ETATOWY GRABARZ

Wielokrotny grabarz Polski – Donald Tusk – uwija się po Polsce jakby to była kampania wyborcza i rzuca oszczerstwa na rząd PiS-u i prezesa Kaczyńskiego. Tusk ma spore doświadczenie w usuwaniu rządów, których priorytetem był interes Polski. Po raz pierwszy stało się to w roku 1992, gdy widzieliśmy go w ekipie Geremka spiskującej przeciwko rządowi Jana Olszewskiego. Warto obejrzeć znowu film „Nocna zmiana”, tam Tusk wystąpił jako gorliwy zwolennik ekipy ex-PZPR-u torpedującej plan lustracji i dekomunizacji, więc po upadku rządu Olszewskiego umocnił się PRL-bis.  Następnie w roku 2007 – wskutek medialnych przekrętów i natrętnych kłamstw o rzekomej Miłości – doprowadził do wygranej PO. I do pogłębienia korupcji, atakował nawet CBA i bronił aferzystów np. z afery hazardowej czy Amber Gold. A w 2010 stał się grabarzem pierwszego prezydenta III RP, który nie posiadał teczki Tajnego Współpracownika, a zatem był znienawidzony przez układ post-komunistyczny. Przy okazji pogrzebał 95 osób, w tym wielu VIP-ów z kręgu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wojska i NATO. Dla ukrycia prawdy o zamachu oddał śledztwo Rosjanom, lecz sposób jego prowadzenia tylko zamach potwierdzał. W sprawie smoleńskiej Tusk działał jak wspólnik Putina. Ale nie musimy już nawet mieć wraku, bo na dostępnych nam kawałkach samolotu odkryto ślady substancji wybuchowej. A czarne skrzynki Rosjanie zmanipulowali. Natomiast dziś Tusk otrzymał misję usunięcia PiS-u od władzy, którą oczywiście zamierza przejąć Platforma Oligarchów  i aferzystów. Kilku z nich cierpliwie czeka na to w senacie. Misję tę – jak można się domyślać – zleciła mu Angela Merkel, która swoje odejście z polityki chciałaby połączyć z pacyfikacją Polski i Węgier. Donald Tusk jako antypolski bakcyl i grabarz Polski działa zatem od 1992 roku czyli długo, bo lat 29 - to prawie  trzydzieści lat sabotażu i blokowania wszelkich reform RP. Pośrednio nawet pomógł mu w tym prezydent Duda, który wetował ustawę o sądach w 2017 na życzenie układu.
 
    Wywody Tuska oparte są  jak zwykle na pomówieniach i manipulacjach. Twierdzi na przykład, że PiS oparł swoje rządy na podziałach Polaków, a oskarżenie to szczególnie śmieszne i niepoważne, bo pada z ust nie męża stanu, lecz prowodyra peerelczyków, którzy nienawidzą Polaków, Polski i polskości. Udowodnili to represjami wobec tysięcy Polaków za czasów PRL-u – od sądowych i pospolitych morderstw z lat stalinizmu po tysiące skrytobójstw i setki zabitych demonstrantów od roku 1956. Oto bilans wojny peerelczyków z Polakami w epoce 1945-1989. Nawet w dniach okrągłego stołu – gdy rodziła się III RP – mordowano księży. Na jakiej podstawie więc Tusk opowiada brednie o dzieleniu Polaków przez PiS ?  Polaków podzielili już po wojnie komuniści i NKWD wymuszając represjami powstanie „narodu” peerelczyków, który na szczęście skaził najwyżej jedną czwartą, może jedną trzecią ludności.  Tacy jak Tusk, Kwaśniewski, Miller, Michnik, Cimoszewicz, Kołodko czy Pawlak nigdy nie czuli się Polakami ( pomińmy już wielu innych, bo niniejszy tekst stałby się archiwum anty-Polaków )  i powiedzmy, że to oni szczują odłam peerelczyków przeciwko tysiącletniej Polsce. W granicach Polski wierzgają więc jeszcze zwłoki PRL-u, a Tusk jako uczestnik ekipy obalającej rząd Jana Olszewskiego i były „król” UE został uznany za szczególnie doświadczonego weterana politycznych dywersji. Ale nawet on, doświadczony recydywista na tym polu, ma wielkie kłopoty z doborem argumentów, albowiem tych nie dostarcza mu obecna sytuacja w Kraju. Zresztą czy Polacy muszą w ogóle brać pod uwagę zdanie notorycznego wroga Polski ?  Tusk nie jest zupełnie wiarygodny i nawet nie ceni demokracji jak wyznał to sam w r.1994 w „Gazecie Wyborczej” ( piśmie innego wroga Polski, Michnika) pochwalając „autorytarny liberalizm”.

