Prośba do Prezesa

Panie Prezesie, szabla i jej symbolika w polskiej kulturze mają znaczenie szczególne. A skoro na ostatnim szczycie UE zdobył Pan tak cenny jej egzemplarz, to łatwiej będzie Panu zakończyć reformę nie tylko sądownictwa, ale również całego państwa. Wyborcy, zwolennicy i cała Polska – prawie wszyscy, czekają na ten moment od 2015 r. I ci wszyscy nie mogą się doczekać.

Totalna opozycja już wydała na siebie bezapelacyjny wyrok. Panu i Zjednoczonej Prawicy zostało jeszcze trzy lata kadencji. Jako wytrawny polityk musi Pan wiedzieć, że każdą osobę publiczną osądza nie tylko społeczeństwo w wyborach, ale również historia. Ta ostatnia zawsze jest bezlitosna. Warto o tym pamiętać.

Proszę więc nie nadużywać polskich symboli, bo szabla jest narzędziem, którą trzeba umieć władać. Polska od utraty państwowości polityką zagraniczną i polską świadomością stoi… To taka uwaga obywatela i wyborcy.  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-12-2020 [13:44] - Marek1taki | Link:

Na razie z reform prezesa może być zadowolony Soros. Za całe 5 lat może być zadowolony, ale w 2020 to czuje chyba miód na sercu. Na Tuska nie było co liczyć, to niedojda był. Nawet nie umiał się poznać na Morawieckim.

Obrazek użytkownika sake3

12-12-2020 [14:49] - sake3 | Link:

Najpierw mówicie,że żadnych reform nie przeprowadzono,a następnie,że Soros jest reformami zadowolony i usatysfakcjonowany.Może by tak trochę konsekwencji i logiki w tych osądach.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-12-2020 [15:52] - Marek1taki | Link:

@Sake Nie przeprowadzono reform prawicowych. Przeprowadzono lewicowe.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-12-2020 [07:24] - jazgdyni | Link:

Nasz lekarz - uzurpator ma poważny mętlik w głowie i po prosu plecie trzy po trzy.
Słabe organizmy reagują odrealnieniem, na za dużo sprzecznych bodźców.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

12-12-2020 [14:50] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Marek 1taki
Ale ostatnio Soros zaprotestował.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-12-2020 [15:51] - Marek1taki | Link:

@Ryszard Surmacz Jemu złego nigdy dość to protestuje, że za małe postępy rewolucji. Jednocześnie daje alibi tym co realizują jego plany pod pozorami prawicowości, konserwatyzmu, interesów państwa. On się wprost wypowiedział, że najlepiej abyśmy zaciągnęli niespłacalny kredyt - wieczysty. To przecież już nie chodzi aby tylko mieszkanie, samochód czy program komputerowy był na wynajem, byśmy nie mieli nic na własność, teraz chodzi już o to byśmy mieli państwo wynajęte na nieswoich zasadach. Chwilówka podniesiona do rangi państwowej.

Obrazek użytkownika sake3

12-12-2020 [16:31] - sake3 | Link:

Trochę chyba mówić o bezlitosnej historii.Ona bowiem ocenia polityka i jego dokonania w zależności od aktualnego ustroju.czyż nie bylo i jest tak z Piłsudskim?

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

12-12-2020 [18:04] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Sake3
Trochę jaśniej, można?

Obrazek użytkownika Es

13-12-2020 [01:59] - Es | Link:

Naprawdé nie zauwaył Pan-można powiedzieć obserwując zjawiska zachodzące w polskiej polityce,nie doszedł Pan jeszcze do wniosku,że reform żadnych już nie będzie?I że za całe reformy tak zwanej zjednoczonej prawicy musi robić 500+, tak jak po 89 roku paszporty dane do rąk, z życzeniami :jedźcie w cholerę, nie wracajcie i nie psujcie interesów?

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-12-2020 [07:26] - jazgdyni | Link:

Eureka! Genialne!
Sam pan do tego doszedł?

Obrazek użytkownika Es

13-12-2020 [12:40] - Es | Link:

Szokujące. Prawda? Ale odpowiadając na pytanie
Gdzież by sam Panie kolego. Chciałbym napisać:  "z małą pomocą moich przyjaciół". Ale pomoc miłościwie nam panujących była właściwie nieodzowna i rzetelnie oceniona zostanie pewnie dopiero za parę lat. Dokładniej, to pierwszy plebiscyt za trzy lata. 
Ale pan żeby to widzieć musi wyjść spod stołu i otworzyć oczy. Albo przestać udawać.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

13-12-2020 [11:47] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Es
Zadziwiaja mnie ludzie, którzy widzac kawę na ławie, myśla, że to herbata.

Obrazek użytkownika Es

13-12-2020 [12:52] - Es | Link:

Mnie również zadziwiają ludzie zadowoleni z kolejnych garści plew, które miały być ziarnem. 
Apelować do Prezesa można i on sam do aktywności zachęca niezmiennie mówiąc: piszcie do mnie na Berdyczów.
A jeśli to nie herbata, a zaserwowana zamiast kawy podobna do niej lura? Z tym mamy do czynienia.

Obrazek użytkownika jazgdyni

13-12-2020 [07:35] - jazgdyni | Link:

Cześć Ryszardzie

Chyba ten cytat ze "Sztuki wojny" Sun Tzu pasuje do twego apelu.

"Nie wykonuj ruchu, jeśli nic na nim nie zyskasz, nie atakuj; jeśli nie wygrasz, nie rozpoczynaj wojny, jeśli sytuacja nie jest bez wyjścia! Władca nie może rozpoczynać wojny, tylko dlatego, że ktoś go zdenerwuje; generał nie może atakować, tylko dlatego, że go ktoś rozwścieczy. Jeśli jest coś do zyskania wykonaj ruch; jeśli nie: nie ma po co się pchać. Zdenerwowanie mija, a wściekłość ustaje; nikt nie wróci jednak podbitemu państwu świetności, ani poległym żołnierzom życia. Mądry władca jest ostrożny, a wyśmienity generał ma się na baczności."

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

13-12-2020 [11:53] - Ryszard Surmacz | Link:

@ jazgdyni
Ładnie to wyokragliłeś. Ale w następnych wyborach głosuję na Piłsudskiego.

Obrazek użytkownika Marek1taki

13-12-2020 [10:26] - Marek1taki | Link:

Jeszcze jeden przykład jak niereformowalna jest dobra zmiana.
http://cbrengland.szkolanawiga...
"Czas najwyższy, aby władze TVP, telewizji obrażanej przez organizatorki tzw. strajku kobiet, pomogły zachować takim artystom konsekwencję w słowach i czynach i zwolniło ich z obowiązku występowania na koncertach pieśni profanowanych przez ludzi, których ci artyści wspierają – powiedział prof. Grzegorz Kucharczyk w felietonie dla Radia Maryja."