Igor Janke,Radosław Krawczyk...czyli lewacki portal s24.

Radosław Krawczyk

W 2006 Igor Janke wraz z żoną Bogną  zakładaja portal...który nazywają "salon24".
Wtedy przez rok,może nazwa jest adekwatna...piszą tam dziennikarze,publicyści,poeci,a nawet pisarze...prośba o wstęp czekała tam
nieraz kilka mesięcy.

Tylko portal bez reklam...wisiał na włosku.Wtedy Igor przypomniał sobie o kumplu z Onetu,który był wtedy jednym z szefów tego medium.
Za Krawczykiem szły pieniądze i inna polityka...został prezesem s24 obok Igora...szło,ale kulało...bo Krawczyk okazal sie,że do salonu nie pasuje.

Kiedy ludzie zaczęli znikać z s24,ukazał sie post Radka: "JAK SIE KOMUŚ COS NIE PODOBA,TO WON!"
Jak won,to won....z prawie pół miliona użytkowników s24,zostało może dwieście tysięcy...?

Masowe exodus...wyszedł Łysiak,Ziemkiewicz,że tylko ich wspomnę...została tylko lewacka banda.
Igor miał chody,jako JEDYNY został dopuszczony do Obamy,na ekskluzywny wywiad,który wydał jako książkę.

Potem okazało się,że Igor jest zamieszany w jakąś aferę...i uciekł z s24...zrobił żonę prezesem,ale Krawczyk dalej był szarą eminencją.

Salon 24 stawał się lewackim bardakiem...żal tam było zaglądać...odszedł Krawczyk,i Pani Bogna postanowiła sprzedać ten interes,po cięzkich
poszukiwaniach,znalazł sie kupiec...naczelny Superexpresu...i zainstalowany w "polskich" mediach.

Sławomir Jastrzębowski z kolegą ...17.o5 2021 rusza nowy portal...czy pod tym samym tytułem? Nie wiem.

PS".Niezalezne Forum Publicystów"...tak sie dawno temu temu nazywał salon24...nigdy nie był niezależny,a na dodatek sparszywiał!
PPS.Do użytkowników NB prośba....uważajcie kogo przyjmujecie i gościcie na łamach...dziś jest jeszcze gorzej niz w 2007.

To jest nowy właściciel s24....podobny do Krawczyka?

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

14-05-2021 [11:19] - Jabe | Link:

Brakuje przykładów owej lewackości i sparszywienia. Nie każdy zagląda tam tak często.

Uprasza się blogera Trotelreinera o odrobinę staranności. Ja rozumiem, że jak się ma dwa fakultety, nie trzeba udowadniać, że się nie jest fleją, ale po co wywierać na postronnych takie niesłuszne wrażenie.

Obrazek użytkownika Tezeusz

14-05-2021 [12:26] - Tezeusz | Link:

Zgadzam się z autorem. Salon24 to lewacki.portal promujący LGBT komuchów, pełno w nim sowieckiej i niemieckiej agentury. Wystarczy przeczytać wybiórczo materiały. Całe szczęście że ma być zamknięty dla blogów.
 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-05-2021 [14:27] - Trotelreiner | Link:

Muszę skopiować ten komentarz i sobie wydrukować!!!
Po raz pierwszy...się zgadza ze mną komentator...cud jakiś? :-))

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [15:08] - Imć Waszeć | Link:

Ten komentator będzie zgadzał się z każdą tezą, która będzie miała potencjał siania niezgody w naszym narodzie. Rzeczywistość nie jest zero-jedynkowa i ma miliony innych odcieni oprócz czerni i bieli. Niech za memento posłuży przykład cytowania przez tego komentatora artykułu z Onetu, jeśli to już jest zło samo w sobie.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [15:36] - Pers | Link:

Imć Waszeć
//Ten komentator będzie zgadzał się z każdą tezą, która będzie miała potencjał siania niezgody w naszym narodzie.//

Dokładnie tak. Po to został zrobiony desant na NB przez takich osobników. Legendują się np. śp. Rotmistrzem Pileckim, Inką.
Trzeba przyznać jednak, że hasbara robi już chyba bokami skoro przysyła takie sieroty umysłowe.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

14-05-2021 [13:33] - Zbyszek_S | Link:

Ja jestem wieloletnim użytkownikiem portalu salon24.pl. Więc rada Autora:"PPS.Do użytkowników NB prośba....uważajcie kogo przyjmujecie i gościcie na łamach...dziś jest jeszcze gorzej niz w 2007" jest być może skierowana także i w moim kontekście.

