Co to jest ciemnota

Polacy mają swoją myśl, swoją kulturę i swój charakter narodowy. To wszystko zostało wypracowane na przestrzeni ponad 1000 lat naszych dziejów przez historię i uwarunkowania geopolityczne – nie w sposób polityczny, lecz n a t u r a l n y. Twórcami kultury i charakteru narodowego była najpierw dynastia piastowska, potem szlachta, a na końcu inteligencja.

Piastowie stworzyli podwaliny państwa i narodu, ale nie zdołali wyzwolić się z zagrożenia niemieckiego. Przełomu w tym względzie dokonała bitwa pod Grunwaldem, po której polska szlachta stworzyła Rzeczpospolitą – na poziomie c y w i l i z a c y j n y m. Gdy przyszło zagrożenie moskiewskie, a wielonarodowe państwo zaczęło słabnąć i w końcu upadło, inicjatywę kulturotwórczą przejęła inteligencja. Próbowała przeróżnych sposobów na odzyskanie niepodległości, ale jej największym osiągnięciem była najpierw odbudowa niepodległego państwa polskiego w latach 1918 – 1939 a potem w czasie II wojny zorganizowanie fenomenu na skalę światową – Polskiego Państwa Podziemnego. Niestety, podczas tejże samej wojny i w PRL polskie siły kulturotwórcze zostały wymordowane, zneutralizowane i po raz kolejny poddane rusyfikacji/sowietyzacji.

Ciemnota, to przyssanie się do sztucznego świata i tkwienie w nim do końca, na zasadzie „żeby było tak, jak było, bo mnie było fajnie”. Ciemnota polega na niezrozumieniu lub nie przyjęciu do wiadomości, że świat prawdy istnieje, ma swoją niezmienną ścieżkę i swoją moc. Lekceważenie tysiącletniego dorobku narodowego i osobowego, który nas odróżnia i wyróżnia jest czystą jak wódka głupotą i wygumowywaniem własnej barwy na mapie oraz dobrowolną likwidacją polskiego głosu w eterze. I właśnie ta nieuzasadniona wstydliwość, nieuctwo, kundlizm, kunktatorstwo, niedocenianie lub wyśmiewanie własnej kultury i ogromnego wysiłku przodków jest niczym innym, jak najbardziej prymitywną ciemnotą.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

23-04-2021 [11:40] - Jabe | Link:

Paplanina.

Obrazek użytkownika Jęzory Pasiukowski

23-04-2021 [13:48] - Jęzory Pasiukowski | Link:

Dla ciemniaka - paplanina...

Obrazek użytkownika Jabe

23-04-2021 [17:06] - Jabe | Link:

A dla Pana?

Obrazek użytkownika u2

23-04-2021 [14:15] - u2 | Link:

"wyśmiewanie własnej kultury"

Ano, to tzw. pedagogika wstydu. Dla Tuska polskość to nienormalność, a Komorowski stawiał pomniki najeźdźcom ze wschodu. Pewne dlatego teraz ma pałacyk w Budzie Ruskiej. :-)

Obrazek użytkownika SyrenkaW

23-04-2021 [14:51] - SyrenkaW | Link:

"Próbowała przeróżnych sposobów na odzyskanie niepodległości, ale jej największym osiągnięciem była najpierw odbudowa niepodległego państwa polskiego w latach 1918 – 1939 "

Nie jest to prawda, odzyskanie przez Polskę niepodległości to zwykły fortunny zbieg okoliczności.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-04-2021 [17:05] - rolnik z mazur | Link:

@ syrenka, 
To raczej nie przypadek, że Reichswehra wypuściła Piłsudskiego z Magdeburga do Warszawy by przejął władzę od Rady Regencyjnej. Podobnie jak nie przymierzając Lenina z Zurychu. Wynikiem wojen jest powstanie wielu państw. Jest nawet taka teoria państwowo twórcza. Zobacz ile państw powstało po I WŚ, które normalnie nie miałyby szans na powstanie - w większości przypadków to państwa sezonowe. Pzdr

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

23-04-2021 [18:35] - Ryszard Surmacz | Link:

@SyrenkaW
To, że Pan żyje też jest przypadkiem?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

23-04-2021 [18:23] - Marek Kudła | Link:

