Sanitaryzm - współczesny totalitaryzm

 
 
Nasze demokratycznie wybrane władze podporządkowując się  światowym trendom chcą dać pracodawcom prawo do sprawdzania czy pracownik jest zaszczepiony, co praktycznie oznacza przymus szczepień. To, że źle widziane jest nazywanie tego reżimu „sanitaryzmem” niewiele zmienia. Stalinizm przez całe lata traktowany był przecież jako wyzwolenie ludzkości a Stalin jako ojciec narodów. Gdyby ktoś nazwał publicznie Stalina zbrodniarzem  pożegnałby się zapewne z życiem. Jako dziecko byłam świadkiem panicznej ucieczki ludzi z tramwaju, w którym jakiś pijak głośno opowiedział antystalinowski dowcip. A jednak doczekaliśmy czasów gdy  zbrodniarzem nazywają Stalina nawet jego byli akolici. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że rozkwitający sanitaryzm też zostanie nazwany totalitaryzmem.  
Wysłuchałam  dzisiaj komentarza rzecznika rządu, który powiedział, że wobec trwającej pandemii  trzeba podjąć zdecydowany krok do przodu. Przypomniałam sobie natychmiast słynne sformułowanie Gomułki funkcjonujące potem przez całe lata w charakterze dowcipu: „Przed wojną nasz kraj stal na krawędzi przepaści...(...)..po wojnie, dzięki socjalizmowi zrobiliśmy wielki krok do przodu " . Rzecznik rządu to  człowiek bardzo młody. W tym przewaga nad nim takich jak ja starców, że zbyt dużo  widzieli aby dać się nabierać różnym ideologiom. Bo wszelkie ideologie, które obiecują powszechną sprawiedliwość, powszechny dobrobyt, powszechne zdrowie czy ochronę społeczeństwa przed niejasnymi zagrożeniami są ze swej natury fałszywe, są tylko sposobem zarządzania tym społeczeństwem.
Zdumiewa mnie przede wszystkim, że ludzie uczestniczący w propagandzie sanitaryzmu są tak kiepsko wykształceni.  Przecież to wszystko co się obecnie dzieje opisał  bardzo wnikliwie Paul Michel Foucault, który w latach osiemdziesiątych ubiegłego stulecia stał się niezwykle popularny w polskich snobistycznych kołach akademickich. W 1977 roku wydano w Polsce „ Archeologię wiedzy( PIW) oraz w 1993  „Nadzorować i karać” ( Aletheia) . Foucault swoje zainteresowania badawcze skierował w stronę krytycznej  analizy wszelkich instytucji społecznych, takich jak szkolnictwo, system penitencjarny, ochrona zdrowia, a w szczególności psychiatria. Analizował warunki historyczne, w jakich rozwija się wiedza oraz sposoby sprawowania władzy i egzekwowania przymusu. Uważał, że jedną z najważniejszych metod zarządzania społeczeństwem jest wykluczanie i represjonowanie pewnych grup, takich jak przestępcy, chorzy umysłowo, trędowaci czy zadżumieni, czyli  jest wskazywanie społeczeństwu tych, którzy są dla niego zagrożeniem i przez uzyskanie społecznej zgody na ich represjonowanie uzyskiwanie zgody na totalną kontrolę.  To Foucault  jest autorem neologizmu biopoliyka  oznaczającego sposób sprawowania władzy nad grupami społecznymi i jednostkami za pomocą biowładzy, a biowładza  sprawowana jest właśnie przez wykluczanie.  