Miernik w więzieniu za protest przeciw bezkarności Kiszczaka


Sędzia Joanna Dryll. Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli, 1 października 2015 r. Fot. Wolny Czyn

Zbrodniarzy komunistycznych w Polsce chronią renegaci w tzw. „sądach”. W 2013 r. publiczność w niestandardowy sposób poczęstowała tortem Annę Wielgolewską, odpowiedzialną za ochronę Czesława Kiszczaka. O czyn ten oskarżony został Zygmunt Miernik, działacz Solidarności, były internowany. Proces ruszył w czerwcu 2015 r. w Sądzie Rejonowym Warszawa Wola. Przewodniczyła sędzia Joanna Dryll. Prokurator odmówiła podania nazwiska (mamy dowód na filmie). Miernika broni mec. Krzysztof Dmowski. Sygn. IV K 773/13.
 
1 października 2015 r., Miernika skazano. Wywołało to oburzenie i głośne protesty zebranych; interweniowała milicja Rzeszy. Dodatkowo Joanna Dryll zarządziła aresztowanie Miernika i wtrącenie go do więzienia na 14 dni za rzekomą obrazę sądu. Wyrok nie jest prawomocny.
 
Oto zapowiadana kilka dni temu pełna relacja filmowa. Poniżej przypominamy skrót niższej jakości, opublikowany na gorąco 1 października.
 
Ostatnie informacje: Zygmunt Miernik wtrącony został do więzienia na Służewcu. Miernika osadzono z osobami zakaźnie chorymi, a polscy hitlerowcy znów odmówili respektowania w stosunku do niego statusu więźnia politycznego.
 
ZAPRASZAMY na wiec w obronie Zygmunta Miernika pod więzieniem na Służewcu 8 października (czwartek) godzina 13. Facebookowa strona wydarzenia (adres poprawiony!):
https://www.facebook.com/events/1658099431071367/
 
O sprawie Miernika czytaj też:
http://pressmania.pl/?p=19831
http://www.krakowniezalezny.pl/dryllowanie-wymiaru-sprawiedliwosci/
http://naszeblogi.pl/38870-czy-rosjanie-chca-zabic-miernika
http://naszeblogi.pl/38904-co-dalej-z-miernikiem
http://naszeblogi.pl/38935-szlag-trafia-medialnych-zomowcow
http://naszeblogi.pl/38949-bezkarnosc-kiszczaka-proces-czy-egzekucja

 
* * *
Jedynym portalem w Polsce wolnym od agentury jest Wolny Czyn, fizycznie znajdujący się na serwerze w USA (https://sites.google.com/site/wolnyczyn/ ). Wszystkie artykuły WCzynu publikowane są na innych portalach i na Facebooku. „Nasze Blogi” po zmianie administratora to portal antyukraiński - prorosyjski, putinowski. Autor nie ma wpływu na komentarze; stręczy je tu administrator. Optuje on nadto za anonimowością i swoją, i swej trzody. W efekcie są to na ogół komentarze motłochu – prorosyjskich żulików, endeckich dziadyg j sitwy kolesi i pociotków. To w PIS zwyczajowe. Apeluję więc o niekomentowanie moich artykułów na Naszych Blogach. Proszę korzystać z mejla, FB, lub telefonu (uwaga: najprawdopodobniej na podsłuchu!)
 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://twitter.com/MariuszCysewsk
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com 
http://www.facebook.com/cysewski1

YouTube: