Dlaczego warto odkurzyć szafot?

Nie mam wątpliowści, że z największymi z demokratów w demokratyczny sposób wygrać się nie da.

Na naszym podwórku lwia część tych wybrańców, a jest ich aż 460! tak, tych
 najpożyteczniejszych z pożytecznych i najszlachetniejszych ze szlachetnych,
 jakoś nie specjalnie gdziekolwiek się pojawia by prezentować wszystkie swoje zalety i wdzięki
,a warto podkreślić, to duży plus, bo niewielu sprawia wrażenie osoby, która opanowała sztukę pisania i czytania.
(a może to o to chodzi, ale może nie, nie wiem)

Jestem przekonany, że wśród nich poza dużą częścią prostackich cwaniaków, uważających się za elitę, bez której to,
ani kroku dalej, bo strzelam! 
Coraz wyraźniej rysują się postacie, które pomimo rzekomych różnic w poglądach, zdają
się nie przykładać wagi do poglądów, nawet już niespecjalnie się z tym kryjąc.
Tych całych powiedzmy, możnowładców na usługach narodu można kilku naliczyć.
Dlaczego warto odkurzyć szafot?
Nie wiem, nie wiem jak połączyć jedno z drugim, albo wiem, ale kto mi tak na słowo uwierzy! 
Żeby się nie zdemokratyzować do końca? albo my albo oni, a wtedy kiedy brakuje czasu liczy się refleks(właśnie wypadł mi telefon z rączki)
Czasem wydaje mi się rozsądne zadawanie najprostszych pytań i weryfikowanie, czy te wytarte
odpowiedzi, tak wspaniale wszystkim znane faktycznie wciąż są prawidłowe, a czasem to wydaje mi się, że słońce krąży dookoła naszej kulki. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-01-2021 [11:40] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 
Spokojnie. Demokracja jest już powoli passe. Każdy kto ma oczy to widzi. Te resztki to tak dla zamydlenia oczu motlochowi, który myśli, ze to tak naprawdę i ma coś do gadania. Nie ma nic! Widać to choćby po ostatnich wyborach w USA. Świat się nieodwracalnie zmienia. Proszę zapoznać się z książka Klausa Schwaba - Czwarta Rewolucja
Przemysłowa. Szef Światowego Forum Ekonomicznego nie ukrywał co się będzie działo -
Nadchodzi nowy faszyzm. Likwidacja świata jaki znamy we wszystkich jego przejawach. Reset totalny likwidacja pracy najemnej, likwidacja gotówki, tylko digitalny pieniądz, dochód podstawowy. Poszczególni ludzie tzw. Stake Holder będą pod totalną kontrolą i ci posłowie będą total nie zbyteczni. Zostanie paru karbowych do pilnowania nowych niewolników. "W walce kapitalizmu z socjalizmem wygrał feudalizmu" - to zdaje się powiedział L.Jeczmyk i chyba miał rację. Pzdr

Obrazek użytkownika SyrenkaW

06-01-2021 [12:03] - SyrenkaW | Link:

A w tle gral jeden z najbardziej rozpoznawalnych marszy, więc żałobny

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-01-2021 [12:24] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 
tak, marsz żałobny dla świata jaki znamy. Pytanie tylko - być albo nie być? w tym nowym ladzie. Inaczej mówiąc -walczyć czy nie walczyć? Może spróbować się jakoś w tym wszystkim znaleźć i wyciągnąć dla siebie jakieś profity?  Pzdr

Obrazek użytkownika SyrenkaW

06-01-2021 [13:48] - SyrenkaW | Link:

