Pożegnaliśmy Jerzego Targalskiego

Na Powązkach Wojskowych spoczął dziś Jerzy Targalski. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele, współpracownicy, studenci, których nauczał a także sympatycy jego felietonów prasowych i na YouTube. Żegnał go premier  Mateusz Morawiecki. Antoni Macierewicz w mowie pożegnalnej przywołał m.in. autorski program Geopolityczny Tygiel, który jego zdaniem powinien służyć za wyznacznik celów niepodległej Polski. Współpracownicy i wychowankowie podkreślali, że był niekwestionowanym autorytetem w geopolityce i szeroko pojętym bezpieczeństwie narodowym. 

Oto kilka cytatów z mów pożegnalnych:
-- Choć komunizm dawno się skończył, to otworzył nam oczy na rzeczywiste przemiany w państwach Europy Środkowo-Wschodniej.
-- Był wybitnym nauczycielem
-- Wykształcił legion ludzi, służących dziś państwu polskiemu
I oczywiście: -- Nauczył nas kochać koty.. 

Zapaliłem znicz także w Waszym imieniu, bo przecież żegnaliście Go w poprzednim wpisie i gdyby nie śp Jerzy nie byłoby tego miejsca, w którym się tu wszyscy spotykamy. Dwa znicze z orzełkiem z prawej na ostatnim zdjęciu to od Was i ode mnie.. 

Niech spoczywa w pokoju. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2021 [18:51] - Tezeusz | Link:

Niech spoczywa w spokoju pozostanie w naszych sercach na zawsze.

https://naszeblogi.pl/59885-pa...

Obrazek użytkownika u2

28-09-2021 [18:52] - u2 | Link:

Boskie koty ...

Obrazek użytkownika Jan1797

28-09-2021 [19:50] - Jan1797 | Link:

Co powiedziałby nam dzisiaj -tu? 
Niech spoczywa w spokoju.

Obrazek użytkownika kat

28-09-2021 [20:28] - kat | Link:

Do zobaczenia w Polskim Niebie.....Dziękuje za wszystko co zrobiłes dla Polski.Dziękuję za przyjęcie mnie na Nasze Blogi , za Twoje tłumaczenie mojego tekstu na rosyjski " Jak KGB wprowadzała w Polsce demokracje" ......Do zobaczenia PRZYJACIELU

Obrazek użytkownika J z L

28-09-2021 [21:20] - J z L | Link:

Pokój Jego duszy.
Spoczywaj wielki Polaku, patrioto. 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

28-09-2021 [22:11] - Chatar Leon | Link:

Oczywiście większość niekłamanych "czcicieli" ŚP Targalskiego, udawała że nie słyszy i nie czyta tego, co dr Targalski za życia w ostatnich miesiącach mówił i pisał na temat kolejnych blamaży "naszego" rządu, na temat "pandemicznej" histerii oraz na temat ogólnego zidiocenia. O "poziomie" niektórych dziennikarzy "strefy wolnego słowa" prowadzących wywiady z drem Targalskim nie wspomnę...

Obrazek użytkownika Tezeusz

28-09-2021 [22:51] - Tezeusz | Link:

Widzisz Chatar w tradycji Polskiej po śmierci składa się kondolencje rodzinie osoby zmarłej. Ty jak widzę preferujesz raczej kulturę buszu i wolisz  lewackie błoto.
Cóż każdy jest kim jest.
 

Obrazek użytkownika Chatar Leon

29-09-2021 [20:14] - Chatar Leon | Link:

Zabolało? Z dr Targalskim rozmawiałem wielokroć i najgorsze czego nie cierpiał obok sowietów to ślepi wyznawcy, nawet opcji "prawej".

Obrazek użytkownika EsaurGappa

28-09-2021 [23:02] - EsaurGappa | Link:

Jeden z niewielu z pokolenia moich rodziców któremu "chciało" się walczyć o prawdę do ostatnich dni swojego życia.Chwała bohaterom!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

29-09-2021 [00:20] - Ula Ujejska | Link:

Niech spoczywa w pokoju [*]