     Występy swoje Tusk buduje  na perfidnej odwrotności znaczeń, bo domaga się tego, co właśnie ludzie w Polsce dostali za rządów Prawa i Sprawiedliwości. A zatem kiedy Tusk woła, że godność, solidarność i tolerancja to priorytet Polski insynuuje, że wartości te dopiero miałaby zapewnić Platforma (!?). Trudno o większy fałsz, bo przecież za kadencji PO-PSL obywateli nie traktowano z godnością ( wyżej stał interes oligarchów), a rodzinami ofiar smoleńskich wręcz pomiatano. Nagle Tusk chciałby realizować ideały solidarności ? A kto sprzedał stocznię, kolebkę tej Solidarności? To jednak PiS ceni jej wartości, także tolerancję, której z kolei nie znajdziesz w Platformie i jej sojuszników.  Przeciwnie, to oni dążą do dyktatury nad społeczeństwem, co w oczywisty sposób kłóci się z demokracją. Wyłożył to detalicznie np. pan Józef Orzeł w wykładzie „Na końcu jest zniewolenie społeczeństw” ( wSieci, 29.06-5.07.2020), mówili o tych sprawach także inni eksperci.  Nagle mąciwoda Tusk staje się orędownikiem...suwerenności, której chciałby rzekomo bronić, a którą sam pogwałcił oddając śledztwo smoleńskie Rosji. Zresztą suwerenność nigdy nie była celem PO, dziś Tusk głosi absurdy, np. woła: „...nie mylmy pojęcia suwerenności z chęcią panowania nad ludźmi!” W tym dziwnym dictum miesza dwie różne sprawy, widocznie nie wiedział co i jak wytknąć Kaczyńskiemu, który akurat ma zbyt miękką rękę nawet w stosunku do rozwydrzonej opozycji. A jak to było z  panowaniem PO-PSL  w latach 2007-2015 i  z wyprzedażą suwerennej Polski? Z likwidacją stoczni i kopalń. O tym ani słowa, panie Donaldzie?

      Tusk nie omieszkał też stanąć w obronie wolności sądów, rzekomo zagrożonych reformą PiS-u, która właśnie ma na celu uczynić je niezależnymi, ponieważ jak dotąd są one często opanowane przez sędziów nominowanych jeszcze w PRL-u i skorumpowanych, co nie gwarantuje obiektywnych wyroków. Tuskowi chodzi o to, aby sądy pozostały w stanie korupcji, jak za kadencji PO-PSL, i aby ferowały wyroki według telefonicznych dezyderatów władzy. To właśnie byłoby zaprzeczeniem demokracji. Dopiero niezależne sądy są cechą demokracji i do tego zmierza reforma PiS-u. Na korupcji w sądach zależy też UE i Niemcom, wtedy mogą przeprowadzić wszelkie sprawy w polskiej prowincji UE.

    Irytuje Tuska i polski ład, nazywa go więc... rosyjskim porządkiem! I mówi to polityk, który oddał Rosjanom śledztwo w sprawie zamachu na Tupolewa, którego był promotorem! On to bowiem dogadał się z Putinem i rozdzielił wizyty w Katyniu stwarzając warunki do sprowokowania smoleńskiej masakry. I właśnie o to powinien być pozwany i osądzony.  A za przyjęcie niekorzystnej umowy chicagowskiej i za oddanie śledztwa Rosjanom grozi mu wyrok do 10 lat więzienia – ale kiedy będzie działał w III RP wymiar sprawiedliwości?  Działa słabo, aferzyści wychodzą za kaucją i chronią się w senacie. A ataki Tuska na reformę sądów wskazują, że właśnie skorumpowana Temida jest mu ostoją i kołem ratunkowym. I dlatego bardzo pragnie utrzymania zepsucia nadzwyczajnej kasty!