Oczywiście, że być. Człowiek zastanawia się czy walczyć czy nie walczyć, tylko wtedy kiedy jeszcze faktycznie ma czas by się zastanawiać. Zapewniam szanownego Pana, że walka jest motywowana jednym z instynktów, których nie sposób zwalczyć. Co do następnego pytania, wyciągać profity, oczywiście. 
Tylko czym te profity mają być? Osobiście zazdroszczę 
wszystkim tym ludziom, których życie skupia się nad czymś tak banalnym jak to żeby co miesiąc piksele na koncie układały się w przyjazną dla oka liczbę.
Nie ma się co załamywać, wszystko co powstaje, z czasem upada. Stójmy tu gdzie stoimy, bo nie jesteśmy aktualnie w stanie zrobić kroku w przód, więc lepiej trochę postać, niż
zacząć się cofać, większość ludzi skutecznie została pozbawiona prawdziwej wiary, tej w sens, w zamian tego wierzą w najdziwniejsze i często bardzo prymitywne rzeczy, serwowane w mediach, czy portalach
społecznościowych. Jestem przekonany, że zabranie ostatniemu człowiekowi "zdrowego rozsądku" będzie znakiem całkowitego kolapsu , ale do tego jeszcze póki co daleko.
 Jest język jest religia jest jakaś, chociaż ta prawdziwa skutecznie tłumiona kultura, więc mamy sporo! takiego państwa jak to, to absolutnie nie potrzebujemy! Państwo dla zmylenia przeciwnika 
nazywane "Polską"  
jest aktualnie naszym największym wrogiem nie rosja nie chiny nie ukraina! Państwo polskie jest naszym największym wrogiem! 
I o tym trzeba mówić głośno.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-01-2021 [14:03] - rolnik z mazur | Link:

@ autor, 

Jeśli chodzi o ostatni akapit to całkowicie się z tym zgadzam. Może nie państwo jako takie, bo to tylko geograficzna nazwa tylko aparat urzędniczy i partyjny niezależnie od opcji. Pzdr

Obrazek użytkownika SyrenkaW

06-01-2021 [14:25] - SyrenkaW | Link:

Szanowny Panie, czy widzi Pan gdzieś akapity?

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-01-2021 [14:33] - rolnik z mazur | Link:

@autor, 
Słusznie, żadnych akapitow nie ma. Pzdr

Obrazek użytkownika sake3

06-01-2021 [12:45] - sake3 | Link:

Odkurzyć szafot?UE już go dawno odkurzyła w stosunku do Polski i Węgier.On się teraz nazywa ,,praworządność'.'

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-01-2021 [13:32] - rolnik z mazur | Link:

@ sake3
Wyjątkowo się z tobą zgadzam. Dodam i prawa człowieka. Pzdr

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

06-01-2021 [14:09] - Imć Waszeć | Link:

Nie żadne prawa człowieka, tylko prawa ekscentryka. Lewacki bełkot trzeba zawsze czytać na skos. Poprawność jest tu synonimem wymuszania uległości przed nową barbarią.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-01-2021 [14:17] - rolnik z mazur | Link:

@Imc Waszec, 
Oczywiście, dokładnie - nowa barbaria? To raczej lucyferianski dokładnie przemyslany i wielokrotnie sprawdzonych plan. Pzdr

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-01-2021 [13:32] - rolnik z mazur | Link:

@ sake3
Wyjątkowo się z tobą zgadzam. Dodam i prawa człowieka. Pzdr

Obrazek użytkownika SyrenkaW

06-01-2021 [14:03] - SyrenkaW | Link:

Zgadza się ten twór komunistyczny stworzony w celu budowy aparatu terroru, zaczyna się toczyć. Praworządność czy jakby to tam nazywać, bez znaczenia, przecież każdy "yntelygent" musi unikać określeń, które nie podobają się dobrotliwej władzy. 
Określeń, które są dzisiaj pięknie nazywane politycznie niepoprawnymi. Skończyć z nazywaniem czegoś poprawnością, a  zacząć po ludzku nazywać to paskudną komunistyczną cenzurą.

