Utrata wiarygodności dziennikarzy obecnych w Gazie

Utrata wiarygodności dziennikarzy obecnych w Gazie
https://www.foxnews.com/media/...
https://www.theatlantic.com/in...

https://apnews.com/article/isr...
https://hotair.com/allahpundit...

Upadek dziennikarstwa sięga bruku w Polsce i USA wie o tym więcej niż 60 % obywateli.

W przypadku obecnego konfliktu pomiędzy Izraelem a Hamasem to już dno dna…

Hamas i PIJ wystrzelili w zeszłym tygodniu 2968 rakiet w kierunku Izraela (dane wywiadu Izraela, satelitarne USA, Rosji i ChRL) 439 z tych rakiet nie odpaliło i uderzyło w Gazę, powodując około 20 ofiar w Palestynie (udokumentowane, a mogło być więcej).
                
To 15% procent rakiet. Z matematyki żeby mieć lepszą ocenę brałem korepetycję (uczył mnie oficer z II Korpusu Polskiego uczestnik wali o Monte Cassino). Kazał mi zawsze myśleć i mówił, że myślenie ma kolosalną przyszłość, czego Państwu i sobie życzę. Pomyśl o tym w ten sposób: mniej więcej 1 na 7 rakiet, które Hamas i PIJ (Palestyński Islamski Dżihad) wystrzeliwuje – trafia we własnych obywateli (mieszkańców Gazy).

Prezydent USA Joe Biden poprosił Premiera Izraela Bibiego Netanyahu o przedstawienie materiałów, że wywiad Hamasu działał w zbombardowanym budynku w którym znajdowało się między innymi wiele mediów, w tym Associated Press. Niektórzy izraelscy krytycy twierdzili, że powiązania z Hamasem były kłamstwem, pretekstem do szkodzenia zdolności dziennikarzy do informowania o Gazie.
Joe Biden razem z ekspertami CIA i innych agencji wywiadowczych obejrzał materiały, jak Hamas działał w tym samym budynku co Associated Press i Al-Dżazira w Gazie.
Powiem, że gdyby tam byli dziennikarze z UE czy Polski mieliby zakaz wstępu do USA i na pokład samolotu, czy okrętu USA…
Dla Prezydenta USA Joe Bidena te dowody były jak „dymiący pistolet nad zwłokami”.
AP przyjęła oburzoną postawę wobec działań Izraela, jednocześnie powołując się na ignorancję w sprawie Hamasu, który rzekomo działa pod ich dachem.
 Naprawdę? Nie mieli pojęcia? Istnieją dobre powody, aby mieć wątpliwości co do tego twierdzenia, w tym wcześniejsze zeznania dziennikarzy, którzy pracowali w Gazie: były dziennikarz @AP (@MattiFriedman) napisał w 2014 roku, że Hamas regularnie działał w biurze AP w Gazie i wokół niego?

Będzie dochodzenie Kongresu USA w tej sprawie, ja chciałbym żeby szefem komisji został Senator Ted Cruz.

Myślę, że agencja prasowa AP musi odpowiedzieć na kilka bardzo niewygodnych pytań o to, co wiedzieli i jak często kryli (w przeciwieństwie do zwykłego relacjonowania) Hamas.
Jeśli argument jest taki, że nie mogą ujawnić prawdy, ponieważ obawiają się, że zostaną skrzywdzeni lub zabici przez terrorystów, to jaki jest sens posiadania dziennikarzy w Gazie? Jeśli wolno im tylko powtarzać to, na co pozwolą im terroryści, będzie to po prostu udział w propagandzie. To prawdopodobnie gorsze niż brak obecności.
Dobrze byłoby, żeby profesor Alan Morton Dershowitz wspierał swoim autorytetem Komisje Kongresu w dochodzeniu do prawdy.

