Donbas - pułapka zastawiona na Rosję

"Nasze" media zawsze gdy chodzi o przekazywanie informacji naprawdę istotnych albo milczą albo przekazują je wybiórczo i tendencyjnie wg z góry narzuconego szablonu.

Nie inaczej jest teraz. Sytuacja w Donbasie i w pobliżu Krymu zaczyna być coraz bardziej gorąca a jedynym przekazem jest "agresywna postawa Rosji", która "gromadzi na granicy z Ukrainą znaczne siły". Oczywiście przekaz jest taki, że to Rosja szykuje się do "inwazji na Ukrainę". Putin się nudzi a jego krwiożerczy charakter czekisty nie może żyć bez podbijania i okradania sąsiadów bliższych i dalszych. Taka narracja, dzięki bezwstydnej i nachalnej propagandzie znana i uznawana jest przez przerażająco dużą liczbę Polaków.

Te same media zapominają jednak poinformować, że to Ukraina nie realizuje żadnych punktów Porozumień Mińskich. Od lipca 2020 zawieszenie broni praktycznie nie istnieje, na lini kontaktowej trwa ciągły ostrzał artyleryjski. Ostatnio używając tureckiego drona ukronazi zabili 5 - letnie dziecko i ciężko ranili kobietę.
Zachodnie źródła ukrywają te fakty i nie wspominają o bombardowaniach, które ukraińskie wojska systematycznie przeprowadzają na cele cywilne.

Według zachodnich źródeł pogorszenie sytuacji jest spowodowane wyłącznie groźbą ze strony Rosji, która nastąpiła poprzez gromadzenie sił zbrojnych w pobliżu ukraińskich granic i nie wspomina się o masowej koncentracji ukraińskiej artylerii i sił pancernych, które w poprzednich tygodniach marca odbyły się wzdłuż linii demarkacyjnej, z naruszeniem porozumień mińskich. Należy zauważyć, że ukraińskie ostrzały artyleryjskie przeciwko obiektom cywilnym republik Donbasu są nie tylko niedawne, ale trwały przez wiele miesięcy, a wszystko zostało udokumentowane zdjęciami i filmami.

Zachodnie społeczeństwo nie może znać prawdziwej sytuacji i musi wierzyć, że problem dotyczy wyłącznie „rosyjskiego zagrożenia”. Jest to medialne "przygotowanie artyleryjskie" na okoliczność przyszłych zdarzeń, które niewątpliwie będą miały miejsce. W świadomości Polaków od lat funkcjonuje pojęcie "zielonych ludzików" Putina, zapomina się jednak wspomnieć ile setek "doradców wojskowych" NATO (w tym z Polski) operuje na Ukrainie. Ilu najemników (także z Polski) walczy z ludnością Donbasu i ilu terrorystów z ISIS dostarczyła Ukrainie Turcja do walki z ich własnymi obywatelami.
Nie ma tutaj miejsca ani sensu przypominanie historii tego konfliktu bo kto ma trochę oleju w głowie to już wie o co tam chodzi a kto ma mózg połączony wi-fi z telewizorem i tak będzie wiedział "swoje".

Pułapka, o której wspomniałem w tytule ma jeden podstawowy cel - wciągnięcie Rosji do bezpośrednich, militarnych działań. Wtedy będzie możliwa i "usprawiedliwiona" dalsza eskalacja konfliktu z Rosją. Bo tak naprawdę cel obecnej administracji USA (i kilku poprzednich) jest jeden - sprowadzenie Rosji na drogę "demokracji" jak za czasów pijanego Jelcyna. Do tego potrzebne jest usunięcie Putina i jego ekipy.

USA i cały tzw. "wolny świat" doskonale wiedzą, że nie mają najmniejszych szans na militarne pokonanie Rosji, zresztą otwarta agresja w pierwszym rzędzie zniszczyłaby resztki reputacji a najprawdopodobniej skończyłaby się atomowym Armagedonem. Lepiej napuścić na Rosję Ukronazistów bo przeciętny, normalny Ukrainiec nie chce żadnej wojny z Rosją i najchętniej przyjechałby do pracy w Polsce. Tak Ukraińcy zostali uszczęśliwieni przez USA i UE. Mam przeczucie graniczące z pewnością, że my, Polacy, też mamy już przydzieloną rolę w tym scenariuszu.

Takie wciągnięcie Rosji w bezpośredni konflikt militarny miałby dla USA i NATO same korzyści - pretekst do definitywnego rozwiązania "problemu" NS 2, wprowadzenie jeszcze bardziej drastycznych sankcji a przede wszystkim osłabienie pozycji politycznej Putina w samej Rosji.

Rosja jest w bardzo trudnej sytuacji. Opowiadając się zbrojnie po stronie Donbasu w wypadku planowanej agresji Ukronazi wspieranych zza pleców przez USA i NATO pomoże uczynić ją w oczach zachodniej opini publicznej państwem "agresorem" a samą Ukrainę "ofiarą" (Wariant przerabiany już w Gruzji, gdzie głupi Sakashvili dał się podpuścić USA i zaatakował Osetię. Rosjanie błyskawicznym kontratakiem dali mu klapsa i grzecznie wrócili do swoich baz.).

Dużo bardziej złożona sytuacja miałaby miejsce w samej Rosji. Nieudzielenie pomocy Rosjanom w Donbasie wywołałaby ogromny wrzask przeciwników Putina, V kolumny tęskniącej do czasów Jelcyna, którzy całą winę zwaliliby na niego. Ale co gorsze spowodowałoby to gniew samych Rosjan a tym samym ogromny spadek poparcia dla Putina i jego polityki, które cały czas jest na wyjątkowo wysokim poziomie. Tak źle i tak niedobrze.

Można mieć tylko nadzieję, że rosyjscy stratedzy znajdą dobre wyjście z tej patowej sytuacji. Nikomu, a zwłaszcza nam, Polakom, nie powinno zależeć na eskalacji tego konfliktu choć mamy w nim także własny, niechlubny udział.

Następne tygodnie a nawet dni pokażą czy świat nie stanął na krawędzi zagłady. Osobiście nie wierzę, żeby Putin bez walki oddał Rosję i to może być wstępem do globalnego konfliktu a wtedy Boże, miej nas w swojej opiece.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

05-04-2021 [11:27] - RinoCeronte | Link:

Nu, radziecka głowa! Dobrze to wszystko objaśnił...

