Zdobycze liberalnej demokracji

W Święta o piątej rano awantura rodzinna u sąsiadów i interwencja policji. Policjanci nie mają kodu wejściowego do bramy ani na klatkę schodową. Zmuszeni są dzwonić pod pierwszy lepszy numer i trafiają na mnie. Po prostu mieszkam na parterze. Podobno policjanci nie są uprawnieni do używania kodu. To dziwne bo swobodnie dysponują kodem choćby śmieciarze, dozorca i  pracownicy administracji. Za czasów przebrzydłej komuny milicjanci jak pamiętam zawsze używali  kodu do bramy. Wolność przyniosła nam zatem przywilej budzenia nas w nocy. W nocy budzą nas zresztą nie tylko policjanci. Za  komuny w bramie wisiała lista lokatorów i ich goście nie błąkali się bezradnie po klatkach schodowych. Co ważniejsze bez problemów trafiało do pacjenta pogotowie. Kiedyś o drugiej w nocy obudzili mnie waląc w szybę sanitariusze poszukujący dotkniętej zawałem pani Kowalskiej (autentyczne). Nie mogłam im pomóc choć miałam świadomość, że w tym przypadku liczą się minuty. Nie identyfikowałam osoby o tak rzadkim nazwisku. Nie wiem i nie chcę wiedzieć jak to się skończyło. Zdjęcie tablicy lokatorów z bramy jest efektem histerycznego stosunku administracji do tak zwanego RODO. W przychodniach zdrowia też nie wolno wywoływać pacjentów po nazwisku. Byłam świadkiem wywoływania przez rejestratorki pacjentów po imieniu co powoduje nieuchronnie konflikty gdy przed gabinetem lekarskim spotka się kilka osób o tym samym imieniu. Alternatywą jest wywoływanie pacjentów według dolegliwości, jak w znanym  dowcipie: pierwszy wchodzi pan z kiłą, a następny z rzeżączką.
Skarżyli mi się znajomi, którzy poszukiwali zaginionej starszej osoby, że nie tylko nie chciano im udzielić żadnej informacji w szpitalach lecz jak im powiedziano w komisariacie, szpitale nie udzielają podobnych informacji nawet policjantom. Zdarza się że osoba z demencją utyka na dłuższy czas w jakimś domu opieki podczas gdy rodzina bezskutecznie jej poszukuje.
Ustawa psychiatryczna, która  powstała zapewne w dobrych intencjach, również utrudnia rodzinie zaopiekowanie się chorym. Jeżeli chory nie udziela na to zgody rodzina nie może nawet zapoznać  się z diagnozą ani otrzymać epikryzy przy odbieraniu go ze szpitala. Przyczyną jest trend w psychologii i psychiatrii zgodnie z którym najchętniej obciąża się odpowiedzialnością za chorobę pacjenta jego rzekomo toksyczną rodzinę. Oczywiście zdarzają się naprawdę toksyczne rodziny, a przeżycia z dzieciństwa mają ogromny wpływ na psychikę dorosłego, lecz odcinanie chorego od rodziny często powoduje zepchnięcie go na margines życia społecznego. Szpital psychiatryczny nie zapewni przecież pacjentowi utrzymania, nie zapłaci za niego czynszu ani nie opłaci leczenia stomatologicznego. Bez opieki rodziny chory nieuchronnie wyląduje w noclegowni, na dworcu lub w najlepszym przypadku w jakimś domu opieki. Stosowanie wobec chorych demokratycznych zasad i procedur ma dokładnie taki sam sens jak powierzenie pacjentom szpitala psychiatrycznego demokratycznego wyboru ordynatora drogą głosowania.