Modelowymi wykluczonymi byli w średniowieczu trędowaci. Wraz ze stopniowym zanikiem trądu, jego miejsce zajęli szaleńcy. Zarówno poemat satyryczny Sebastiana Branta „Statek szaleńców” jak i obraz Hieronima Boscha pod tym samym tytułem ilustrują jedną z praktyk wykluczania jaką było wysyłanie szaleńców w morze. W siedemnastowiecznej Europie, „pozbawieni rozumu” byli przymusowo separowani i dręczeni. W XVIII stuleciu zaczęto traktować szaleństwo jako przeciwieństwo rozsądku aby  ostatecznie, w XIX wieku,  zdefiniować je  jako chorobę psychiczną. Foucault dowodzi, że dziewiętnastowieczne metody leczenia były w istocie w równej mierze związane z kontrolą, wykluczeniem i prześladowaniem jak i poprzednie. Leczenie sprowadzało się do takich zabiegów jak zimne prysznice czy użycie kaftanów bezpieczeństwa, a chorzy byli przymusowo izolowani.
Główną tezą Foucault jest związek wiedzy z władzą. Wszystkie okresy w historii posiadały w swej głębi specyficzne uwarunkowania tego co było akceptowalne jako wiedza, jako dyskurs naukowy. Foucault porównuje współczesne społeczeństwo do nigdy nie zrealizowanego projektu więzienia w układzie Panoptikonu autorstwa Jeremiego Benthama. W Panoptikonie, pojedynczy dozorca może pilnować wielu więźniów, natomiast sam pozostaje niewidoczny. Oprócz tego więźniowie kontrolują się nawzajem. Foucault uważał że władza i wiedza są tak ze sobą powiązane, że utworzył jeden termin „władza-wiedza”. Współczesna władza ma możliwość śledzenia jednostki we wszystkich aspektach jej życia przez różne instytucje. „Więzienne kontinuum”, jak to nazwał Foucault, przeszywa współczesne społeczeństwo, począwszy od więzień o ostrym reżimie zabezpieczeń, poprzez izolowane miejsca pobytu takie jak domy opieki czy domy starców, do kontrolowania  przez pracowników społecznych, policję, czy nauczycieli codziennego życia obywatela w pracy,  w domu, w szkole. Wszystkich członków społeczności wiąże ze sobą nadzór, jedni ludzie nadzorują drugich. Faktycznie głupia baba z opieki społecznej może spowodować odebranie ci dziecka, albo umieszczenie cię w domu opieki, a zawistny kolega z izby lekarskiej odebranie ci prawa wykonywania zawodu. Foucault roztacza ponurą wizję współczesnego państwa przenikniętego siecią stosunków władzy.
Sama władza według Foucault jest ze swej natury polimorficzna. Nie przyjmuje ona nigdy jednego oblicza, jednego zakresu jawności. Wiedza zaś oznacza wszystko, co jest za wiedzę społecznie uznane, nie musi natomiast, choć się mieni prawdą, oznaczać prawdy.
Foucault wiązany jest często ze strukturalizmem i postmodernizmem choć sam się od tych afiliacji odżegnywał. Brak jego popularności w środowiskach konserwatywnych jest zapewne związany z jego orientacją seksualną , krótką przynależnością do partii komunistycznej, eksperymentowaniem z LSD i śmiercią w paryskim szpitalu  Salpêtrière (opisywanym w „Historii Szaleństwa”) w wyniku komplikacji związanych z AIDS. Nie da się jednak ukryć, że jego pesymistyczna wizja metod zarządzania społeczeństwem sprowadzających się do: „ nadzorować, wykluczać, karać” jest obecnie realizowana.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

