Przejdź do treści
Strona główna

menu-top1

  • Blogerzy
  • Komentarze
User account menu
  • Moje wpisy
  • Zaloguj

To mój pierwszy wpis na naszeblogi.pl

Pers, 30.03.2021
Przez ponad trzy lata byłem tutaj komentatorem, poznałem klimaty i osoby.
Nazywam się Jarosław Ruszkiewicz, jestem blogerem od 12 lat. Prowadziłem autorskiego bloga Spiritolibero na Interii, no ale skasowali blogi... Równolegle pisałem na Interia 360, dostawałem nawet jakieś nagrody za "tekst miesiąca" ale to też skasowali.
Potem byłem przez kilka lat administratorem NEon24 ale to mi się w końcu znudziło i założyłem własną stronkę. (nie podam nazwy, żeby ktoś nie posądził mnie o kryptoreklamę:)
Piszę tak sobie, szału nie ma (gdzie mi tam do takich tuzów jak nie przymierzając ci zgdyni) ale staram się poruszać te tematy, o których nie piszą nasze media.
Zawsze biorę odpowiedzialność za słowa. Są jak kamień a w Internecie nigdy nie giną...
Dlaczego Pers?
Poprzedni zawiadowca portalu miał alergię na moje nazwisko i nick, Kocham Persję, spotkałem tam wspaniałych ludzi i uważam, że są najbliżsi nam, Polakom. Mimo tego, że kultywują inny obrządek ale wielbią tego samego Pana. Robią to bez wstydu, który dopadł nas, "europejczyków". 
Nie będę Was zamęczał wszystkim co spłodzę. Tylko teksty, z których mogę być dumny.
No to byłoby na tyle :)
  • Zaloguj lub zarejestruj się aby dodawać komentarze
  • Odsłony: 9632
mjk1

mjk1

30.03.2021 20:31

Zaledwie trzy lata z ogonkiem i już własny blog.
Niektórzy czekają sześć i nie grymaszą.
kat

Cat

30.03.2021 20:55

Witaj
powodzenia i pozdrówka...3MAJ SIĘ CIEPŁO
admin

Admin Naszeblogi.pl

30.03.2021 21:30

Nicka nawet kojarzę. Ale już nie pamiętam czy z dobrej, czy ze złej strony :)
Pers

Pers

30.03.2021 22:11

Dodane przez admin w odpowiedzi na Nicka nawet kojarzę. Ale już

"nie pamiętam czy z dobrej, czy ze złej strony "
No... mam nadzieję, że z dobrej a jak ze złej to jeszcze lepie j:)
A tak na poważnie, można poczytać i wyrobić sobie zdanie.
tenzdyni od lat oskarża mnie o:
- agenturalność na rzecz Rosji
- kryminalną działalność polegającą na "sprzedawanie polskich niewolników na plantacje pomidorów we Włoszech"
- od  lat proszę o przedstawienie publicznie dowodów. I do dziś nie doczekałem się, Dlatego ścigam tego dupkazgdyni gdzie tylko mogę. To menda jest.
tricolour

tricolour

30.03.2021 22:51

Dodane przez Pers w odpowiedzi na "nie pamiętam czy z dobrej,

Persie, powoli...
wielkopolskizdzichu

wielkopolskizdzichu

30.03.2021 23:03

Dodane przez Pers w odpowiedzi na "nie pamiętam czy z dobrej,

Ugdyniony jest grafomanem, ale nazywanie go mendą upodabnia ciebie do tomaszka. Czy taki ma być charakter Twych wpisów?
Domyślny avatar

Kaciszek

30.03.2021 23:07

Dodane przez Pers w odpowiedzi na "nie pamiętam czy z dobrej,

..."To menda jest"...
Myślę, że ktokolwiek cokolwiek robi, dobrze czy źle, to jest to człowiek. Menda to jest insekt.
Nie jest to dobry początek "kulturalnego" blogowania gdy zaczyna się od obelg.
Pers

Pers

31.03.2021 08:23

Dodane przez Kaciszek w odpowiedzi na ..."To menda jest"...