Nasze zdobyte wraz z niepodległością prawa i  przywileje to nie tylko prawo do ukrywania swego nazwiska i adresu przed lekarzem pogotowia, prawo do odmowy leczenia psychiatrycznego gdy nam odbija szajba oraz prawo do odmowy pomocy ze strony rodziny, która jedyna chce i może nam pomóc. Jednostka ludzka uzyskała w katalogu niezbywalnych praw ludzkich również prawo do głupoty. Nie w takim sensie, że każdy ma prawo sobie myśleć co chce lecz, że głupi ma prawo narzucać swoje głupie poglądy innym. Również nie w sensie, że dla każdego powinno się znaleźć jakieś  miejsce w społeczeństwie lecz, że każde miejsce w społeczeństwie powinno być dostępne dla każdego. Rektorzy uczelni są nagminnie  nękani skargami  studentów, którym nie odpowiadają treści wykładów czy też poglądy wykładowców. Ci młodociani troglodyci twierdzą, że wykładowca sceptyczny w stosunku do dogmatu globalnego ocieplenia lub nie uznający istnienia przeszło pięćdziesięciu arbitralnie wybieranych płci zagraża ich poczuciu mentalnego bezpieczeństwa. Co gorsza utrwala się a nawet egzekwowany prawnie jest pogląd, że uczelnia to miejsce gdzie każdy powinien czuć się jak w domu i mieć prawo do swobodnej ekspresji. Przykład dają niektórzy wykładowcy ( jak pewna pani profesor z uniwersytetu szczecińskiego) raczący słuchaczy słowami nadającymi się wyłącznie do wykropkowania. Natomiast inni profesorowie tacy jak profesor Piotr Nowak z Białegostoku, który ośmielił się żądać usunięcia z zajęć notorycznie zakłócającego ich przebieg awanturnika są przywoływani do porządku przez uczelniane władze, a nawet  zagrożeni utratą pracy.
Twierdzenie, że uniwersytet jest właściwym miejscem dla osób zaburzonych psychicznie jest przecież dokładnie realizacją ideałów Lenina, który podobno uważał, że kucharka może rządzić państwem. Niektórzy twierdzą, że wymyślił to i Leninowi przypisał Leszek Kołakowski gdy w intelektualnych konwulsjach rozstawał się z marksizmem. To właśnie Kołakowski (miedzy innymi wraz z Zimandem) usuwali kiedyś profesorów z uczelni. Tyle, że Zimand gorąco tego żałował i uczciwie się do tego przyznawał. W naszych nie stalinowskich przecież czasach profesor Nalaskowski był  zawieszony w prawach wykładowcy na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika za wypowiadanie krytycznych uwag na temat LGBT a profesor Budzyńska z Uniwersytetu Śląskiego była nękana przez uniwersyteckie władze za głoszenie niezgodnych z ideologią gender poglądów na aborcję.
 Podsumowując: pani Lempart ma niezbywalne prawo lżyć przechodniów i policjantów. Profesor akademicki nie ma prawa formułować poglądów niegodnych z obowiązującym ideologicznym paradygmatem Możemy tłumnie i bez masek uczestniczyć w politycznych awanturach. Nie wolno nam bez maski wejść do sklepu i tramwaju. Mamy prawo ukrywać swój adres przed policją i lekarzem pogotowia. Bez potwierdzenia zaszczepienia się eksperymentalną szczepionką tracimy prawa publiczne=nie możemy podróżować, pracować czy studiować.  
Oto zdobycze liberalnej demokracji.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-01-2022 [01:59] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Podsumowując: pani Lempart ma niezbywalne prawo lżyć przechodniów i policjantów. "