Obrazek użytkownika Guildenstern

05-04-2021 [15:28] - Guildenstern | Link:

Nawet bardzo dobrze. Choć może należałoby dodać, że rosyjski Niedźwiedź jest tak wielkim miłośnikiem pokoju, wolności czy też suwerenności innych narodów, że zdarza mu się doprowadzać do obcowania z w/w wartościami przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem. Taki z niego niepoprawny romantyk. Bardzo niepoprawny. Po prostu drapieżne serce ;-)

Obrazek użytkownika u2

05-04-2021 [18:54] - u2 | Link:

"Pers" to gostek z neon24.pl i wszystko jasne.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

05-04-2021 [11:56] - AŁTORYDET | Link:

Szanowny Panie Adminie, rozumiem, mamy Wielkanoc, ale proszę o odrobinę czujności! Tak g....y tekst, jak powyższy, nie powinien ukazać się NIGDY na szanującym się portalu. Wiele lat temu, w pożałowania godnym "Najwyższym Czasie" ukazał się tekst podobnego autoramentu, który pochwalał rosyjski mord w Katyniu (autora miłosiernie przemilczę). Proszę nie podążać tą drogą.
Z wyrazami szacunku. 

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [13:18] - Pers | Link:

Panowie!
Czy na tych marnych insynuacjach kończy się wasza wiedza i zdolności polemiczne?
Proszę napisać wyraźnie w którym miejscu skłamałem i udowodnić to. W przeciwnym razie będę was musiał ignorować jako nic nie wnoszących do dyskusji ignorantów.
Pozdrawiam serdecznie :)

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-04-2021 [23:18] - Tomaszek | Link:

Czy chodzi Ci o tryzubich dzwonów  gumowych  ? Niech tam dziadka z UPA wyślą , będzie komu w gacie srać , bo do boju to cienko . Notke czytam i to ciekawe , nie dyskutuję , nie moje kalosze . Ale Ty Persie to jakiś Syzyf jesteś i dyskutantami cię Bóg pokarał . Zaraz mnie kajakarz z wiosłem będzie ganiał za dyskusję z Tobą . Ale cóż mi tam , raz się żyje .

Obrazek użytkownika Pers

06-04-2021 [06:41] - Pers | Link:

Tomaszek
"dyskutantami cię Bóg pokarał"

Trzeba nieść kaganek oświaty :)
A trolle są wszędzie, nic nowego.
Dla takiego "kajakarza" np. gość współpracujący świadomie z SB to "jego bohater" a żydowski antypolski gniot "Ida" to "arcydzieło". Nie dziwi nic.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-04-2021 [10:11] - Tomaszek | Link:

Wiesz , ę ą. Ja mu Wesołych Świąt , a on jak ormowiec opie...dala mnie za kontakty . Pewnie się zzęził w zęzie , w kajaku zęza ciasna  . Pisz co chcesz , wklejaj co chcesz , forum publiczne .

Obrazek użytkownika Jabe

05-04-2021 [13:40] - Jabe | Link:

@Ałtorydet
Proszę więcej o tym tekście z Najwyższego Czasu, bo to ciekawe.

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-04-2021 [17:52] - jazgdyni | Link:

@AŁTORYTET

Zdaje się, że nasz Admin nie przestudiował dokładnie metod działania bolszewickiej agentury. Pewnie z obrzydzenia nie czytał Sputnika, czy śledził RT. Metody manipulacji wymyśliła jeszcze wcześniej carska Ochrana, a potem udoskonaliła Czieriezwyczajka. Tam się pracuje delikatnie sącząc jad, dezinformacje i zawsze półprawdy, a nie ordynarne kłamstwa. Posłuchajcie tylko kiedyś Ławrowa.
Agent wpływu sam sobie rąk nie brudzi. Zwerbuje do tego najlepszych pożytecznych idiotów. Czy nie ma tu takich?

Powyższe oceny są subiektywną oceną autora notki.
 

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [15:35] - Pers | Link:

tenzgdyni
No widzę, że znowu mnie kopnął zaszczyt i sam Zeus blogosfery znowu zstąpił ze swego Olimpu. Nie za dużo tych łask?

A zeusZgdyni ma coś konkretnego do powiedzenia czy tylko przyszedł puścić śmierdzącego bąka i dowalić Adminowi?

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-04-2021 [17:53] - jazgdyni | Link:

Coś konkretnego?

Zaraz... popatrzę w pliki... Jest. Więc może sobie pogadamy o Kalabrii? Albo lepiej - Apulii?

Powyższe oceny są subiektywną oceną autora notki.

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [16:50] - Pers | Link:

zeusZgdyni
A bardzo proszę. Tylko bądź świadomy, że skończy się to trochę inaczej niż poprzednio. Zapytaj swojego kumpla Humpty, dlaczego tak nagle przestał się interesować moją osobą :)))))

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-04-2021 [17:55] - jazgdyni | Link:

Pejsik

Rany! Na serio się wystraszyłem. To jak to było z tym Humptym? Strzał w potylicę i do dołu z wapnem?

Polecam
https://spiritolibero.neon24.pl/post/105393,naszeblogi-pl-oaza-wolnosci-blogerskiej

Powyższe oceny są subiektywną oceną autora notki.

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [17:38] - Pers | Link:

dupkuzgdyni
Nie, to byłoby zbyt proste i przyjemne.
Są lepsze metody :)
Spróbuj to się przekonasz, moja cierpliwość ma też swoje granice.
Ale już się skończyła...

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [18:08] - Pers | Link:

pajacuzgdyni
Ta notka jest sprzed 7 lat. To miło, że ją przypomniałeś :)
Tak tu wtedy, niestety, było. Teraz jest inna ekipa i inne standardy.
Wtedy panu Targalskiemu się podlizywałeś (jak to masz w zwyczaju) i na tym budowałeś swoją "pozycję".
Teraz gorzej ci to wychodzi :)

Grzeb dalej, świetnie ci to idzie :))))))

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-04-2021 [21:19] - Zygmunt Korus | Link:

Fajna notka, przypomniana sprzed 7 lat. Kiedy mnie i Ciebie, Janusz z Gdyni, przeczołgał Admin nakazując złożyć hołd wiernopoddańczy a nad moim awatarem przypiął na wiele lat stygmatyzującą mnie łatkę, żem na tym forum raróg, nieodpowiedzialny etc... Pezetpeerowiec jeden! Dobrze żeś Ruszkiewiczu w tamtej notce o tym fakcie napisał! Oj walczyłem ja wtedy z Targalskim nie wiedząc, że SpiritoLibero tępi hasbarę na Neonie24. Taki więc teraz wytryszek może...? Filosemityzm zadekretowany - gdzie był?
No i cytacik warty przywołania, bo byłeś wtedy Adminem u pana Opary:
Notkę polecam wszystkim malkontentom skarżącym się na "zamordyzm" panujący na NEon24.pl i żądających od Redakcji tłumaczenia się z każdej blokady agentów hasbary usiłującej infiltrować nasz portal.
Wszystkim tym "zatroskanym" polecam otwarty na wolną myśl portal naszeblogi.pl pod czujnym, internacjonalistycznym okiem p.Targalskiego vel Darskiego.