18-12-2021 [20:46] - Ryszard Surmacz | Link:

Patrząc na to, co się ostatnio dzieje odnoszę mocne wrażenie, że PiS koniecznie chce przegrać przyszłe wybory. Na granicy z Białorusią daliśmy mocny sygnał, że będziemy się bronić, i w Moskwie to zarejestrowano. Natomiast wystawiając dzieci na szczepienia, daliśmy również mocny sygnał, że zatraciliśmy już instynkt jeżeli nie macierzyński to samozachowawczy. I nie ma to nc wspólnego postawą szczepionkową lub antyszczepionkową. Wniosek generalny jest taki, że granice mamy jeszcze szczelne, ale zgnić musimy od środka. 
Gdyby wiedza, do której odwołują się współcześni politycy pochodziła z własnych źródeł, nie byłoby jeszcze tak źle. Problemem jest wciąż jeszcze XIX wieczne nieprzerobione przekonanie o jakiejś wyższości kultury europejskiej nad własną. Gdyby chciano z niej korzystać w sposób twórczy, nie byłoby źle, ale z wyjątkiem II RP, korzystanie z niej oznaczało własne wykluczenie. Dotyczy to nie tylko spraw kulturowych, ale również prawnych, biznesowych i chyba wszystkich innych.      

Obrazek użytkownika izabela

18-12-2021 [20:44] - izabela | Link:

Granice też nie są już szczelne jeżeli mają prawo  zarządzać obcy. Zamykać nasze kopalnie, decydować o kształcie instytucji. To tak jakby granic już nie było. Ale może być jeszcze gorzej.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

18-12-2021 [20:58] - Ryszard Surmacz | Link:

@ izabela
Miałem na myśli coś innego. Rosjanie nigdy nie wejdą na terem wcześniej nie przygotowany. Swoje ruchy zawsze uzgadniają z mocnymi tego świata. Np. w 1956 Sowieci nie weszli do Polski, bo sprzeciwili się Chińczycy. I to jest fakt. Prawdopodobnie nie zgodzili się na ich wejście też w 1981 r. Ale, gdy Putin wejdzie na Ukrainę, także będzie miał to uzgodnione a Niemcami i Stanami i chyba z Chińczykami. Każda twarda obrona naszych granic, to informacja dla sztabu generalnego, że na tym odcinku będą kłopoty.
Nie wiem dlaczego nasz rząd nie stara się wzmocnić swojej pozycji poprzez nasilający się romans z Turcją. Dlaczego nie ma balansu z Chinami? Powoli toniemy.       

Obrazek użytkownika angela

19-12-2021 [09:20] - angela | Link:

" Rosjanie nigdy nie wejdą na teren wcześniej nie przygotowany" , bo  wlasnie cały czas przygotowuje ten teren opozycja, tylko na cale szczęście nabrali do sejmu pajaców i durniów i dlatego im nie wychodzi, ośmieszają się coraz bardziej.
Dlatego sam herszt, ktorego wyslali  zeby zebrał do kupy te zgraję, widać ze sobie nie radzi i kompromituje się coraz bardziej.
Bo z kim tutaj działać, chyba że tylko ciamajdan.
A zdolny przeciez jest, nawet w nocy potrafil zmienić ,  a  czyż za rozwaloną  tutkę mu godnie w unii Niemcy zaplacili???
A teraz biedny tak się szarpie, kompromituje swoją ważną dla  ruskich i niemcow osobę, traci cenny czas kiedy śpiący dziadek, przywódca najwazniejszego państwa, ktore moze zagrozić, jeszcze u władzy. 
 

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

19-12-2021 [14:15] - Lech Makowiecki | Link:

Pani Izabelo. Gdy ktoś mi mówi - że nie może być już gorzej - to ja, jako urodzony optymista odpowiadam mu z uśmiechem: Ależ może, może ... :)  PS Napisałem coś dla naszych pograniczników. Tak ku pokrzepieniu serc. Polecam: https://www.youtube.com/watch?v=3WmOc9GP2k8

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

19-12-2021 [14:08] - Lech Makowiecki | Link:

Ryszard Surmacz, polecam link POŻEGNANIE Z WOLNOŚCIĄ: https://www.youtube.com/watch?v=et_dGB47Oik

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-12-2021 [20:42] - Chatar Leon | Link:

"Zdumiewa mnie przede wszystkim, że ludzie uczestniczący w propagandzie sanitaryzmu są tak kiepsko wykształceni."

