Polska TYLKO dla Polaków - narodowcom odbiło !!!

  Niedawno obejrzałam relację wideo z wiecu narodowców {TUTAJ}, który miał miejsce 26.09.2015 na pl. Zamkowym w Warszawie.  Poświęcona temu wydarzeniu strona Facebooka {TUTAJ} nosiła tytuł "Mazowsze przeciw imigrantom", a jego myślą przewodnią było "Chcemy repatrianta, a nie emigranta".

  Na początku przemawiał pan Łukasz Walczak z Mlodzieży Wszechpolskiej, a potem prowadzący manifestację powiedział, że prowadzona jest zbiórka pieniędzy na pomoc  Polakom na Wschodzie [cenna inicjatywa].  Zbierane są też podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie zakazu wpuszczania imigrantów do Polski.  Następnie zabrał głos pan Tomasz Kalinowski z ONR.  W dwunastej minucie relacji słychać wyraźnie, jak czterokrotnie powtórzył on hasło "Polska TYLKO dla Polaków", namawiając obecnych do skandowania go.  Przedtem uskarżał się na to, iż "Gazeta Wyborcza" nazwała uczestnikow poprzedniej demonstracji w dniu 12.09.2015 "nazistami".

 No có, organizatorzy sobotniego wiecu nazistami na pewno nie są, ale durniami - raczej tak.  Już slogan "Polska dla Polaków" budził wątpliwości wielu, ale hasło "Polska TYLKO dla Polaków" jest po prostu głupie.  Siłą polskiej kultury w czasach I RP [a i pod zaborami też] było to, że przyciągała ona cudzoziemców, z których wielu polonizowało się i tworzyło wielkie dzieła.  Autor ołtarza w krakowskim Kościele Mariackim był Niemcem, Jan Matejko to Czech z pochodzenia, a Chopin ma korzenie francuskie.  Wiedzieć o tym powinien uczeń szkoły podstawowej, ale narodowcy widocznie na lekcjach nie uważali.

 Imigranci z Bliskiego Wschodu, tłumnie ostatnio przybywajacy do Europy, wcale nie chcą przyjeżdżać do Polski i nie ma o co z nimi walczyć.  Problemem jest to, iż niemiecki dyktat zagraża suwerenności Polski.  To Niemcy chcą zmusić imigrantów [wbrew ich woli] do osiedlania się w Polsce.  Najpierw zaprosili muzułmanów do siebie, a teraz chcą ich podrzucić nam, traktując tych ludzi jak worki zgniłych kartofli.

 Głupie hasła nie przyciągąją uczestników.  Na manifestacji obecnych bylo tylko kilkaset osób, co widać na filmie.  Liczba 6,1 tys. uczestników, podana na Facebooku jest wielokrotnie zawyżona [w rzeczywistości to liczba tzw. "lajków"].  Z przykrością patrzę na degrengoladę Ruchu Narodowego, który tak ciekawie zapowiadał się w 2013 roku.  O rozłamie w nim pisałam {TUTAJ}.  Teraz widać, że nie tylko w jego kierownictwie źle się dzieje, ale i na dole też.  
 
  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zofia

29-09-2015 [13:50] - Zofia | Link:

Proszę tak ostro nie nazywać manifestacji młodych ludzi. Ktoś musi walczyć o nasz kraj. Imigranci nam nie są potrzebni. Oni mają swój kraj, swój język i swoje zwyczaje, więc niech ich bronią.Emigranci może i nie chcą osiedlić się w naszym kraju, ale ich do tego zmuszą.Proszę nie sięgać do czasów Wita Stwosza a przyjrzeć się osiadłym (pod przymusem władz polskich) Cyganom. Państwo polskie im płaci za mieszkania i media a oni wyjeżdżają za granicę , tam dostają socjal - wracają do Polski i budują dom. Żyję już trochę lat i nie spotkałam pracującego Cygana.Dlatego, że jesteśmy chrześcijanami to musimy pracować na ludzi, którzy nie potrafią zorganizować sobie państwa?