    W przypływie arogancji Tusk wzywa prezesa Kaczyńskiego, aby...wyszedł ze swej jaskini (?) i podjął z nim dyskusję. Proszę zauważyć, że mówi to akurat ktoś, kto zachowuje się jak człowiek jaskiniowy, a rzucane przez niego obelgi nie mogą być przedmiotem rzeczowej dyskusji. Jaskiniowiec z PO ( a nie mąż stanu!) atakuje PiS z przewrotnością linoskoczka, który buja się na linie zmieniając co chwilę punkt odniesienia. Z tak nieuczciwym dyskutantem dialog jest po prostu niemożliwy, a ponadto Tusk – jako niewątpliwy rzeźnik smoleński – nie dysponuje ani szczyptą moralnego kredytu dla ewentualnej dyskusji. Dlatego dalsze roztrząsanie jego wystąpień, bliskich aberracji, jest bezużyteczne. Z weteranem antypolskich sabotaży powinien raczej porozmawiać prokurator, oczywiście prokurator III RP, a nie hybrydalnego państwa z elementami PRL-u bis. A jako wysłannik unijnego imperium Tusk jest persona non grata.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika JanAndJan

09-12-2021 [11:41] - JanAndJan | Link:

No to se Pan pogadał... Nic z tego nie wynika. Czyżby spuszczał Pan powietrze z balonu? Albo, to laurka.. taka, pośrednia.

Obrazek użytkownika angela

09-12-2021 [12:20] - angela | Link:

Na szkodniku juz nie tylko Polacy się poznali.
A  ksywka Pinokio, na stale przylgnęła do tego klamcy i manipulatora.

https://wpolityce.pl/polityka/...

Obrazek użytkownika Jabe

09-12-2021 [12:27] - Jabe | Link:

Epidemia tuskomanii. Jest na to szczepionka?

Myślę, że Donald Tusk nie spodziewa się, że Jarosław Kaczyński podejmie z nim dyskusję. Może jednak takimi propozycjami obnażyć lęk prezesa przed konfrontacją twarzą w twarz. Mógłby w debacie przemycić trochę niewygodnych faktów, przywołać kilka niewygodnych osób (Mejza), o których zwolennicy prezesa wolą nie wiedzieć. Byłby to więc bardziej atak na beton, niż próba zjednania sobie niezdecydowanych. Naturalnie Jarosław Kaczyński nie może sobie na coś takiego pozwolić.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

09-12-2021 [15:04] - Niezalogowany | Link:

"Myślę, że Donald Tusk nie spodziewa się, że Jarosław Kaczyński podejmie z nim dyskusję."

Naczelnik nie będzie zaszczycał dyskusją unijnego szatniarza, agenta Stasi i BND, kata smoleńskiego i wroga Polski. Naczelnik wie, że kupy się nie dotyka, bo zaczyna śmierdzieć.

Obrazek użytkownika Jabe

09-12-2021 [17:54] - Jabe | Link:

Gdyby chodziło o wady Donalda Tuska, Jarosław Kaczyński mógłby go wypunktować na oczach jego elektoratu. Chodzi o to, że może być i na odwrót. Naczelnik może sporo stracić.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-12-2021 [11:24] - Niezalogowany | Link:

"Naczelnik może sporo stracić."

Po spotkaniu z podrzędnym agentem Stasi, Tuskiem, Naczelnik Kaczyński może stracić apetyt.

Ale do spotkania nie dojdzie, bo nie należy spotykać się z agentami Stasi, złodziejami i aferzystami, pachołkami Niemiec i współmordercami 96 osób - w tym Prezydenta Polski.

Obrazek użytkownika Jabe

10-12-2021 [11:24] - Jabe | Link:

Gdyby był podrzędny, nie byłby naczelnym tematem. A skoro jest taki ważny, Jarosław Kaczyński powinien znaleźć czas, by się z nim rozprawić na oczach jego zwolenników. Jednak to broń obosieczna.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-12-2021 [12:39] - Niezalogowany | Link:

"Gdyby był podrzędny, nie byłby naczelnym tematem."

O jego pompowanie medialne dbają sterowane przez BND polskojęzyczne media niemieckie.