Kaciszek
Jak byś nazwała człowieka, który publicznie oskarża Cię o handel ludźmi i zmuszanie do niewolniczej pracy?
admin

Admin Naszeblogi.pl

31.03.2021 10:28

Dodane przez Pers w odpowiedzi na Kaciszek

Miało nie być tego tematu, przypominam.
sake3

sake2020

31.03.2021 09:32

Dodane przez Pers w odpowiedzi na "nie pamiętam czy z dobrej,

@Pers....No teraz wiadomo jak będą wyglądały blogi ....Dupek,menda zapewne krytyka intelektu komentatorów czyli po staremu.Wyładowywanie złych humorów na tych co mają inne poglądy z Pańskich komentarzy przeniesie się teraz na blogi?
admin

Admin Naszeblogi.pl

31.03.2021 10:37

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Pers....No teraz wiadomo jak

@sake
Tak nie będzie. Musimy się szanować, tym bardziej, że nie jest nas tu wielu. Jeśli ktoś nie będzie potrafił w sposób cywilizowany wykorzystać większej swobody, wyleci nie tylko z bloga ale w ogóle z portalu. W razie problemów, proszę o sygnał na [email protected]
Pani Anna

Pani Anna

31.03.2021 11:21

Dodane przez admin w odpowiedzi na @sake

@Admin
Ja tam mam nadzieje, ze bedzie ciekawie i bedzie sie dzialo, bo ostatnio co czlowiek zajrzal na NB to tylko Janusz z Gdyni i jego "elity". No i oczywiscie bluzgi wobec kazdego, kto smie sie z nim nie zgodzic.
Pers

Pers

31.03.2021 12:50

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Pers....No teraz wiadomo jak

sake3
"Dupek,menda zapewne krytyka intelektu komentatorów czyli po staremu"
Każdy ocenia wg siebie.
sake3

sake2020

31.03.2021 13:47

Dodane przez Pers w odpowiedzi na sake3

@Pers....Pan swoje blogowanie rozpoczął z przytupem,bez tekstu do dyskusji za to od obrażania.Może by raczej coś o Iranie skoro jest Pan fanem tego kraju.Niewiele bowiem o nim wiemy a szkoda.Kilka lat temu miałam okazję oglądać programy o technologiach,nowoczesności,problemach.Może więc przybliżyć to własnie czytelnikom portalu?
Pers

Pers

31.03.2021 14:08

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na @Pers....Pan swoje blogowanie

Może pozwolisz, że sam będę wybierał tematy notek?
Pani Anna

Pani Anna

31.03.2021 14:15

Dodane przez Pers w odpowiedzi na Może pozwolisz, że sam będę

@Pers
bez pandemii, bez Janusza, bez brzydkich wyrazow i tak, zeby Sake zrozumiala... Az jestem ciekawa.
sake3

sake2020

31.03.2021 14:48

Dodane przez Pers w odpowiedzi na Może pozwolisz, że sam będę

@Pers...... Najmocniej przepraszam krajana za niestosowne zachowanie.Będzie ban?
Pers

Pers

30.03.2021 22:25

Dodane przez admin w odpowiedzi na Nicka nawet kojarzę. Ale już

Guildenstern

Guildenstern

31.03.2021 06:18

Dodane przez admin w odpowiedzi na Nicka nawet kojarzę. Ale już

Ciekawe, że bluzg pana Ruszkiewicza pod adresem @marynarza poszedł a mój ironiczny komentarz do jego tfurczości już nie. W tzw. międzyczasie ukazał się post pana Zygmunta. Ciekawe. Jakby rzekł Havelock Vetinari: "Interesting. Disgusting, yes. But interesting.
P.S.: Tricolour ze Zdzichem też dostaną tu możliwość blogowania? A co z Levatzkim? Jaka piękna katastrofa, normalnie...
tricolour

tricolour

31.03.2021 09:35

Dodane przez Guildenstern w odpowiedzi na Ciekawe, że bluzg pana

@Guild
Nie martw się na zapas. Wolny swój czas poswięcam nie na pisanie blogów. Poza tym - co łatwo zauważyć - raczej syntetycznie podchodzę do słowa wiec blog byłby króciótkawy.
admin