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

02-10-2015 [13:07] - Teresa Bochwic | Link:

Nie zna Pani pracującego Cygana? A Krzysztof Krawczyk, Edyta Górniak, zespoły muzyczne, handlujący patelniami, które sami zrobili, by sięgnąć tylko po tych, których widać publicznie? Wstyd tak posługiwać się najprymitywniejszym stereotypem, choć cenię stereotypy mniej prymitywne. Problem jest trudny, podstawa to przyjecie praw i zasad obowiązujących w Polsce, ale oni też chcą żyć tak jak lubią,a swego państwa nie mają, to PRL zabraniał im życia na swobodzie,w wozach i przymusowo osadzał w ciasnych mieszkaniach, gdzie umierali z tęsknoty za przestrzenią. W dawnych polskich miastach nie bez przyczyny ludzie mieszkali w swoich dzielnicach, gdzie mieli prawo robić z życiem to, co chcieli. Zarzucanie ludziom, że źle zorganizowali swoje państwo można zacząć od nas, Polaków. Dobrze Pani to zorganizowała? To dlaczego ciągle nie jesteśmy zadowoleni?

Obrazek użytkownika Jan Dobry

29-09-2015 [14:06] - Jan Dobry | Link:

A ja bym nadal uważał, że hasło jest słuszne - MOŻE NIEPRECYZYJNE ALBO NIEPEŁNE do takiego hasła powinien być dołączany NIEODŁĄCZNY DODATEK - TOLERUJEMY (NAWET Z PRZYJEMNOŚCIĄ) OSOBY ZAPRASZANE ALBO MILE WIDZIANE.
ALE NA PEWNO NIE CHCEMY NARZUCONEJ NAM ISLAMSKIEJ DZICZY, KTÓREJ WYCZYNY OGLĄDAĆ MOŻEMY NA FILMACH Z FRANCJI CZY ANGLII.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-09-2015 [14:07] - NASZ_HENRY | Link:

Ryba psuje się od głowy ;-)

Obrazek użytkownika Homofob i Rasista

29-09-2015 [14:57] - Homofob i Rasista | Link:

To pan nie ma racji! Polska dla POLAKOW! to jak najbardziej sluszne haslo! Stwosz, Matejko i Chopin byli POLAKAMI! Nie musieli byc nimi genetycznie ale mieli dusze POLSKIE! I o to chodzi! Dla mnie 'prawdziwszym POLAKIEM' bedzie Murzyn ktory przyjmie Chrzescijanstwo i POLSKA kulture niz cala zafajdana familia Giertychow do trzeciego pokolenia w glab! Ja sam mam po obu stronach przodkow austriackich i ukrainskich!...a czuje sie POLAKIEM!

Obrazek użytkownika zdzichu z Wielkopolski

29-09-2015 [15:30] - zdzichu z Wielk... | Link:

A jak Murzyn będzie ateistą i wielbicielem Puszkina?

Obrazek użytkownika Homofob i Rasista

29-09-2015 [16:23] - Homofob i Rasista | Link:

TO BEDZIE prawdziwym Rosjaninem :)

Obrazek użytkownika Andrzej.A

29-09-2015 [15:18] - Andrzej.A | Link:

A dla kogo ma być, dla Eskimosów czy dla Marsjan?
To jest raczej problem w tym, że ludziom mieszkającym w Polsce tak namieszano w głowach, że boją się przyznać do POLSKOŚCI.

Obrazek użytkownika gorylisko

29-09-2015 [17:17] - gorylisko | Link:

dla ludzi...dla ludzi... proszę pana...co namieszano to namieszano

Obrazek użytkownika zdzichu z Wielkopolski

30-09-2015 [00:36] - zdzichu z Wielk... | Link:

Kosmos... pierwszy raz w życiu powiem, że Pan Marchewka ma rację.

Obrazek użytkownika Adam66

29-09-2015 [15:59] - Adam66 | Link:

Cyganie za granicą też nie pracują tylko kradną a jak ich złapią to podają się za Polaków...

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

29-09-2015 [18:30] - StachMaWielkieOczy | Link:

To była kolejna pułapka na PiS

Tak jak na Majdanie w kadry fotografów do przemawiającego J. Kaczyńskiego wpychali się na szybko ci
z czarnymi banderowskimi flagami ...żeby poszło w świat...
Tak samo tu przynętą było sprowadzenie repatriantów ...gdyby na wiecu ..w dobrej wierze wystąpił prezes
do zdjęcia jakiś idiota wyciągnął by hajlujacą rękę obok ..do zdjęcia a lisy i hieny zrobiły by resztę .
Nie udało się ..

Przed wyborami nie ma zmiłuj się .... i z tym się trzeba liczyć...
Dla niektórych to Wronki albo życie więc idą na całość.

Obrazek użytkownika Kaciszek

30-09-2015 [00:20] - Kaciszek | Link:

W TEJ konkretnej chwili hasło narodowców to bardzo dobre hasło. Popieram.