Oj tam, oj tam.... Toć to przecież interdyscyplinarny kwiat nauk. Rządowa kampania "Szczepimy się" jest prowadzona przez trzy osoby: politologa, medioznawcę i ukrainistkę. Co z tego, że wykształcenie medyczne tych młodych osób jest zerowe? Przecież wszyscy mają doświadczenie w obszarze PR. :)

Obrazek użytkownika izabela

18-12-2021 [20:46] - izabela | Link:

To niech się zajmują PR w znanej korporacji " Zbędny trud".i zarabiają adekwatne sumy. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-12-2021 [21:04] - NASZ_HENRY | Link:

W tym szaleństwie jest metoda!
Co do wiedzy to rządy nie mogą ustalić ile % zaszczepionych jest potrzebne do uzyskania odporności zbiorowej. A to prosta matematyka ☺☻
 

Obrazek użytkownika izabela

18-12-2021 [21:12] - izabela | Link:

Minister nie odróżnia punktu procentowego od procentu. Za to pałę dostałby uczeń szkoły podstawowej. 

Obrazek użytkownika HenrykH.

18-12-2021 [21:18] - HenrykH. | Link:

"Nasze demokratycznie wybrane władze podporządkowując się  światowym trendom chcą dać pracodawcom prawo do sprawdzania czy pracownik jest zaszczepiony, co praktycznie oznacza przymus szczepień".
Szanowna Pani.Nie do końca przymus,można robić testy .Darmowe będą.A  poważnie zapytam jak Pani widzi prowadzenie własnej  firmy  bez  możliwości sprawdzania kto nosi tego wirusa.O sprawdzaniu książeczek zdrowia  w masarni czy piekarni nie spytam.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

18-12-2021 [22:07] - Chatar Leon | Link:

Pan tak poważnie? Co wspólnego ma certyfikat szczepienia z tym czy ktoś jest chory na kowid czy nie?

Obrazek użytkownika HenrykH.

18-12-2021 [22:26] - HenrykH. | Link:

Tak.Poważnie-nie potrzeba certyfikatów-"można robić testy .Darmowe będą."Test pokaże czy jest chory i może zarazić połowę załogi.Kolega pracuje w Holandii i  testy robi ,mówi że da się to ogarnąć.Nie popieram podziałów ale właściciele firm muszą się jakoś "bronić". I tak naprawdę to właściciel przecież nie musi żądać ani testu ani certyfikatu,czy ja czegoś nie doczytałem.Nie nie musi  i chyba ni każdy będzie ich żądal ,bojąc się buntu pracowników.Z drugiej strony jeśli ktoś zarazi "pół ' firmy i straty będą to kto na tym straci.Myślę że wszyscy.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

19-12-2021 [09:58] - Chatar Leon | Link:

Testy są jak najbardziej sensownym pomysłem. Problem w tym, że cały projekt tej kuriozalnej ustawy jest skonstruowany tak, że promuje wykpienie się certyfikatem szczepionkowym. Czyli zaszczepiony, mający objawy kowidowe i prawdopodobnie chory, może sobie machać certyfikatem i zarażać kogo chce i ile chce. Dziś też jest tak, że tylko od dobrej woli zaszczepionego podejrzewającego u siebie kowida zależy, czy zrobi test czy nie zrobi. Dzieje się tak dlatego, że całą politykę pandemiczną podporządkowano nie zdrowiu, tylko chorej ideologii wyszczepienia.

Obrazek użytkownika paparazzi

19-12-2021 [00:25] - paparazzi | Link:

A słyszał pan takie coś jak dowód konia? To za PRLu.

Obrazek użytkownika Adam66

18-12-2021 [23:58] - Adam66 | Link:

“A Half Truth is a Whole Lie”
https://www.juliusruechel.com/...
 

Obrazek użytkownika juur

19-12-2021 [09:08] - juur | Link:

Dostrzegam jak PIS chce ograć wszystkich, drybluje, kiwa......i jak to często bywa, zrobi szpagat z którego już podnieść się nie będzie łatwo. Jeden element ekwilibrystyki to np, konstatacja, że IV Rzesza to źle a Nowy Ład to dobrze. Przecież to to samo tylko inna nazwa dla "daltonistów", którzy nie widzą w tym obłąkańczej ideologii czerwono/brunatno/tęczowo/zielonej.  Jako społeczność daliśmy się wyprowadzić, prorokom nowego ładu, dosyć daleko od idei wolnościowych, narodowych i naszych tradycji. Wszystko na sprzedaż. 