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [19:17] - Pers | Link:

Zygmunt
"Fajna notka, przypomniana sprzed 7 lat"
Fajna nie fajna. zeusZgdyni chciał przypomnieniem tej notki zrobić mi kuku ale jak zwykle strzelił sobie samobója :)
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-04-2021 [19:18] - jazgdyni | Link:

Pejsik

Jak poradziłeś, zapytałem:

Humpty Dumpty 6:49 po południu 

Misio się myli. Doniósł na mnie do prokuratury, sprawa skończyła się umorzeniem ze względu na brak znamion, a ja w rewanżu złożyłem donos na niego, że lży Prezydenta. Więc albo go jeszcze nie wezwali, albo rznie głupola. Natomiast co do jego osoby to niedługo będzie art o "Zgredku".
 

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [19:24] - Pers | Link:

"sprawa skończyła się umorzeniem "
Kłamie :)
Nic się jeszcze nie skończyło a on ma żużel w gaciach.

Obrazek użytkownika Humpty Dumpty

06-04-2021 [09:13] - Humpty Dumpty | Link:

Czyżby? Oj, już się chyba zdążyłeś przekonać, "Zgredku". ;)

Obrazek użytkownika Pers

06-04-2021 [11:10] - Pers | Link:

Humty D.

Witam Jureczku T, przybyłeś na odsiecz mitomanowiZgdyni? Przyda mu się bo strasznie go tu sekują...
Był tu przedwczoraj twój koleś husky i chciał się podszyć pod Zawiszę. Jego kariera trwała 2 godziny...
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

05-04-2021 [16:43] - rolnik z mazur | Link:

@ jaz
I to ilu? A może coś konkretnie? Co jest fałszywe w tym blogu? Co się stało z Ukrainą?. Może trzeba Białoruś też rozgrabic ? Chyba kolega blogier ma zaslepione oczy z nienawiści. Nienawiść to kiepski przewodnik prawdy. Pzdr

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-04-2021 [17:22] - Pani Anna | Link:

KolegqaJanuszek już wiele razy popisał  się  wnikliwą  analizą  sytuacji politycznej tak w Polsce jak i na świecie,  że  każdy  inny na jego mieiscu przestałby się  już  ośmieszać. Od "analizy" sytuacji na Białorusi, poprzez "wykładnię " genialnych posunięć  Wodza takich jak projekt ustawy futerkowej oraz unieważnienie wyborów, które się  nie odbyły. I uprawia donosicielstwo od samego rana i to w Wielkanoc. Ten facet ma coś  z głową, ewidentnie.

Obrazek użytkownika J z L

05-04-2021 [17:49] - J z L | Link:

Panie Januszu
Rosja i polskojęzyczne rusofile to jednak stan umysłu
Nikt nie ma prawa zaprzeczyć że Rosja to kraj zbrodni i zbrodniarzy. Im większy zbrodniarz jest u władzy (Stalin vide Putin) tym większe ma poparcie w narodzie. Co nie oznacza że wcześniej czy później nie dojdzie do rozliczenia zbrodni Putina. Dojdzie szybciej niż on myśli.
Koniec końcem zawiśnie ten morderca na szubienicy jak Husajn w Iraku.

Obrazek użytkownika sake3

05-04-2021 [16:13] - sake3 | Link:

Nie wypowiadam się szerzej na temat konfliktu z Rosją,ani która wg mnie ze stron ma rację.ale nie dziwię się jednak obawom które świat odczuwa na skutek polityki Rosji.Nie sięgam do zaborów ale przypomnę bezczelny najazd na Gruzję i zajęcie jej części.Pomimo nawoływań UE do wycofania się Rosja do tej pory tego nie uczyniła.To samo stało się z Krymem.Rosja nie respektuje żadnych praw innych państw więc trudno oczekiwać zaufania do jej polityki.Trudno też obdarzać sympatią kraj tak negatywnie nastawiony do Polski.Nie wiem co ma oznaczać pierwsze zdanie Pana blogu----,,Nasze media''zawsze gdy chodzi o przekazywanie informacji naprawdę istotnych albo milczą albo traktują wybiórczo i tendencyjnie wg ustalonego szablonu.A gdyby napisały że biedna Rosja jest otoczona przez stado wilków Pan uznałby to jako prawdziwe i pochwaliłby politykę naszej podrzędności?  Nie dziwię się też brakiem przychylności komentatorów do Pańskiego bloga ,wszak wszyscy nie muszą podzielać Pańskich przekonań i sympatii.Jako Polska zbyt dużo tej rosyjskiej ,,miłości '' przyszło nam znosić.

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [16:46] - Pers | Link:

sake3
"Nie dziwię się też brakiem przychylności komentatorów do Pańskiego bloga"
Mi wcale nie zależy na "przychylności". Ta trójka to zwykłe trolle podsrywacze. I nie dlatego, że się ze mną nie zgadzają tylko dlatego, że nie potrafią wyartykuować żadnego swojego zdania i polemizować z moim. Mają prawo się nie zgadzać ale tylko niech to uzasadnią. Epitety i oskarżenia o rzekomą "agenturalność" nie robią na mnie żadnego wrażenia. Dowodzą jedynie, że to zwykłe trolle, nie znam i nie chcę znać proweniencji.

Ty poświęciłaś mi trochę uwagi więc postaram się odpowiedzieć w miarę szczegółowo.
1. "przypomnę bezczelny najazd na Gruzję" - Abchazja i Osetia nie są częścią Gruzji. To Gruzja dokonała inwazji na Osetię, tak twierdzi nawet nieprzychylna zwykle Rosji Wikipedia.
2. "To samo stało się z Krymem" - Mieszkańcy Krymu opowiedzieli się w legalnym, przeprowadzonym według najwyższych standardów prawa międzynarodowego, w tym Karty ONZ, referendum. Gdyby odbyło się to "pod lufami rosyjskich karabinów" to większość "ciemiężonych"  mieszkańców Krymu już dawno zbiegłaby na Ukrainę. Nic takiego się nie stało a Ukraina po bandycku zamknęła dopływ wody pitnej na półwysep. Oczywiście USA nie może się to podobać bo ostrzyli sobie zęby na bazę w Sewastopolu.
3. "Trudno też obdarzać sympatią kraj tak negatywnie nastawiony do Polski." Tu się z tobą zgadzam, obecnie Rosjanie są negatywnie nastawieni do Polski ale zarobiliśmy sobie na to w ciągu ostatnich lat. Rząd ZP ma tu największe zasługi.
4. "A gdyby napisały że biedna Rosja jest otoczona przez stado wilków " - Tak się składa, że to nie Rosja przesuwa się w stronę NATO tylko NATO w stronę Rosji. Rosja dostała amerykańskie "gwarancje", że NATO nie przesunie się "ani o cal" na wschód.
5. "i pochwaliłby politykę naszej podrzędności?" - Jestem przeciwnikiem KAŻDEJ podrzędności Polski wobec kogokolwiek. Obecnie jednak jesteśmy w pełni podporządkowani niemieckiej UE i chłopcem na posyłki USA, takim kundelkiem do ujadania. Mamy problem bo USA z UE są na kursie kolizyjnym a ciężko służyć dwóm panom jednocześnie.

