Chcieliście UE,no to macie...skumbrie w tomacie,skumbrie..

TSUE przeciwko suwerenności państw członkowskich! „Sądy mają orzekać zgodnie z prawem UE, nawet jeśli jest sprzeczne z konstytucją.

§§I§§

Szokujący przykład wykraczania poza swoje kompetencje! Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, łamiąc kwestie traktatowe oraz orzecznictwo trybunałów (sądów) konstytucyjnych państw członkowskich uznał, że zasada pierwszeństwa prawa Unii Europejskiej wymaga, by sąd krajowy odstąpił od stosowania krajowych przepisów niezgodnych z prawem unijnym, niezależnie od tego, czy są one rangi ustawowej czy konstytucyjnej.
CZYTAJ TAKŻE:UJAWNIAMY. TSUE czy konstytucja? Znamy orzeczenia z krajów UE: „Trybunał nie może stwierdzić, czy dany przepis prawa wspólnotowego jest zgodny z konstytucją narodową”
CZYTAJ RÓWNIEŻ:TYLKO U NAS. Kaleta: TSUE stawia się w roli supersądu konstytucyjnego. Polska nie jest „województwem” w Unii Europejskiej
Pytania w tej sprawie skierowano do TSUE z Rumunii.
Zasada pierwszeństwa prawa Unii stoi na przeszkodzie uregulowaniu krajowemu rangi konstytucyjnej, pozbawiającemu sąd niższego szczebla prawa do niestosowania, z mocy własnych uprawnień, przepisu krajowego (…) sprzecznego z prawem Unii
– czytamy w orzeczeniu TSUE.
Zgodnie z utrwalonym orzecznictwem skutki powiązane z zasadą pierwszeństwa prawa Unii wiążą wszystkie organy państwa członkowskiego, czemu nie mogą stanąć na przeszkodzie przepisy wewnętrzne dotyczące określenia właściwości sądów, w tym również przepisy rangi konstytucyjnej
– ocenił Trybunał.
Przypomniał też, że sądy krajowe powinny dokonywać wykładni prawa krajowego w „możliwie największym zakresie” zgodnej z wymogami prawa Unii lub niestosowania, z mocy własnych uprawnień, każdego sprzecznego z nim przepisu prawa krajowego, który „nie może stać się przedmiotem takiej zgodnej wykładni”.
Groźne orzeczenie
Osobliwe orzeczenie TSUE łamie wieloletnią linię orzeczniczą polskiego Trybunału Konstytucyjnego, z którego wyroków jasno wynika, że najwyższym prawem jest Konstytucja RP. TK uznał też, że Trybunał Konstytucyjny jest „sądem ostatniego słowa”. „Rumuńskie” orzeczenie może skutkować niebezpiecznym procederem, w którym skrajnie upolityczniona „kasta” sędziowska będzie orzekać wbrew ustawie zasadniczej. Stąd prosta droga do dualizmu prawnego, który może sparaliżować polskie sadownictwo.
WB,PAP
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

A TERAZ ROZUMIECIE,DLACZEGO ZIOBRO BYŁ PRZECIW?

Dwa pedały pójdą na skargą do TSUE,że w Polsce nikt im nie chce dać ślubu i adoptować dziecka...i nie zobaczymy ani eurocenta z Berlina.

Morawiecki już sie dogadał z Merkel...niewolnicy z "tegokraju" będą zapier***ć za miseczkę ryzu.

Ile kosztuje kraj około 38 milionowy wraz z obywatelami? 770 MLD €...ponad 600 mld.€ wraca do kasy w Berlinie.

"Non è niente di personale, solo affari"---Don Corleone
**************************************************************************************************************************************************
PS.Tekst skopiowany z portalu wPolityce.pl i wklejony na NB....przepraszam zespół redakcyjny :--(

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-05-2021 [20:07] - Marek1taki | Link:

Zwykła Targowica i tyle. Właśnie dzisiaj 18 V 229 rocznica zawiązania tej konfederacji.
"Dwa pedały pójdą na skargą do TSUE,że w Polsce nikt im nie chce dać ślubu i adoptować dziecka...i nie zobaczymy ani eurocenta z Berlina."
To było oczywiste od początku dla każdego średnio rozgarniętego jegomościa anno Domini 2020, więc Mateusz M. nie może powoływać się na braki intelektu.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

18-05-2021 [21:07] - Marek Kudła | Link:

Chłopie obudź się !  Ty wprowadzasz tu stan wyższej histerii !  Przecież, podobnie jak GB, możemy w każdej chwili opóścić UE !

