Obywatele czy граждане*?

Obywatele czy граждане*? Parę słów o tzw. oPOzycji totalitarnej

Od wieków wiadome, że największymi obrońcami wolności szlacheckich i świętej wiary katolickiej (obecnie zaś demokracji) jawili się w dziejach Polski Rosjanie. By tylko wspomnieć o Targowicy, za cel mającej obronę „złotej wolności” i Kościoła oraz o demonstracjach KPP z lat 1920-tych, podczas których żądano 5-dniowego tygodnia pracy oraz dniówki nie dłuższej, niż 6-godzinna.
Oczywiście w momencie rosyjskiego panowania nad Polską wszelkie mrzonki wolnościowe trzeba było porzucić. Co prawda targowiczanie nie mieli zbyt wiele okazji, aby przekonać się na własnej skórze, jak wygląda ”ruska wolność” z uwagi na okres wojen napoleońskich, praktycznie rozpoczynający się wraz z trzecim rozbiorem, ale za to po 1945 prędziutko przekonano się, że nawet 7 – dniowy tydzień pracy jest dozwolony. Ba, obowiązkowy nawet. A dniówka trwać musi te 8 godzin. KPP-wcy natomiast byli opanowani przez wywiady japoński, watykański, polski, amerykański itp. nadto znaczącą rolę odgrywali trockiści, więc trudno było brać ich postulaty na poważnie. Co do wspomnianej infiltracji opieram się na wynikach śledztwa, prowadzonego w Związku Sowieckim za Stalina.
Za to zrealizowano z sukcesem inny ważny postulat marksistowski – praktycznie udało się ograniczyć do minimum rolę pieniądza. Zamiast niego w użytku pojawiła się jednak inna „waluta”. Gorzała. Tym bardziej wartościowa, bo w latach 1980-tych dostępna tylko na kartki.
Przejdźmy jednak do teraźniejszości. Od wyborów parlamentarnych 2015 roku mamy niespotykany w dziejach III RP rozwój rozmaitych ruchów społecznych mających przywrócić w Polsce demokrację (czyt. oddać władzę w ręce okrągłostołowych graczy).
Najpotężniejszych tego typu ruchem był KOD. Jednak umieszczenie na czele zwykłego… naciągacza z kucykiem dość mocno uświadomiło ludziom, czego można się spodziewać w przypadku przejęcia władzy przez tego typu ludzi.
Następny spontaniczny przywódca, Krzysztof Łoziński, okazał się mitomanem, na dodatek z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością zaangażowany pod koniec lat 1980-tych w przemyt złota do Indii.
O innych nie warto pisać, bowiem KOD jak szybko powstał, tak jeszcze prędzej upadł.
Jego miejsce zająć miał ruch zorganizowany przez wieloletniego przydupasa Frasyniuka, słynnego tryzuba wolności, Pawła Kasprzaka.
Jednak uporczywość manifestowania, często połączona z infantylnością zachowań osób w wieku postemerytalnym, z czasem doprowadziła do zobojętnienia medialnego. I Kasprzak ze swoją jaczejką zanikł już całkiem wyraźnie.
Nie na długo. Totalitarna oPOzycja wystawiła nową ekipę. Oto Zbigniew Komosa, rzekomo przedsiębiorca z Warszawy, najwyraźniej nie ma nic innego do roboty poza… składaniem co miesiąc wieńca pod pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej w Warszawie. Przy czym wieniec swój opatruje napisem:
„Pamięci 95 ofiar Lecha Kaczyńskiego, który ignorując wszelkie procedury nakazał pilotom lądować w Smoleńsku w skrajnie trudnych warunkach. Naród polski. Spoczywajcie w pokoju. Stop kreowaniu fałszywych bohaterów!”
W wywiadzie udzielonym organowi nadredaktora Michnika rzekomy przedsiębiorca Komosa stwierdził:
Jeśli władza nie zgadza się z moją teorią, niech przedstawi dowody na to, że tak nie było. Liczę na to, że raport Macierewicza pozwoli określić, kto z nas ma rację. Stąd moje nieustanne żądania jego publikacji.
Rzekomy przedsiębiorca (w CEIDG figuruje ktoś o takim samym imieniu i nazwisku, jednak wykreślony jeszcze w 2012 roku) Komosa najwyraźniej przeoczył, że śledztwo rosyjskie aktualnie zostało przedłużone do końca 2021 roku.
Tak naprawdę nie mamy więc żadnego rozstrzygnięcia pozwalającego na ustalenie, co takiego stało się 10 kwietnia 2010 roku na podsmoleńskim lotnisku.
W szczególności zaś nie jest nim tzw. raport Anodiny, w rzetelność którego nie wierzą sami Rosjanie, skoro… ciągle prowadzą śledztwo.
Składając jednak tego typu oświadczenia stawia się po stronie rosyjskiej, której późniejsze stanowisko wyartykułowała TVN… już kilka minut po Katastrofie.
Niewątpliwie po to, by wzmocnić zanikający przekaz, 10 maja 2021 roku użyto etatowo protestującej znanej jako babcia Kasia.
Co prawda ciężko jakoś uznać jej medialną rolę najstarszej starowinki, samotnie przeciwstawiającej się kaczystowskiemu reżimowi. Piotr Pacewicz w tekście z 5 grudnia 2020 roku określił jej wiek na 62 lata. Jest zatem aż o 6 lat młodsza od samego Pacewicza, o 3 lata od Moniki Olejnik i 2 lata młodsza od bywszej kandydatki na urząd prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej itd. Jest młodsza o 2 lata od innego bywszego już idola totalniaków – „arbuza” Adama Mazguły.
No i o 4 lata od Władysława Frasyniuka. Za to jest rówieśniczką Katarzyny Dowbor, znanej od lat dziennikarki telewizyjnej, obecnie prowadzącej program Nasz nowy dom.