Mam nadzieję, że dość dokładnie przedstawiłem mój pkt widzenia. To są FAKTY, które można zweryfikować, starczy chcieć.

Widzisz sake, napisałaś, że na moim blogu będę agresywny i będę wywoływał awantury. Tak się składa, że awantury chcą wywoływać inni. 
Jeśli kiedyś nie do końca zrozumiesz co napisałem (bo często piszę syntetycznie, hasłowo) to nie krępuj się spytać, zawsze wyjaśnię :)

Obrazek użytkownika Jabe

05-04-2021 [17:18] - Jabe | Link:

A czy gdyby mieszkańcy Pcimia Dolnego opowiedzieli się w referendum przeprowadzonym „według najwyższych standardów prawa międzynarodowego” za przyłączeniem do Korei Północnej, byłoby ono legalne i należałoby je uszanować? Zabór Krymu był tym, czym był – zaborem. Co nie znaczy, że w naszym interesie jest szczególne wspieranie wrogiej nam Ukrainy przeciw Rosji. Niech się tłuką. Również nie ma co z Rosji robić sobie wroga ponad potrzebę, bo ona może nam się jeszcze przydać, na wypadek dążeń niepodległościowych naszego nieszczęsnego kraiku.

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [18:29] - Pers | Link:

Jabe
Pcim to akurat zły przykład. Dużo lepszy byłby np. Śląsk. Ale na to się nie zanosi.

Precedens stworzyły USA odrywając Kosowo od Serbii, tworząc marionetkowe, mafijne państewko.
Tam nawet nie pofatygowali się, żeby zadbać choć o pozory legalności. Pamiętasz?

Obrazek użytkownika Jabe

05-04-2021 [19:58] - Jabe | Link:

Co to zmienia?

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [20:08] - Pers | Link:

Jabe
"Co to zmienia?"

Nic nie zmienia? Akurat w USA obowiązuje system  Common Law (prawo precedensowe) więc powinni utratę Krymu, na który ostrzyli sobie zęby, przyjąć ze zrozumieniem.

Obrazek użytkownika Jabe

05-04-2021 [20:45] - Jabe | Link:

Nie wiem, jak to może wpłynąć na ocenę kwestii krymskiej.

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [21:18] - Pers | Link:

Jabe
A jaka jest twoja ocena? Bardzo mnie to interesuje.
 

Obrazek użytkownika J z L

05-04-2021 [21:31] - J z L | Link:

Są w życiu ważniejsze sprawy niż zajmowanie się tym zbrodniarzem. Co miałem napisać to już napisałem

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-04-2021 [17:34] - jazgdyni | Link:

No to sake już wiesz. 8-)))))))))))))))))))

Obrazek użytkownika RinoCeronte

05-04-2021 [18:00] - RinoCeronte | Link:

Wiem, że koty mogą być rude, ale pierwszy raz widzę czerwonego ;-)

Obrazek użytkownika sake3

05-04-2021 [18:26] - sake3 | Link:

@jazgdyni.......Wiem co nie znaczy,że się zgadzam.Zwłaszcza w kwestii aneksji Krymu zasiedlonego w większości przez Rosjan więc wynik referendum był oczywisty,czy ,,wyzwolenia'' Osetii rzekomo z łap Gruzji.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-04-2021 [17:25] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tatuś Dawida Warszawskiego też przestrzegał USA przed angażowaniem się w konflikt.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-04-2021 [18:03] - Zygmunt Korus | Link:

Ad. Ruszkiewicz vel Pers
Jarek,
na tym forum tak jawnie postawić sprawę po proputinowsku - gratuluję odwagi i determinacji... O to drugie nie pytam głębiej, bo już to/sugestia padło...
Tak czy siak jest to odwaga do zrobienia na NB prowokacji: do merytorycznej dyskusji, jak zachęcasz.

W każdym razie mną po tym tekście zatrzęsło! Bo nie trawię obecnej polityki Rosji, na tym samym poziomie świadomości i podświadomości jak Teutonów. Tak, to jest zoologiczne omal...

Teraz ad rem, bo to Cię interesuje najbardziej.
Otóż największą zasługą PiS-u jest - moim zdaniem - doprowadzenie do udowodnienia, że bez Rosji da się żyć. Jest spokój w Polsce, mimo że z tamtej strony są jakieś podszczekiwania i ujadania. O Smoleńsku będzie poniżej. Oby dało się tak samo oziębić stosunki z Ukrainą i przede wszystkim z Izraelem. Z Ameryką będzie najtrudniej, pod tym względem Twoje argumenty są nie do zbicia. Dodam tylko, że ichnie bazy mogą być natychmiast użyte do zabezpieczania realizacji Polin. Jeśli chodzi o Niemcy, to należy mocno przypominać polską historię, co najmniej tak, jak tkwi ona w naszej pamięci odnośnie Sowietów. A więc ciągle podkreślać, że naród, produkujący na skalę przemysłową mydło z ludzi (mam  oficjalne deklaracje z procesu w Norymberdze) po wsze czasy, sam z siebie, wypisał się z ligi narodów (pisane minuskułami, bo w instytucji tego typu bogaci mordercy mogą zawsze wyrobić sobie dobrą opinię drogą korupcji).

W moim przypadku tak wygląda druga półkula mózgu zoologicznego. Oczywiście to zakresy w przenośni, bo jest jeszcze trochę miejsca na Wołyń i rolę ukraińskich zbirów-faszystów tamże oraz dla prowokowanej judzeniem złości pod adresem Judejczyków, przeciwko realnemu zagrożeniu płynącemu zarówno z Izraela jak i zaoceanicznemu, symbolizowanemu ostatnio poprzez wyciągniętą ku naszej twarzy piąchę z bandyckim sygnetem "447".
c.d.
 

