Towarzysz Korwin-Mikke

Kiedyś kiedy jeszcze Korwin-Mikke razem z Rafałem Ziemkiewiczem oraz innymi wybitnymi jednostkami wywodzącymi się z UPR-u robił na mnie wrażenie, mój znajomy, notabene były prezydent miasta Olsztyna w czasach rządów Jana Olszewskiego  i jednocześnie mój mentor polityczny, który był patriotą i zaczytywał się w "Najwyższym Czasie"(przez długi czas jego mistrzem był Stanisław Michalkiewicz, ale i ten czar prysł)  oraz innych prawicowych pismach ("Gazeta Polska" Sieci" itd) przestrzegał mnie przed popularnym politykiem "w muszce" informując mnie, że po katastrofie smoleńskiej Korwin dowodził na łamach swojego pisma, że to Jarosław Kaczyński mógł dokonać zamachu w Smoleńsku, ponieważ najwięcej na tym skorzystał.  Wówczas nie widziałem całego rozmiaru tej obrzydliwości i wydawało mi się, że była kolejna "intelektualna prowokacja" ze strony genialnego polityka. Musiało upłynąć trochę czasu, abym przekonał się, że mój znajomy miał rację.  
Pamiętam jak Korwin miał swoje audycje w Radiu Wnet u Krzysztofa Skowrońskiego; wówczas to usłyszałem jak bagatelizował zbrodnię na księdzu Popiełuszce;.co ciekawe to samo zrobił z śmiercią Przemyka ( do dzisiaj istnieje video na YouTube). Ale lampka ostrzegawcza zapaliła mi się wtedy, gdy polityk Konfederacji dowodził, że zdarzało się,, iż rosyjscy carowie byli lepszymi władcami Polski od rdzennych Polaków. Oczywiście było to podszyte intelektualnym sosem- Korwin przytoczył przykład Poncjusza Piłata wskazując, że nie zawsze władca wywodzący się z tubylczej ludności jest lepszy od cudzoziemca. Później Korwin dowodził, że Putin byłby dobrym prezydentem Polski- jakże pięknie to się układa w pewną całość..Potem Korwin protestował przeciwko usuwaniu komunistycznej symboliki z przestrzeni Polski (ulice, place etc.).bo jak twierdził historii nie da się wymazać.
Ale oczy mi się otworzyły kiedy de facto zaczął propagować w Polsce rosyjski punkt widzenia na różne sprawy. W głowie mi się nie mieściło jak tak inteligentny człowiek może opowiadać takie bzdury w stylu, że "Nawalnego otruły USA" itp. Odpowiedź jest dla mnie prosta: w grę tu wchodzi zła wola i celowe kłamstwa. I albo Korwin jest agentem i bierze za to pieniądze o co go posądzał nawet Wojciech Cejrowski albo jest kolejnym "pożytecznym idiotą" Kremla, który dał się uwieść Putinowi. Nie on zresztą jeden- pamiętam jak rozmawiałem z innym wyznawcą Putina, który przekonywał mnie do tego, że Ukraina tak naprawdę nie jest żadnym państwem  a do Putina z miłości nawet zwierzęta lgną; wówczas zapytałem go czy zasługą Putina jest również to, że świeci słońce- wówczas się obruszył. Ten człowiek bez skrępowania twierdził, że Armia Rosyjska wyzwoliła nas z rąk Hitlera i de facto uratowała nasz byt państwowy- takie oto są skutki przedawkowania rosyjskiej propagandy.   
Pamiętam jak wybuchł konflikt rosyjsko-gruziński w 2008 roku i Lech Kaczyński przemawiał w Tibilisi mając swój udział w powstrzymaniu inwazji rosyjskiej na Gruzję. Wtedy były prezydent wypowiedział te słynne słowa: " I my dobrze wiemy, ze dzisiaj Gruzja;jutro Ukraina ; pojutrze państwa bałtyckie- a potem może czas na mój kraj: Polskę. Słowa te okazały się proroctwem i wszyscy mówią dzisiaj o zbliżającej się wojnie Rosji z Ukrainą; tylko jeden Korwin-Mikke przekonuje, że Putin nie jest imperialistą, a cała sprawa to celowo wywołana histeria. Zapewne jak dojdzie do agresji rosyjskiej Korwin stwierdzi, że jest to wina Ukrainy tak jak wcześniej- Gruzji. Jak można tak bezczelnie kłamać? 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

30-12-2021 [12:04] - Jabe | Link:

Przecież z faktycznych bądź wyobrażonych sympatii Janusza Korwin-Mikkego do Rosji absolutnie nie wynika, że można go nazwać towarzyszem. Sam tytuł obnaża więc prymitywność myślenia Autora, który, zamiast metodycznie rozprawić się z wybrykami Korwina, nuża się w gołosłowiu.

Tak to dziwnie się składa, że w Polsce im większy patriota, tym większy tuman. Może więc słusznie prawi Janusz Korwin-Mikke, że obcy władcy byliby lepsi?

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

30-12-2021 [19:31] - AŁTORYDET | Link:

Żabę, oczadziałeś od wdychania korwinowskiego kaganka. Zdecydowanie można nazwać Korwina "towarzyszem", bo jest najwierniejszym w Polsce towarzyszem towarzysza Putina, który nieustannie i mocno podkreśla swoje korzenie. Korwin nie jest idiotą, ani wariatuńciem, bo w takim wypadku, jego opinie miałyby cechę przypadkowości. On zaś wyjątkowo konsekwentnie broni interesów obecnych i poprzednich moskwicinów. Wyjątkowa kanalia.