Tezy o "lewackości" salonu nie rozumiem. Nie wiem, jak Autor definiuje lewackość.

Salon24 to przede wszystkim przedsięwzięcie biznesowe, które starało się do tej pory, żyć z odsłon generowanych przez blogerów i z pracy blogerów. Dając w zamian pewną funkcjonalność i zbiór udogodnień. Światopoglądowo salon24 jest centrowy i naturalnym dla biznesowego przedsięwzięcia przechyleniem w stronę postępową, ale głównie tam, gdzie są pieniądze, czyli walka ze smogiem itp.

Kluczową zmianą portalu jest zmiana polegająca na malejącej pozycji i roli piszących blogerów. Tak naprawdę, nie tylko tam, jesteśmy tylko wsadem. Na osiem najpoczytniejszych informacji salonu (tych na samej górze) ostatnio bywa ZERO (to częściej) lub jedna pozycja pisana przez blogera. Widać oczywistą ewolucję w kierunku portalu informacyjnego jakich jest już kilka, i jakie mają większą liczbę odsłon. Teksty będą i już są, firmowe, profesjonalne, blogerzy to bardziej nisza, ale wciąż działająca, bo tworzą się relacje, związki, bo jakoś tam ludzie się poznają, na sobie. Być może ostatecznie blogerzy zostaną z salonu wypchnięci. Zobaczymy.

Byłbym daleki od napastliwego tonu w stosunku do Igora i Bogny Janke. Także w stosunku do innych osób. To nie znaczy, że wszystko jest okej, ale sam ton zacietrzewienia i gremialnego potępiania, nie wydaje mi się cechą konserwatywną, zupełnie przeciwnie, ewidentnie to postawa wszystkich rewolucjonistów.

Tutaj są moje dwa dość obszerny teksty, sumujące to, czym salon24 jest. Napisałem je w pewnej reakcji na huraoptymizm i falę podziękowań dla dotychczasowych właścicieli, bo nie było żadnego innego głosu. Jak ktoś chce może poczytać.
https://www.salon24.pl/u/zbyszeks/1132025,pozeganie-pani-bogny-janke
https://www.salon24.pl/u/zbyszeks/1132219,czym-byl-i-jest-salon24-i-na-czym-polega-roznica

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [13:52] - Imć Waszeć | Link:

Wszystko to prawda, tylko proszę zauważyć, że do steru dorywa się właśnie ekipa, której zależy na tym, żeby wszyscy żarli się ze wszystkimi i nikt nikomu nie ufał. Problemem stała się dziś prawda. Za to wszystko to, co działo się przedtem usiłuje się zepchnąć na margines społecznej percepcji. Słowem, robi się nas znowu w konia. Tylko celu jeszcze nie widać, tak jak w poprzednim przypadku.

Obrazek użytkownika Zbyszek_S

14-05-2021 [14:15] - Zbyszek_S | Link:

Dobre są: - zgoda, pokój, prawda, współpraca.
Złe są: - podziały, wojna, kłamstwo, konflikty.

Ale to zgrubnie. Bo w szczegółach tkwi...

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-05-2021 [14:22] - Trotelreiner | Link:

@imć Waszeć
Obiecywałem sobie,że juz nigdy nie odpiszę na komentarze na NB,ale zrobie wyjątek.
Ja byłem na s24 od pierwszych chwil...czekałem na zaszczyt 3 tygodnie,ale zostałem blogerem i znajomym Pani Luśtyk...była adminem na s24 i moją znajomą z UJ.
Po tym wejściu Krawczyka...zrobiłem notkę...zdjęcie toy-toya z napisem SALON 24....i koniec. :-))

Wiesz,ja sie nie bawię w tłumaczenia "kawa na ławę"...uważam,że ludzie mają mózgi....niech sami myślą...
Szkoda mi s24...tamte lata zostały stracone...ale było fajnie...do dziś mam kilkaset prywatnych adresów mailowych ludzi z tamtego salonu...ale większość....NIE ZNALEZIONO ADRESATA.
Powodzenia
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [15:16] - Imć Waszeć | Link:

Ja nie lubiłem S24 od samego zarania, dlatego też nigdy nie miałem tam konta. Nie zmienia to jednak faktu, że brałem pod uwagę głosy komentatorów z S24, zwłaszcza te, które odnosiły się do zagadnień nieco odległych od politycznej współczesności. Komentowanie na bieżąco najczęściej obdarzone jest kolosalnym błędem, a czasami odbywa się w stanie zaślepienia ideologicznego, a tego nie dało się ukryć na żadnym forum w polskim Internecie. Czy wiesz drogi Autorze, że w okolicach 200x roku Matka Kurka był zapalonym wyznawcą Platformy Obywatelskiej i wilczego liberalizmu? Kłóciliśmy się o to na łamach portalu nieustannie. A jednak z czasem znalazł inną drogę. Dlatego nie należy niczego traktować dogmatycznie. Nie jest to jakiś relatywizm, bo ten występuje wybitnie u polityków "najlepsiejszych zmian", lecz zdrowy rozsądek. W końcu po to prowadzi się dyskusję, żeby przekonać, a nie doprowadza się do dyskusji, żeby ujawnić knowania przeciwko jakiemuś "klubowi z szalikiem" i zabić heretyckiego gnoja, nieprawdaż? ;)

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-05-2021 [14:25] - Trotelreiner | Link:

@Zbyszek
Ja w niczym nie byłem napastliwy w stosunku do Pani Bogny i Pana Igora...napisałem tylko kilka słów subiektywnie o Igorze i prawdę o P. Bognie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-05-2021 [15:14] - Marek1taki | Link:

Faktycznie podobni ten Krawczyk i Jastrzębowski. Fenomenalne fizjonomie.

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2021 [17:15] - sake3 | Link:

No,jakiś profil portali musi być zachowany: S24 lewacki , NB antyrzadowy.

Obrazek użytkownika spike

14-05-2021 [19:25] - spike | Link:

Nie zgadzam się z podanym opisem S24, jestem tam chyba od początku. Wg mnie jak był tylko Igor, to faktycznie S24 stał się "rodzynkiem" blogerskim, Igor naściągał tam wiele znanych postaci, nawet w nagłówku był taki poczet publicystów i dziennikarzy tu piszących, znając Igora wielu blogerów o poglądach prawicowych cieszyło się, że mogą się gdzieś zgrupować, pamiętam te słynne zloty blogerów itd. do czasu, aż pojawił się nijaki Krawczyk, o mentalności UBeka, zaczęła się cenzura, kasowanie nie tylko komentarzy, ale i bologów, mnie wykasowali kilka razy, np. za tekst o in vitro, w którym dowodziłem i nazwałem nieludzkim, zbrodniczą technologią poczęcia człowieka. Z przerwami zacząłem tylko coś tam komentować, ogólnie po akcji UBeka, większość blogerów także tych znanych pouciekało na inne portale, albo założyli własne, jak bloger Parol trafił na Neon, zobaczył do jakiego piekła trafił, założył własny 3obieg. I. Janke poszedł w biznesy, z czegoś żyć trzeba, S24 dał żonie, pewnie w domu się nudziła i marudziła, więc miała zajęcie, zmienili szatę graficzną i cały system operacyjny, kiepski, dużo lepszy był ten stary, znaleźli się sponsorzy, a co za tym idzie ich poglądy, więc trzeba było każdego zadowolić. Sprawa może najważniejsza, względem której NB, to era kuriera i to pieszego, na S24 można komentować całą dobę, komentarze są natychmiast, cenzor sporadycznie wkracza, częściej blogerzy odwalają tą czarną robotę, wielu to uwielbia, tak parszywa natura, na NB komentarze idą wolniej niż zdjęcia sondy z Jowisza i to jeszcze pewnie zależy, czy admin ma czas i ochotę i kaca nie leczy :)) Jakby nie patrzeć, mimo przechyłu lewackiego, S24 jest jeszcze wyjątkowy, tam z kotami by się nie patyczkowali, już nie jednego agenta Putina skutecznie zniechęcili, jak nijakiego Białasa z Opola, obecnie gwiazdę Neonu.Teraz wrzucam tekst do butelki i do morza, ciekawe czy dojdzie :))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-05-2021 [17:24] - Marek1taki | Link:

Jeszcze jedna twarz do kompletu
https://www.salon24.pl/u/cons2...