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [18:23] - Pers | Link:

Zygmuncie,
"na tym forum tak jawnie postawić sprawę po proputinowsku"

Nie wydaje mi się, że wziąłem stronę Putina. Zawsze staram się przedstawić obiektywnie FAKTY. A, że te są w tym konkretnym przypadku na korzyść Rosji to już nie moja wina. 
Każda informacja powinna być kompletna a to co wyprawiają zachodnie media to zwykła, kłamliwa propaganda rodem z Goebelsa i słusznie minionego okresu.
Nie uważam za "prowokację" przedstawienie własnego zdania popartego łatwymi do zweryfikowania faktami. Poza tym na Ukrainie zaczyna być naprawdę gorąco.

1. "że bez Rosji da się żyć" - oczywiście, że da się żyć! Tak samo jak da się żyć bez UE, USA i San Escobar. Tylko po co? Polska powinna żyć w poprawnych stosunkach z kim się da, robić dobre interesy, czerpać korzyści tam gdzie to możliwe. Kłótnie, zwłaszcza z dużym i bliskim sąsiadem nie wpisują się w ten schemat.
2. "Jeśli chodzi o Niemcy, to należy mocno przypominać polską historię" - Uwierzę w patriotyczne frazesy PiS jeśli wystąpi oficjalnie o reparacje wojenne od Niemiec. Także od Rosji, choć to może być dużo trudniejsze.
3. "jest jeszcze trochę miejsca na Wołyń i rolę ukraińskich zbirów-faszystów " - Na razie to zgadzamy się na podłe traktowanie przez Upadlinę. Ja do takiego rządu i prezydenta nie mogę mieć żadnego szacunku.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

05-04-2021 [18:27] - wielkopolskizdzichu | Link:

 "że bez Rosji da się żyć."

Odważna teza zważywszy że 10 procent całego eksportu węgla z Rosji nabywa Polska.
Od razu informuję, że kontrakty zostały zawarte przez PiS.

Eksport do naszego największego sojusznika - USA ma podobną wartość  jak do Rosji, ale import z Rosji jest 2 x większy.

Obrazek użytkownika Tomaszek

06-04-2021 [15:04] - Tomaszek | Link:

@Zdzichu
Czyżbyś sugerował żeby odciąć ruskich nawet od tych 10 procent ? Dobra myśl , tylko się na kałmukach pewnie odbije . Nie szkoda ?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-04-2021 [18:47] - Zygmunt Korus | Link:

@Pers c.d.2

Zapytajmy więc o możliwość zagojenia ran w bolesnej pamięci, zwłaszcza jeśli ktoś (jak wielu Polaków?) posiada tzw. wrażliwość historyczną: zafenolowaną Czesię Kwokę (Dzieci Zamojszczyzny) traktuje jak swoją córeczkę, drania Morela by natychmiast, już teraz jako trupa, spuścił ze schodów, a "Syzyfowe prace" czytał w autentycznych murach z epoki, w Liceum Żeromskiego w Kielcach, jak o sobie. O zbydlęconych riezunach z tryzubami nie wspominając.

Jeśli chodzi o USA, jako podżegaczu, to mam na tym forum obszerne sprawozdanie, enumeratywne amerykańskich prowokacji i pacyfikacji, wpis z czasu, kiedy miał on charakter ostrzegawczy (żeby nie być gołosłownym: https://naszeblogi.pl/64193-am...). A Chiny? Nagle wszystkim na świecie komunizm wydaje się możliwy do zaakceptowania, bo współczesne niewolnictwo masowe i totalny zamordyzm z użyciem nowoczesnych (skradzionych!) technologii imponuje skuteczną zaradnością gospodarczą, a nawet ekonomicznym ekspansjonizmem do zaakceptowania. Nie! Każdy, kto kocha immanentny pierwiastek jednostkowej wolności w swojej duszy (polski szczególnie), powinien, na pamięć przodków, ofiar pradawnych, dawnych i niedawnych, wołać głośno, w swoim indywidualnym imieniu - wszystkim draniom z lewa i z prawa N I E !!! Protestuję przeciwko polityce bratania się z jakimkolwiek szubrawcą, także na szczeblu dyplomatycznym. Nie wolno dać sobie wmówić, że liczą się tylko interesy i real polityk. Trzeba wreszcie powiedzieć: "Tak - interesem jest moralność w polityce", a nie mamona (przeważnie za jurgielt)!

Generalnie chodzi mi o politykę asertywności w każdym kierunku: jeśli nie doprowadzimy do "bazy zero", żeby wystartować w przyszłość bez żadnych smycz jako państwo, to nigdy nie ruszymy z miejsca ku własnym rodzimym opłotkom. Dotyczy to również Unii, czyli Eurokołchozu;  należy otwarcie zacząć w końcu dyskutować o Polexicie - to jest wręcz pilna konieczność. Bo te wszystkie zastrzeżenia powyżej, także w Brukseli prowokują ten dla nas beznadziejny chocholi taniec.
c.d.
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-04-2021 [18:49] - Zygmunt Korus | Link:

@Pers
c.d. 3
Teraz o Rosji...
Niemcy chociaż przeprosili za II WŚ, ale ich współczesna podstępność przekreśliła tamte deklaracje szczerej samokrytyki. Dlatego wolę już pijanego Jelcyna, za czasów którego istniała jakaś szansa sąsiedzkiego współistnienia w prawdzie. A Putin-kagiebista? Ani się od Sowietów nie odciął, ani nie przeprosił za nasze krzywdy, gigantyczne przecież. No i Katyń... Ta sprawa, ta makabra jest tylko dowodem na kontynuację tamtej, radzieckiej, podstępnej polityki Putinescu & Cremlino. Kto wmawia nam dobrodziejstwo okupacyjnego komunizmu przez pół wieku, po niby "tranzytowym" wyzwalaniu naszych terytoriów? I jeszcze jedno: dlaczego Putin tak konsekwentnie pilnuje 7. pieczęci, biorąc całe państwowe odium związane z wybuchem nad Smoleńskiem na klatę?
Twoja rada, że należy chłodno oceniać putinowską Rosję, do mnie nie dociera. Najlepiej mieć ją głęboko w d... Aż się może ktoś tam opamięta. Po Twoim tekście na pewno będzie o to trudniej.
 

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [18:54] - Pers | Link:

Zygmuncie
Asertywność w stosunkach z innym państwami to podstawa. Nie może to jednak prowadzić do izolacji bo ani nas ani nikogo na to nie stać. Świat to obecnie pajęczyna wzajemnych powiązań i zależności.

Co do stosunku Jelcyna i Putina do Katynia to zerknij wyżej na mój komentarz do sake3.

 

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-04-2021 [19:27] - jazgdyni | Link:

Legionowy salut Zygmuncie!

Kurcze, a ja przez chwilę zwątpiłem w gościa z tak wspaniała przeszłością i takim rozumem.