Przedstawianie jej jako siwiuteńkiej starowinki, która mimo tego, że stoi nad grobem, w ostatnich podrygach walczy (oczywiście antypisowsko) o take Polskie (cytując Wałęsę), to spore nadużycie.
Wszak jakoś nikt nawet nie wspominał, że słynna „ruda z KOD” w momencie medialnego zaistnienia była starsza od „babci Kasi” obecnie. Nikt jednak nie nazywał ją staruszeczką; najwyraźniej uznano, że teraz pora na budzenie współczucia do ofiar bezwzględnego terroru pislamskiego, nie zezwalającego na jawne bezczeszczenie pamięci Zmarłego Prezydenta.
Ale nie dajmy się zwieść specjalnie nieufarbowanym włosom, mającym w zamyśle postarzeć Katarzynę Augustynek (tak bowiem zwie się babcia Kasia).
Albo też uznajmy Olejnik, Pacewicza, Frasyniuka czy Kidawę – Błońską za jakieś zombi, poruszające się i wydające dźwięki jedynie wskutek zaklęć jakiegoś tęczowo-różowego kapłana voo-doo. Normalny człowiek wszak aż tak długo nie żyje. ????
O tym, jak bardzo sterana jest wiekiem świadczy jej aktywność – Augustynek aktywnie uczestniczyła w różnych protestach, od tego w obronie Tuleyi zaczynając.
Nie powinno więc dziwić, że przypadkowo znalazła się podczas kolejnej prowokacji rzekomego przedsiębiorcy Zbigniewa Komosy.
Tym razem jednak akcja będąca czystą prowokacją została pompatycznie nazwana użyciem wojska przeciw Narodowi.
Rzecz jasna nagranie opatrzone odpowiednim tytułem poszło w świat dzięki kolejnej mutacji Obywateli RP (tak a propos Paweł Kasprzak to jeszcze młodzian – od babuni Augustynek jest młodszy aż o dwa lata).
I zaraz zostało podchwycone przez tzw. Niezależny Dziennik Polityczny, czyli działającą od lat w polskim internecie rosyjską agendę propagandową, słynną z zamieszczania antypolskich i antyNATOwskich fejków.**
Polskojęzyczni Rosjanie oczywiście nie byliby sobą, gdyby nie wtrącili kilku słów o miłującym pokój Putinie i odwiecznej obrończyni tegoż Rosji:
SKANDALICZNE wideo! PiSowskie władze wykorzystują wojsko przeciwko własnemu narodowi
W poniedziałek 10 maja odbył się Szczyt Bukareszteńskiej Dziewiątki, czyli debata prezydentów Polski, Rumunii, Czech, Słowacji, Bułgarii, Węgier i Państw Bałtyckich. Jak się okazało, głównym problemem, który martwi naszego prezydenta jest rzekomo „przerażająca” sytuacja na Białorusi.
Najprawdopodobniej taka uwaga jest spowodowana przeprowadzeniem strategicznych manewrów wojskowych Rosji i Białorusi „Zapad 2021”, które odbędą się we wrześniu tego roku na terenie obu krajów. Władze Polski, w tym NATO doskonale wiedzą, że manewry mają charakter obronny i nie są skierowane przeciwko innym państwom.
Niewątpliwie jest to jeden ze sposobów odwrócenia uwagi polskiego społeczeństwa od własnych rzeczywistych problemów i kryzysu w Polsce.