Obrazek użytkownika mjk1

06-01-2021 [15:08] - mjk1 | Link:

Skoro już dyskusja tak pięknie się rozwinęła, pozwólcie, zanim doznacie zbiorowego orgazmu, że zadam Wam zaledwie kilka prostych pytań.
Wg ekonomistów wszystkich opcji, nie tylko Klausa Schwaba, czwarta rewolucja przemysłowa, która tak naprawdę już trwa, spowoduje to, że pracy wystarczy dla góra 20% populacji. Jak więc wyobrażacie sobie utrzymanie tych 80% bez wprowadzenia podstawowego dochodu gwarantowanego? Jakieś własne oryginalne pomysły mile widziane.
Rozumiem też, że w przypadku wprowadzenia podstawowego dochodu gwarantowanego, posłowie będą totalnie zbyteczni. To wg klasyka z Żoliborza tzw. „oczywista oczywistość”. Dlaczego jednak w związku z tym ma zostać zlikwidowana gotówka, czy wprowadzony jakiś nowy faszyzm? I czym ten nowy faszyzm będzie się różnił od starego faszyzmu?
Dlaczego ma zostać wprowadzona jakaś totalna kontrola? Komu ta kontrola będzie służyć, do czego będzie potrzebna i czym będzie się różniła od obecnej kontroli?
Jeżeli przynajmniej na jedno z pytań ktokolwiek odpowie, udowodni, że rozumie to, co pisze a nie powtarza jak papuga, bzdety znalezione w Internecie.
Wszelkie „bezczelne pytania” nie tylko mile widziane, ale wręcz pożądane.     
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-01-2021 [15:45] - Marek1taki | Link:

To ja odpowiem;-) prostym pytaniem:
Czy aby ta rewolucja nie polega na ubezwłasnowolnieniu tych 80% socjalem by byli bezwolni i bezproduktywni?

Obrazek użytkownika mjk1

06-01-2021 [19:32] - mjk1 | Link:

Drogi Marku. Załóżmy, że ta rewolucja, jak ją nazywasz, polega na ubezwłasnowolnieniu tych 80% socjałem, by byli bezwolni i produktywni. Po pierwsze i najważniejsze - nie muszą być produktywni!!! Przecież te 20% wyprodukuje im wszystko co niezbędne do życia. Dlaczego mają być bezwolni? Jeżeli zamiast przehulać ten PDG zaoszczędzą, to dlaczego nie mogliby spożytkować go na inny cel. Kto ma im zabronić i w jakim celu? Kto i jakie korzyści ma odnieść zabraniając im tego? Pytania można mnożyć, ale na razie te kilka wystarczy. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-01-2021 [20:21] - Marek1taki | Link:

@mjk1 Praca jest naturą człowieka. Kalkulacja jest naturalną cechą.
Socjal - sam w sobie - skłania beneficjentów do lenistwa, do porzucenia aktywności. Również opodatkowanych, którzy kalkulują kiedy przestać pracować: świadomość istnienia socjalu przesuwa granicę między pracą, inwestowaniem, ryzykowaniem, odroczeniem nagrody a odpoczynkiem i konsumowaniem owoców tych wysiłków.
To przy założeniu, że nic innego nie działa, a jednak konsekwencje mentalne są przewidywalne.
 I przy założeniu, że nie ma żadnych politycznych korzyści z kontroli społecznej, do której to prowadzi a są. Prawda?