Obrazek użytkownika angela

19-12-2021 [09:42] - angela | Link:

Nie jest trudno zauwazyc  sympatii  wschodnich autorki, ale zeby az taaak.???

Dosyc naiwne jest podwazanie sensu szczepien, i zaraz z kolei dyskusja jak to rząd nie panuje nad pandemią. 
O co chodzi???

Natomiast wymagane przez przedsiebiorcow okazywanie stanu zdrowia, zeby reszty pracownikow nie narazic,  zarazic, to zagraza wolnosci.
Tylko gdzie wolność pracodawcy, zeby mógł zapanować nad kompletem pracujacych,  i mieć pracowników. 
Antyszczepionkowcy sami się wykluczają, na swoje wlasne życzenie. 
Boją się swojej wlasnej propagandy.
Coraz wiecej ludzi się szczepi, nie dlatego ze rząd każe,  tylko dlatego, ze widzą we wlasnych srodowiskach, jak ludzie ciezko chorują i umierają. 
A wlasnie najciezej ci nie zaszczepieni.
Szalenstwem jest,  kiedy samotna matka lub ojciec moze zostawić swoje dzieci, a obserwuję to wlasnie teraz!!!!  , i wcale opieka nie bedzie im ich zabierać. 
Sami zostawią dzieci, bo umrą. 

 

Obrazek użytkownika Jabe

19-12-2021 [09:47] - Jabe | Link:

Obłudnica.

Obrazek użytkownika angela

19-12-2021 [12:20] - angela | Link:

Moze nie, po prostu Jabe i  p. Izabela jeszcze nie chorowali, czego nie życzę. 

Obrazek użytkownika Adam66

19-12-2021 [14:24] - Adam66 | Link:

@Angela
"A wlasnie najciezej ci nie zaszczepieni." - gdzie są te dane?  Proszę sobie przeczytać artukuł, do którego adres podałem powyżej, to sporo wyjaśni.  Jak na razie to dane, oficjalne, z najbardziej "wyszczepionych" krajów pokazują, że większość chorujących to zaszczepieni.
https://hpepublichealth.ca/cov...
Proszę przesunąć w dół do Covid-19 Case characteristic i kliknąć na Active.
To jeszcze nie jest najgorsza sytuacja, proszę sobie sprawdzić dane z UK, Izraela, i kilku innych "wyszczepionych" krajów, wszędzie trend jest ten sam, najwięcej zachorowań wśrod zaszczepionych.

Obrazek użytkownika paparazzi

19-12-2021 [16:24] - paparazzi | Link:

@ angela "Natomiast wymagane przez przedsiębiorców okazywanie stanu zdrowia, zeby reszty pracownikow nie narazic,  zarazic, to zagraza wolnosci."
No przecież ukłuci tez zarażają i chorują. Coś tu nie tak nie uważa pani?.
 

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

19-12-2021 [09:54] - AŁTORYDET | Link:

Pani Izabelo:
"Zdumiewa mnie przede wszystkim, że ludzie uczestniczący w propagandzie sanitaryzmu są tak kiepsko wykształceni". Gdzie Pani to wyczytała? Ja i moja bliższa i dalsza rodzina, jesteśmy wykształceni grubo powyżej średniej, na dobitek część, to dobrze wykształceni medycy. Wszyscy zaszczepili się dawką podtrzymującą, dzieci czekają w kolejce na szczepienie. Odlatuje Pani, oj odlatuje....
Pozdrowienia
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

19-12-2021 [10:04] - Chatar Leon | Link:

Ciekawe, że gdy pani Izabela potrafi odlecieć, pan się po tych szczepionkach tak przewraca, że potrzebuje dawki podtrzymującej.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

