Antyszczepionkowy kretynizm w Niemczech

Niemiecki apel o zakazanie używania „żydowskiej gwiazdy” na demach  Covid

Niemiecki komisarz ds. Antysemityzmu, Felix Klein, wezwał władze do powstrzymania demonstrantów używających żółtej gwiazdy nazistów narzuconej Żydom w czasie drugiej wojny światowej.

Niektórzy protestujący zastąpili słowo „Jude” (Żyd) zwrotem „Ungeimpft” (niezaszczepiony), zrównując ograniczenia Covid z prześladowaniami europejskiej ludności żydowskiej.

Klein powiedział, że ma nadzieję, że niemieckie miasta pójdą za Monachium, wprowadzając zakaz.

„Jeśli w demonstracjach ludzie przypinają sobie tak zwane żydowskie gwiazdy, a tym samym dokonują porównań relatywizujących Holokaust, wówczas środki przewidziane przez prawo powinny być zastosowane przeciwko nim” - powiedział gazecie Tagesspiegel.

Naziści narzucili obowiązkowe noszenie żółtej plakietki z gwiazdą Dawida na terytoriach, które okupowali, dehumanizując Żydów poprzez oznaczanie ich jako innych. Każdemu żydowi, który został znaleziony bez gwiazdy groziło więzienie lub śmierc.

Protestujący przeciwko blokadom twierdzą, że rządzący liberalny establishment narusza ich wolność osobistą i wyolbrzymią zagrożenie dla zdrowia Covid. Jednak szef Centralnej Rady Żydów w Niemczech Josef Schuster powiedział, że „nie do opisania” jest fakt, że Niemcy porównują ograniczenia ich życia z nadużyciami w III Rzeszy.

Żółta gwiazdą pojawiła się również na protestach poza Niemcami. Brytyjski komik David Baddiel zwrócił uwagę na jego użycie w Londynie w zeszłym miesiącu i został on ostro potępiony przez Muzeum Auschwitz.Szef brytyjskiego Centre for Countering Digital Hate, Imran Ahmed, powiedział, że w szczególności antyszczepionkowcy „zinstrumentalizowali” antysemityzm, ponieważ dał im nową publiczność,  był  zniesmaczony i oburzony  użyciem do tego celu żółtej Gwiazdy Dawida .

„Nie przychodzi mi do głowy wiele rzeczy bardziej obrzydliwych niż porównywanie szczepionek, które ocalą niezliczone istoty ludzkie, do przemysłowej rzezi Żydów podczas Holokaustu” - powiedział BBC.

Kiedy żółta gwiazdą pojawiła się w styczniu podczas protestu przeciwko blokadom w stolicy Czech, Pradze, ambasador Izraela potępił ją jako obrazę milionów zamordowanych przez nazistów w Holokauście

Antysemickie stereotypy '

Liczba przestępstw antysemickich w Niemczech wzrosła w zeszłym roku do 2300 osób, co zdaniem komisarza rządu było przerażające, ale nie zaskakujące, ponieważ w czasach kryzysu ludzie byli bardziej otwarci na „irracjonalne wyjaśnienia, w tym antysemickie stereotypy”. Powiedział, że są oni najczęściej zwolennikami skrajnej prawicy, teoretyków spiskowych, a także lewicy.Nie tylko żółta gwiazdą pojawiła się na niemieckich protestach. Regalia skrajnie prawicowe i flagi wojny cesarskiej były używane podczas wieców w pobliżu budynku parlamentu Reichstagu.
Chociaż nie wszyscy protestujący przeciw Covid to byli antysemici, Klein ostrzegł, że różne grupy znajdują wspólną przyczynę, a antysemityzm jest „cementem, który ich łączy”. W innym przypadku niemiecki wywiad poinformował, że rozszerza inwigilację islamofobicznej grupy protestacyjnej we wschodniej Saksonii. Stwierdzono, że Pegida stała się „ekstremistą” i „antykonstytucyjną” i działała jako łącznik między ekstremistami i nie-ekstremistami.

Tłumaczenie automatyczne. Wybór, redakcja i korekta J z L
Tekst oryginalny 
https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-57020697
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

07-05-2021 [19:12] - Pers | Link:

husky
Widzę, że w końcu uczysz się rzetelności :)))))
Masz rację! Trzeba brać przykład z lepszych :)))))
 

Obrazek użytkownika Tezeusz

07-05-2021 [20:38] - Tezeusz | Link:

Jak tak twoje Persiku rozwazania na temat testamentu Hitlera.
Material na miare autorka.

Obrazek użytkownika Pers

07-05-2021 [20:53] - Pers | Link:

tezeuszku
Moje rozważania tezeuszku?
A jakie? Możesz podać link albo cytat?
W przeciwnym wypadku muszę nazwać cię śmierdzącym łgarzem tezeuszku zielonoka :)

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-05-2021 [06:51] - Tezeusz | Link:

Szperaczka kłamczuszek vel Pers.
"Testament polityczny Hitlera" w Scierwoneonie manipulatorze i klamco pospolity.

