachodu? Szkoda słów...Jednak proszę nie robić z nas durniów.

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-03-2022 [15:03] - Pani Anna | Link:

Na zaufanie trzeba sobie zasłużyć.  Dotyczy to również,  a nawet przede wszystkim instytucji państwowych. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

25-03-2022 [11:11] - Chatar Leon | Link:

@Panie Admin, sorry resory, ale....
W Polsce nie było żadnej znaczącej siły antyszczepionkowej. Ponad 99% szczepiło swoje dzieci.
Pierwsza z brzegu wypowiedź sprzed "pandemii" z końca 2019: "Od obowiązkowych szczepień w I półroczu 2019 r. uchyliły się 43163 osoby. To 6 na 1 tys. osób w wieku 0-19 lat – poinformował we wtorek główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas" https://serwisy.gazetaprawna.p...
Jeżeli faktycznie ilość tego rodzaju postaw znacząco się zwiększy, będzie to zasługa nachalnego wciskania wyklepanych na kolanie zajzajerów, które według zapewnień "ekspertów" sprzed roku miały w 100% chronić przed zakażeniem, a według zapewnień sprzed pół roku temu dawać pełną ochronę przed hospitalizacją i zgonem.
Akurat ostatnie pół roku dowiodło, że wpływ tych "szczepionek przeciw kowidowi" na ilość zakażeń jest żaden. Jeśli chodzi o ochronę przed zgonem, owszem, dają one jakąś tam ochronę, ale jest ona zbyt mało skuteczna oraz działa przez zbyt krótki czas.
 

Obrazek użytkownika admin

25-03-2022 [11:48] - admin | Link:

@Chatar Leon
 Niczego lepszego niż szczepionki nie wymyślono. I nie działają pare miesięcy ale dłużej, nie tylko na zgony. A wirus mutuje bierz pod uwagę. Przeciwciała są te ok. pół roku dlatego są kolejne dawki. Wybór należy do Ciebie. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-03-2022 [12:08] - Pani Anna | Link:

Ha, a ja bez ani jednej dawki, bez maski, bez testu, ani dnia kwarantanny i nie dość,  że żyję,  to nawet kataru nie złapałam. Podobnie zapewne jak tych  2000 000 szurow i foliarzy, których wpuszczono do Polski w ciągu 3 tygodni z byłego ZSRR.
A na sezonowy katar i infekcję najlepszy syrop z cebuli,  czosnek, imbir, cytryna i miod. Nic lepszego nie wynaleziono. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-03-2022 [21:52] - wielkopolskizdzichu | Link:

"ja bez ani jednej dawki, bez maski, bez testu, ani dnia kwarantanny"
Wynika z tego, że nie lubi Pani podróżować.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

25-03-2022 [12:34] - Chatar Leon | Link:

@Admin
"Przeciwciała są te ok. pół roku dlatego są kolejne dawki."
Boszeee.... Przeciwciała tylko na pół roku? Kolejne dawki? Czyli podważasz Pan prawdę podaną nam rok temu przez ekspertów o dwudawkowej szczepionce.... Pan jesteś ruski agent normalnie!
 

Obrazek użytkownika admin

25-03-2022 [13:39] - admin | Link:

@ChL Diabeł tkwi w szczegółach. Przeciwciała to nie wszystko. One chronią przed zakażeniem i im ich jest więcej, organizm łatwiej radzi sobie z mnożącym  się wirusem, bo go fizycznie neutralizują (oblepiają że nie może wniknąć do komórki). Ale nawet jeśli ich poziom już mocno siada, to po szczepieniu są komórki pamięci, które mogą szybko te przeciwciała odtworzyć. Bez tej pamięci po szczepieniu czy przechorowaniu, proces ich tworzenia trwa dłużej.

Skuteczność przeciwciał spada też dlatego, że wirus mutuje. I jak na razie zmutował w końcu do względnie łagodnego Omicrona. Nie czas więc na dalsze kłótnie, bo wygląda na to, że mamy dzięki temu koniec pandemii. Przetrwaliśmy w ten czy inny sposób, zaszczepieni czy nie, korzystajmy więc z życia bo na jesieni może być jeszcze różnie.. Omicron nie musi być ostatnim mutantem SC2

Obrazek użytkownika Jabe

24-03-2022 [21:05] - Jabe | Link:

Okazało się, że wojna wprowadza niepokój skuteczniej, niż zaraza.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

24-03-2022 [21:16] - Kazimierz Kozio... | Link:

w imieniu kogo wypowiada sie autorka? @"P uwolnił nas" 
mnie nie uwolnił ani putin ani minister d/s maskowania. nie respektowałem zbrodniczego prawa, które zresztą ma wciąż obowiązywać w przychodniach tylko przysparzając zainfekowanych tym co się wylęgło na brudnej masce. sanepid też się odgraża że przywróci kaganiec. masowe nieposłuszeństwo obywatelskie może w końcu ten absurd zmieni. 

Obrazek użytkownika J z L

24-03-2022 [23:10] - J z L | Link:

Moskwą, długa kolejka po cukier, jeden z gości wkurzony mówi do sąsiadki, trzymaj mi kolejkę zaraz wracam, idę ubić tego sukinsyna putina.
Wraca za jakiś czas, kolejka niewiele się przesunęła.
Babka pyta, no i co? Ubił pan to ścierwo?
Gdzież tam , macha ręko gościu, tam jest jeszcze dłuższa kolejka!

