Próchniejące deski i kamień

Życie składa się nierozerwalnie z tak wielu różnorakich aspektów, że ciężko byłoby je wszystkie sensownie opisać, raczej nie jest to zadanie dla jednej osoby. 
Według kilku wierzeń, człowiek z momentem poczęcia dostaje od Boga bliżej nieopisane zdolności, talenty, które z biegiem lat powinien starać się odkryć, a następnie sumiennie rozwijać.
W domyśle? Po to aby dojść do momentu w którym opanuje daną umiejętność, na takim poziomie, aby przekazać swoją wiedzę następnym, tym których zadanie jest wciąż takie samo. 
Bóg oczywiście pomija wartościowanie zostawiając to zadanie nam. O ile lepiej jest być oficerem od szeregowego żołnierza? O ile bardziej opłacalne jest posiadanie świetnie prosperującej firmy, niż bycie jej szeregowym pracownikiem?
Pomijając oczywisty i całkiem istotny czynnik finansowy, nie zapominajmy o jeszcze istotniejszym czyli władzy.
Władza nierozerwalnie kojarzy się z pieniędzmi, a te z kolei z luksusem, uznaniem czy prestiżem( z fr. „urok, czary”).
Oczywiste oczywistości, których wydawałoby się nie warto opisywać, na tak zacnym forum. 
Dzisiaj pewnie wielu z was coraz bardziej rozumie jak bardzo w swojej istocie pieniądze faktycznie stają się magiczne. Nie warto się aktualnie na tym skupiać.
Jeśli rozdzielić władze i pieniądze. a następnie nadać im jakieś przyjemne dla zrozumienia w kontekście tego o czym piszę aluzje, to mniej więcej tak by się to rysowało.
Pieniądze określiłbym jako kupiony 10 lat temu próchniejący domek w górach, który z upływem lat przestanie reprezentować wartość wyższą, niż ziemia na której się znajduje.
Władza w tym przypadku byłaby zamkiem z kamienia, który będzie stał w swoim miejscu przez następne kilkaset lat.
Większość z nas zgodnie z naszym człowieczym instynktem, lgnie do władzy, wodzona różnymi często próżnymi pobudkami, taka natura. 
System w którym żyjemy stwarza niewątpliwie duże możliwości, aby do niej dążyć. Większość z nas, co widać, zadowoliłaby się jednak samymi pieniędzmi. 

 
 

 

 
  

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-01-2021 [09:36] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 
Są dwa sposoby dojścia do pieniędzy- złodziejstwo ( p. Karoń) albo bogaty ożenek. 

Swoją drogą - pieniądze szczęścia nie dają- tak próbują wmówić biedakom ci co je mają. Tekst fajny . Pzdr
 

Obrazek użytkownika SyrenkaW

25-01-2021 [15:09] - SyrenkaW | Link:

Pieniądze szczęścia nie dają, ale każdy chciałby się o tym osobiście przekonać.
Według mnie człowiek jak świnia, do wszystkiego zdolny jest się przyzwyczaić, a to stwarza niebezpieczeństwo poszukiwania to coraz ciekawszych bodźców i doświadczeń. 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-01-2021 [15:22] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 
To tylko złudzenia. Tak naprawdę człowiekowi niewiele do szczęścia potrzeba. Pierwszy krok to ograniczenie potrzeb. A pieniądze jak pieniądze raz są a raz ich nie ma. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2021 [15:40] - sake3 | Link:

Smutne,że oprócz systemu nie mamy,nie chcemy mieć nic więcej.A przecież są marzenia,są zainteresowania,są pragnienia.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-01-2021 [16:48] - rolnik z mazur | Link:

@ sake, 
nio są - zamknięte w domach, zakneblowane na ulicy. Ale po co restauracja, po co kino, po co siłownia - to wszystko możesz sobie zorganizować w domu. My ci wszystko dostarczymy stay at home! To jest dopiero smutne. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2021 [17:34] - sake3 | Link:

@rolnik z mazur.....Ale moje marzenia nie zamykają się w obrębie restauracji,kina,czy siłowni.Marzę o lotach w kosmos o spotkaniach III-go stopnia z jakimś przystojnym ufoludkiem.Smutno więc mi dlatego,że nie mogę tego zrealizować.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-01-2021 [18:35] - rolnik z mazur | Link:

@ sake
Doskonale rozumiem. Przeczytaj " Kaftan Bezpieczeństwa " Jacka Londona tak tego Londona a zaczniesz inaczej patrzeć na rzeczywistośc. Tylko myśli są wolne. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

25-01-2021 [18:49] - sake3 | Link:

@Rolnik z mazur....Niedługo myśli też będą ujarzmione.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-01-2021 [19:16] - rolnik z mazur | Link:

@ sake, 
Jak się poddamy to tak. Kontrola umysłu to marzenie globalistów. Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

25-01-2021 [19:16] - rolnik z mazur | Link:

@ sake, 
Jak się poddamy to tak. Kontrola umysłu to marzenie globalistów. Pzdr