Po 45 latach PRL w 1989 roku rodziła się w bólach III Rzeczpospolita Polska.  Ludzie mieli nadzieję na lepsze jutro.   Przyszedł donosiciel SB Lech "Bolek" , a  ogłupiony propagandą Naród dał mu władzę.
Później przyszedł Balcerowicz i przeprowadził eksperyment ekonomiczny na żywym organizmie. Z dnia na dzień tysiące, setki tysięcy później miliony bezrobotnych, a Polak stał się tanią siłą roboczą dla Niemiec itd.  Kolejne rządy Unii Demokratycznej - Unii Wolności - Platformy Obywatelskiej, i cały czas te same ryje Tuska, Lewandowskiego, Balcerowicza, Geremka, Kuronia, Buzka...
Kiedy w/w rozgrabiali Polskę to wracały postkomunistyczne zombie Cimoszewicz, Miller, Zemke, Dyduch itd z SLD. Jednak niezależnie kto rządził to przez ćwierć wieku dominowała wizja Balcerowicza ( prywatyzacja za bezcen, ograniczanie praw pracownika, "zachęty na szparagi" w RFN czy "zmywak" w UK....) Polacy ulegli rozwarstwieniu ekonomicznemu , którego nie znali i nie rozumieli. Media coraz mniej Polskie wmawiały Polakom, że tak trzeba bo to kapitalizm itd.
W tym czasie powstały fortuny Kulczyków, Gudzowatych... , które do dziś budzą kontrowersje. Krótkie chwile gdy patrioci chcieli coś zmienić np rząd Olszewskiego, który chciał pozbyć się komuny z biznesu i służb były brutalnie przerywane i kończyły się powrotem do "normalności III RP". Po prostu ciemnota !

 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

23-04-2021 [19:00] - rolnik z mazur | Link:

@ Marek Kudła, 
i zapewniam cię, ze żaden rząd po 45 tym i po 89 tym nie działał i nie działa w interesie Polaków. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek Kudła

24-04-2021 [10:37] - Marek Kudła | Link:

Co ?!!!!  Zapewnia mnie pan, że dobra zmiana M. Morawieckiego nie działa w interesie Polaków ???!!!!!  Rzeczywiście ciekawe zapewnienie, szkoda tylko, że nie napisał pan w czyim interesie ?!  Co, nie miał pan odwagi ?!
Spróbuję zatem zgadnąć:
- w interesie Rosji ? No jak, jeśli uważamy Putina za mordercę (za Bidenem),
- w interesie Niemiec ?  No jak, jeśli nie chcemy im zbierać szparagów,
- w interesie Izraela ? No jak, skoro nie chcemy żydom zapłacić odszkodowań za kamienice zbombardowane przez Niemców.
Dopytuję pana, skoro pan taki pewny, bo wie pan – pieprznąć jak łysy o beton to każdy potrafi !
Gospodarka rozwija się najlepiej w całej Europie, ludzie zarabiają coraz więcej, emerytury w górę, pomoc socjalna dla słabszych i niepełnosprawnych w górę, programy pro-rodzinne działają dobrze, armia i obronność kraju zmierza w dobrym kierunku, inwestycje infra-strukturalne pełną parą, i mógłbym tak wymieniać jeszcze długo – a pan jest pewny, że to nie jest w interesie Polaków ??!!  Ucz się pan z naszych publikacji, ale nie komentuj pan w ten sposób  !  Pzdr
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2021 [14:18] - rolnik z mazur | Link:


Wróć do szkoły. Cały czas o tym piszę. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek Kudła

24-04-2021 [20:26] - Marek Kudła | Link:

Wróć do chlewa, Nasze Blogi nie są dla ciebie ! Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-04-2021 [21:04] - rolnik z mazur | Link:

@ kudla, 
właśnie jestem w chlewie po pachy w gnoju. Dzięki takim tuzom intelektu mamy to co mamy. Zakapuj do admina pzdr

Obrazek użytkownika Andrzej-emeryt

24-04-2021 [21:35] - Andrzej-emeryt | Link:

Przecholowałeś koleś. Zachowujesz się niegodnie. Jak facet z zakładu usług komunalnych a nie godny rolnik. Zastanawiam się czy w chlewie w m. Kwik rozlega się tylko świń kwik?. A luba chciała być radną PiS w m. Pisz. Zasyłam więc popularne : " WYP....laj " z NB.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

25-04-2021 [16:26] - Marek Kudła | Link:

Ty rolnik, wiem, że chodziłeś do szkoły, a wiem to po tym, bo umiesz pisać. Natomiast te abduldacje, które tutaj prezentujesz w twoich tzw. komentarzach, odziedziczyłeś po twojej mamusi, albo po twoim tatusiu, tudzież po obu rodzicach. Być może twój nauczyciel w ostatnich latach twoich studiów w szkole podstawowej malował ci permanentnie mózgowie na czerwono. Innego wpływu na rozwój twojego „intelektu” nie widzę.  Moja rada: Czytaj tutejsze komentarze i ucz się, ale na mołość Boską nie komentuj, bo tego nie potrafisz robić !
 