Obrazek użytkownika Pers

08-05-2021 [07:47] - Pers | Link:

tezeusz zielonooka
I wg ciebie ja to napisałem tezeuszku?
Przeceniasz mnie, autorem testamentu jest sam Hitler a autorem artykułu jest Paolo Germani.
Ja przetłumaczyłem i napisałem krótkie wprowadzenie. 
Gdyby twoja umiejętność czytania ze zrozumieniem była choćby na poziomie szkoły podstawowej to byś to zauważył a tak to znowu się skompromitowałeś.

Ale czytaj tezeuszku moje "materiały"!
Robi to tysiące internautów na wielu polskich portalach, które je przedrukowują :))))

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-05-2021 [11:19] - Tezeusz | Link:

Ja sowieckich materiałów nie czytam. Scierwoneonowki szczególnie omijam.bo śmierdzi onucami. Ale masz przyjaciół co je czytają. 
Zamieszczasz te scierwa stając się nimi. 

Obrazek użytkownika Pers

08-05-2021 [11:35] - Pers | Link:

tezeuszu zielinooka
"Zamieszczasz te scierwa stając się nimi. "
Zawsze ceniłem twoje kompetentne i nerytoryczme uwagi, tezeuszku!
Tak trzymaj!

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-05-2021 [19:40] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 
Może najwyższy czas żeby powołać komisarza ds. Antypolonizmu. Pzdr

Obrazek użytkownika u2

07-05-2021 [21:20] - u2 | Link:

"Liczba przestępstw antysemickich w Niemczech wzrosła w zeszłym roku do 2300 osób"

Niemieccy oficjele podają, że w zdecydowanej większosci sprawcami są "prawicowi ekstremisci". Ale prawdopodobnie wliczają w to arabskich imigrantów.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

08-05-2021 [00:17] - Kazimierz Kozio... | Link:

wiadomo ze uzywanie swastyki jest prawnie zakazane. co do innych oznaczen to sa tyle warte co marsistowskie apele o wyeliminowanie krzyza. no ale zaczyna sie. beda nam dekretowac czym jakie plakietki wolno przypinac

Obrazek użytkownika sake3

08-05-2021 [11:39] - sake3 | Link:

Jak widać dziś wszystko da sie podciagnąć pod antysemityzm,nawet szczepionki.

Obrazek użytkownika spike

08-05-2021 [12:24] - spike | Link:

Nie sądzę, by użycie gwiazdy Dawida miał nawiązywać do holokaustu, prędzej do środowiska, które maczają palce w zarazie, czerpiąc z tego zyski, kosztem ludzkiego życia, które dla tego środowiska się nie liczy, wg nich, tylko oni mają prawo do życia, a teraz przeczytajmy kto za tym stoi:

"„Chińskie biologiczne laboratorium w Wuhan jest własnością Glaxosmithkline, który jest również posiadaczem firmy Pfizer, która z kolei produkuje szczepionkę przeciw wirusowi, który incydentalnie wymknął się z powyżej wymienionego laboratorium, zostało założone przez dr Fauci, dyrektora amerykańskiego Center for Disease Control (amerykański SANEPID) , który to incydentalnie promuje wspomnianą szczepionkę.

Koncern Glaxosmithkline  zarządzany jest przez finansistów Black Rock, którzy kierują finansami fundacji Sorosa „Open Fundation Society”.
Soros jest właścicielem firmy Winterthur, która wspomniane na wstępie laboratorium w Wuhan i została wykupiona przez niemiecki Allianz, którego udziałowcem jest incydentalnie Vanguard, który jest udziałowcem wymienionego uprzednio Black Rock, który to mieni się być kontrolerem banków centralnych
i zarządza jedną trzecią globalnego kapitału inwestycyjnego.

Z zupełnego przypadku, Black Rock jest również głównym akcjonariuszem firmy Microsoft, której właścicielem jest Bill Gates, który ma udziały firmy Pfizer, która sprzedaje cudowną szczepionkę i  jest głównym sponsorem  Światowej Organizacji Zdrowia (WHO)."

Obrazek użytkownika Jan1797

08-05-2021 [12:31] - Jan1797 | Link:

Szczują się wzajemnie czy w porozumieniu? Zobaczymy wkrótce.   AfD idzie do wyborów
z postulatem wyjścia kraju z UE. Czy UE czeka „dexit"? Słyszałem określenie; będzie łatwiej
strefy okupacyjne przywrócić. Nawet tu na NB widać jak są poplątani przenosząc swoje
prowokacje na sąsiadów z sukcesami. Gdybym miał nadgorliwym sukcesorom rzec słowo;
patrzą na was i opisują z pogardą. 
Pozdrawiam J z L