Admin Naszeblogi.pl

31.03.2021 10:32

Dodane przez Guildenstern w odpowiedzi na Ciekawe, że bluzg pana

@Guild
Tak naprawdę każdemu wieloletniemu komentatorowi blog się należy. Ale blog może zostać w każdej chwili zabrany. Jeśli ktoś chce pisać, proszę o formalne zgłoszenie na: [email protected]
Guildenstern

Guildenstern

30.03.2021 22:28

Z tym Panem toś Pan poleciał. I nie piszę tego jako osoba niechętna Irańczykom gdyż żadnego nie znam. Ale jak czytam takie ckliwe teksty to mi się drobne przestają zgadzać. Poza tym te nagrody na Interii. Za cara pewnie zostałby Pan hrabią. Cóż, powodzenia... Mam nadzieję, że odreagowanie urazów wobec @marynarza nie będzie stanowić głównej tematyki Pana tekstów. BTW przekartkowałem to Pana "Spiritolibero" i już po 30 sekundach wyszło, że z Pana kolejna sierota po Korwinie... Aż mi się cytat z "Psów" przypomniał.
P.S.: Po trzech latach sączenia jadu proszę nie oczekiwać taryfy ulgowej.
Pers

Pers

31.03.2021 08:26

Dodane przez Guildenstern w odpowiedzi na Z tym Panem toś Pan poleciał.

Guildenstern 
W 30 sekund przeczytałeś 1000 notek? Gratuluję!
Porównanie do Korwina odbieram jako komplement :)
Guildenstern

Guildenstern

31.03.2021 15:57

Dodane przez Pers w odpowiedzi na  Guildenstern 

Jestem przekonany, że jako autor 1000 notek zna Pan znaczenie słowa "porównanie", więc źródła tego zabawnego nieporozumienia doszukiwałbym się poza systemem edukacji, który Pana wykształcił. A co do czytania tych wszystkich notek, to chciałem napisać, że wystarczyło użyć wazelinometru ale wrzuciłem to słowo do googla i wyszło, że to wyświechtany koncept. Jeśli chodzi o JKM i jego followerów, to cóż... Chodziło mi bardziej o taki obrazek:
youtube.com
Co zresztą jest o tyle anachroniczne i smutne, że trudno obecnie znaleźć gościa na szczycie, który by tu nie pasował. Z tą różnicą może, że lemingi platfusów i lewactwa mają obstawę medialną i inne gwarancje, dzięki którym wychodzą na swoje i bez siniaków (taki skrót). Akurat mam to do siebie, że pamiętam różne rzeczy. Np. tego pana, który machał krzesłem drwiąc z "shoguna" a trafił do psychuszki jako zamachowiec. Odwiedzał go chociaż ten Pana idol?
Pers

Pers

31.03.2021 16:45

Dodane przez Guildenstern w odpowiedzi na Jestem przekonany, że jako

"ten Pana idol?"
Kto jest niby tym "idolem"?
Jeśli ma pan na myśli Chrystusa to wszystko się zgadza. Reszty nie komentuję bo niewiele zrozumiałem.
Guildenstern

Guildenstern

31.03.2021 19:36

Dodane przez Pers w odpowiedzi na "ten Pana idol?"

