JEDZIE NA PEWNĄ ŚMIERĆ

Chłop ma piękne odloty. W tym stanie to chwilowo czeka na niego pokój bez klamek, a śmierć i tak go kiedyś dopadnie.A taki był pewny siebie i pioseneczki nagrywał a tu Witaj w Kraju.A tak cwaniakował.
Czy  jednak to wydalenie Stokłosy nie podlega aby pod antysemityzm ..? Holendrzy chcąc zaszkodzić Polsce zaszkodzili sobie, jednak jest jakaś elementarna sprawiedliwość na tym świecie ..
.

Adwokat Zbigniewa Stonogi, Michał Wąż, przekazał, że sąd w Amsterdamie orzekł wobec jego klienta nakaz opuszczenia Holandii i wydania go polskim władzom.

W dniu dzisiejszym Sąd w Amsterdamie ogłosił wyrok w sprawie wydalenia Zbigniewa Stonogi  z Holandii i wydania go Polsce
.- Jadę do Polski na pewną śmierć, zapewne na Okęciu pojawię się za cztery dni - powiedział Zbigniew Stonoga

W ciągu kilku dni holenderska policja powinna przekazać go polskiej.
Następnie Stonoga trafi do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, która podejmie z nim dalsze czynności w ramach prowadzonego śledztwa.

Sześć listów gończych i Europejski Nakaz Aresztowania
Stonoga twierdzi, że w Polsce jest prześladowany, a jego rodzina kryminalizowana. Wcześniej o azyl starał się w Norwegii, a list do Norweskiego Urzędu Imigracyjnego z poparciem dla niego wysłał Lech Wałęsa. Były prezydent pisał w nim, że Stonoga jest prześladowany, a w Polsce czeka go "eskalacja prawnej przemocy ze strony władzy". Wsparcie Stonodze okazywał tez dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski.
Zbigniew Stonoga jest poszukiwany sześcioma listami gończymi przez polskie sądy, w tym Europejskimi Nakazami Aresztowania.
Prokuratura Regionalna w Lublinie ściga go w związku z podejrzeniem przywłaszczenia ponad 927 tys. zł przekazanych fundacji jego imienia przez darczyńców na cele charytatywne.
Ta sama prokuratura prowadzi przeciwko Stonodze postępowanie, w którym podejrzany jest o przywłaszczenie 217 tys. zł przekazanych przez darczyńców na działalność jego fundacji. Pieniądze miał przeznaczyć na żetony do gry w kasynie w Warszawie. Kolejne śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. W tym postępowaniu Zbigniew Stonoga jest podejrzany o przywłaszczenie blisko 4,5 mln zł pochodzących z wpłat osób zainteresowanych nabyciem udziałów w dwóch spółkach.
28 wyroków
Pod inną sygnaturą w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga zarejestrowane jest śledztwo, w którym Stonoga podejrzany jest o przestępstwa skarbowe i wyłudzenia VAT. Chodzi m.in. o "dokonanie wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami" oszustw na szkodę Skarbu Państwa oraz wyłudzeń VAT na łączną kwotę ponad 2 mln zł; usiłowanie wyłudzenia zwrotu VAT w kwocie 4 mln zł i kierowanie usiłowaniem wyłudzenia kolejnych 700 tys. zł. Miał także, zdaniem prokuratury, prać "brudne pieniądze".
Z kolei Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła Zbigniewowi Stonodze zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem dwóch osób w kwocie 532 tys. zł.
Sąd Okręgowy w Krakowie poszukuje Stonogę w związku z postępowaniem zainicjowanym aktem oskarżenia Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Został oskarżony o popełnienie 15 przestępstw, w tym o wyrządzenie szkody w kwocie ok. 42 mln zł w mieniu, o pranie "brudnych pieniędzy" i oszustwa podatkowe na kwotę około 2 mln zł.
Prokuratura Krajowa podaje, że Stonoga w ciągu ostatnich 20 lat był skazany 28 razy. Przeciwko niemu toczyły się postępowania dotyczące m.in. przestępstw gospodarczych, fałszowania dokumentów, oszustw, składania fałszywych zeznań i znieważania (w tym Prezydenta RP). Orzekające w jego sprawach sądy skazały go na kary w sumie kilkuletniego pozbawienia wolności.

zrodlo
PAP

 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

26-05-2021 [08:51] - sake3 | Link:

Może pani Lempart tak utyskująca na brak środków do życia urządzi jakąś manifestację w obronie tego bojownika o demokrację?Może uczestnicy demonstracji zgodzą się drzec mordy na kredyt a wstząśnięci pisowskim reżimem obywatele czym prędzej ogłoszą internetową zrzutkę na te świetlane postaci.

Obrazek użytkownika J z L

26-05-2021 [22:11] - J z L | Link:

Czego naprawdę boi się Stonoga i jego kumple w „Gazecie Wyborczej”? Czy opowie o kulisach powstawania niektórych publikacji?

https://wpolityce.pl/kryminal/552399-czego-naprawde-boi-sie-stonoga-i-jego-kumple-w-gw