Chrystus z biczem na granicy

Polski Episkopat organizuje zbiórkę na rzecz atakujących polską granice Azjatów. Akcja Episkopatu wpisuje się w narrację lewicy przekonywującej, że należy być altruistą i pomóc „potrzebującym” tak, jak – według lewicy – zrobił to Samarytanin w przypowieści Jezusa.  To, że biblijny Samarytanin pomagał pobitemu do nieprzytomności uczciwemu człowiekowi jakoś lewicowym „teologom” umyka.

A mimo to są ekspertami z teologii. Niestety chrześcijanie, coraz rzadziej czytający Pismo Święte, stają się łatwym łupem oszustów.

Oszustwo zawsze zresztą było narzędziem komunistów. W obliczu ich fiaska jakim jest nieudana próba zniszczenia chrześcijan w sposób fizyczny, idąc w wielu krajach na otwartą konfrontację z religią w ciągu ostatnich stu lat, komuniści próbują teraz innych, bardziej wyrafinowanych metod. Jedną z ostatnio regularnie używanych jest przeinaczanie nauki Chrystusa.  Stosując medialne, marketingowe i psychologiczne sztuczki, marksistowscy agenci dość skutecznie robią wodę z mózgu niczego nie spodziewającym się katolikom.

Technika używana przez neo-marksistów nie jest nowa. Politycy i ludzie sprawujący władzę wielokrotnie próbowali użyć Syna Bożego do swoich celów, co zawsze kończyło się wielką klapą.  Żydzi usiłowali namówić Chrystusa do opowiedzenia się przeciwko płaceniu podatków Cesarstwu Rzymskiemu.  Ich polityczne knowania Jezus ukrócił jednym zdaniem.

Od czasów Chrystusa minęło ponad 2000 lat, a mali ludzie nadal próbują tak przeinaczyć Jego słowa, aby gorzej zorientowani pomyśleli, że postępują według nauki Chrystusa.  Nie dziwi, że robią to komuniści z Gazety Wyborczej i inne czerwone potworki. Jak mawiała moja Babcia: „ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni”.

Martwi jednak, gdy do matactw godnych biblijnych faryzeuszy zabierają się chrześcijanie.  Może należałoby im przypomnieć sytuację w jakiej Chrystus fizycznie zaatakował handlarzy zmieniających miejsce modlitw w rynek transakcji finansowych?

Jeżeli to nie wystarczy, to należałoby przypomnieć, że Chrystus żył w czasach niewolnictwa, gdy na co dzień ludzi sprzedawano, zabijano i gwałcono w majestacie prawa.  Taki był wtedy ustrój społeczny i porządek świata. W żadnej z Ewangelii nie ma jednak choćby jednej wzmianki o ewentualnych próbach Chrystusa do wywrócenia tego porządku. Dlaczego?

Ponieważ, jak wyraźnie i jednoznacznie podkreślał Jan Paweł II, Chrystus nie był rewolucjonistą, ani politykiem. 

Nie był wywrotowcem zachęcającym do wprowadzania nowego systemu politycznego, nie agitował za wprowadzeniem komunizmu – jak próbują nas przekonać lewicowi propagandziści (oraz, co gorsza, niektórzy duchowni).  Jan Paweł II wyraźnie stwierdza, że Chrystus nie był Janosikiem ani innym Ondraszkiem lub Robin Hoodem, którzy zabierali bogatym, aby dać biednym. A właśnie taką bzdurę próbują nam wmówić neo-marksiści. 

Chrystus nie był komunistą.

Chrystus piętnował grzech i zło. Był przecież Bogiem, był współistotny Ojcu. Ojcu Wszechmogącemu, Stworzycielowi nieba i ziemi. Gdyby chciał ustanowiłby porządek świata i ustrój społeczny jaki uważał za stosowny. Jednak Jego królestwo nie było z tego świata, co wyraźnie podkreślał. Pamiętając o tym, nie można ulec lewicowym bredniom, w myśl których jakoby postawą chrześcijańską jest zniszczenie obecnych struktur społecznych, kulturowych i państwowych w celu tzw. „pomagania innym”.

Wręcz przeciwnie, Jezus Chrystus jako Emmanuel, jako Słowo, które stało się Ciałem i mieszkało między nami, daje nam wskazówki jak odnaleźć się w życiowych sytuacjach. Jako Człowiek i jako Emmanuel namawiał nas do pomagania innym indywidualnie. Ale też jako Człowiek „sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał”.