Obrazek użytkownika Chatar Leon

24-03-2022 [22:06] - Chatar Leon | Link:

Tutaj to akurat wybawcami okazali się ukraińscy "antyszczepionkowcy" i "foliarze". Zaeliksirowanych jest tam ze 30 procent. Trzy miliony przemieściły się przez miesiąc przez najsłabiej "wyszczepione" podkarpackie, a cały czas jest tam najmniej zakażeń.

Obrazek użytkownika J z L

24-03-2022 [22:55] - J z L | Link:

 Rosja to w tej chwili chodzący trup !
Nam trudno sobie wyobrazić łajdactwo, do którego są zdolni ci mordercy kobiet i dzieci, a dla tych przedstawicieli cywilizacji turańskiej najgorsze zbrodnie są chlebem powszednim! Po prostu antyludzka, zacofana cywilizacyjnie dzicz !

Oto całe oblicze rosji jakie widzimy dzisiaj na Ukrainie!

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-03-2022 [00:45] - Pani Anna | Link:

Taka mała  zagadka, kto to powiedział: " Bestie antyszczepionkowe powinny być lokalizowane, aresztowane i osądzane. Igranie ze zdrowiem i życiem naszych rodaków jest po prostu nieludzkie!"

Obrazek użytkownika ruisdael

25-03-2022 [08:27] - ruisdael | Link:

Pani Anno, znowu moje pełne poparcie!!! A zauważyła Pani, że wprowadzono niebezpieczną i wredną "narrację" (nie lubię tego słowa) jakoby "antyszczepionkowcy" to zwolennicy Putina? Skurw.....two do potęgi. Przegrali na linii tzw. pandemii to próbują się dobrać od ruskiej strony. "Patriotyczni" globaliści. Pozdrawiam Panią

Obrazek użytkownika angela

25-03-2022 [06:59] - angela | Link:

 U pani Elig, temat maseczkowy można nawet połączyć z wojną na Ukrainie. Konfederecja tak ma, a jak nie  Konfederecja, to propaganda identyczna.
Czyzby nie zauwazyla p. Elig,  ze pandemia wyraźnie spadała, a obostrzenia jeszcze przed  napadem na Ukrainę w dużej mierze byly przez ministra zdrowia zniesione. 

Jeszcze narodzik  lubujący się w mocarstwowosci  ZSRR, ktory " nic nie wie"  o bestialstwie Rosji na Ukrainie, nalezy uswiadomic ze, nie tędy droga, Rosjo.
Okazało się, ze to wlasnie cukier może być dla nich najcięższą ' bronią '.
Bo jak opary zapijaczenia opadną, rrzeczywistośc dotrze do mózgów, ciąg alkoholowy osiągnie apogeum, to po Putinie. 
Nastapi wzmożony zaciag  pijakow  do wojska tylko po to, zeby przehandlować z Ukraincami jakiś czołgi, za flaszkę samogonu, co juz bywalo nagminnie.
Po co strzelać do swoich braci Ukraincow, z rozkazu szaleńca, jak można sie przyjemniej napić. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

25-03-2022 [08:18] - Chatar Leon | Link:

Śmichy chichy śmichami chichami. Ale warto zapytać o sprawy poważne. Czy nadal, gdy jesteśmy na progu katastrofy humanitarnej, ten socjopatyczny eseldowsko tuskowy urzędniczyna wywala z pracy lekarzy, którzy nie chcieli tej "stuprocentowo skutecznej szczepionki"?
Czy nadal ciśnie na ministra obrony narodowej w celu analogicznej destabilizacji armii przez przymusowe szprycowanie? Bo mam nadzieję że przynajmniej w tej sprawie posłano mengelskiego na ch...j.
@Panie Admin
Zgony nadmiarowe z powodu blokady służby zdrowia to fakt a nie żadne fejki. Mógłbym tu wiele opowiedzieć. Proszę sobie policzyć, ile osób tak naprawdę zmarło z powodu koronawirusa. Trzeba chwilę pogrzebać, ale da się. Przede wszystkim należy odjąć "współistniejących", czyli zmarłych na wszystkie inne choroby, którym przed śmiercią zrobiono test na kowida z pozytywnym wynikiem.
Nie ma chyba wiekszej kompromitacji w historii medycyny niż to ponad dwuletnie kretyństwo. A patrząc na ostatnie wydarzenia to obok Putina zawisnąć powinien mały putinek kanadyjski.
 

Obrazek użytkownika terenia

25-03-2022 [08:47] - terenia | Link:

Krótki i treściwy przekaz  o sytuacji mundurowych      https://www.facebook.com/11209...

Obrazek użytkownika sake3

25-03-2022 [14:18] - sake3 | Link:

A ja naiwnie myślałam,że blog będzie poświęcony osobie Putina .a tu widzę wzmożenie niesamowite a sam Putin wyrażnie pominięty o zlekceważony.

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-03-2022 [14:56] - Pani Anna | Link:

@sake3
Bo ty Sake z calego tytułu zrozumiałas tylko słowo "Putin ". 

Obrazek użytkownika sake3

25-03-2022 [20:07] - sake3 | Link:

@Pani Anna.....A n ciebie nabzdyczona paniusiu jak płachta na byka działaja słowa-namordniki i szczepionki.

Obrazek użytkownika Pani Anna

25-03-2022 [20:42] - Pani Anna | Link:

@sake3
niektórzy nie widzą nadal żadnego problemu,  widać namordniki pasują od poczatku jak druga skóra.