https://www.salon24.pl/u/r8w8b8j8/1135723,utrata-wiarygodnosci-dziennikarzy-obecnych-w-gazie

ps.
Kassam to broń biednych i zdesperowanych. Wystarczy zdemontować kawałek rury kanalizacyjnej, dospawać stateczniki, a całość wypełnić mieszanką saletry i cukru pudru. Jeszcze głowica – najlepiej z porządnego trotylu z zapalnikiem uderzeniowym, ale nada się cokolwiek, co wybucha.
Wykonana chałupniczymi metodami rakieta wygląda jak większy fajerwerk. Do odpalenia nie potrzebuje żadnej infrastruktury. Można wystrzelić ją z podwórka, ulicy czy (co czasem kończy się bardzo źle)  "paki" zdezelowanego pickupa.
Brak systemu naprowadzania nie stanowi problemu. Znając mniej więcej zasięg rakiety, kąt pod jakim startuje i matematykę na poziomie szkoły podstawowej, można z grubsza obliczyć, gdzie upadnie. Jeśli kassam trafi w osiedle czy miasto, to znaczy, że jest celny.Pierwsze kassamy zaczęły spadać na Izrael po koniec 2001 roku. Nie były pierwszymi rakietami, jakie spadły na tę ziemię. Podziemnymi tunelami od lat dociera do Strefy Gazy kontrabanda z Egiptu. Obok produktów pierwszej potrzeby szmuglowana jest także broń, w tym tak potężna, jak rakiety (częściej same głowice) systemu Grad - współczesnej Katiuszy.
Choć rzadko zabijały, paraliżowały funkcjonowanie całych społeczności.
https://tech.wp.pl/zelazna-kopula-czym-jest-i-jak-dziala-antyrakietowa-tarcza-izraela-6638708226996992a

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

19-05-2021 [13:08] - Pers | Link:

11 zasad dezinformacji w mediach zachodnich

Czyli prawda prawdziwa i prawda bardziej prawdziwa.

Zasada nr 1: na Bliskim Wschodzie to Arabowie zawsze atakują pierwsi, a Izrael zawsze się broni. Nazywa się to odwetem.
 Zasada nr 2: Palestyńczycy nie mają prawa zabijać żołnierzy i osadników po drugiej stronie. Nazywa się to terroryzmem.
 Zasada nr 3: Izrael ma prawo zabijać arabskich cywilów. Nazywa się to samoobroną.
 Zasada nr 4: kiedy Izrael zabija zbyt wielu cywilów, zachodnie mocarstwa żądają powściągliwości . Nazywa się to reakcją społeczności międzynarodowej.
 Zasada nr 5: Palestyńczycy nie mają prawa pojmać izraelskich żołnierzy, nawet jeśli ich liczba jest bardzo ograniczona i nie przekracza trzech żołnierzy
 Zasada nr 6 : Izraelczycy mają prawo porwać tylu Palestyńczyków, ilu zechcą ( do tej pory około 20 000 więźniów, w tym prawie 800 dzieci). Nie ma żadnych ograniczeń i nie jest konieczne przedstawianie jakichkolwiek dowodów winy uprowadzonych. Po prostu powiedz magiczne słowo „terrorysta”.
 Zasada nr 7: kiedy mówisz „Hezbollah”, zawsze musisz dodać wyrażenie „wspierane przez Syrię i Iran”.
 Zasada nr 8: kiedy mówisz „Izrael”, ważne jest, aby nie dodawać po słowach „wspieranych przez Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Francję i Unię Europejską”, ponieważ można by pomyśleć, że jest to konflikt niezrównoważony.
 Zasada nr 9: nigdy nie wspominaj o „terytoriach okupowanych”, ani o rezolucjach Organizacji Narodów Zjednoczonych, ani o naruszeniach prawa międzynarodowego ani Konwencji Genewskich. Może to przeszkadzać widzowi i słuchaczowi zachodnich kanałów.
 Zasada nr 10: Izraelczycy mówią lepiej po francusku i angielsku niż Arabowie. To wyjaśnia, dlaczego im i ich zwolennikom udziela się głosu tak często, jak to możliwe. Następnie mogą wyjaśnić nam poprzednie zasady (od 1 do 9). Nazywa się to neutralnością dziennikarską.
 Zasada nr 11: Jeśli nie zgadzasz się z tymi zasadami lub stwierdzisz, że faworyzują jedną stronę konfliktu przeciwko drugiej, to jesteś niebezpiecznym „antysemitą”.
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