19-12-2021 [10:21] - NASZ_HENRY | Link:

@AŁTORYDET
Pytanie kontrolne, do wykształconego grubo powyżej średniej, to ile % zaszczepionych jest potrzebne do uzyskania odporności zbiorowej (stadnej?) ☺☻

 

Obrazek użytkownika izabela

19-12-2021 [10:45] - izabela | Link:

@ AŁTORYDET Gratuluję dobrego samopoczucia.I życzę miłego szczepienia. Chodziło mi jednak o nieznajomość prac Foucault . Znana jest historia chłopca z prymitywnej społeczności, transportującej  ciężary na ciągniętych gałęziach który wynalazł koło.Spóźnił się o 3500 lat przed nową erą+2000 lat nowej ery czyli o około 5500 lat. Źle wykształceni są w tej samej sytuacji co ten chłopiec. Odkrywają rzeczy dawno opisane popełniają dawno opisane błędy. A to, że mają maturę, tytuł magistra czy nawet doktorat jest bez większego znaczenia. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

20-12-2021 [13:25] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Chodziło mi jednak o nieznajomość prac Foucault "
Czyta sobie człowiek dla zabicia czasu, wykłady  z College de France o parezji i nie zdaje sobie sprawy jakie to ważne dla sporu, szczepić się czy nie szczepić.

Obrazek użytkownika Adam66

19-12-2021 [14:35] - Adam66 | Link:

@  AŁTORYDET
"...jesteśmy wykształceni grubo powyżej średniej..." No to nie powinno być problemu ze zrozumieniem tego artykułu:
https://www.juliusruechel.com/...
Na wszelki wypadek, podaję też adres do podobnego artykułu w języku polskim:
https://dziennikzarazy.pl/18-1...

Obrazek użytkownika Pani Anna

19-12-2021 [15:09] - Pani Anna | Link:

@Autorydet
To ja również mam do Pana, jako wykształconego "grubo powyżej średniej " (aczkolwiek bez podstawówki...) małe pytanko, mianowicie ciekawi mnie, czy jest możliwe pożycie między wyszczepionym a nie zaszczepioną? Mógłby Pan łaskawie popytać w swoim środowisku medyków,  gdyż temat robi się palący... Ach, no i jeszcze, czy dawki przypominające lepiej mieszać,  czy muszą być te same? Pytam, bo to wie Pan, różnie ludzie gadają. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-12-2021 [18:27] - rolnik z mazur | Link:

@ autorydet,
jesteś  grubo wykształcony powyzej sredniej na " dobitek ". Chroń nas Boże przed takimi wyksztalciuchami. Chlopie ty juz dawno odleciales

Obrazek użytkownika JanAndJan

19-12-2021 [21:59] - JanAndJan | Link:

@rolnik  z mazur
Patrz Pan, jak to autolans w okamžik zamienia się w autorast, czyli samozaoranie.
Pozdrawiam
Ps. Tak sobie pomyślałem, iż... w ramach podciągnięcia się do poziomu @autorydet, zechce Pan sięgnąć do literatury uzupełniającej 😉. By, intelektu swego "moc móc wzmóc", polecam : https://doci.pl/ra2004/ra2004+....
PZDR

Obrazek użytkownika tricolour

19-12-2021 [11:49] - tricolour | Link:

Przyznam, że bardzo mnie bawią wasze kłótnie o covid. Jest dobrze. Należy zwalniać z pracy niezaszczepionych, by nie zarażali oraz zamknąć TVN, byście mieli jedną telewizję, która wam wszystko pięknie wyjaśni, że cokolwiek partia robi, to dla waszego dobra.

Na razie wyskoczycie z kilku stówek miesięcznie w ramach inflacji, ładu oraz podwyżek energii, co się przełoży na ceny wszystkiego. I pamietajcie - gdy wydacie 50% wiecej na utrzymanie, a partia mówi, że ceny rosną w przyszłym roku o 3,3% to wręcz tanieje. Tanieje, zapamietaj i się ciesz.

