Brawo Polacy!

Bardzo pozytywnie oceniam ostatnie wydarzenia w Polsce. Lewica wreszcie pokazała swoją prawdziwą bolszewicką twarz, katolicki arcybiskup podziękował prawnikom za prochrześcijańską interpretację konstytucji, a rząd i organy państwowe słusznie zachowały spokój i neutralność w ideologicznym konflikcie. Wszyscy, i piszę to bez ironii, zachowali się jak należałoby się spodziewać. A to akurat rzadko się zdarza.

Figury na szachownicy zajęły należne im miejsca.

Najważniejszej roszady dokonali jednak polscy katolicy. Przez lata najchętniej chowający się w bocznych nawach kościołów, tym razem nie tylko stanęli na środku przed ołtarzem, ale wzięli na siebie ciężar obrony Tabernakulum. Próby zdemolowania kościołów nie powiodły się tak jak planowały lewicowe bojówki. W niektórych przypadkach doszło do zniszczenia elewacji, sprofanowania pomników Jana Pawła II, i zakłócenia mszy świętych. Kilku katolików zostało pobitych, w tym, bardzo poważnie, jeden kapłan. Jednak gdyby nie fizyczny opór ludzi broniących kościołów, zniszczenia byłyby dużo większe.

Lewacka kosa jaka od dekad tnie równo z ziemią przejawy chrześcijaństwa w zachodniej Europie i innych kontynentach, trafiła na kamień polskiego katolicyzmu. Stała się rzecz jak do tej pory niespotykana: chrześcijanie stanęli na wysokości zadania: stawili fizyczny opór broniąc swoich świątyń.

Zajęło to dziesięciolecia, ale w końcu doszliśmy nie tylko do uświadomienia podstawowej prawdy: Kościół to przede wszystkim ludzie wierzący, a duchowni stanowią tylko Jego element. Ale przede wszystkim zobaczyliśmy chrześcijan gotowych narazić zdrowie i fizycznie bronić swoich miejsc sławienia Stwórcy.

Obrony, do jakiej wydawało się, nie znajdzie się ochotników. Jakże wątpiliśmy w przetrwanie nauczania Karola Wojtyły. A jednak okazuje się, że tysiące polskich katolików nie dało się zastraszyć. Papieskie „nie lękajcie się” żyje wśród nas. Polacy wzięli sprawy w swoje ręce i bronili Krzyża w obliczu bolszewickiej agresji.

Jakże tego zabrakło w zachodniej Europie!

Na jednym z konserwatywnych portali amerykańskich, przeczytałem krótki i treściwy komentarz do obecnych wydarzeń w Polsce: Good for Poland! Co z grubsza znaczy: Brawo Polacy!

Czerwony sierp po raz kolejny połamał się na polskim katolicyzmie.

=====

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

30-10-2020 [07:53] - ruisdael | Link:

Dziękuję za ten optymistyczny komentarz. Szkoda, że Episkopatowi brakło odwagi do stanięcia wraz z cywilnymi obrońcami kościołów.

Obrazek użytkownika Piotr Węcław

30-10-2020 [17:13] - Piotr Węcław | Link:

Szkoda.  Odwaga czyli męstwo to dar Ducha Świętego.  Niewielu go najwyraźniej otrzymuje.  W czasie II Wojny tyko ok 10% społeczeństwa angażowała się w ruch oporu.  A w Polsce ten procent był i tak większy niż w innych okupowanych krajach.  Odwagi oczekiwalibyśmy od przywódców, ale problem zaczyna się na samej górze czyli w Watykanie.  Niemniej jednak Kościół to wierni i o tym trzeba pamiętać. 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

30-10-2020 [08:13] - Trotelreiner | Link:

Ty to poważnie,czy ironizujesz?
Bo jeszcze jestem przed kawą i nie kumam do końca...

Obrazek użytkownika sake3

30-10-2020 [10:18] - sake3 | Link:

Komu Pan bije brawo?Może tym Polakom którzy na stacji w Mysliborzu nie reagowali na pobicie księdza pewno skupiając się na robieniu fotek zamiast wezwania policji?Co robił własciel stacji pozwalając by napastnik wtargnął do pomieszczeń i bił nadal.W końcu ksiądz na jego prośbę zwrócił się do protestujących by uważali na bezpieczeństwo w pobliżu stacji.Dotąd nie wiemy czy napastnik został nawet zatrzymany co jest wskazówką dla pijanych i nacpanych hord że można tak bezkarnie nadal się zachowywać.Czas najwyższy zacząć reagować.

Obrazek użytkownika Jabe

30-10-2020 [10:53] - Jabe | Link:

Tłuszcza może szybko zmieniać prawdziwe oblicze, za każdym razem szczerze zresztą. Nic nowego. Bardziej pasuje lewacka ustawa o ochronie zwierząt – to mógł być kubeł zimnej wody dla niektórych.

Obrazek użytkownika sake3

30-10-2020 [12:41] - sake3 | Link:

Jak donosi portal wpolityce.pl sprawca pobicia w Myśliborzu został zatrzymany,jest zarażony koronawirusem.Bilans potencjalnego zarażenia od niego-150 demonstrantów+ksiądz+właściciel stacji+gapie.