19-05-2021 [15:33] - Tezeusz | Link:

Jaruś Ruszkiewicz vel Pers, vel szperaczka a raczej szpareczka !
O tobie ludzie piszą :

"Na portalu SpiritoLibero swój blog prowadzi Jarosłąw Ruszkiewicz. (…) należy do skrajnych antysemitów, wrogów Ukrainy i USA. (…) pisał również na zamkniętej już witrynie „Stop syjonizmowi”, negującej Holocaust i rozpowszechniającej „Protokoły Mędrców Syjonu”.

Prosiłem tyle razy nie pij tyle wódy bo już całkowicie zgłupiałeś w tym pijackim widzie.Oto efekt poniżej :
https://niepoprawni.pl/blog/mi...
https://niepoprawni.pl/blog/hu...
https://blog-n-roll.pl/pl/prze...
Antysemita sowiecki troll - brawo !!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-05-2021 [16:46] - Imć Waszeć | Link:

Pers. Wiesz dlaczego wszędzie się węszy ruską agenturę? Przecież to jest podręcznikowy chwyt nazywany obecnie "uległością": https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Pers

19-05-2021 [16:52] - Pers | Link:

Imć Waszeć
Na mnie takie inwektywy nie robią żadnego wrażenia.
Niech się kompromitują, w końcu robią to na własny rachunek :)

Obrazek użytkownika Ryan

19-05-2021 [19:40] - Ryan | Link:

Premier Izraela Benjamin Netanjahu obiecał kontynuować działania swojego rządu przeciwko palestyńskim terrorystom w oświadczeniu wideo opublikowanym na Twitterze niedawno. Jego komentarz pojawił się wkrótce po rozmowie telefonicznej z prezydentem USA Joe Bidenem, który powiedział mu, aby dążył do deeskalacji. Chociaż Netanjahu nie skomentował wezwania, powiedział, że docenia poparcie Bidena dla prawa Izraela do samoobrony. Dodał jednak: „Jestem zdecydowany kontynuować tę operację, dopóki jej cel nie zostanie osiągnięty - przywrócenie pokoju i bezpieczeństwa obywatelom Izraela”

Obrazek użytkownika Ryan

19-05-2021 [17:27] - Ryan | Link:

Zasada nr.12
Każdy arabski terrorysta powinien szukać dziewic na orbicie ziemskiej.
Dobry arab to ten w kosmosie

Obrazek użytkownika Ryan

19-05-2021 [17:40] - Ryan | Link:

persie

Zasada nr.13
Co czwarta soviecka onuca to idiota
Tak jak i trójka pozostałych

Obrazek użytkownika Pers

19-05-2021 [19:02] - Pers | Link:

ryanek
Zieeeeeeeew

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2021 [18:35] - sake3 | Link:

Czy w meczecie też ma swoją siedzibę Hamas? Przecież tam tez wdarło się wojsko izraelskie i wrzucało granaty na ludzi.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

19-05-2021 [22:23] - Imć Waszeć | Link:

Znowu naiwne pytania. Izrael chce zburzenia meczetu w Jerozolimie, bo ten blokuje im plac do odbudowy Świątyni. Jest pretekst. Poza tym placem mają już wszystko: ozdoby, artefakty, bibeloty i przeszkolonych kapłanów. Nic nowego, sami to piszą w prasie od dziesiątek lat, więc nie trzeba tego ze świecą szukać.
https://en.wikipedia.org/wiki/...
W końcu musi się jakoś zapowiedzieć i pojawić ten chrześcijański antychryst, co nie?
Tak antychrysta widzą żydzi (od około 41m): https://www.youtube.com/watch?...