Rosjanie zbroją się w garażowych wspólnotach

Garażowe frezarki uzbrajają Rosję. W latach 90-tych Danił Bagrow, bohater kultowego filmu „Brat,” Aleksieja Bałabanowa («Брат» Алексея Балабанова), nauczył kraj, jak robić samopały.

https://www.youtube.com/watch?...

Demonstrował  jak produkować wszelkiego rodzaju broń i jej części z podręcznych materiałów - od tłumika do rewolweru, z łożyska i plastikowej butelki, do myśliwskiego urzyna i prostej śrutówki z kawałka drewna i zardzewiałej rury. Dziś warsztaty rzemieślnicze produkujące i modernizujące broń zalały cały kraj. Każdego miesiąca służby specjalne identyfikują dziesiątki takich warsztatów. Pomimo tego, że minęły złe lata dziewięćdziesiąte, popyt na broń palną jest nadal wysoki, ale portret nabywcy bardzo się zmienił.
 
W Rosji odnotowuje się rocznie około 25 tysięcy przestępstw związanych z nielegalnym handlem bronią. Tylko w 2020 roku, z artykułu dotyczącego nielegalnej produkcji broni, zarejestrowano 4776 przypadków. Jednak statystyki pokazują, że liczba ta spada co roku o 3-5 procent. Najczęściej taka broń pojawia się w raportach o przestępstwach w regionach południowych i na Syberii, a także w Moskwie. Na przykład w 2020 r. Liderem anty-ratingu był Dagestan, wyprzedzając stolicę, a następnie region węglowy - Kuzbass.
 
Na początku marca FSB poinformowała o przeprowadzeniu na dużą skalę akcji specjalnej, podczas której w 28 regionach Rosji zatrzymano 72 podziemnych rusznikarzy, oraz zlikwidowano 37 warsztatów modernizacji broni i produkcji amunicji. Podczas akcji wycofano z obiegu 251 "luf" i ponad 25 tysięcy nabojów różnych kalibrów. Wśród skonfiskowanych przedmiotów znalazły się trzy karabiny maszynowe, 26 karabinów szturmowych, 24 pistolety maszynowe, 67 karabinów i sztucerów, 130 pistoletów i rewolwerów, a także taka egzotyka, jak samolotowy karabin maszynowy ШКАС . Miesiąc wcześniej, podczas podobnych nalotów na warsztaty rzemieślnicze, zidentyfikowano 43 kolejne podziemnych Kulibinów *1. w 19 regionach kraju, a w grudniu 2020 roku, zatrzymano 28 osób.

Uzbrojenie znalezione podczas przeszukania przez funkcjonariuszy rosyjskiej FSB. Marzec 2020 Zdjęcie: DSP FSB RF / TASS
 
Nie ma potrzeby dopatrywać się, że wszystkie warsztaty są ze sobą powiązane - ponieważ nie ma jednolitego rynku. Ale sądząc po tym, że organy ścigania co miesiąc identyfikują dziesiątki rusznikarzy, możliwe, że w co drugiej większej wspólnocie garażowej w kraju działa skromny warsztat rzemieślniczy dla amatorów-militarystów.
 
 Odwieczne tradycje broni rękodzielniczej
Jest błędem sądzić, że broń palną można produkować tylko w dużych fabrykach wyposażonych w specjalny sprzęt. Zwykły pistolet lub karabin maszynowy jest niewiele bardziej skomplikowany niż radziecka maszynka do mielenia mięsa. Wystarczy przypomnieć, że sierżant Michaił Kałasznikow, nie mając doświadczenia, wykonał swoje pierwsze próbki broni na starej tokarce w warsztacie kolejowym. Nielicencjonowane kopie jego słynnej AK są nadal produkowane na całym świecie - od Somalii po Koreę Północną.
 
W czasie wojny partyzanci radzieccy z powodu braku broni produkowali ją bezpośrednio w leśnych prowizorycznych warsztatach. Na przykład analog "pepeszy" mógłby być wykonany z części trofejnego niemieckiego roweru i zestrzelonego samolotu.

Eksponat muzealny pistoletu maszynowego K6-92; Eksponat muzealny pistoletu maszynowego K6-92; Zdjęcie: Andrej Butko / Wikimedia
 
Historia broni rzemieślniczej obejmuje również słynny pistolet maszynowy Borz -«Борз», którego produkcję zapoczątkowali bojownicy czeczeńscy. Była to praktycznie kopia armeńskiego PP K6-92 z komorą kalibru 9 × 18 mm, którą zaczęto produkować podczas pierwszego konfliktu karabachskiego. Jego liczne odmiany zdobią obecnie zbiory muzealne poświęcone wojnie na Kaukazie Północnym.
 