Obrazek użytkownika JanAndJan

19-12-2021 [16:47] - JanAndJan | Link:

@tricolour
W punkt. Trafiony, zatopiony.
Pamiętając iż.....1/10 góry lodowej wystaje nad powierzchnię oceanu.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika angela

19-12-2021 [20:01] - angela | Link:

Tricolour. Jakas amnezja.  Za ceny to podziekuj Merkel i Tuskowi, o putasie nie wspomnę. 

Obrazek użytkownika tricolour

19-12-2021 [21:36] - tricolour | Link:

@Angela

Węgiel polski podrożał z 40%, jaką w tym rola Putina czy Tuska? Paliwo po 6zl choć w hurcie tańsze niż rok temu. Olej rzepakowy, nasz polski, kujawski z 6 na 10 w ciągu roku. Mleko nie podrożało, ale masło polskie już tak.

O tym piszę Angela: durnia z ciebie telewizja robi. I to skutecznie. Już nawet sama nie myślisz tylko powtarzasz bezmyślnie - to jest ten nowy ład.

Obrazek użytkownika JanAndJan

19-12-2021 [12:46] - JanAndJan | Link:

@izabela
Świetna notka. Dziekuję.
W tak szacownym, zastanym na NB Gronie, nieco jestem onieśmielony. Ale cóż, raz kozie..na pochyłe drzewo. Szanowni Państwo: analizy, oceny, przewidywania poparte literaturą, uautorytetyzowane wzdłuż i ..na boki.. Coraz wyższe okopy, coraz mniejsza szansa na ..cokolwiek. Zamordyzm (pardon) ma narzędzia, ci-na-nie, nie. Piekna katastrofa, zapętlenie efektem poszczucia, szczucia i STRACHU. Trzeba TO przerwać, bo 1. Król jest nagi. 2. Przyjdzie leśniczy i wygoni wszystkich z lasu. 3. Erno Nemeczek i tak umrze. Można by tak..hi hy śmichy.. Lempartowe... wy...aj. A widownia? Grill must go on..
Co?! Jak!? Kiedy?! Kto!? Przerwie tę paranoję (ustawkę). Na PAD, JK, na konfę, na elity...nie ma co liczyć. Albo trup zacznie się ścielić gęsto..w tym SORRY dzieci i "rodacy" połączą kropki, albo.. rozkaz z zagranicy odwoła alert bo drukarki nie nadążają i plan się wali, albo..wojna (tak, tak "myli panstwo", b. Jugoslawia np.).. Bo My, tu w Polsce, nie maMy żadnej siły, Osobowości, żeby murwa kać!!!! Grzecznie, kulturalnie, stanowczo walnąć w stół (ew. go wywrócić) - STOP!! "Tu jest.. Polska". Skrajna naiwność, nieodpowiedzialność i in. takie..? To, spytam: ile maMy jeszcze czasu? No ile? Energia, synergia, Łady różne, kenkarty podróżne, tęcze, eko obręcze, PINIONDZE - na beszczela - od bidnych Polaków, przez -z uni z cwaniaków... Otóż, czasu już nie maMy. Zbroić się i stuporycznie stawiać opór. Oponentów zająć czymś...Żuławy 2.0? Taki nasz fart, że i z lewa i z prawa, a i Czesi też - respektują, ba!! Szanują - jeno silnych. Z całym szczunkiem, tylko chamska presja na rządzących i ..do przodu, Bogurodzica.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Jan1797

19-12-2021 [17:53] - Jan1797 | Link:

Nie zauważyli manifestacji Solidarności -rozumiem.
https://naszeblogi.pl/comment/...
Od 1848 r. w Galicji do 1872 r. w zaborze pruskim zniesiono pańszczyznę i powinności względem dziedzica za sprawą tej części społeczeństwa, która miała Boga i Polskę w sercu. W przeddzień tego czynu za przyczyną służb zaborczych i szelmy bez rozumu w szaleńczym upodleniu ulokowani między chłopstwem a szlachtą miast zadośćuczynienia i zjednania zorganizowali rabację. Po upadku Powstań zaborcy kontynuowali „likwidację feudalizmu” tak ochoczo, że pozbawili chłopów wszelkich praw i pomocy socjalnej aż do 2015 roku.
 