Prawdziwe załamanie polskiej gospodarki, protesty społeczne, które trwają od wielu miesięcy, kryzys władzy, katastrofalna sytuacja w walce z pandemią, to wszystko znalazło się na drugim planie podczas przemówienia Prezydenta Andrzeja Dudy w Bukareszcie.
W tym samym czasie nasze władze przebiły kolejne polityczne dno, wykorzystując przeciwko pokojowym protestującym Wojsko Polskie.
Jeśli wydarzenia w Polsce będą się nadal rozwijać w tym samym duchu, PiSowcy zrobią wszystko, aby utrzymać władzę za wszelką cenę, nawet używając wojsk amerykańskich przeciwko własnemu narodowi, kobietom i starszym ludziom.
To wykorzystywanie wojska przeciw pokojowym protestującym oznaczało jedynie usunięcie wieńca z napisem, stanowiącym policzek w twarz wszystkich Polaków, oczywiście złożonym tuż przed rozpoczęciem oficjalnych uroczystości. Babunia Kasia miała również swoje pięć minut – efektownie upadła na ziemię, by pokazać, jak bardzo złyPiS poniewiera starymi ludźmi zatroskanymi o los Ojczyzny.
Dzięki zaangażowaniu rosyjskiej trollowni widać jednak wyraźnie, kto kryje się w cieniu za babcią Kasią, czy rzekomym przedsiębiorcą z Warszawy.
Jeśli jednak caryca Katarzyna mogła uchodzić wśród sporej części polskiej szlachty końca I RP za faktycznego gwaranta „wolności i wiary”, to jednak po dwóch, w zasadzie nawet trzech wiekach negatywnych doświadczeń Putin za takiego gwaranta praw sławiańskich uchodzić może jedynie pośród ludzi osłabionych umysłowo. I to nawet w stopniu większym, niż umiarkowany.
Nic dziwnego zatem, że cytowany wyżej tekst NDP został podchwycony przez antyszczepionkowców, mających wszak to samo źródło zasilania.
Na Łubiance.
.
Ps. zdjęcie tytułowe zaczerpnięte ze stronki „Tu Obywatele” (facebook). Widać wyraźnie znak lewackiej antify na maseczce babci Kasi.
.
13.05 2021
.
______________________________
* граждане — (ros.) obywatele
** „Serwer jest w Amsterdamie, ale portal realizuje politykę Kremla. Niezależny Dziennik Polityczny to najbardziej jaskrawy przejaw dezinformacji, która uderza w polskie wojsko. (…) Rosjanie od dawna prowadzą wojnę informacyjną z sąsiadami. W trakcie warszawskiego seminarium na temat dezinformacji w środowisku informacyjnym Janis Sarts z Centrum Eksperckiego Komunikacji Strategicznej NATO przypomniał, że narzędziami dezinformacji są trolle, sieci społecznościowe, organizacje pozarządowe, które przyjmują pieniądze od Rosji.
Dodał, że posługują się półprawdami, sugestiami, dezinformacją, tzw. mgłą informacyjną, sianiem fałszywych hipotez, teorii spiskowych. Nie chodzi o to, by ktoś w nie uwierzył, ale aby wszystko uczynić mniej wiarygodnym, zaciemnić obraz.
– Należy zatem budować odporność społeczeństwa w kierunku niereagowania emocjonalnego na zmanipulowane informacje – uważa jeden z ekspertów, który śledzi działania Rosjan w sieci.”
https://www.rp.pl/Sluzby-mundu...
Humpty Dumpty
http://pressmania.pl/obywatele...