Obrazek użytkownika Pers

24-04-2021 [20:37] - Pers | Link:

Marek Kudła

To ty taki socjalny/socjalistyczny towarzysz jesteś :)

Obrazek użytkownika Marek Kudła

25-04-2021 [16:31] - Marek Kudła | Link:

Ty Pers, dlaczego zabierasz się do komentowania, skoro po twoich wymiocinach widać jak na dłoni, że nie potrafisz myśleć !  Czytaj i ucz się od innych ludzi w myśl przysłowia „jak byk pierdzi to wół wącha” !
 

Obrazek użytkownika u2

23-04-2021 [19:08] - u2 | Link:

"cały czas te same ryje Tuska, Lewandowskiego, Balcerowicza, Geremka, Kuronia, Buzka..."

No nie, premier Jerzy Buzek pojawił się jak królik z kapelusza w 1997.

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

A Jacek Kuroń szybko zmarł w 3RP.

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Bronisław Geremek też długo nie pożył :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

23-04-2021 [21:59] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek Kudła
Jeżeli mieszka Pan w Katowicach, ojciec kończył filologię polska, a Państka matka miała gelerię obrazów przy starym dworcu, proszę przeprosić ojca, bo 1980 roku rozstaliśmy się w sposób dla mnie bardzo nieprzyjemny. Wina była po mojej stronie. 
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek Kudła

24-04-2021 [10:50] - Marek Kudła | Link:

Mój ojciec  już nie żyje, ale przed śmiercią przebaczył wszystkim za wszystko i żarliwie prosił Boga o przebaczenie dla siebie !  Pan jesteś wspaniałym, prawym człowiekiem i patriotą, a tacy ludzie nie są niczego winni !  Niech pan zrzuci tą winę z siebie i cieszy się życiem !!! Pzdr
 

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

25-04-2021 [19:05] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek Kudła
Przykro mi. Proszę w moim imieniu postawić Ojcu świeczkę na grobie. Miał Pan wspaniałego Ojca.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Centrystka

23-04-2021 [23:35] - Centrystka | Link:

Oto jest ciemnota,klasyczna. Plecie o ogłupionym narodzie,bo sam jest niby kto? Ślązak? To przecież opcja niemiecka,jak twierdzi twój Wuc ,Oberprezes. A może gorszy sort? Albo po prostu jeden z ocalałych złogów komunizmu, pewnie z ubecji - zgadza się?

Obrazek użytkownika jazgdyni

24-04-2021 [06:42] - jazgdyni | Link:

@Marek Kudła

Witam

Bardzo zgrabnie pan to streścił i zreasumował. I dobrze. Bo tu nawet starcy ciągle błąkają się we mgle zaczadzeni.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Marek Kudła

24-04-2021 [10:58] - Marek Kudła | Link:

Witam wspaniałego blogera z Gdyni !  Miałem dość długą przerwę na Naszych Blogach, ale już wróciłem i razem z moją grupą robimy kampanię dla PIS-u (tylko dla PIS-u). Szukałem pańskich publikacji, ale jakoś nie trafiłem. Spokojnie wrócę w tryby naszej pracy.  Pzdr
 

Obrazek użytkownika Jan1797

24-04-2021 [08:42] - Jan1797 | Link:

Ciemnota, to przyssanie się do sztucznego świata i tkwienie w nim do końca
na zasadzie „żeby było tak, jak było, bo mnie było fajnie”.

PO cóż wciskać im co dla nich dobre :)) Na szczęście na południu jedynie raz
zlekceważono Austriacko-Rosyjską współpracę, po rzezi i likwidacji Trzonu Patriotycznego
rękami półgłówka Szeli, tego wymazać nie w sposób. Długoletnie skutki tego
nieszczęścia pozostały rozpoznane przez kolejne pokolenia i co wielokrotnie przypominam
jest przekazywane do dzisiaj mimo wszechobecnej lewicowo-liberalnej agresji.
Warto zauważyć mechanizm przejęcia niektórych dziennikarzy i misternie spokojny opór
ludzi rozsądnych; https://dziennikpolski24.pl/ja...
Zarazem wiedzieli dobrze goszczący, że spotkanie ze studentami to nie przelewki; redaktorzy
pisma "Teatr", zaproszeni w ramach cyklu "Sąd nad prasą polską", poczuli się tak dotknięci
przebiegiem spotkania, że opuszczali Kraków pospiesznie nie skorzystawszy z przygotowanego
noclegu. Adam Hanuszkiewicz z kolei po nazbyt burzliwym spotkaniu deklarował, że więcej
już się tu nie pojawi.
Dziennik Polski — Polska Press Sp. z o.o.
Dobrze, że Dziennik wraca. Pozdrawiam
 

Obrazek użytkownika angela

24-04-2021 [19:58] - angela | Link:

Czyżby ciemnota zglosila się w komplecie, krytykować  notkę. 

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-04-2021 [22:27] - Marek1taki | Link:

@Angela Brakowało nam Pani.