Wróżki, jasnowidze, politycy, uczeni i Kowalski

Jaka jest różnica między uczonymi i politykami a wróżkami oraz między jasnowidzem a Kowalskim?

Nasza cywilizacja potrwa do 2050 roku. Wyliczone i potwierdzone naukowo.
(02.11.2020, Breaktrough National Centre for Climate Restorations, cytowane w tytule National Geographic [link])

Sądzę niestety, że jedyną drogą do odejścia Putina jest wewnętrzny, polityczny zamach stanu. Myślę też, że taki scenariusz jest prawdopodobny, a Putin nie utrzyma władzy dłużej niż przez 5 najbliższych lat.
(21.03.2016, prof. Mark Galeotti z Uniwersytetu Nowojorskiego, wyborcza.pl [link])

Dzisiejszy bezzałogowy lot to wstęp do kolejnych misji. Następnym wielkim wyzwaniem będzie bezzałogowy lot wokół Księżyca, który zaplanowany jest na 2017 rok. Między rokiem 2019 a 2021 Orionem wokół Księżyca mają polecieć ludzie. A potem? Misja na Marsa i eksploracja asteroid - wielkiej nadziei na pozyskanie cennych minerałów.
(5.12.2014, Piotr Stanisławski, gazeta.pl [link])

Jestem pewien, że za 10-15 lat Syberia nie będzie już częścią Rosji (…) Syberia niedługo będzie chińska (…). Nie mam wątpliwości, że Władimir Putin jest ostatnim prezydentem Rosji.
(11.08.2013, z Wiktorem Suworowem rozmawia Piotr Zychowicz, dorzeczy.pl [link])

Jaki wnioski z tego krótkiego wyboru cytatów? Jakie są różnice między uczonymi i politykami a wróżkami oraz między jasnowidzem a Kowalskim?
Po pierwsze, błędy wróżek zwykle kosztują nas mniej niż błędy polityków lub uczonych a – po drugie – korzystanie z ich usług ma to do siebie, że nie jest nakazane ustawą.
Po trzecie, jasnowidz (ale i polityk) nigdy nie przyzna się do błędu.
A Kowalski?
Kowalski zawsze wie, że problem, który nie jest nasz – nie jest nasz.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

07-05-2022 [14:28] - u2 | Link:

Sądzę niestety, że jedyną drogą do odejścia Putina jest wewnętrzny, polityczny zamach stanu.

Ewentualnie przegrana wojna. Nie tylko z Chinami, ale również obecna na Ukrainie. Pisałem już kilka razy na NB, że największym, koszmarnym wręcz błędem Putlera, było uczynienie z przyjaznego państwa do Kacapii, wielkiego wroga. Putler rozumuje w kategoriach Wielkiej Rosji, podobnie jak Napoleon, czy też Hitler, ma ambicje podbicia całego świata, nie uczył się najwyraźniej na lekcjach historii o tym jak kończyli tacy dyktatorzy.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

07-05-2022 [16:42] - RinoCeronte | Link:

A i tak wszyscy z wypiekami na twarzy oczekują na przemówienie Putina w dniu 09.05.2022...
Co za czasy, co za ludzie!

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

07-05-2022 [17:50] - Marcin Gugulski | Link:

Czemu "wszyscy", RinoCeronte, skoro ja nie czekam...?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

07-05-2022 [20:31] - RinoCeronte | Link:

Przepraszam! Nie wszyscy.

Obrazek użytkownika sake3

07-05-2022 [15:18] - sake3 | Link:

Jak widać przepowiednie krążą jak widmo komunizmu w Europie.Tu muszę zasmucić,Putin się nie wybiera w zaświaty ani nie da się zepchnąć z fotela. marcu bowiem odbył się zjazd wiedźm z całej Rosji specjalistek od czarnej magii.Na tym sabacie a panie były nawet ładne i bez mioteł odprawiano czary pod przewodnictwem naczelnej wiedźmy Aliny Polin  w intencji zdrowia Putina i powodzenia w dalszych działaniach politycznych oraz unicestwienia wrogów. Czy odbyły się jakieś obrzędy przy pomocy czarnej magii w celu unicestwiania wrogów nie podano,ale po cóżby się owe panie do Moskwy wybierały? Przecież nie łazić po sklepach,zwłaszcza jak tak się kocha w Rosji Putina.