Obrazek użytkownika mjk1

07-01-2021 [10:46] - mjk1 | Link:

@Marek1taki.
Witam ponownie. Poruszył Pan bardzo ważną kwestię. Nie chodzi jednak o socjał, bo to rzecz wtórna i wbrew powszechnej opinii, niemająca nic wspólnego z socjalizmem, ani w teorii ani w praktyce. To wymysł stricte kapitalistyczny.
Tą najważniejszą kwestią są podatki i zasadność ich poboru. Jeżeli zgadzamy się z tym, że zabór mienia pod przymusem jest zabroniony i karalny, to dlaczego pozwalamy i godzimy się z poborem podatków. W tym momencie rodzi się jednak pytanie: czy jest możliwe istnienie państwa, które spełnia swe podstawowe funkcje nie pobierając podatków?
Zadawałem to pytanie wielokrotnie, nie tylko na tym portalu. Odpowiedzi nie otrzymałem nigdy. Może Pan spróbuje na nie odpowiedzieć.
Proszę się nie bać i wyrazić własną opinię. Zapewniam, że nie jestem kajakarzem z Gdyni i nie obrzucę Pana stekiem inwektyw a przyciśnięty do muru z braku argumentów na pewno nie podkabluję do Admina. Pozdrawiam.       
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-01-2021 [14:59] - Marek1taki | Link:

"socjał, bo to rzecz wtórna i wbrew powszechnej opinii, niemająca nic wspólnego z socjalizmem, ani w teorii ani w praktyce. To wymysł stricte kapitalistyczny."
Zafrapowała mnie ta teza. Da się ją udowodnić?
Państwo musi opierać się na przymusie by zapewnić wolność i ustanawia w tym względzie monopol na zabór mienia. Podatków poza anarchistami nikt nie kwestionuje. Dyskusja dotyczy ich rozmiarów i celów. - oczywiście można to sformułować w postaci pytania.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-01-2021 [15:56] - rolnik z mazur | Link:

@ mjk1, 
Napisałem, ze bez wprowadzenia dochodu gwarantowanego pomysły Schwaba są o kant duży potencjał. Zresztą on to przewiduje. Pisze, ze w ciągu następnych lat zdaje się całkowicie 50℅ miejsc pracy w USA zniknie. Więc helikopter money jak najbardziej będzie potrzebne. Mało tego wycofał się gotówkę i zastąpił tzw pieniądzem digitalny kreowany przez bank centralny czytaj FED. Mało tego będzie to pieniądz tracąc na wartości ( rdzewiejacyh ją u Silvio Gesella) 
Tak więc taki beneficjent dochodu gwarantowanego dostanie powiedzmy 1000 E i będzie je musiał skonsumowac do końca miesiąca, gdyż te 1000 będzie warte np 900. I wszystko chyba jasne. 

Własność prywatna będzie dostępna dla nielicznych. Masa będzie jedynie najemcami. W sensie - po co ci auto- my ci podstawowy go, po co masz wychodzić z domu po zakupy- my ci je dostarczymy just in time do domu itd, itp. 

I wszyscy będą szczęśliwi i życie jak w eksperymencie  z myszami Calhouna, o którym kiedyś pisalem. PzdrPzdrJak widać system podpowiadania mi że smartfon wie ode mnie lepiej co mam pisać, bo cały tekst mi " Poprawił"

Obrazek użytkownika mjk1

06-01-2021 [19:12] - mjk1 | Link:

Cieszę się Mazurze, że jeżeli chodzi o PDG (podstawowy dochód gwarantowany) jesteśmy zgodni. Oczywiście, że forsa na ten dochód musi być kreowana przez Bank Centralny, jednak nie prywatny a narodowy. Tak jakoś dziwnie się składa, że po komunie wszystko rozsprzedaliśmy a NBP pozostał państwowy. Czyżby nikt nie chciał kupić? Dlaczego jednak gotówkę miałby zastąpić pieniądz elektroniczny dalej nie mogę zrozumieć?
Teoria Silvio Gasella była jedną z wielu, która zakładała, że koniunktura zależy od szybkości obrotu pieniądza. To tak jakby herbata stawała się słodsza w miarę szybkości jej mieszania. Nigdzie też nie została wprowadzona w praktyce.
Własność prywatna nie będzie dostępna dla nielicznych, tylko dla tych, co chcą a to różnica zasadnicza.
Nie wydaje mi się też, że wszyscy zrezygnują z samochodu, ale już dziś większość nie kupuje browaru, aby się piwa napić. Nie wiem, co w tym złego?
Dotychczas wydawało mi się, że doskonale potrafisz rozpoznać, jak ktoś robi coś na zamówienie a dałeś się nabrać na eksperyment Kulfona (Calhouna) jak ja go nazywam. Gdyby jego teoria była w jakimkolwiek procencie słuszna, to wszystkie zwierzęta hodowlane dawno wyzdychałyby i to wszystkie bez wyjątku. Na dzień dzisiejszy jest dokładnie odwrotnie. To te hodowlane nie potrafią sobie poradzić od nadmiaru wolności, która jest podobno warunkiem koniecznym powszechnej szczęśliwości. Pozdrawiam.      
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-01-2021 [20:04] - rolnik z mazur | Link:

