Warzecha zawiedziony rządami PiS

Według Łukasza Warzechy PiS zawiodło, ponieważ nie zmieniło sposobów rządzenia oraz dotychczasowych obyczajów politycznych w stosunku do poprzedniej władzy.

Całkiem niedawno Tomasz Lis wyliczał wydarzenia, które mają świadczyć o niszczeniu demokracji przez Prawo i Sprawiedliwość. Lis ma jednak ugruntowaną złą opinię w oczach sympatyków partii Jarosława Kaczyńskiego. Co innego Łukasz Warzecha, konserwatywny dziennikarz, jeden z "niepokornych". Okazuje się, że on zgadza się z Lisem w niektórych kwestiach: "Postawienie Macierewicza na czele MON było ewidentnym zagraniem na nosie tym bardziej umiarkowanym wyborcom, którzy dali się nabrać w czasie kampanii na cyniczny zabieg z nazwaniem Jarosława Gowina „najbardziej prawdopodobnym kandydatem" na szefa tegoż resortu. Ułaskawienie Kamińskiego na jego własną prośbę było w sprzeczności z wcześniejszymi słowami samego ministra koordynatora, który zapowiadał, że właśnie ułaskawienie go nie interesuje, a jakiekolwiek wyjaśnienie tego aktu opinia publiczna otrzymała dopiero pod silnym naciskiem mediów.W sprawie TK PiS nie ograniczył się do umożliwienia sobie wyboru dwóch sędziów, których kadencja upływa w listopadzie, ale zapewnił sobie sięgnięcie po całą pulę pięciu miejsc. Nowy szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości w rozmowie z dziennikarzami wygłosił w dodatku wielce oryginalny pogląd, że niekonstytucyjność poprzedniej ustawy widać gołym okiem, więc nie musi o niej rozstrzygać sam TK – powołany do tego organ. Likwidację rotacyjnego przewodnictwa w Komisji ds. Służb uzasadniono koniecznością zachowania sprawności tego gremium, a brak PSL w prezydium – już naprawdę bardzo głupio – koniecznością oszczędności."- czytamy [a]http://www4.rp.pl/Publicystyka....

Warzecha jest zawiedziony postawą PiS; według niego politycy tej partii nie złamali prawa, ale naruszyli dobre obyczaje. Warzecha nazywa PiS neosanacją: "Przejmując władzę, obóz neosanacji mówi obywatelom: teraz musimy zastosować radykalne metody, musimy pojechać po bandzie, nie łamiąc prawa, ale łamiąc to, co uznawano za obyczaj. Jeżeli ktoś miał nadzieję, że nowe rządy będą oznaczały powrót do dobrych praktyk, które zarzuciła Platforma, to trudno, musi się rozczarować."- pisze Warzecha.

Co według Warzechy jest przyczyną takich działań? Publicysta konserwatywny wskazuje kilka powodów: "Wiele z tych posunięć da się wytłumaczyć bieżącą taktyką polityczną i z jej punktu widzenia mają one sens. Choćby taki, że sprawy trudne i budzące największy opór powinno się załatwić na samym początku kadencji, aby mieć potem czyste pole do działania i czas na odbudowywanie ewentualnie nadwątlonego wizerunku(...)Można sobie jednak postawić pytanie, czy przypadkiem Jarosław Kaczyński nie tego właśnie chce i czy nie na takiej reakcji mu zależy. Po co? Bo nieustający hałaśliwy opór drugiej strony mobilizuje zwolenników PiS i sprawia, że nie opada atmosfera walki. Jak to kiedyś celnie ujmował filozof Dariusz Karłowicz – chodzi o utrzymanie wyborców w stanie skonfederowania jak najdłużej się da, bo to zapewnia społeczne poparcie dla nawet bardzo radykalnych ruchów."- czytamy.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

26-11-2015 [14:26] - NASZ_HENRY | Link:

Warzecha "bombowiec" niesPOkojny ;-)

Obrazek użytkownika mada

26-11-2015 [14:33] - mada | Link:

Kto ma się przejmować bajdurzeniem jakiegoś Warzechy. To jest właśnie przykład szlachetnego idioty. Jak najdalej od takich.

Obrazek użytkownika Franek_Kimono

26-11-2015 [14:37] - Franek_Kimono | Link:

Dziennikarze z Warszawki mają taką skłonność żeby się dopasowywać do towarzystwa, może to nawet być GW czy Newsweeka, żeby tylko być wśród "elit" bo ci lepiej zarabiają, są w telewizji, nowocześni itd.. dla ułomka to wystarczy żeby się przechylić. Trzeba dziennikarzy szukać w innych miejscach, miastach,nawet w małych miejscowościach w całej Polsce można wyszukać i dać im narzędzia do uczciwej i rzetelnej pracy.

Obrazek użytkownika Mikołaj Kwibuzda

26-11-2015 [15:01] - Mikołaj Kwibuzda | Link:

No tak, p. Warzecha właśnie skompromitował sędziego Rzeplińskiego, pokazując czarno na białym, że za Tuska działał na telefon z URM: http://wpolityce.pl/spoleczens...

Więc teraz trzeba p. Warzechę zdezawuować, żeby sobie nie myślał. No bo kto to widział, żeby pisać "Wiele z tych posunięć da się wytłumaczyć bieżącą taktyką polityczną i z jej punktu widzenia mają one sens." Wolno pisać tylko, ze zostały natchnione przez Ducha Świętego.

Bo przyd...sów Tuska mogą zastąpić tylko słuszne przyd...sy, jakichkolwiek ludzi ceniących sobie własną osobność trzeba pogonić, bo to podejrzany element, a tort do podziału na razie niewielki.