"A skoro jest taki ważny, Jarosław Kaczyński powinien znaleźć czas, by się z nim rozprawić "

Nie, nie jest ważny, nie warto się nad takim politycznym zombie pochylać.

Obrazek użytkownika Jabe

10-12-2021 [13:01] - Jabe | Link:

Pompowaniem zajmują się choćby tutejsi blogerzy, najwyraźniej sterowani przez BND.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-12-2021 [14:10] - Niezalogowany | Link:

"Pompowaniem zajmują się choćby tutejsi blogerzy, najwyraźniej sterowani przez BND."

Bzdura, ruski trollu.

To są jedynie luźne reakcje Polaków na agonalne podrygi niemieckiej kukiełki. Pompowanie to proces znacznie szerszy i realizują go liczne niemieckie media polskojęzyczne, a na drugim foncie trolle, takie jak np ty.

Obrazek użytkownika Jabe

10-12-2021 [15:12] - Jabe | Link:

Te masowe „luźne reakcje”, nie tylko przecież na Naszych Blogach, oznaczają, że dla piszących jest to postać ważna. Niewątpliwie jest on ważny dla Jarosława Kaczyńskiego, o czym świadczy dawna karkołomna próba wyrzucenia go z unijnego siodła. Dlatego jedynym wytłumaczeniem niechęci prezesa do stanięcia w szranki jest jego obawa, że znów przegra. To racjonalne.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-12-2021 [15:23] - Niezalogowany | Link:

"oznaczają, że dla piszących jest to postać ważna"

Nie, ruski trollu. Oznaczają, że z różnych przykładów politycznego kału, ten tuski jest najbardziej śmierdzący.

"Niewątpliwie jest on ważny dla Jarosława Kaczyńskiego, o czym świadczy dawna karkołomna próba wyrzucenia go z unijnego siodła"

Z "unijnego siodła" tego podrzędnego przeznaczonego na straty agenta Stasi wyrzuciła jego przełożona, Angela Merkel. Nie chciała być opryskana brudami, jakie wiążą się z tuskowo-nowakową spółką korupcyjną.

"jedynym wytłumaczeniem niechęci prezesa do stanięcia w szranki jest jego obawa, że znów przegra"

W szranki staje się z równymi lub podobnymi sobie. Odpady z politycznego lub agenturalnego wysypiska nie kwalifikują się do tego, by być zaszczyconymi uwagą Naczelnika Kaczyńskiego.

Obrazek użytkownika Jabe

10-12-2021 [16:15] - Jabe | Link:

Jarosław Kaczyński wykazał się wielką zawziętością przy próbie usunięcia Donalda Tuska, narażając przy tym Polskę na śmieszność. To świadczy, że jak najbardziej zwraca uwagę na Donalda Tuska. Sądząc po owej kompromitacji, to wręcz obsesja, która uniemożliwia mu trzeźwe myślenie.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-12-2021 [18:29] - Niezalogowany | Link:

"Jarosław Kaczyński wykazał się wielką zawziętością przy próbie usunięcia Donalda Tuska, narażając przy tym Polskę na śmieszność"

Jest dokładnie odwrotnie, ruski trollu. To każda wypowiedź gauleitera Tuska odmienia "PiS' i "Kaczyński" przez wszelkie formy i przypadki. To wręcz obsesja, która uniemożliwia mu trzeźwe myślenie.

Przypomnę ci też, bo oczywiście zapomniałeś, że UE okazała się być mafijnym gangiem zblatowanych ze sobą skorumpowanych aferzystów i łapówkarzy, takich od polowań, wycieczek na zameczki i ośmiorniczek. To więc oczywiste, że będą dbać o to, by podobnego sobie skorumpowanego typa, czyli Tuska, nikt nie ruszył. Dopiero fuehrerin Merkel wyrzuciła Tuska z jej gangu aferzystów, bo był tragicznie nieudolny i łatwy do kompromitacji nawet na polu korupcji i łapówkarstwa, co pokazała sprawa jego wspólnika, Sławomira Nowaka.

Jedyną kompromitacją w tym kontekście była kompromitacja Tuska, który został przez własną szefową wyrzucony na kopach ze stołka, którego zajmował jako jej figurant.