Serdeczne uściski

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

06-04-2021 [17:54] - Zygmunt Korus | Link:

Ad. jazgdyni
Święta są... Człowiek łagodnieje.  A Jarek jest dobry w zaczepkach... Ty też nie gorszy... Nie odpowiadaj i tyle... Obaj powinniście odejść od płota...
Jak się w wielu kwestiach nie zgadzam z Tobą, tak i z Jego ruskim przechyłem. On i Ty wiecie, że ja nie owijam w bawełnę, niemniej staram się argumentować. Ciekaw jestem jak długo Admin naszego nowego bohatera na NB zdzierży? Ty w każdym bądź razie nie powinieneś dolewać oliwy do ognia..., bo już się ujawniłeś jako strona w kłótni... 
Obiektywizuj to co czytasz, tak jak ja Twoje i Jarka wypowiedzi. Walnąłeś pochopnie, w złości, że przekopiowuje teksty obce... To wyszukuj Ty i popracuj nad nimi translatorsko i redakcyjnie, to zobaczysz jaka to orka. Bo ja to robię w wydawnictwie. A tekst informacyjny z Włoch znalazł uznanie u kilku przeglądaczy Sieci i został powklejany na różne portale jako ważny. Mnie to ucieszyło, szczerze Ci powiem, tak jak lubię pochwalić publicznie (i polecić innym) jakiś udany Twój tekst napisany wartką, gawędziarską polszczyzną. 
Cóż ja mogę, że Was obu znam jeszcze sprzed Neonu? Humpty Dumpty też był kiedyś w kręgu moich zainteresowań czytelniczych, ale od chwili jak jest w ciągłym zwarciu z Rebeliantką na niepoprawnych, przestałem go czytać i omijam Trojanowskiego szerokim łukiem. Jak tutaj awanturnictwo przekroczy pewne granice, przestanę Wami oboma się interesować na zasadzie "A łby sobie pourywajcie...!".
Na razie jeszcze jest szansa zawieszenia broni i nie strzelania do siebie ze swoich okopów, gdy Któryś wychodzi na grzyby...

Obrazek użytkownika jazgdyni

05-04-2021 [23:09] - jazgdyni | Link:

@Zygmunt

Ładny gest, ale starasz się być rozjemcą w złej sprawie.
Gdybyś ty słyszał, co Opara opowiadał jak z litości Pejsa wziął do siebie pod dach. A potem kwestia fundacji i niejaki Grabowski i pieniądze, co wyparowały. Kiedyś dam ci posłuchać tych opowieści z plaży w Australii. I jak widzisz, w końcu RO nie zdzierżył i się go pozbył. Nie będę tutaj przeklinał, ale to bardzo nędzna kreatura.

Zaszczep się

Obrazek użytkownika Pers

06-04-2021 [00:25] - Pers | Link:

zeusZgdyni
"RO nie zdzierżył i się go pozbył."

No coś takiego... Tak się składa, że ja tam mogę pisać kiedy mam na to ochotę (ten tekst jest właśnie na jedynce) a ty dostałeś dożywotniego kopa.
Pierwszy raz to ja osobiście cię wyrzuciłem ale drugi raz był bardziej spektakularny. Pamiętasz?
https://astra.neon24.pl/post/1...

Kiedyś doszedłem do wniosku, sam, że jesteś mitomanem i megalomanem. Okazuje się, że nie ja jeden:
"29-10-2014 [14:46] - Jean Bart | Link: Jestes pan drogi kolego
Jestes pan drogi kolego Megalomanem! tak, tak megalomanem! Zaraz napisze dlaczego i dlaczego "kolego"!
Otoz, troche wiecej pokory bo latwo stac sie "smiesznym" piszac pod swoim zdjeciem kim sie to nie jest! Szczegolnie po angielsku zabrzmialo to prawie "wow"! dla laika jestes pan kims! tyle czegos tam po angielsku ,wow widac ze swiatowy czlowiek!
Drogi megalomanie! jestem absolwentem WSM w Gdyni, rocznik 1982/83. Obecnie Kpt.Zeglugi Wielkiej, jeszcze nie na emeryturze i ciagle "orajacy" morze.....na bardzo duzych kontenerowcach, typu 13 000 TEU.Do tego tez posiadam te wszystkie madre i tajemniczo po angielsku brzmiace "firefightery" itp a nawet duzo duzo wiecej!
Takimi "tekstami" to mozesz pan , panie kolega bajerowac mieszkancow Wachocka a nawet nie bo jeden mieszkaniec z Wachacka tez konczyl WSM w Gdyni!"
Zresztą cała notka i dyskusja jest bardzo ciekawa
https://naszeblogi.pl/49727-mo...

Dobra rada - zacznij w końcu leczenie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-04-2021 [07:08] - jazgdyni | Link:

Kapitanowie kontenerowców, nawet 13 tyś. TEU, bardzo nie lubili tych ze statków specjalistycznych. Zwykła zawiść, czyli jak zazwyczaj chodzi o pieniądze. On dumny gość, KŻW wspinał się do góry, męcząc się przy wiośle szalupy na kandydatce, a potem już tylko budując swą próżność wodza, doszedł do szklanego sufitu i nie zarobi już więcej, niż połowa uposażenia ETO statków badawczych. To bardzo boli ludzi próżnych, którzy na dodatek myślą, że się po angielsku przez siebie wymyślonymi słowami przedstawiam, a to tylko słynny angielski cytat. Ale któż by wymagał od każdego KŻW, by czytał książki, lub zdobywał wiedzę. On, dumny Polak, jest dziełem skończonym. Doskonałym. Nie jak jego koledzy Anglicy, Duńczycy, czy nawet ci z Wysp Owczych. Przez całe 40 lat pracowałem tylko z dwoma polskimi kapitanami. A byli nawet z Bangladeshu, czy Sri Lanki. Drugiego Polaka KŻW miałem przyjemność spotkać pod koniec mej pracy. Ale to już był rocznik około 1995. Inne pokolenie, inny rozum. Był jednym z najlepszych. I już nie musiał, jak za komuny obowiązkowo współpracować ze służbami. Tenże tutaj osobnik, ukrywający się pod literackim Jean Bart, nie opowie wam, jak po każdym rejsie musiał składać raport w pokojach na ostatnim piętrze, gdzie oficerowie nie nosili mundurów, ale za to chętnie przyjmowali "drobne" upominki od kapitanów. W życiu są sprawy z których jest się dumnym i nie ma potrzeby tego ukrywać. Lecz wielu ma takie wspomnienia, które lepiej przemilczeć.

Wiem Pejsik, że ty byś wolał zapomnieć o wielu, wielu swoich nędznych momentach. W 2019, gdy RO namawiał mnie do kupna NEonu, to przecież ja także ciebie wywaliłem z portalu. Wróciłeś, całując Ryśka w stopę, gdy zrezygnowałem z transakcji. Ale doktor zostawił chłopaka córki, by cały czas miał na ciebie oko. A "przyjaciel" ZN też wszystko kabluje.