Obrazek użytkownika Pers

18-05-2021 [21:16] - Pers | Link:

kudla
//możemy w każdej chwili opóścić UE !//

Pan prezes nigdy na to nie pozwoli.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-05-2021 [08:12] - Trotelreiner | Link:

@Pers
Daj spokój temu kudłatemu,ja na początku uważałem,że to z gatunku "pozytecznych prowokatorów" ,ale kto by go zatrudnił?
Tak więc to osoba "prywatny idiota"...desant z innych portali o napędzie onuca i walonek.

Obrazek użytkownika Pers

19-05-2021 [08:51] - Pers | Link:

Trotelreiner 
//Tak więc to osoba "prywatny idiota"...desant z innych portali o napędzie onuca i walonek.//
Pełna zgoda, to desant. Mają za zadanie ośmieszać PiS i jego wyborców.

Obrazek użytkownika Jabe

19-05-2021 [09:16] - Jabe | Link:

Może tu testują bota narodowego?

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-05-2021 [21:22] - Marek1taki | Link:

A jak z Nowym Ładem we Włoszech? W innych krajach niemieckiej unii też wprowadzają marksizm etapu postpandemi?
Na poprzednim etapie też był Nowy Ład:
https://instytutpileckiego.pl/...
https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-05-2021 [08:24] - Trotelreiner | Link:

Widzisz...media w tym kraju nie są od informowania,tylko od dezinformacji ...to,że nie wiesz o spotkaniach kilkunastu [już!] Orbana z Salvinim,to na  Sardynii,to na Sycylii to na jachcie na Adriatyku u wybrzeży Chorwacji.
Morawieckiego zaprosili raz...no może dwa razy...ale z nim nie maja o czym gadać...wg.Salvinego...Morawiecki to è una fica dalle orecchie. :-)))

Włosi sobie poradzą bez "nowych ładów" na samej turystyce zarobia miliardy €...to jest państwo,które ma juz ponad dwa i pól tysiąca lat...i cywilizacyjnie nasze strony o tyle
lat prześciga.

Na samej Wenecji w sezonie maja tyle forsy...że Famiglia nie jest w stanie ukraść :-))
 

Obrazek użytkownika HenrykH.

19-05-2021 [09:20] - HenrykH. | Link:

"Włosi sobie poradzą bez "nowych ładów" na samej turystyce zarobia miliardy €...to jest państwo,które ma juz ponad dwa i pól tysiąca lat...i cywilizacyjnie nasze strony o tyle
lat prześciga."
Tym wpisem zaliczył się Pan do grupy p.Ja...y. .Kompleks niższości i indolencja ekonomiczna.Tworzycie z kilkoma komentatorami kółko klepaczy .Pan Kudła was "chamy" kulturą wyprzedza o lata świetlne.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-05-2021 [10:51] - Trotelreiner | Link:

@HenrykH.
Dedykuję ci filmik z przekazem...ale wątpię,czy zrozumiesz...próbuj.
.https://youtu.be/mae9lBY6YNw

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-05-2021 [12:35] - Marek1taki | Link:

@Trotelreiner My klepiemy a Wiadomości rymuje się z madrości.
Co do Włochów to po 100 pokoleniach od 4 są inkubowani w socjalizmie - mają trochę cywilizacyjnego zapasu.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika ruisdael

19-05-2021 [07:34] - ruisdael | Link:

Było to oczywiste dla wielu (m.in. Ziobry), ale nie dla wszystkich, co potwierdza Marek Kudła (swoją dziecinną naiwnością i hurra optymizmem w.s. omnipotencji Naczelnika). Pomimo wydymania się rządu będziemy posłusznie wykonywać wyroki TSUE, które wykonywaliśmy i tak bez 770 mld na horyzoncie. Dlaczego wciąż oczekujemy na wyrok TK o wyższości naszego prawa nad unijnym- boimy się czegoś?

Obrazek użytkownika HenrykH.

19-05-2021 [09:05] - HenrykH. | Link:

"Dlaczego wciąż oczekujemy na wyrok TK o wyższości naszego prawa nad unijnym- boimy się czegoś?"
Pan to na poważnie? Wiedza z zakresu .......Takich wyroków zresztą było już kilka.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

19-05-2021 [09:18] - Trotelreiner | Link:

@ruisdael
Dlaczego czekamy? Może w TK doszli do wniosku,że po co sie zbierać,gadać,męczyc...skoro JAKIKOLWIEK wyrok zostanie potraktowany przez KE i TSUE...jako papier
toaletowy.
Morawiecki załatwil Polskę na amen...dyktat Merkel jest dla niego ewangelią.

Obrazek użytkownika ruisdael

19-05-2021 [09:33] - ruisdael | Link:

Niestety, ale też tak myślę!!!