mjk1
Gdyby mieszały się w małej populacji jak myszy Calhouna to pewnie by się te hodowane z de generowały. Tak jak człowiek bez wyzwań się degeneruje vide LGBT na Zachodzie. 
Może i nie zrezygnuja z auta  ale będzie ono tak drogie, ze nie będzie wielu na nie stać. 

Własność prywatna będzie obłożona podatkiem katastralnym w takiej wysokości, że też niewielu sobie na nią pozwoli. 

Nie będzie żadnych banków narodowych. Pzdr

Obrazek użytkownika mjk1

06-01-2021 [20:59] - mjk1 | Link:

Szanowny Mazurze. Eksperyment Kulfona miał udowodnić, że ludzie bez wyzwań wyginęliby jak myszy w owym eksperymencie. Ludzie jednak, istoty myślące, doskonale wiedzą, co należy zrobić, aby zwierzęta hodowlane, nie tylko nie wyginęły, ale uszlachetniały swój gatunek. Uważasz, że w stosunku do samych siebie, postąpiliby tak samo, jak myszy w owym eksperymencie?
Na dzień dzisiejszy, ludzie bez wyzwań, czyli emeryci z wysokimi emeryturami, korzystają z życia i jakoś nie chcą się zdegenerować. Wśród tych z małymi emeryturami, degeneraci stanowią pomijalny margines. Kochający inaczej też należą do mniejszości i to zarówno zdecydowanej, jak i humorystycznej.
Jeżeli tych 80% niepracujących nie będzie stać na kupno auta, to na czym zarobią właściciele fabryk produkujących te samochody? Jeżeli, jak dzisiaj w naszym ukochanym kraju, wynajem będzie droższy od kupna, to większość będzie kupowała a nie wynajmowała. Jeżeli będzie odwrotnie, to większość będzie wynajmowała. Jaka to różnica i co w tym złego?
Dlaczego będą ściągane jakiekolwiek podatki, jeżeli dochód gwarantowany, będzie finansowany z emisji pieniądza? Kto je będzie ściągał i w jakim celu?
 O likwidacji NBP nic nigdzie nie mogę znaleźć. Gdybyś mógł coś napisać, kto, kiedy i dlaczego ma NBP zlikwidować, byłbym wdzięczny.   
 

Obrazek użytkownika SyrenkaW

06-01-2021 [16:52] - SyrenkaW | Link:

A nie nie, bardzo dobrze napisane i cieszę się, że taki komentarz się pojawił, gdy pojawiają się pytania na które mogę odpowiedzieć, to zbiorowy orgazm jest doznaniem dużo bardziej satysfakcjonującym.
Ja na szczęście lub nieszczęście mam mniej naiwne podejście w tej sprawie niż szanowny Pan rolnik, chociaż taką koncepcję też uwzględniałem, pewnie nie dłużej niż 2 minuty, ponieważ jest zbyt interesująca, tak interesująca. Odpowiem na ten komentarz, ale później, bo żeby odpowiedzieć na te pytania na pewnym poziomie, żeby to miało i ręce i nogi , a najlepiej żeby chodziło tak jak antyszczepionkowiec bez autyzmu, to potrzeba mi więcej wolnego czasu. wrócę tu!