Nie moim celem życia jest zajmowanie się brudami tego świata. Mam wrażliwe powonienie. Z drugiej strony szkoda mi portalu, którego zaczyna zżerać rak w twojej osobie. Pracuj dalej dla Putina, jak dobrze płaci. Podrywaj stare artystki na swój niewątpliwy urok. Zapijaj się do delirium. A mnie to nie podnieca i nudzi. Niestety RP jest pełna żurów.

Obrazek użytkownika Pers

06-04-2021 [07:56] - Pers | Link:

zeusBlogosferyZgdyni
"przecież ja także ciebie wywaliłem z portalu."

Po raz milionowy udowodniłeś, że jesteś mitomanem.
Nawet tutaj już się na tobie poznali, starczy poczytać komentarze.
Staram się zrozumieć twoją frustrację choć to bardzo trudne. Nie jestem psychiatrą.
Napisz coś jeszcze o jakimś "twoim bohaterze z SB" albo jakimś nowym antypolskim gniocie typu "Ida". Będzie przynajmniej z czego się pośmiać.
I nie włócz się więcej za mną bo w ten sposób pokazujesz jedynie swoje kompleksy i fobie. Za głupiutki i malutki jesteś, żeby z tobą dyskutować.

EOT

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-04-2021 [08:42] - jazgdyni | Link:

Przedszkolak z grupy Muchomorków z Czerwonym Noskiem.

Gdy napisałem - Nie moim celem życia jest zajmowanie się brudami tego świata (czyli tobą), to dzielny Pejsik, który całe lata włóczy się za mną, jak to maluchy mają w zwyczaju, wrzeszczy EOT EOT!  I odtąd będzie napuszony kręcił się koło, jak Stefek Burczymucha i dumnie oznajmiał - TO JA (JA, JA, JA...) go wypieprzyłem, usadziłem i totalnie rozdeptałem.

Wiem, że w delirce nawet możesz w to wierzyć, lecz ty nigdy jakiemukolwiek blogerowi nie mogłeś cokolwiek zrobić. Bo nigdy nie byłeś jednostką samodzielną, uprawnioną do decyzji. Ot, zwykły sługus za 10 zł za godzinę (i gdy na boku dało się jeszcze coś skombinować).

EOT< EOT< EOT !!!

Obrazek użytkownika Pers

06-04-2021 [09:05] - Pers | Link:

mitomanZgdyni

Tak tak, już dobrze...
Nie wolno ci się tak Januszku denerwować bo na pampersy ci zabraknie :)

Obrazek użytkownika jazgdyni

06-04-2021 [18:26] - jazgdyni | Link:

@Zygmunt Korus

Tak jak to się już tradycyjnie dzieje, Pejsika mamy z głowy. Powoli ADM zaczyna tego towarzysza ograniczać. Jego potencjał destrukcyjny początkowo wydaje się spory, ale ludzie z trollingiem, przyzwyczajeni, zaczęli sobie radzić. Poza tym, w niechętnym towarzystwie czuje się źle. Chyba jesteś tu jedynym serdecznym dla niego gościem.
Poza tym, jaki on ma potencjał intelektualny? Wszystko co pisze jest wtórne, podesłane, albo skopiowane. Zero kreatywności. A literacko to ty powinieneś ocenić.
Pozdrawiam przejedzony

Obrazek użytkownika sake3

05-04-2021 [18:17] - sake3 | Link:

W stosunkach międzypaństwowych nie ma miejsca na sympatie,przyjaźnie,są tylko własne interesy i traktaty.I tylko pod tym względem mogę rozumieć Putina i jego zbójecka politykę.Ci sami politycy choćby Merkel z podnóżkiem Tuskiem czy Macron insynuują że Orban czy Kaczyński sa proputinowscy jednocześnie przymilają się do Putina chcąc z nim ubijać interesy z racji wykorzystywania zasobów surowcowych Arktyki.Sama Polska nie zaczepia Rosji ale utrzymuje chłodne choć poprawne stosunki.To co Rosja nam robiła przez wieki z Katyniem włącznie pokazuje że nie może być z nią żadnego wspołdziałania oprócz stosunków handlowych.Nie widzę tu więc żadnych przesłanek do ocieplenia.ani błędów ZP. 

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [18:48] - Pers | Link:

sake3
1. "Polska nie zaczepia Rosji" - zaczepia, zaczepia :) Tutaj bym jednak postawił na remis
2. "To co Rosja nam robiła przez wieki z Katyniem ". Przeprosili:
"Rosjanie – prawni sukcesorzy Związku Radzieckiego – już dawno temu przeprosili Polaków za mord katyński. Uczynił to w 1993 r. na cmentarzu Powązkowskim, przed krzyżem katyńskim, ówczesny prezydent Rosji Borys Jelcyn. Wypowiedział wtedy wielce znamienne słowo prastitie (przebaczcie) i bardzo wzruszony uronił łzę. Działo się to w obecności wielu ludzi, dziennikarzy, fotoreporterów i kamer telewizyjnych.
Scena ta i ten akt żalu są więc dobrze udokumentowane, a taśmy filmowe są powszechnie dostępne. Dziwi przeto, że po te zapisy prawie wcale nie sięgamy, nie przypominamy ich, nie eksponujemy. I dlatego ten doniosły gest i to pokajanie się Rosjan nie utrwaliły się i nadal się nie utrwalają w świadomości, pamięci i odczuciach Polaków." https://www.tygodnikprzeglad.p...
"Chylimy czoła przed tymi, którzy mężnie przyjęli śmierć. Tymi, których walka, nadzieja, talenty zostały tu rozdeptane - na te słowa premiera Rosji Władimira Putina (58 I.) czekali wszyscy Polacy." https://www.se.pl/wiadomosci/s...

Można oczywiście dochodzić jeszcze odszkodowań materialnych za ten mord. My "przez wieki" też nie byliśmy dłużni. Wyprawa, zdobycie i okupacja Moskwy nie była odwetem za rosyjski najazd.
Trzymajmy się faktów.