Naprawdę ma pan tak miałki umysł by nazywać Chrystusa "idolem"? Ma pan problem z definicjami pojęć?
"Niewiele zrozumiałem" ha ha ha. Intelektualista pełną (frazesów) gębą. Żenada na całej linii. Zwykły krzykacz. Widzę, że nie ma pola do dyskusji z taką osobą bo przyłapany na gafie będzie jęczeć "Ich weiss nicht". A udawaj pan idiotę, to akurat nie powinno sprawić większego wysiłku.
Pers

Pers

31.03.2021 20:34

Dodane przez Guildenstern w odpowiedzi na Naprawdę ma pan tak miałki

Guildenstern 
"Widzę, że nie ma pola do dyskusji"
Szkoda, tak na pana liczyłem...:(
Zygmunt Korus

Zygmunt Korus

01.04.2021 01:02

Witaj Jarek... Cud jakiś, że Cię KTOŚ (Admin?) tu wpuścił jako blogera! Jako komentator "pers" miałeś szansę coś zabulgać, ale jako Ruszkiewicz vel Spiryto Libero z "Neonu" długo tu nie zagrzejesz. Będzie jatka większa niż na "niepoprawnych". Obym się mylił!
Odnośnie Persji to polecam debiut, który zredagowałem i jest w księgarni. Ale można nabyć książkę tutaj:
allegro.pl
Rzecz niesamowita! Autor pokazuje życie codzienne Irańczyków od kuchni - informacje z pierwszej ręki zdumiewające. Nie dziwię Ci się, że lubisz tę dumną i wojowniczą nację. Są jak Lachy w naszym najlepszym wydaniu. Ongiś. Bo teraz to nas leją w kulturze, miłości do ojczyzny oraz cywilizacyjnie na odlew, jak pętaków spod budki z piwem. Szkoda słów.
Trzymaj się zatem, tonuj epitety, chociaż tematyka (Białoruś, Rosja, antyamerykanizm etc), która Cię interesuje, od razu skazuje Cię na tym forum na przegraną... Więc jeszcze raz: obym się mylił!
Pers

Pers

31.03.2021 08:27

Dodane przez Zygmunt Korus w odpowiedzi na Witaj Jarek... Cud jakiś, że

Zygmunt
Na oklaski nie liczę ale lubię wyzwania :)
Kazimierz Koziorowski

Kazimierz Koziorowski

31.03.2021 00:14

pisz co sie w dzieje w swiecie bo ja juz zaczalem z al jazeera korzystac ktorej poziom sciemy jest minimalny w porownaniu do politpoprawnej sieczki onegdaj szanujacych sie przekaziorow
spike

spike

31.03.2021 00:35

"Nie będę Was zamęczał wszystkim co spłodzę. Tylko teksty, z których mogę być dumny."..... jak ten cytat:   "ścigam tego dupkazgdyni gdzie tylko mogę. To menda jest.", jak na pierwsze wejście, nie da się ukryć, jest jak "wejście smoczyska" z tęczowej parady odmieńców :))))))))))))))))))))
rolnik z mazur

rolnik z mazur Waldek Bargłowski

31.03.2021 10:13

@
Witaj Pers. Pzdr
sake3

sake2020

31.03.2021 13:16

Jak rozumiem blog będzie miał charakter ,,antymarynarzowy'' z konkretnym marynarzem jako bohaterem negatywnym.Każdy kto zechce Jazgdyni przedstawić w dobrym świetle natychmiast zostanie okrzyczany durniem z zerowym ilorazem inteligencji przez nasze dyżurne tytany intelektu.No ale,jak widać tematyka NB się rozwija.Jak dotąd to był portal z wariantem antyrządowym,od pewnego czasu kowidowy teraz antyjazgdyniowy.Ciekawie będzie.
tricolour