Obrazek użytkownika MFW

08-05-2022 [10:31] - MFW | Link:

Prawdziwe spustoszenie w świadomości i psychice szczególnie młodego pokolenia, czynią pseudonaukowcy, będący na żołdzie globalistów, którzy  sprawy zmian  klimatycznych wykorzystują jako broń w swoich terrorystycznych rękach, za pomocą której starają się podporządkować sobie świat.
Historia Ziemi, to też historia zmian klimatycznych.
Około 10 tys. lat temu zakończyła się ostatnia epoka lodowcowa i nastał czas sprzyjający rozwojowi życia na Ziemi oraz powstawania ludzkich cywilizacji.
Istnieje teoria, że około 7.5 tys. lat temu temperatury były tak wysokie, że poziom Morza Śródziemnego podniósł się tak wysoko, ze jego wody wdarły się do dzisiejszego Morza Czarnego, które kiedyś było jeziorem i spowodowały biblijny potop.
https://images89.fotosik.pl/570/c52da4449f0460dcmed.png

Taką tezę głosi Robert Ballard, eksplorator głębin mórz i oceanów, który zbadał około 100 wraków zatopionych okrętów a  1 września 1985 r. odnalazł wrak słynnego Titanica.
Temperatury na Ziemi się zmieniały, raz występowały epoki lodowcowe innym razem były ocieplenia i kierowały tym procesem prawa przyrody a zwłasza nasza gwiazda Słońce i wzajemne oddziaływanie tego gwiezdno planetarnego układu.
Akurat obecnie jesteśmy w okresie epoki ocieplenia i zapewne czeka nas zbliżanie się epoki ochłodzenia, jak to widać na tym wykresie z okresu 450 tys. lat.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b8/Vostok_Petit_data.svg/1024px-Vostok_Petit_data.svg.png
 

 

Obrazek użytkownika Marcin Gugulski

07-05-2022 [17:49] - Marcin Gugulski | Link:

Odróżnienie uprawiających i propagujących pseudonaukę od badaczy i popularyzatorów nauk godnych tego miana (matematycznych, humanistycznych, teologicznych, inżynieryjnych, medycznych itd.) czasami nie jest łatwe, ale przynajmniej warto wiedzieć, (1) że są i tacy i owacy, (2) których z nich warto wysłuchać, gdy mówią na znany sobie temat.

Obrazek użytkownika Ptr

07-05-2022 [20:59] - Ptr | Link:

Co do pseudonaukowych przepowiedni - są estymacją na podstawie stanu przeszłego. Tak jakby trend nie mógł się odwrócić. 
Wiele z tych przepowiedni może być celowym kłamstwem propagandowym. 
Staram się być racjonalny. 
Znam kilka przepowiedni religijnych. Nie wiem czy są prawdziwe. 
Najważniejsza z nich to Fatimska. To co racjonalnie da się teraz powiedzieć to to, że pojawił się nowy motyw w wizji  papieża idącego przez zniszczone miasto pod krzyż nieokorowany jakby z drzewa korkowego. A więc nie musieliby to być islamscy terroryści, ale mogliby to być właśnie broniący się i to jao karę za zło.
Kto zresztą wie o jakiego kościoła hierarchę chodziło ? 
Bo przecież jeżeli dojdzie do użycia broni masowego rażenia... a dzisiaj przecież święcił bomby atomowe.
Po drugie są przepowiednie o potężnych desantach chińskich w Rosji. I ,że będzie tam motyw rasistowski, walka z białą rasą. I to też jest dziś wyobrażalne. Szczególnie jak się popatrzy na policzkowanie ruskich soldatów przez azjatyckich oficerów.
Podobno wojska rosyjskie miałyby się wycofywać w kierunku Ukrainy. To niezrozumiałe dlaczego Ukrainy. Ale znowu to jest jednak teraz bardziej prawdopodobne. Bo Ukraina będzie ważna.
I ,że Niemcy mieliby walczyć także przeciwko sobie. To też jest teraz bardziej zrozumiałe, gdyż różnią się co do pryncypiów cywilizacyjnych.