Tak ma prawo, zwłaszcza od czasów jak zażycie tabletki "dzień po" kwalifikuje się w Polsce jak zamordowanie dziecka, a zabicie kobiety na wydziale położniczym, jest dla wyborców PiS pomyłką lekarską.

Obrazek użytkownika MFW

16-01-2022 [15:08] - MFW | Link:

Nienawiść do PIS uczyniła z ciebie zwykłym żulem z zaburzonym widzeniem świata!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

16-01-2022 [20:10] - wielkopolskizdzichu | Link:

Miłość do PiS uczyniła ciebie, niezdolnym do napisania zdania w języku polskim.

Obrazek użytkownika Maverick

16-01-2022 [03:40] - Maverick | Link:

Może niedługo ludzie się przebudzą gdy ludzie zaczną padać wokół nich od urazów poszczepionkowych, i zrozumieją że liberalna demokracja to nic innego jak pic na wodę.
Ci co nabrali się na te bzdury będą umierać w pierwszej kolejności.
https://www.brighteon.com/b990...

Obrazek użytkownika MFW

16-01-2022 [15:19] - MFW | Link:

Niedługo to ludzie będą padać od szerzenia się ospy prawdziwej, której użycie jako broni biologicznej jest coraz bardziej możliwe.
Po zlikwidowaniu obowiązkowych szczepień na świecie przeciw ospie prawdziwej w 1980 roku, świat jest bezbronny wobec takiego ataku.
Na przykład w polskich aptekach nie ma dostępnych szczepionek ani leków przeciw tej chorobie(posiadają je elity w USA, Rosji, Chinach i w razie użycia tej broni, to one będą decydować komu udostępnią te preparaty(formalnie tylko USA i Rosja mają prawo przechowywać wirusa ospy prawdziwej, ale uzyskanie go innymi, nieformalnymi drogami, też nie należy wykluczać , co jest uzasadnieniem do zatwierdzania leków przeciw tej chorobie).
Lek przeciw ospie prawdziwej zatwierdziła FDA w USA w 2018 roku a w 2021 roku ten lek został przedstawiony EMA do zatwierdzenia do stosowania w UE.

Obrazek użytkownika Jan1797

16-01-2022 [18:40] - Jan1797 | Link:

Lek przeciw ospie prawdziwej zatwierdziła FDA w USA w 2018 roku a w 2021 roku ten lek został przedstawiony EMA do zatwierdzenia do stosowania w UE.
@MFW,
Rzetelny komentarz, tylko co zrobić by wypowiedź trafiła do świadomości większości wyłącznie dla uzyskania odporności na informacyjne manipulacje.

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

16-01-2022 [19:59] - Andrzej-emeryt | Link:

@Maverick
Pal licho szczepionki. Jedyna gwarantowana to SPUTNIK V.  To też propaganda ???.
Geny o czym pod poniższym linkiem.
Proszę Cię o osobisty komentarz.
https://pulsmedycyny.pl/polscy...
 

 

Obrazek użytkownika Maverick

16-01-2022 [05:08] - Maverick | Link:

Sam uważam się za Nastradamusa II i chociaż zgadzam się w 90% z Reid Lance Rosenthal, to parę innych obserwacji międzynarodowych interpretuję inaczej.
Jego historia jest na tyle ciekawa, że jego rodzina znajdowała się na feralnym statku z Hamburga do USA, któremu jednak nigdy pozwolono zacumować. Jego rodzice po powrocie do Hamburga szybko skapowali się co jest grane, i przekupili strażników mówiąc że muszą się z kimś pożegnać, pozostawili cały dobytek na statku zabrali tylko płaszcze w które były wszyte diamenty. Po zejściu ze statku szybko stracili strażników i zajęło im rok przedostanie się do Szwajcarii.

A to jego najnowszy program https://ontherightsideradio.co...

Obrazek użytkownika Ijontichy

16-01-2022 [08:12] - Ijontichy | Link:

Witam Panią.
Listy lokatorów były zdejmowane po wybuchu stanu wojennego,żeby ZOMO i WP nie znalazło "winnego".
Na nocne dzwonienie domofonem jest rada...wyłączyc w domu aparat...ja musiałem tak zrobić,bo miałem sąsiada dilera narkotyków...i pacjenci na głodzie...ciągle zamiast
do niego...dzwonili do mnie...nawet policja se mylila :-))

W przychodni dostaje sie numer fabryczny po przyjściu na wizytę...np.303 do kardiologa i lekarz wywołuje,albo pacjent na korytarzu krzyczy: 303!!!

PS.Za komuny rzadko było spotykane zamykanie bramy i domofon...chyba na jakimś VIP osiedlu...dla KC -ków.
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

16-01-2022 [08:57] - Chatar Leon | Link:

To szaleństwo jest niezwykle metodyczne. Dyrektywa RODO, utrudniająca ludziom życie i często narażająca na koszta została przecież wprowadzona równolegle z coraz większą inwigilacją i odbieraniem prywatności.