Obrazek użytkownika Jabe

10-12-2021 [18:18] - Jabe | Link:

Nie pisałem ani o ekscesach poprzedniej władzy, ani o wpadkach Donalda Tuska, ale o nieudanej próbie jego odsunięcia.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-12-2021 [19:48] - Niezalogowany | Link:

"Nie pisałem ani o ekscesach poprzedniej władzy"

Ja też nie. Czytaj ze zrozumieniem. Powodzenia.

"ani o wpadkach Donalda Tuska, ale o nieudanej próbie jego odsunięcia."

Odsunięcie Tuska było udane. Kiedy Naczelnik Kaczyński doprowadził do ujawnienia brudnych sprawek tuskowo-nowakowej mafii, Tusk wyleciał z unijnego stołka z dnia na dzień. Teraz Tusk jest człowiekiem z niczym, nie ma żadnego stanowiska, żadnego wpływu i został zdegradowany do roli sieciowego trolla, plującego jadem na Twitterze. Jak widać plan Naczelnika Kaczyńskiego został zrealizowany perfekcyjnie.

Obrazek użytkownika Jabe

10-12-2021 [19:53] - Jabe | Link:

Kiedy Naczelnik Kaczyński doprowadził do ujawnienia brudnych sprawek tuskowo-nowakowej mafii, Tusk wyleciał z unijnego stołka z dnia na dzień.

Jakoś mi to umknęło.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-12-2021 [20:38] - Niezalogowany | Link:

"Jakoś mi to umknęło."

Tak, to rzuca się w oczy, że w ogóle nie jesteś na bieżąco, nie wiesz skąd się biorą wydarzenia i z czego wynikają różne działania ich uczestników.

Obrazek użytkownika Jabe

10-12-2021 [21:08] - Jabe | Link:

Jakoś na Naszych Blogach nie wiwatowano.

P. S.  Tak czy owak, polska dyplomacja poniosła klęskę przy wyborze na drugą kadencję. Niewątpliwie zmontował ją Jarosław Kaczyński.

Obrazek użytkownika tricolour

10-12-2021 [12:22] - tricolour | Link:

Ty, nielog.

Co to za paździerz, że agenci, złodzieje i mordercy chodzą na wolności? I jeszcze naigrawają się z pierwszego sekretarza...może byście łopatę wbili pod jakieś więzienie, co?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-12-2021 [12:41] - Niezalogowany | Link:

"Co to za paździerz, że agenci, złodzieje i mordercy chodzą na wolności?"

To oznacza, że stalinowskie resorciaki w sądownictwie sabotują Ojczyznę Polaków. To nie "paździerz", ruski trollu, ale sprzątanie guana korupcji, jakie nam nawieźliście. Musi jeszcze trochę potrwać, ale posuwa się do przodu.

Obrazek użytkownika tricolour

10-12-2021 [13:03] - tricolour | Link:

@nielog

Skoro trochę to musi potrwać to złodzieje i agenci będą chodzili w glorii przez najbliższe dekady. A "morderca" ma nawet chrapkę na ponowne premierostwo wiec nie widać, by się cokolwiek posuwało.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-12-2021 [14:46] - Niezalogowany | Link:

"Skoro trochę to musi potrwać to złodzieje i agenci będą chodzili w glorii przez najbliższe dekady."

Nie, ruski trollu, to rozstrzygnie się znacznie szybciej, niż wasza centrala podejrzewa.

"A "morderca" ma nawet chrapkę na ponowne premierostwo wiec nie widać, by się cokolwiek posuwało."

Taki jest plan. Pozwolić Tuskowi wspiąć się wysoko, tylko po to by upadek był już ostateczny. Wszystkie elementy są już na swoim miejscu.

Obrazek użytkownika tricolour

10-12-2021 [14:17] - tricolour | Link:

W takim razie bardzo się cieszę, że pan Donald Tusk wkrótce zostanie premierem. A jeszcze bardziej się cieszę, wręcz unosi mnie z radości, że wiązać się to będzie z odsunięciem dojnej zmiany od koryta. Plan jest rzeczywiście wspaniały.

Dziękuję za radosną nowinę na Boże Narodzenie.

😄

Ps. Wasza centrala. Nie "wasze centrala" bo żydem zajechało prosto z polin.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-12-2021 [15:17] - Niezalogowany | Link:

"W takim razie bardzo się cieszę, że pan Donald Tusk wkrótce zostanie premierem"

Nie, ruski trollu. Zostanie byłym kandydatem na premiera i nowym osadzonym.