Obrazek użytkownika mjk1

06-01-2021 [17:51] - mjk1 | Link:

Ja też się cieszę, wrócę po skokach i na pewno odpowiem na wszystkie zarzuty każdemu z osobna. Teraz kibicuję naszym.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-01-2021 [18:01] - rolnik z mazur | Link:

@ mjk, 
Ja też wolę kibicowac. Pzdr

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-01-2021 [20:46] - Marek1taki | Link:

Wracając do pytania postawionego w tytule i nawiązując do niektórych komentarzy pod notatką Pani Elig
https://naszeblogi.pl/57710-za...
muszę przyznać:
Nie da się jej czytać i pozostawać w zgodzie z głównym nurtem propagandy.
Tak samo nie da się czytać z tych wyżyn Matka Kurka, który przytacza statystykę wzrostu liczby zgonów za 2020rok w porównaniu z 2019:
w Szwecji więcej o 3.000zgonów
w Polsce więcej o 74.000zgonów.
https://www.kontrowersje.net/s...
"Zabija propaganda i polityka, w Polsce zabijała palowo i masowo, dlatego zbrodniarze powinni spotkać się z katem."

Obrazek użytkownika Pani Anna

06-01-2021 [22:21] - Pani Anna | Link:

@Marek1taki
"Dotychczasowe zalecenia ograniczenia udzielania świadczeń planowych, wydane w związku z minimalizowaniem ryzyka transmisji COViD-19 i z potrzebą zapewnienia dodatkowych łóżek szpitalnych dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia, należy przyjąć za nieobowiązujące – poinformował NFZ." Musiało umrzec 74tys ludzi pozbawionych właściwej opieki lekarskiej i chorych na inne niż ta jedyna słuszna choroba. Ale dla niektórych tutaj to takie nieestetyczne, rynsztokowe, kulturalni ludzie, zwłaszcza "prawdziwi" patrioci nie rozmawiaja o takich sprawach. Przynajmniej ja nie zuważyłam, żeby ktokolwiek poza Elig o tym napomknął. Więc trzeba jej nawrzucać, że "stetryczała", a nas przywołać do porządku, kogo mamy czytać, a kogo nie. Na mnie to nie dziala ale zmusza do refleksji nad ludzkim upadkiem.

Obrazek użytkownika tricolour

07-01-2021 [14:57] - tricolour | Link:

Pani Anno, Bo tych patryjotów nie obchodzi, że ktoś chory umrze. Ich interesuje wyłącznie, by sami nie zachorowali stojąc w kolejce za młodą pindą. Tylko własne cztery litery się dla nich liczą.

Obrazek użytkownika mjk1

06-01-2021 [21:16] - mjk1 | Link:

O 21.30 jest Chyłka. Jeden z nielicznych filmów zmuszających do odrobiny myślenia. Cielecką też warto obejrzeć, niezależnie od tego, czy się zaszczepiła, czy nie. Potem idę spać. Do konwersacji wrócę jutro. Słodkich snów.  

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-01-2021 [21:53] - rolnik z mazur | Link:

@ autor i reszta, 
a tymczasem w Waszyngtonie zwolennicy Trumpa szturmuja  Capitol. Będzie się dzialo. Dobrej 🌃

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-01-2021 [09:48] - Pani Anna | Link:

@Rolnik
nic się nie bedzie działo. Nic, co nie zostało wyreżyserowane, zaplanowane i musi zostać odegrane.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

07-01-2021 [13:34] - rolnik z mazur | Link:

@ Pani Anna, 
Niestety masz rację. Dymokracja zwycięża. Myślałem że Republikanie mają cojones i obronia Trumpa. Mylilem się. Nawet jego kompetencje niejaki Mike Penisa go zdradził. Pzdr