Dziś tylko życzenia... wdzięczności

Zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełnienia marzeń - jakże zwyczajne wydają się takie życzenia. Wypowiadamy je z różnych okazji, z przekonaniem i bez, bo tak wypada, bo nie mamy pomysłu na inne, bo nam nie zależy, by życzyć komuś coś bardziej od siebie, bo to wymagałoby zastanowienia się, co komu potrzeba, a na to nie mamy czasu, a może nawet ochoty. Dziś też takich życzeń będzie wiele. I wiele z nich się nie spełni, powodując frustrację i narzekanie.

Czasy są trudne, niepewne, niespokojne. To, co widzimy jeszcze jako stabilne i trwałe, to raczej już tylko złudzenie, którego kurczowo się trzymamy, bo przecież czegoś trzeba się trzymać. Inaczej można by zwariować, stracić nadzieję, zatonąć w lęku. Dlatego dziś nie życzę Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełnienia marzeń - choć też niech się spełni - ale przede wszystkim życzę Wam odczuwania WDZIĘCZNOŚCI. Nie komuś za coś wielkiego, ale takiej wdzięczności codziennej, za rzeczy małe, drobne, zwyczajne, proste. Naiwne?

Być może, ale w tym zwariowanym świecie to właśnie zdolność do odczuwania takiej wdzięczności może pozwolić nie tylko przetrwać, ale też znaleźć siłę, by ten świat znów postawić na nogi.

W tym nadchodzącym roku 2022 życzę więc Wam wdzięczności - niech zagości w Waszych sercach i stanie się źródłem spokoju. Choćby nie wiem co, miało się wydarzyć.

Z tej okazji serdecznie zapraszam Was też do mojego świata - na blog "Opowieści Wędrowne". Jest on o tym, co możesz znaleźć, będąc w drodze.
 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

31-12-2021 [21:52] - RinoCeronte | Link:

To co Pani pisze to taka nostalgia za czasem minionym... Dzisiaj niestrety wróg u bram i musimy mysleć jak Ojczyznę obronić.

Obrazek użytkownika Teofila77

31-12-2021 [22:50] - Teofila77 | Link:

Tak, jest w tym nostalgia, ale nie samą walką człowiek żyje.

Obrazek użytkownika J z L

31-12-2021 [23:16] - J z L | Link:

"Dopóki Ziemia kręci się, dopóki jest tak czy siak, Panie ofiaruj każdemu z nas, czego mu w życiu brak: mędrcowi darować głowę racz, tchórzowi dać konia chciej, sypnij grosza szczęściarzom... i nas w opiece swej miej".

Obrazek użytkownika u2

01-01-2022 [09:39] - u2 | Link:

Czasy są trudne, niepewne, niespokojne.

Nie jest tak źle, życzę więcej optymizmu w Nowym Roku :-)

Obrazek użytkownika Jan1797

02-01-2022 [11:59] - Jan1797 | Link:

"W tym nadchodzącym roku 2022 życzę więc Wam wdzięczności -"
------------------

"Rozczarowanym" ze szczerego serca Życzę Wszystkim, aby zdołali zrozumieć skutki własnego wyboru, rozpoznając
funkcje samorządu, rządu oraz własne a pożytku szukali tam, gdzie jest on zadaniowany.  DoSiego 2022 roku. Jan