Obrazek użytkownika sake3

05-04-2021 [19:11] - sake3 | Link:

@Pers,,,,,Nie zarzucam Panu prorosyjskości,każdy ma prawo mieć swoje zdanie,ale sprawa przeprosin Jelcyna za Katyń dziś już oczami Rosjan tzn.Puina i Ławrowa dziś wygląda inaczej.Już wraca się do starej wersji odpowiedzialności innych za ten mord,usuwa pamiątkowa tablicę.Do dnia dzisiejszego nie przebija się wersja ,napaści ZSRR na Polskę 17-go wrzesnia 1939 dokonano pod obłudnym wytłumaczeniem chronienia ludności ukraińskiej i białoruskiej przed Polakami.Fałsz przebijający z takich działań,przemilczanie zbrodni Rosjan ,bezwzględność Putina nawet wobec swojego narodu nie pozwala na obniżenie stopnia nieufności.Przypomina mi się sprawa okretu atomowego Kursk gdzie w potwornych warunkach zginęli ludzie których można było uratować,a Putin zataił fakt katastrofy przed światem.Z taką samą bezwzględnością zachował się podczas katastrofy pod Smoleńskiem.Ten człowiek nie zawaha się przed żadną inwazją,bo dla niego życie Rosjan ma wartość miesa armatniego.

Obrazek użytkownika J z L

05-04-2021 [20:24] - J z L | Link:

Współczesna polityka Kremla to lustrzane odbicie lat 1937-1938.
Nadal mordy,wojny,skrytobójstwa,grabieże,terror.Putin to wierny uczeń Stalina.Taki współczesny Beria z umoczonymi we krwi rękoma po same lokcie.
Ubogaca to dziś współczesną technologią (Telewizja,Internet).Nikt nie zapomni w jaki sposób doszedł do władzy i co się natychmiast stało się w Czeczeni i na Kaukazie

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [20:47] - Pers | Link:

J z L
"Nikt nie zapomni w jaki sposób doszedł do władzy i co się natychmiast stało się w Czeczeni i na Kaukazie"
1. Putin doszedł do władzy z namaszczenia Jelcyna i jego oligarchów. Liczyli, że będzie marionetką w ich rękach a on im zrobił kuku.
2. Może wyjaśnisz bliżej co się stało w Czeczeni i na Kaukazie?

Obrazek użytkownika J z L

05-04-2021 [21:00] - J z L | Link:

Taki Katyń, tylko na przemysłową skalę.To samo w Donbasie,na Krymie czy republikach zakaukazkich.O Syrii nie wspomnę bo szkoda czasu.
To zbrodniarz taki sam jak Husajn,Kaddafi czy Ceausescu i tak samo skończy.

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [21:14] - Pers | Link:

J z L
Tego nie wiedziałem. Dzięki, że mnie uświadomiłeś.
A na czym polegają te mordy w Syrii? To bardzo ciekawy temat bo różnie o tym piszą.

Obrazek użytkownika Guildenstern

05-04-2021 [22:04] - Guildenstern | Link:

A co takiego zrobił Kaddafi? Napadł na kogoś?

Obrazek użytkownika Pers

06-04-2021 [07:34] - Pers | Link:

Guildenstern 
"A co takiego zrobił Kaddafi? Napadł na kogoś?"

Gorzej. Nie chciał, podobnie jak Hussain sprzedawać ropy za dolary i paść na twarz przed USA.
Takich rzeczy się nie wybacza.
 

Obrazek użytkownika Guildenstern

06-04-2021 [22:53] - Guildenstern | Link:

@Pers
Tę wersję znam. Byłem natomiast ciekaw jakim sposobem błyskotliwy @J z L chciał umieścić w jednym worku wymienionych przez siebie panów. Nie wiem też czy jakiś zdrowy na umyśle Libijczyk-patriota byłby wdzięczny za to co zrobiono z jego krajem pod egidą OeNZetu. Nie sądzę żebym z panem @Persie zagrał w jednej drużynie ale bombardowanie Libii to była hańbiąca inwazja. I jedna z tych być może zbyt częstych okazji by zacytować Talleyranda: "To gorzej niż zbrodnia - to błąd."

Obrazek użytkownika Tomaszek

05-04-2021 [23:03] - Tomaszek | Link:

Jelcyn to se mógł orkiestrą po pijaku podyrygować . Putin doszedł do władzy bo Jelcynowi powiedział co ma powiedzieć .

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-04-2021 [19:44] - Zygmunt Korus | Link:

A propos tego drugiego odnośnika o rzekomym przeproszeniu nas przez Putina za Katyń... Patrz data!
Ósmego kwietnia 2010 roku, po rozdzieleniu delegacji polskiej, Putinescu się bratał nad ofiarami Katynia w Katyniu z Tfuscu, a dziesiątego już był nowy Katyń. Czy ci dwaj wiedzieli o tym? Oto jest pytanie. Dlaczego Kreml tak bierze na klatę ten mord Smoleński? Jako pod egidą Cara sprzysiężenie wielu sztyletników?

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [19:54] - Pers | Link:

Zygmunt
" Patrz data!"
Nie bardzo widzę związku z czymkolwiek. Fakt to fakt.
Dopóki sprawa Smoleńska nie zostanie definitywnie rozstrzygnięta i wyjaśniona (najlepiej z dowodami w formie zapisów satelitarnych, które są w posiadaniu naszych "sojuszników") to dla mnie będzie to katastrofa w ruchu lotniczym.

" Dlaczego Kreml tak bierze na klatę ten mord Smoleński?"
Dobre pytanie. Choć nie przypominam sobie, żeby Rosja wzięła kiedykolwiek odpowiedzialność za tę katastrofę.
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

06-04-2021 [18:06] - Zygmunt Korus | Link:

A nie dając wraku i chachmęcąc, że mi po 10.04.10 plomby powypadały ze zgrzytania, to co można wnioskować?
A jak wyglądały te niby przeprosiny dwa dni wcześniej? Cwane udawanie hołdu ofiarom, z naciskiem na swoich pomordowanych tamże obok... Nawet w tym odnośniku to podają... Putin to szubrawiec prima-sort i tyle! Jarek, tutaj nie ma kogo i jak bronić... Pewnie dla Rosji w wielu aspektach jest dobry, ale z punktu widzenia Polski to zoologiczna nienawiść do tego mordercy jest nawet pożądana. 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-04-2021 [18:56] - Zygmunt Korus | Link:

"To, co Rosja nam robiła przez wieki z Katyniem włącznie, pokazuje że nie może być z nią żadnego współdziałania oprócz stosunków handlowych. Nie widzę tu więc żadnych przesłanek do ocieplenia, ani błędów ZP."

Brawo Sake!

Obrazek użytkownika Pers

05-04-2021 [19:22] - Pers | Link:

Zygmuncie
Dyskusja poszła trochę w innym kierunku niż miałem zamiar.
Jak trzeba to mogę wziąć na tapetę analizę porównawczą stosunków polsko - rosyjskich. Ale ta natka jest o wydarzeniach w Donbasie i na Krymie.
Sprawa Katynia, z całym szacunkiem, ma się nijak do mordów ukronazi na własnych obywatelach.

Strony