Inny przykład podobnego procesu, to przecież ostatnie kilka lat gdy chodzi o prawo do "przemieszczania się", jego "pogwałcania" i "utrudniania":
Oto Unia rozkręca presję ideologiczną pod hasłem "praw ludzi LGBT". Gdy zaczyna się protest społeczeństwa i jego przedstawicieli w samorządach przeciw nachalnie wciskanej ideologii, instytucje unijne podnoszą larum, odpowiadając jeszcze większym naciskiem i szantażem finansowym. Pojawia się do tego błaznujący tęczowy hitlerek robiący sobie selfiki z żółtymi tablicami, rzekomo stawianymi przez samorządy.
Parlament Europejski w jak najbardziej poważnym tonie zwraca się do Komisji Europejskiej o zajęcie się sprawą, bo przecież "utworzenie stref wolnych od LGBTI stanowi pogwałcenie swobody przemieszczania się i pobytu w UE" (autentyczny dokument z grudnia 2019).
Nie mija parę miesięcy i dla ogółu śmiertelników cała swoboda do przemieszczania się staje się fikcją. Żadna euroinstytucja nie protestuje. Wręcz przeciwnie UE aprobuje ograniczenia a wręcz jeszcze je zaostrza. Zgodnie z tradycją lewicowego obchodzenia się z językiem, utrudnianie przemieszczania się poprzez system paszportów szczepionkowych staje się "w dobie pandemii" według oficjalnych dokumentów "ułatwianiem podróżowania". Żeby było ciekawiej, znany nam już tęczowy hitlerek pojawia się znowu, tym razem apelując o przymus oraz represje wobec osób niezapaszportowanych.

Obrazek użytkownika Ijontichy

16-01-2022 [09:23] - Ijontichy | Link:

Szanowna Pani Izo!
Proszę o cierpliwość,mój komentarz może sie ukaże przed wieczorem...miłego dnia :-))

Obrazek użytkownika Jan1797

18-01-2022 [16:46] - Jan1797 | Link:

 Pozdrawiam z pytaniem, gdzie macie wspólnotę? Tam bowiem dzielnicowemu Zarząd udzieli pełnomocnictwa kodu i koniec problemu. Pozostałe wyjaśniam tutaj; https://naszeblogi.pl/comment/...
Pozostaję w szacunku, Jan.

Obrazek użytkownika u2

16-01-2022 [16:55] - u2 | Link:

Zdjęcie tablicy lokatorów z bramy jest efektem histerycznego stosunku administracji do tak zwanego RODO.

RODO to ustawka, której nie ma w całym cywilizowanym świecie. Podobnie jest z podatkiem VAT. To wszystko wymysły biurokratów UE. Poprzez RODO chronią oni mafie VAT-owskie, bo nie można przecież przetwarzać danych osobowych bandytów w białych kołnierzykach bez ich zgody na takie przetwarzanie :-)

Obrazek użytkownika juur

16-01-2022 [16:59] - juur | Link:

Szanowna Pani jest zbyt subtelna w swoim przekazie i jak widzę nie przez wszystkich zrozumiana.
Proszę wybaczyć ale by było jasne trzeba powiedzieć, że demokracja z przymiotnikiem to g... a nie demokracja.

Obrazek użytkownika Jan1797

16-01-2022 [18:38] - Jan1797 | Link:

Pani Izabelo,
Niech więc będzie, że dotarło do mnie,
Pamiętam, gdy wspólnie okładaliśmy się śmiechem z liberalnej przebiegłości Josifa Wissarionowicza a liberalny dyktat zgrzytał zębami ograniczając dyskusję i trolując co chciał i gdzie mu się podobało, przeważnie tam, gdzie powinien milczeć. Krytyka zaszczepionych potrzebna jest tym którzy nigdy nie ośmielą się żądać usunięcia z zajęć notorycznie zakłócającego ich przebieg awanturnika.