Dziś światową stolicą domowej broni jest pakistańskie miasto Darra-Adam-Khel, położone w pobliżu granicy z Afganistanem. Samodzielnie wykonane benduquia - бендукия wykonane z części starej ciężarówki i przypominające karabin szturmowy Kałasznikowa, są niewiele droższe niż kurczaki na lokalnym rynku.
 
W Rosji,tylko niektórzy funkcjonariusze i funkcjonariusze ochrony mają prawo do noszenia osobistej krótko-lufowej broni strzeleckiej, a to tylko w nagrodę . Według niektórych doniesień Rosjanie posiadają blisko 20 tysięcy luf z wygrawerowanymi gratyfikacjami. Najpopularniejsza broń to austriackie „Glock'i” różnych modeli, „trofejne niemieckie „Parabellum-08”, a także słynna włoska „Beretta”.
 
Dwa filary nielegalnego rynku broni w Rosji - pasja i ambicja
 
Rozmówca „Octagonu” spośród organów ścigania, powiedział, że lwią część klientów nielegalnych warsztatów zbrojeniowych, stanowią kolekcjonerzy.
 
- Bardzo rzadko rzecz dotyczy prawdziwych bandytów. Zwykle ta broń nie służy do strzelania do kogoś lub do popełniania przestępstw, najczęściej są to cele kolekcjonerskie.
 
Zdaniem eksperta, broń kolekcjonerska w warsztatach jest wykonywana, a raczej odrestaurowywana, z niefunkcjonalnych modeli .
 
Jewgienij Wyszenkow -Евгений Вышенков, znany dziennikarz, były milicjant, autor książek o świecie gangsterskim, w rozmowie z Octagonem zwraca również uwagę, że rynek nielegalnej broni dziś nie jest zorientowany na zawodowych przestępców.
 
„To są wszystko, absolutnie normalni ludzie, z reguły biznesmeni. Nie zabiją nikogo tą bronią. Weźmy na przykład "Waltera”, pistolet TT, czy nowego Glock'a - taka broń, to jak akcesorium, jak torebka dla kobiety ”.
 
 
Według niego w warsztatach rzemieślniczych broń jest albo odzyskiwana z wykopanych trofeów, albo z niefunkcjonujących egzemplarzy , albo składana z części z sprowadzanych z zagranicy - z reguły z krajów bałtyckich.
 
Ceny takiej broni są bardzo zróżnicowane. „lufa, w zależności od stanu i jakości, może kosztować nawet 200 tysięcy rubli lub więcej.
 
Według statystyk Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w 2020 roku popełniono 5,2 tys. przestępstw tegoro dzaju ( o 7,2 proc. mniej niż w 2019 r.), w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku).
przy tym przestępstw z wykorzystaniem internetu zarejestrowano 100 razy więcej - 510,4 tysiące przypadków (wzrost o 73,4 % w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku).
Dowody wskazują, że świat podziemny zaczął opanowywać zupełnie inne „żelazo”, bez prochu i ołowiu.
 
 
 
*1. Ива́н Петро́вич Кули́бин ( [21] апреля 1735, Подновье, Нижегородский уезд — [11 августа] 1818, Нижний Новгород) — русский механик-изобретатель из мещан, прозванный «нижегородским Архимедом»[2].
Rosyjski mechanik przezwany niżniegorodskim Archimedesem
 
https://ru.wikipedia.org/wiki/...
 https://octagon.media/vojna/ga...
“Гаражные фрезеровщики вооружают Россию”
Rostisław Żurawljow - 25 marca
wybór, tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych
materiałów: zezwalam wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem adresu
tekstu źródłowego i pseudonimu autora tłumaczenia.
 https://mikstury-bezmetki.neon...
Opublikowano: 20 maja 2021, 19:15
 
źródło:
https://www.salon24.pl/u/hardy/1136568,rosjanie-zbroja-sie-w-garazowych-wspolnotach

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tezeusz

20-05-2021 [20:49] - Tezeusz | Link:

Antypolski Scierwoneon Neon24 mam już odruch wymioty.
Antysemici,sowiecka banda nawiedzonych idiotow. Ubecy, POpaprancy , nawiedzeni, chorzy z nienawiści do Polski. Brrrrrrr