Pikiety w obronie Miernika i in. więźniów politycznych PO


Adam Słomka i dr Herbert Kopiec; pikieta w obronie więźniów politycznych przed Sądem Okręgowym w Katowicach 14 października 2015. Fot. Wolny Czyn

Zbrodniarzy komunistycznych w Polsce chronią renegaci w tzw. „sądach”. W 2013 r. publiczność w niestandardowy sposób poczęstowała tortem Annę Wielgolewską, odpowiedzialną za ochronę Czesława Kiszczaka. O czyn ten oskarżono Zygmunta Miernika, działacza Solidarności, w stanie wojennym dwukrotnie internowanego. Od razu uznano go winnym; o winie Miernika wypowiadali się nie tylko pałkarze Gazety Wyborczej, ale i „sędziowie” „Sądu Okręgowego” w Warszawie i inni przedstawiciele rasy panów. W tej sytuacji wynik znany był przed rozpoczęciem pozorowanego procesu. Ruszył on w czerwcu 2015 r. w Sądzie Rejonowym Warszawa Wola i zakończył się jak na warunki polskie błyskawicznie; już 1 października b.r. sędzia Joanna Dryll skazała weterana Solidarności. Sygn. IV K 773/13. Wyrok nie jest lewomocny. Dodatkowo Joanna Dryll zarządziła aresztowanie Miernika i wtrącenie go natychmiast do więzienia na 14 dni za rzekomą obrazę sądu. Ten drugi wyrok (tzw. „postanowienie”), choć nielewomocny, został już wykonany. Wolny Czyn informował o tych wydarzeniach.
 
W całej Polsce odbyły się akcje protestacyjne. Łączyły się one z obroną innych więźniów politycznych; rząd zamachowców Ewy Kopacz zamknął w więzieniu np. rolników broniących polskiej ziemi. Oto relacje filmowe z dwu pikiet – 8 października w Warszawie przed więzieniem na Służewcu, w którym uwięziono Miernika, i 14 października przed „Sądem Okręgowym” w Katowicach
 
 
O sprawie Miernika czytaj też:
Sprawa represji wobec Zygmunta Miernika za protest przeciw bezkarności Czesława Kiszczaka trwa już ponad dwa lata i obfituje w różne opisywane wcześniej wątki ciekawe, ale zdaniem redakcji Wolnego Czynu poboczne. Listę publikacji uzupełnimy wkrótce. Poniżej te najważniejsze:  
http://pressmania.pl/?p=19831
http://www.krakowniezalezny.pl/dryllowanie-wymiaru-sprawiedliwosci/
http://naszeblogi.pl/38870-czy-rosjanie-chca-zabic-miernika
http://naszeblogi.pl/38904-co-dalej-z-miernikiem
http://naszeblogi.pl/38935-szlag-trafia-medialnych-zomowcow
http://naszeblogi.pl/38949-bezkarnosc-kiszczaka-proces-czy-egzekucja
http://naszeblogi.pl/57668-sedziowie-kiszczaka-kontra-miernik-zeznaje-awielgolewska
http://naszeblogi.pl/57622-miernik-w-wiezieniu-za-protest-przeciw-bezkarnosci-kiszczaka
 
* * *
Jedynym portalem w Polsce wolnym od agentury jest Wolny Czyn, fizycznie znajdujący się na serwerze w USA (https://sites.google.com/site/wolnyczyn/ ). Wszystkie artykuły WCzynu publikowane są na innych portalach i na Facebooku. „Nasze Blogi” po zmianie administratora to portal antyukraiński - prorosyjski, putinowski. Autor nie ma wpływu na komentarze; stręczy je tu administrator. Optuje on nadto za anonimowością i swoją, i swej trzody. W efekcie są to na ogół komentarze motłochu – prorosyjskich żulików, endeckich dziadyg j sitwy kolesi i pociotków. To w PIS zwyczajowe. Apeluję więc o niekomentowanie moich artykułów na Naszych Blogach. Proszę korzystać z mejla, FB, lub telefonu (uwaga: najprawdopodobniej na podsłuchu!)
 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://twitter.com/MariuszCysewsk
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com 
http://www.facebook.com/cysewski1

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

19-10-2015 [21:52] - gorylisko | Link:

a czy bohater kpn co wspierał dzilnie komorowskiego, leszek moczulski nadal jest bohaterem kpn ?
bo po tym wsparciu powinien być bohaterem do zlustrowania...
no jak tam donosik na mnie do prokuratury katowickiej ? nadal w rozpatrzeniu ?