https://www.salon24.pl/u/hardy/1134656,obywatele-czy-pare-slow-o-tzw-opozycji-totalitarnej,2

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [20:04] - Pers | Link:

husky
Propagowany przez ciebie ałtor zapomniał podać link do filmiku, który opisuje.
Zapewne przez roztargnienie :)  https://www.youtube.com/watch?...

Jako kolporter jesteś niezły. Na S24 notka bezmajtek miała szaloną ilość odsłon - całe 54 (słownie pięćdziesiątcztery) i 0 (słownie zero) komentarzy :)))))

Obrazek użytkownika J z L

13-05-2021 [21:01] - J z L | Link:

Jak chodzi o Ruszkiewicza, który już opuścił Neon, chociaż nie dalej jak wczoraj poczynił wpis o spółdzielni (zgodnie z jego zapewnieniami o dotrzymywaniu słowa - jak mniemam), po uiszczeniu wpłaty i podaniu przeze mnie danych personalnych, łącznie z nr PESEL, nigdy nie raczył mnie powiadomić o losie spółdzielni.
O tym, że projekt spółdzielni upadł, dowiedziałam się nie od Ruszkiewicza, ani nikogo innego, jak by wypadało drogą mailową, bo przecież byliśmy w kontakcie podczas werbunku do spółdzielni; natomiast dowiedziałam się o tym wiele miesięcy później, przez przypadek - na forum. Wtedy właśnie wystąpiłam o to, aby pieniądze zostały przeznaczone dla ówcześnie umierającego blogera.
O tym, jaka kwota została zebrana i co się z nią stało - dowiedziałam się dopiero wczoraj na blogu Ruszkiewicza, który przecież już opuścił Neon24.pl.
W komentarzach pod wpisem tego, którego nie ma, była mowa o gentlemanach, co mnie po prostu śmieszy.
Każdy poważny i uczciwy człowiek, który werbuje innych do jakiegoś przedsięwzięcia, jeśli ono upadnie, ma obowiązek o tym poinformować tych, których werbuje. Jeśli w grę wchodziły pieniądze - powinien ich poinformować o tym, co się z nimi stało, ewentualnie zapytać, tych którzy je wpłacili, na co ma je przeznaczyć, jeśli jest jeszcze w ich posiadaniu. W przeciwnym wypadku postępuje nieuczciwie i niehonorowo, mając za nic zaufanie, jakim został obdarzony, zarówno on, jak i idea, która im przyświecała.
To powinno być zrozumiałe samo przez się. Ja nie jestem duchem świętym, żebym miała wiedzieć, co się dzieje - jeśli ktoś zbiera pieniądze i po tym znika - wniosek jest jeden.
Niewątpliwie jednak najważniejszą kwestią tym wypadku nie jest mała kwota, która została wpłacona, a fakt przedmiotowego traktowania osób, które uprzednio zostały zwerbowane do spółdzielni, z czego wnioski, każdy, kto umie myśleć, może wyciągnąć sobie sam. Nie wiem, czy inni doznali tej samej kurtuazji ( sarkazm), co ja, ale podejrzewam, że to bardzo możliwe, zważywszy jak solidnie pan Ruszkiewicz dotrzymuje słowa i jak ceni sobie swój honor - patrz wpis na blogu, którego nie ma, w wykonaniu blogera Spirito Libero, który ponoć opuścił Neon24.pl
W związku z powyższym, cieszę się, że projekt spółdzielni nigdy nie doszedł do skutku.
https://lotna.neon24.pl/post/158025,panie-wojtas
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

13-05-2021 [22:20] - Tezeusz | Link:

@ Persie vel Ruszkiewicz to ten antysemita cytuję jego słowa :"

".... syjoniści dostaną od Palestyńczyków łomot (już dostają) i będą mieli tyle tam do powiedzenia co w gettcie za okupacji :))"
Popierasz holokaust i.mordowanie ludzi, popierasz getta które stworzyli Niemcy by mordować ludzi komory gazowe. Persie POPIERASZ !!!
Nie ma słów by skomentować twój wywód Ruszkiewicz każde słowo w twoim kierunku było by obrażliwe . Ale takim wrednym....... jesteś jak ciebie nazywają w internecie
https://naszeblogi.pl/comment/...
 

 I anty - Polak cytuję co pisze o Polakach :

"Po kilku miesiącach "narodowego programu wyszczepienia" polskiego bydełka można już poczynić pewne obserwacje. Pierwsza to taka, że "szczepionki", które miały być przepustką do "nieśmiertelności" wcale takim cudem nie są..."

"To wszystko pokazuje jedno - w stadzie bydła do wyszczepienia chętnych zaczyna dramatycznie brakować..."

https://spiritolibero.neon24.p...
 
Nazywa ten ktoś Polaków BYDŁEM jakim prawem ? to zwykły ! manipulant NA PEWNO kłamca i kim jeszcze toto jest !
 
 

Obrazek użytkownika Pers

13-05-2021 [22:20] - Pers | Link:

tezeuszku
Zieeeeeew :))

Obrazek użytkownika angela

14-05-2021 [17:46] - angela | Link:

Ale pers czyta i komentuje, a to juz na pewno sukces.😆

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [17:53] - Pers | Link:

angela
Jakoś nie zauważyłem, żebyś krytycznie i konstruktywnie odniosła się do jakiegoś mojego komentarza.
Wiedzy nie staje? :)))

Obrazek użytkownika J z L

14-05-2021 [18:53] - J z L | Link:

Ty dachowiec tak serio
Czytales to na S24
 

Obrazek użytkownika u2

13-05-2021 [20:19] - u2 | Link:

PiSowcy zrobią wszystko, aby utrzymać władzę za wszelką cenę, nawet używając wojsk amerykańskich przeciwko własnemu narodowi, kobietom i starszym ludziom.

E tam, w 2010 roku przekazali władzę dla Bronisława K., który się rwał, aby ją przejąć choć nie było oficjalnego komuniaktu o śmierci Prezydenta. Warto zwrócić uwagę, że PiS honoruje demokratyczne rostrzygnięcia. To totalniakom pęka żyłka ze złości :-)