Obrazek użytkownika Jabe

30-12-2021 [19:48] - Jabe | Link:

Jak każdy, kto nie jest z PiS-em.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

30-12-2021 [12:56] - Kazimierz Kozio... | Link:

Re: "W głowie mi się nie mieściło jak tak inteligentny człowiek może opowiadać takie bzdury w stylu"
Przestancie wreszcie demonizowac JKM i wychwalac jego rzekomą inteligencje. W kazdej wspolnoscie od zawsze byli sa i beda nonkonformisci, bufoni i wiejskie glupki. Jest to zupelnie naturalne a wrecz sa potrzebni do siania fermentu i integrowania "awangardy postepu". JKM oglosil ze jest inteligentny wiec ogol przyjmuje to za dogmat. Niech bedzie jak najdluzej czynny w polityce. Przynajmniej jest przewidywalny no i wiadomo ze jest mistrzem polityki nierealnej wiec chyba nie ma sie co obawiac ze porwie za soba znaczny elektorat. Wiele znaczacych osobowosci polskiej sceny politycznej, ktore w mlodosci sympatyzowaly z JKM wyewoluowaly we wlasciwym kierunku wiec chyba nie taki Korwin straszny...

Obrazek użytkownika Darek65

30-12-2021 [13:36] - Darek65 | Link:

Z Korwinem, jest, jak z pierwszą miłością. Po jakimś czasie okazuje się, że to tylko zauroczenie. Czym dalej w las, to nie było nawet zauroczenie, a tylko przypadkowe spotkanie:)

Obrazek użytkownika sake3

30-12-2021 [13:52] - sake3 | Link:

Starszy,sepleniący pan w muszce pozuje na ekscentryka bo jest cwaniaczkiem i stawia na rozpoznawalność.Nie ma to nic wspólnego z inteligencją bo cwaniaczek wie że jej nie posiada.W dobie szokowania wygłasza więc zdania i opinie odmienne od przyjętych czy wypowiadanych.Tym samym rożni się od ogółu. Nazywa Putina..Jego Ekscelencją'' z taką czołobitnością,że nasuwa się pytanie czy gdyby go spotkał ukląkł by i z czcią ucałował jego ręce? Kabotyn dla ubogich.

Obrazek użytkownika Jabe

30-12-2021 [14:11] - Jabe | Link:

Może faktycznie jest zbyt elegancki. Jednak to raczej zaleta, zwłaszcza na tle powszechnego chamstwa, nie uważa Pani?

Obrazek użytkownika sake3

30-12-2021 [15:16] - sake3 | Link:

Dziwne,że o elegancji czy chamstwie wypowiada się człowiek nazywający bez żadnej przyczyny komentatorkę wszą łonową i głupolem na usługach. 

Obrazek użytkownika Jabe

30-12-2021 [15:22] - Jabe | Link:

Cóż się Pani zaś ubzdurało?

Obrazek użytkownika sake3

30-12-2021 [16:39] - sake3 | Link:

Nic mi się nie ubzdurało,to mnie Pan tak obraził.Jak widać obrażanie ludzi nie ma dla Pana wiekszej wagi ani nie budzi refleksji.

Obrazek użytkownika Jabe

30-12-2021 [17:08] - Jabe | Link:

Łżesz!

Obrazek użytkownika Ijontichy

30-12-2021 [15:17] - Ijontichy | Link:

Lech Kaczyński lecąc do Gruzji wtedy...podpisal na siebie wyrok,kogo mu sie udało zabrać? Nikogo z ważnych tego świata...
Premierzy i prezydenci państw bali sie nawet przyjechać na jego pogrzeb!!
Doszły do Putina słowa Kaczyńskiego...o gazie,o polityce,o Katyniu i inne wypowiadane publicznie...Putin poprzysiągł zemstę...oficera KGB,czekisty...

Nie czekał na okazję...zorganizowal sobie "okazję" mając poparcie Platformy...

Mamy w pracy kierowcę Rosjanina...na wiadomość o katastrofie...tylko powiedział ---Putin i zaklął.

Obrazek użytkownika Francik

30-12-2021 [16:21] - Francik | Link:

JKM to agent wpływu. To oczywiste, trzeba tylko zebrać informacje i połączyć kropki.

Obrazek użytkownika sake3

30-12-2021 [18:11] - sake3 | Link:

Ten nadęty kabotyn raczej chce uchodzić za agenta wpływu niż faktycznie nim jest..Ale szykuje sie dla niego robótka:w ,,Russia Today'' nadaje bełkocząc agent Czeszko,ale występ JKM  bardziej doświadczonego i obytego w wychwalaniu Jego Ekscelencji Putina  wzmocniłby siłę przekazu.  

Obrazek użytkownika Valdi

01-01-2022 [20:40] - Valdi | Link:

Ten błazen jest w obiegu jeszcze od późnego Gomułki. MUSIAŁ nieć trzymanie w AMBASADZIE bo inaczej SB by go dawno wykosiło. Zresztą w AMBASADZIE bywał od zawsze regularnie.
Zastanawiające że inteligentni ludzie pokroju Ziemkiewicza dali się złapać na haczyk błazna. Zastanawiające jest również, że wszyscy oni nie wierzą w zamach w Smoleńsku.

Obrazek użytkownika Jabe

02-01-2022 [11:02] - Jabe | Link:

Czyli trochę jak Kaczyński, nie?