Czy, gdyby Chrystus żył dziś, przekonywałby do niesienia pomocy ludziom niszczącym chrześcijaństwo, chrześcijańskie świątynie, a także prowodyrom tych akcji?  Czy raczej ukręciłby bicz ze sznurków lub, korzystając z obecnej technologii, zamiast po bicz sięgnął po armatkę wodną?

tekst ukazał się na stronie Panoramy Polskiej

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-11-2021 [10:44] - wielkopolskizdzichu | Link:

Obawiam się że Pan bloger też należy do tych na bakier z Biblią i Katechizmem Kościoła Katolickiego  autoryzowanym przez JP II.
Chyba, że Pan bloger mi wskaże, gdzie w Nowym Testamencie jest zakaz podania wody spragnionemu ponieważ być może jego dziecko będzie chciało spalić kościół.

Postawa Episkopatu jest jedyną sensowną w tej sytuacji i jak rzadko na bakier PiS i jego oczadziałemu elektoratowi, ale  czy nie jest to próba wykorzystania okoliczności w celu mamienia wiernych, iż istnieje rozdział pomiędzy władzą a ołtarzem.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-11-2021 [11:42] - Ula Ujejska | Link:

Zdzichu
Dziuniek, ależ sam Bóg poczęstował wodą spragnionych odszczepieńców. Dał jej tyle, że się w niej potopili. Zapomniałeś? Tak to jest jak lewizna chce pouczać nas w kwestiach naszej wiary.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

25-11-2021 [14:07] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jak widać goska zatrzymała się na pięciu księgach i dalej nie dała rady.
Można byłoby, wobec tego zadać gośce pytanie jakiej jest wiary, ale nie będę wymuszać na niej coming outu  bo to niegrzeczne.
Sama się przyzna w odpowiednim czasie.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

25-11-2021 [21:28] - Piotr Węcław | Link:

@wielkopolskizdzichu Manipuluje pan moim tekstem starając się przeinaczyć moje słowa i zmienić znaczenie wpisu. Nieładnie. Co innego niesienie pomocy idywidualnie potrzebującym osobom, a co innego wspieranie przemocy i wywracanie systemów wartości, państwowości i podstawowych zasad funkcjonowania chrześcijańskich społeczeństw.
 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

26-11-2021 [03:09] - wielkopolskizdzichu | Link:

"a co innego wspieranie przemocy i wywracanie systemów wartości, państwowości i podstawowych zasad funkcjonowania chrześcijańskich społeczeństw."
1. Zarzucona została mi manipulacja.
Odpowiadam. To Pan manipuluje mniej zorientowanym odbiorcami przypisując zapisom biblijnym i kanonom postępowania chrześcijanina powstawanie obowiązku bycia obojętnym ze względu na mechanizm: migrant w Europie oznacza jednego więcej zamordowanego księdza.
2. W jaki sposób apel Arcybiskupa Gądeckiego wspiera przemoc i nastaje na państwowość?

Od początku kryzysu migracyjnego Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych oraz delegata KEP ds. imigracji – świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom. W tym momencie realizowane jest wsparcie ośrodków dla cudzoziemców, wsparcie przygranicznych placówek Straży Granicznej, w których przebywają migranci i uchodźcy, a w parafiach przygranicznych uruchamiane są Namioty Nadziei Caritas Polska.
Potrzeby są jednak o wiele większe, dlatego zwracam się do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli z prośbą o ogólnopolską zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich Mszach Świętych w niedzielę 21 listopada. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.
Misją Kościoła jest w pierwszym rzędzie głoszenie Ewangelii. W konsekwencji, gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać. Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność. W obecnej sytuacji przesłanie przypowieści o miłosiernym Samarytaninie brzmi jeszcze bardziej nagląco i czeka na powszechną realizację, także w postrzeganiu samych migrantów.
Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów.
+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, dnia 8 listopada 2021 roku.

BTW

Warchoł i agentura wrażych imperialistycznych sił.

Obrazek użytkownika Jan1797

25-11-2021 [20:33] - Jan1797 | Link:

Brawo Panie Piotrze; dobrym być nie znaczy naiwnym.
 

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

25-11-2021 [21:23] - Piotr Węcław | Link:

@ Jan1797 Dziękuję za miłe słowa. To własnie, między innymi, starałem się powiedzieć. Pozdrawiam.