tricolour

31.03.2021 15:02

Dodane przez sake3 w odpowiedzi na Jak rozumiem blog będzie miał

@Sake
Warto być sprawiedliwym, no, choć starać się.
Bo jeśli bohater negatywny pisze, cytuję: "Klasyczny Mocnywgębie. Ot tłuścioch bez skarpetek. Ty myślisz tępa pało..." albo "Dzidziuś, dlaczego rano się nie umyłeś? Nawet przez całą sieć cuchniesz" - to ostatnie wypowiedzi - to o jakiej formie rozmowy Pani myśli? A te epitety były tylko dlatego, że adwesarz pisał prawdę, na tyle oczywistą, że zamiast zwyczajnie powiedzieć "sorry, pomyłka" - nastąpiła agresja. A agresja jest pochodną wstydu. Wstyd zaś bierze się wtedy, gdy wyobrażenie o sobie mija się z rzeczywistością. Mechanizm prosty,  wręcz prymitywny.
Dochodzimy zatem do wniosku, że trudno będzie prowadzić rozmowę, gdy prawda generuje agresję... czego mamy dowody aż za bardzo liczne.
Marek1taki

Anonymous

31.03.2021 13:46

Po tradycyjnej wymianie uprzejmości proponuję przejść do tematu Persji. Jest o czym pisać.
mjk1

mjk1

31.03.2021 14:42

Dodane przez Marek1taki w odpowiedzi na Po tradycyjnej wymianie

Po Iranie koniecznie należy się zająć problemem kanibalizmu w Papui Nowej Gwinei, apartheidu w Zimbabwe, przestępczością w brazylijskich fawelach i życiem seksualnym plemion dorzecza Amazonki.
Naszym ukochanym krajem nie warto się zajmować, bo tu wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku.
Pers

Pers

31.03.2021 16:49

Dodane przez mjk1 w odpowiedzi na Po Iranie koniecznie należy

Nie pasjonuję się zbytnio polską polityką. Jeśli rozumie się co się dzieje na świecie to można z dużą dozą prawdopodobieństwa przewidzieć co jest i będzie w Polsce.
Polska, niestety, nie jest podmiotem polityki światowej.
Pers
Nazwa bloga:
Pers

Statystyka blogera

Liczba wpisów: 7
Liczba wyświetleń: 65,108
Liczba komentarzy: 283

Ostatnie wpisy blogera

  • Pożegnanie
  • Rocznica agresji NATO na Serbię - 24.03.1999
  • Donbas - pułapka zastawiona na Rosję

Moje ostatnie komentarze

  • Kazimierz Potocki  Ja ci powiem dlaczego. Bo przerastasz ich wiedzą, inteligencją i dowcipem nie o głowę. O las głów (do ścięcia.) Nie dadzą ci spokoju. Ale trzymam kciuki. 😁🤪
  • Kazimierz Potocki  Świetna notka. Ja bym ją jeszcze rozwinął ale to co napisałeś to i tak za dużo na ciasne główki tutejszych trolli🤪
  • Egzystencjalne zagrożenie istnieje. To Niemcy i Ukraina. A nam wciska się że to Rosja. Idioci wierzą.

Najpopularniejsze wpisy blogera

  • Pożegnanie
  • Donbas - pułapka zastawiona na Rosję
  • To mój pierwszy wpis na naszeblogi.pl

Ostatnio komentowane

  • u2, "Polaków" piszemy zawsze z WIELKIEJ litery. Po polsku pisze się wielką literą. Tylko wy ruskie piszecie z bolszej bukwy :-)
  • Tezeusz, @Pers Twoje komentarze a szczególnie to jak plujesz na Polskę w scierwoneonku na pewno ma swoich czytelników oj ma ! hahahaha Przecież wiesz.  NEonek wkrótce padnie i co biedaku zrobisz ! A jak…
  • Tezeusz, @Pers scierwoneon żebraczy od kiedy ty jesteś Polska ? żart czy znowu bimber walisz.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2008 - 2026, naszeblogi.pl

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | tvrepublika.pl | albicla.com

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne może Pan/i dowiedzieć się tu. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek. | Polityka Prywatności

Footer

  • Kontakt
  • Nasze zasady
  • Ciasteczka "cookies"
  • Polityka prywatności