Prezydent Andrzej Duda i Marsz Niepodległości

  Prezydent Andrzej Duda ogłosił, iż nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości 11 listopada 2015.  Decyzja ta wywołała protest niektórych blogerów.  Tomasz Synowiec napisał notkę "Marsz bez prezydenta, prezydent bez marszu" {TUTAJ}, a bloger Dźwigar stwierdził, że "Prezydent powinien iść na czele Marszu Niepodległości" {TUTAJ}.  Ja jednak popieram decyzję Prezydenta.

 W mojej notce "Marsz Niepodległości 2015 - co z nim będzie?" {TUTAJ} skrytykowałam wybór trasy Marszu prowadzącej przez Most Ponietowskiego i dalej ul. Zieleniecką.  Nie sprawdziła się ona w zeszłym roku, nie sprawdzi się i teraz.  Prowadzi przez odludne okolice porośnięte zielenią, gdzie prowokatorzy i policja mają pełną swobodę działania [bo poza samymi uczestnikami Marszu - nikt ich nie widzi].   Jeśli Prezydent ma iść na czele Marszu Niepodległości, to musi to odbywać się na Trakcie Królewskim.  W Warszawie tylko to miejsce wchodzi w grę. Oprócz fatalnego wyboru trasy, jest jeszcze jedna sprawa:

 Na wiecu kończącym zeszłoroczny Marsz Niepodległości dużo było haseł anty - PiS.  Skandowano np. "PiS - PO, jedno zło".  Gdy głos zabrał weteran AK, który powiedział, iż będzie głosował na PiS - został wygwizdany i wybuczany.  Czyzby organizatorzy Marszu sadzili, że [wywodzący się z PiS] Prezydent Andrzej Duda nie wie o tym?  Wygląda to tak, jakby zapraszajacy go na Marsz sądzili, iż Prezydent będzie szedł ulicą Zieleniecką [wśród zarośli] skandując "PiS - PO, jedno zło" oraz "Polska TYLKO dla Polaków" [patrz - {TUTAJ}.

 Prezydent Andrzej Duda musialby chyba na głowe upaść, by iść na czele pochodu maszerującego nieuzgodnioną z nim peryferyjną trasą i wznoszącego wrogie jego macierzystemu ugrupowaniu okrzyki.  Jeśli organizatorzy Marszu Niepodległości chcą podnieść rangę tej imprezy, to powinni - po pierwsze zmienić trasę pochodu na bezpieczniejszą i bardziej reprezentacyjną, a po drugie - zastanowić się, kto naprawdę jest ich wrogiem i czy należy w obecnej sytuacji politycznej zwalczać akurat PiS?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jdj

05-11-2015 [12:49] - jdj | Link:

Racja, właśnie tak jest i też uważam, że moskiewskie siły zawładnęły marszem - łatwy i wartościowy byłby kąsek, gdyby ozdobił go Prezydent. Niech sobie wezmą Bula ...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

05-11-2015 [13:19] - NASZ_HENRY | Link:

Komentarz na PW ;-)

Obrazek użytkownika elig

05-11-2015 [14:52] - elig | Link:

Święta racja, ta trasa JEST niebezpieczna.

Obrazek użytkownika Jabe

05-11-2015 [13:33] - Jabe | Link:

Od dawna tak sobie myślę, że 11 listopada będzie testem dla pana prezydenta. Z tego co Pani mówi, żadna próba demontażu granicy pomiędzy mejnstrimem a antysystemem nie będzie podjęta. Szkoda, bo prezydent Duda, jako zwycięzca ma duże pole manewru.

Czyli dużo się musiało zmienić, żeby wszystko zostało po staremu.

Obrazek użytkownika elig

05-11-2015 [14:58] - elig | Link:

Jacek Żakowski z "GW" wzywa Prezydenta, by poszedł na czele Marszu Niepodległości, patrz tu:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,14...

To najlepszy dowód na to, iż PAD nie powinien tego zrobić.

Obrazek użytkownika Jabe

05-11-2015 [16:12] - Jabe | Link:

Jacek Żakowski jest bardzo mądrym człowiekiem. Doradzanie panu prezydentowi wzięcia udziału w marszu ziejących nienawiścią ksenofobicznych nacjonalistów, jest jeszcze jedną formą ataku na niego i na PiS, który w jego narracji tylko udaje, że jest po stronie wspaniałej, europejskiej, demokratycznej Polski. Pan prezydent ma do końca udowadniać, że tak jest naprawdę. To jest groźba — jeśli się wyłamiesz, obsmarujemy cię i w kraju, i za granicą. Jacek Żakowski jest bardzo mądrym człowiekiem i wie, że udział prezydenta w marszu może być przełomowy. Tego się boi.

Mam zasadę, że Żakowskiego i jemu podobnych nie czytuję. Z Pani powodu ją złamałem. Proszę mnie (i innych) więcej do tego nie zachęcać.

Obrazek użytkownika wandaherbert

05-11-2015 [15:17] - wandaherbert | Link:

jestem daleko od polityki ,zwyczajnym zwolenikiem PiS i Jaroslawa Kaczynskiego .Także jestem dumny z Naszego Prezydenta Andrzeja Dudy.Natomiast do ruchow prawicy typu LPR,RN ,Korwina Mlodziezy Wszechpolskiej itp.mam ograniczone zaufanie ,żeby nie powiedzieć ,że wcale im nie ufam.Takze nie ufam Kukizowi.Wedlug mojego odczucia jedyną partią ,ktorej mozna zaufać jest PiS pod kierownictwem Jaroslawa Kaczynskiego .Ma racje autorka ,że oni tylko chcą się obecnością prezydenta dowartosciować,a przy okazji dokopać PiS. Odkąd pamiętam to oni stale atakowali PiS i Jaroslawa i Lecha kaczynskich -dyzurny zarzut o Traktat Lizbonski Krotkie pytanie do tych prawicowcow ,gdzie oni teraz są -po jakiej stronie?Ich obecny "przywodca"popieral niedawno Tuska ,a w wyborach prezydenckich 20110 glosowAL na Komorowskiego ,ktory ,po 10.4.2010zachowywal sie haniebnie.To mi wystarczy, by wiedziec po jakiej stronie sa

Obrazek użytkownika kwintesencja

05-11-2015 [22:16] - kwintesencja | Link:

Marsz Niepodległości! Źle się dzieje w "Państwie duńskim". Czas najwyższy zaprowadzić porządek, by nie profanować świąt i dat związanych z historią Polski. Łacińskie przysłowie mówi - "Zachowaj porządek, a on zachowa ciebie". Przysłowia są mądrością Narodu. Jak powinno się obchodzić ten Dzień Niepodległości? GODNIE!!! Godność i Szacunek, to nie rozwydrzenie i pieniactwo. Zacznijmy szanować siebie, tradycję narodową, a wtedy inni będą nas szanować! Wolność krzyżami się mierzy, a nie swawolą i arogancją. Czy 11 listopada 2015 Polska będzie biało-czerwona, czy upodlona. Organizatorom życzymy mądrości. Prowokatorom mówimy - NIE!

Obrazek użytkownika Jabe

05-11-2015 [23:55] - Jabe | Link:

Czyli jest Pani za, czy przeciw?