Obrazek użytkownika izabela

19-12-2021 [19:26] - izabela | Link:

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

19-12-2021 [19:41] - rolnik z mazur | Link:

@ Izabela👍👏
pzdr

Obrazek użytkownika izabela

19-12-2021 [20:08] - izabela | Link:

Ja też serdecznie pozdrawiam 

Obrazek użytkownika Jan1797

20-12-2021 [09:12] - Jan1797 | Link:

@izabela,

Nasuwa się pytanie w odpowiedzi na zawarte tezy; dlaczego środowisko antyszczepionkowców krytykuje kurację w domu, skoro akceptuje opinie Bhakdiego?;
-rozumiem, że mamy już odporność stadną i tylko 1% jest
narażony na brak odpowiedzi immunologicznej.
-system immunologiczny odpowie po czterech tygodniach i trzeba czekać
spokojnie na odpowiedź immunologiczną.
-nikt nie wie, jaki będzie efekt szczepienia również prof. Bhakdi, ale jego wizje są
tak okropne, jak horror i nie chce ich znać.
Nie wiem, podobnie jak prof. Bhakdi czy mieszczę się w tym jednym procencie czy nie, więc się szczepię. To równie logiczne, jak przedstawiona teoria przecież nie poparta badaniami, w dodatku nie lubię horrorów. Mam uwierzyć, że prof. Pyrć myli się, okłamuje, przekonując do szczepień, skoro pierwszy raz słyszę o prof. Bhakdim, nie znam jego prac i intencji, ani dokonań niemieckiej uczelni.

Obrazek użytkownika Jabe

20-12-2021 [09:29] - Jabe | Link:

Czy jest coś takiego jak środowisko antyszczepionkowców? Czy to ci sami, co sprzeciwiający się sanitarnemu totalitaryzmowi?

Nawiasem, czy mam uwierzyć, że prof. Pyrć nie myli się, nie okłamuje, przekonując do eliksirów, skoro pierwszy raz o nim słyszę?

Obrazek użytkownika angela

19-12-2021 [20:20] - angela | Link:

Wg tego " naukowca", skoro mamy odporność stadną, to dlaczego/tylko/ moja koleżanka lezy bez życia, i nie da rady przejść do łazienki. 
O innych nie wspomne, min znana z niechlubnej walki Alicja Tysiac.
Jakoś " pies nie zamerdał ogonem", a powinien, wg teorii tego pana, bo zachorowała dosyc pozno. 
Ja chorowalam dosłownie rok temum.
 

Obrazek użytkownika izabela

19-12-2021 [21:00] - izabela | Link:

Znana mi osoba straciła po szczepionce wzrok. Oczywiście jednostkowy przypadek niczego nie dowodzi. Obydwie popełniamy błąd logiczny zwany pars pro toto..

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-12-2021 [10:04] - NASZ_HENRY | Link:

Nie ma odporności stadnej, co pokazują kolejne fale i kolejne warianty wirusa,  choć teoretycznie, modele matematyczne pokazują, że powinna być ...😉..
Powód jest taki, że szczepionki są nieskuteczne, co zaszczepieni mają okazję stwierdzić osobiście po fakcie ☺☻
 

 

Obrazek użytkownika Jan1797

20-12-2021 [10:47] - Jan1797 | Link:

"Nie ma odporności stadnej, co pokazują kolejne fale i kolejne warianty wirusa,"
Rozumiem, referowałem jedynie tezy Bhakdiego zawarte w linku...😉..
Według nich odporność stadna większości jest, więc stwierdzam, że być może jestem w mniejszości
tej nie odpornej a że nie badań potwierdzających tylko wizje profesora więc się zaszczepiłem.