I niech się stanie piekło

Ewa Kopacz debatę z Beatą Szydło przegrała, co biorąc pod uwagę jakość i format tej debaty, prowadzących dziennikarzy i wątpliwą prezencję medialną tej drugiej wybitnie świadczy o marności pani premier. Trochę to nawet na swój sposób smutne, że osoba z taką swobodą operująca kłamstwem i hipokryzją okazuje się w gruncie rzeczy pozbawioną większych talentów marionetką. Utkaną na miarę potrzeb przesiąkniętego strachem przed krwiożerczym PiS-em społeczeństwa.

Nawet to społeczeństwo ma jednak swoje granice. I widzi - gdy chodzi o jakość życia politycznego w Polsce, bezczelność władzy, afery, korupcje, nepotyzm, kolesiostwo, rozdawnictwo publicznych pieniędzy, zapędy totalitarne i brak dbania o rozwój, przyszłość, suwerenność państwa - gorzej już być nie może.

Nie będę nikogo na siłę przekonywał do wybranej opcji politycznej, na tym etapie dyskusja sprowadza się w naszym kraju szybciej lub później do regularnej naparzanki - w czym prym wiodą dziennikarze, jawnie określający swe sympatie partyjne i na siłę promujący swych faworytów.

Niezdecydowanym mówię jednak - tak ten system w Polsce działa, czy nam się to podoba czy nie, że jedyną alternatywą dla rządzącej sitwy jest Prawo i Sprawiedliwość. Więc jeśli uważacie, że coś tu jednak od 8 lat w kraju nie gra tak, jak powinno, a politycy PO robią sobie z was regularne jajca - wybór jest jeden.

Kaczyński i Szydło nie wyjdą na ulice z buldożerami i nie zatopią aquaparków. Osobiście mam nadzieję, że w razie wygranej znajdzie się w tej partii na tyle liczna osób z jajami, że na nowo nie zaczną się dogadywać z wybranymi pupilkami obecnej władzy (vide zatrudnienie Lisa w telewizji publicznej) i ci, którzy łamali prawo zostaną surowo i przykładnie ukarani. Nowy rząd zajmie się tym, na czym się zna najlepiej - pilnowaniem porządku i ostrym traktowaniem łapowników, łamiących przepisy urzędników, polityków traktujących wyborców niczym demokratyczne bydło.

Gospodarkę zostawi samą sobie - bo tak już Polacy mają, że im mniej się o nich władza troszczy, tym lepiej sobie radzą. Więc niech się zatroszczy o tych, którzy wykorzystując swą publiczną pozycję kręcą milionowe przekręty - a jak, cóż, guzik mnie to obchodzi. Im wcześniej im wparują do mieszkania, tym lepiej.

Boisz się, że do ciebie też wpadną? Niepotrzebnie - jak niewinny jesteś to już Michnik, Lis i reszta dziennikarskiej brygady tak cię wybronią ślicznie, że nie tylko odszkodowanie milionowe zgarniesz ale i celebrytą zostaniesz. 

Zresztą to kolejny powód by na PiS zagłosować - wybierzmy władzę, której media wypomną dosłownie wszystko i skrupulatnie będą patrzeć na ręce polityków. W końcu.

Kopacz i wybrani dziennikarze straszą kaczystowskim piekłem. Wolnościowy czyściec jaki na fundują od lat politycy Platformy i jej zwolennicy, prowadzi donikąd. Niebo - dla wybranych, innym spada na głowę... Niech się stanie piekło zatem.

Zachęcam do śledzenia: http://twitter.com/MarcinTomala

Można mnie także polubić (lub znienawidzić, co kto woli), porozmawiać, zapytać, zganić: https://www.facebook.com/okiememigranta

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika bolesław

22-10-2015 [22:39] - bolesław | Link:

Panie Marcinie.
Myślę, że bez Pana pozwolenia mogę przesłać ten tekst szczególnie do znajomych (niestety takich mam)którzy wahają się na kogo oddać głos.
Serdecznie pozdrawiam, bolesław.

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

23-10-2015 [06:51] - Stoczniowiec | Link:

Napisał Pan jedno stwierdzenie nieprawdziwe, że "gorzej już być nie może". Może. Może być duużo gorzej. Możemy dostać dziesiątki tysięcy arabusów, podatek katastralny, seksedukację, kolejne reformy służby zdrowia... Jeżeliby anty-PiS został przy władzy

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-10-2015 [09:51] - NASZ_HENRY | Link:

Po sukcesie w wyborach prezydenckich użyłem ponownie programu Henry_Monte_Carlo
do symulacji komputerowej wyników wyborów parlamentarnych.
Oto wyniki:
PiS 38%-42%
PO 22%-26%
KUKIZ'15 5%-9%
ZLEW 5%-9%
Petru 5%-9%
PSL 4%-6%
Korwin 4%-6%
RAZEM 2%-4%
Inni 2%-4%
Niestety po przeliczeniu danych procentowych na mandaty wynik wyborów jest dalej niepewny ;-)

Obrazek użytkownika Obserwator_3

23-10-2015 [11:10] - Obserwator_3 | Link:

Witam Pana.

A propos emigracji: polecam krótką balladę dla tych co są "tam":

https://www.youtube.com/watch?...

oraz drugą, dla tych co są "tu":

https://www.youtube.com/watch?...

Akurat w sam raz na wybory...

Pozdrawiam