Jordan Peterson i budowa nowego człowieka

Jordan Peterson: - Czytałem jakiś materiał w zeszłym tygodniu o walce z rasizmem w matematyce. Tam było napisane, samo naleganie na to, że istnieje prawidłowa odpowiedź w matematyce, to przejawy białej supremacji kulturowej. I to nie była jakaś niszowa publikacja. Była firmowana przez LA Count Education. Finansowana była przez fundację Billa i Melindy Gates.

- Myślę, że prowadzona jest wojna przeciw kompetencji. Z całą pewnością wojna przeciw samej idei kompetencji. Z tego powodu ludzie krytykują zasadę merytokracji. Myślę, że to idzie dalej niż tylko krytyka idei kompetencji i merytoryczności, myślę, że jest to atak na istnienie wartości jako takich. Nie potrafię tego zrozumieć, ale się temu sprzeciwiam, może dlatego, że uważam, że wartości istnieją.

Tyle z wywiadu pana Rubina z JP. Te drobne, krótkie uwagi mają siłę tektoniczną. Oto bowiem jest i wskazanie znaczących realnych wydarzeń, faktów: antyrasistowski program matematyki, kwestionujący wartość prawidłowej odpowiedzi. Finansowany przez plutokratów wpływających na życie może nawet większości ludzi na tym świecie, a już z pewnością większości w naszym kręgu cywilizacyjnym.

Oto jest i ponura konstatacja, że prowadzona jest wojna przeciw kompetencji, merytoryczności, przeciw szanowaniu i uznawaniu wartości. Przeciw idei istnienia wartości jako takich. Dodajmy, że też przeciw racjonalnemu myśleniu, co było i jest częścią deklaracji programowej, zawartej w twórczości nagrodzonej nagrodą Nobla polskiej pisarki.

Postulaty braku prawdy, działania mające na celu destrukcję u ludzi zdolności do racjonalnego, logicznego i niesprzecznego myślenia, atak na pojęcie wartości, które byłyby wartościami powszechnymi, w tym sensie obiektywnymi, dla wszystkich - tak jak poprawna odpowiedź na problem matematyczny, to wszystko znajduje się w fazie głębokiej i intensywnej praktyki, której wypada nadać tytuł, "Tworzenie nowego człowieka".

Człowieka nie rozumnego. Człowieka emocjonalnego, u którego rozum jest zdegradowany, całkowicie poddany bardzo podstawowym i prymitywnym odruchom emocjonalnym. Człowieka pozbawionego poczucia istnienia wartości, odniesienia do wartości, szacunku do wartości. Człowieka, któremu pozostaje wyłącznie ukierunkowanie na własne "ja", na własne przetrwanie, reagującego w sposób stricte emocjonalny, nastawionego wskutek tego na walkę i konflikty.

-------------------------------------------
Materiał nt. antyrasistowskiej matematyki: {TUTAJ} i {TUTAJ}

Wypowiedź JP:
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

02-12-2021 [17:04] - AŁTORYDET | Link:

Teraźniejszość, to triumfalny marsz obskurantyzmu. Merytokracja? Kompetencje? A do czego to nam potrzebne? O polityce energetycznej decydują ludzie, nie odróżniający dżula od wata, czy też mocy od pracy. Zapytani o zasadę zachowania energii  - milczą. Z zapałem dyskutują o wirusologii, nie rozumiejąc dystynkcji między DNA i RNA. Kiedyś ten świat trafi szlag, bo ignorant dopuszczony do władzy, na pytanie "anihilujemy?" ochoczo przyciśnie czerwony guzik. Może tak musi być?

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

02-12-2021 [18:47] - Zbyszek_S | Link:

Tak. Ale przecież orkiestra jest. Liczna. I gra do wspomnianego marsza! :)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-12-2021 [09:05] - NASZ_HENRY | Link:

Piękno matematyki polega na tym, że jej twierdzenia nie zależą od ustroju politycznego ☺☻

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

03-12-2021 [18:13] - rolnik z mazur | Link:

@ Zbyszek
A po co jest ta hucpa ze swirusem? Pzdr