"wręcz unosi mnie z radości, że wiązać się to będzie z odsunięciem dojnej zmiany od koryta"

Czeka cię bolesny zawód, ruski trollu. Od koryta będą odrywane metodycznie tylko resortowe świnie.

"bo żydem zajechało prosto z polin."

Jako nie-Polak nie potrafisz napisać "Polska", prawda, ruski trollu? Przeraża cię ta nazwa. I słusznie.

Obrazek użytkownika tricolour

10-12-2021 [15:09] - tricolour | Link:

Hehehe... Edycja, bo było niewygodnie. Rycerz pełną gębą tylko tchórzem zalatuje.

Hehehe.. bardzo się cieszę, że ponownie premierem będzie pan Donald Tusk. A już zupełnie mnie unosi, gdy dojna zmiana oderwie się od koryta. Wspaniały plan.

Dziękuję za dobrą nowinę na Boże Narodzenie.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-12-2021 [15:19] - Niezalogowany | Link:

Zaciąłeś się, ruski trollu. Te swoje nieziszczalne fantazje już raz wklejałeś. Nie rób tak, bo twój ból będzie proporcjonalny do tych twoich "uniesień". Uwierz mi, będzie bolało.

Obrazek użytkownika tricolour

10-12-2021 [15:26] - tricolour | Link:

Spokojna twoja głowa, leniu, to jest zwyczajną konsekwencja. Dla lenia konsekwencja jest zacięciem - no fakt, jest to pewien rodzaj prawdy.

Dlatego dostaniesz 70 Aldików w przyszłym roku, bo nie masz pierwszej łopaty w polin żeby sobie sklep wybudować. Nie ma zacięcia, trzeba kupić u niemca.

Smacznego 😛

Obrazek użytkownika Niezalogowany

10-12-2021 [16:28] - Niezalogowany | Link:

Brak treści merytorycznej w twojej pisaninie powyżej, ruski trollu, twoje wypociny zgodnie z algorytmem są zignorowane.

Obrazek użytkownika tricolour

10-12-2021 [15:28] - tricolour | Link:

Ty, czopek...

... a raport już jest? No, ten komiks? Już doszliście, czy jeszcze dochodzicie?

Dawaj link...

Obrazek użytkownika Jan1797

10-12-2021 [09:05] - Jan1797 | Link:

Szanowny Marku,
Po tym wszystkim, co zobaczyliśmy na ekranach TVP w ujawnionym filmie ze spotkania Michnika z Jaruzelskim mam krótkie pytanie; co powoduje, że wśród komentatorów i blogerów, po ujawnionym filmie nie padło nigdzie słowo komentarza na ten temat, za to wielość postów kamuflażowych w stu pierdołko tematach. Czy można się dziwić, żaden z tu obecnych nie został zapewne z rodziną bez środków do życia w latach dziewięć dziesiątych? Posiadając złotówkę z groszami na obiad dla dzieci, po cudach gospodarczych Balcerowicza, pytam; czy młody poseł Sośnierz i Frasyniuk (tych rodzin  było 2-2,5 mln, może przesadziłem?) jest w stanie zrozumieć taką sytuację, bez grosza w kieszeni żadnych organizacji pomocowych, żadnych programów wsparcia rodziny, z zadłużeniem rosnącym lawinowo może teraz przynajmniej dygnie klawisz, pisząc pierdoły o relacjach z mordercami. Spróbuj jeden z drugim tydzień i stań przed ludźmi z relacją. Miłego dnia.

Obrazek użytkownika Jabe

10-12-2021 [09:26] - Jabe | Link:

Toć Jacek Kuroń serwował zupę. No i powstały urzędy pracy, które dały zatrudnienie. Dobroć władzy słono kosztuje.

Obrazek użytkownika Jan1797

10-12-2021 [10:23] - Jan1797 | Link:

"No i powstały urzędy pracy, które dały zatrudnienie. Dobroć władzy słono kosztuje."
Nie każdy ich poTomek tak pisze, ale część rzeczywiście przyznaje się :-)
Tyle, że teraz wywróciło im się korytko, pracodawca szuka pracownika
a niemożliwe stało się możliwe.