AFA - Abstrakcyjny Felieton Aktualny - 4tygodniUFFka

W-wa - miasto przeklęte
Muniek to ujął najprościej
„Tu Hitler i Stalin zrobili co swoje”
Dziś tu żyje i rządzi lewościek.
Rafau – uchadi!
Bo czas by podmienić (sic!) gówniarza         
Skoro jest neptkiem to może lepiej
By Jarek wykombinował komisarza.?.
Przerzucenie rury przez rzekę przy obecnej technice i technologii wydaje się być banalne. Wszędzie ale nie w Rabiejowicach. Dzień przed awarią tunel kontrolowali inżynierowie z Politechniki Warszawskiej. A zlecić trzeba było specom hydraulikom z Politechniki Gdańskiej. Rury do Czajki jako inżynier (z uprawnieniami budowlanymi na rurociągi i konstrukcje stalowe) dałbym ze stali 10H2M (nawet nie z R35). A tu są plastikowe rury o średnicy 1,6m wciskane pierścieniami o długości 1,5m. Dla wzmocnienia tego (sic!) rurociągu zalano go betonem lekkim niezbrojonym. Prawdopodobnie rur nie zakotwiono do konstrukcji tunelu, więc potencjalna awaria była tylko kwestią czasu.  No i trafiło na geniusza technicznego, który całą dookolność by poskładał przy pomocy lepiszcza – taśmy klejącej. Napoleon przy ferowaniu funkcji oficerskich pytał delikwenta – czy ma szczęście. Tu trafiło na totalnego neptka, który w prezydenckim wianie oprócz pecha wniósł do stolicy otwartą puszkę POndory. Idąc dalej rurarskim szlakiem – polska idea zatrzymania Nord Stream 2 – poczyna się skutecznie realizować. Po szwajcarskiej firmie Allseas, rezygnuje z kontynuowania budowy kolejny wykonawca – teraz jest to specjalistyczna prywatna firma rosyjska MRTS. To ona budowała terminal LNG w Kaliningradzie czy największy na świecie port za kręgiem polarnym – Sabetta. Trump triumfuje. A teraz kiedy dysydent Nawalny, niedotruty nowiczokiem stał się kartą przetargową, nawet bismarczyca Merkel pęka i widać jak na dłoni, ze niebawem zostanie wydmuchany przez rurkę z gazem sprytek Putin.  A idąc dalej tą energetyczną ekstrapolacją, tym miazmatem – to Ministerstwo Rozwoju poinformowało, iż w ramach „Planu Morawieckiego” jest przewidziany „Program polskiej energetyki jądrowej” i powstanie dwóch atomówek o mocy 6000 MW. A nie jakieś tam wiatrowe czy solarne fiu bdziu liczone w kilowatach i zależne od chmur i zefirków. To nie wszystko, mają być prowadzone prace nad reaktorem wysokotemperaturowym – 500-1000 st.C (o mocy 200-350 MW) produkującym ciepło w kogeneracji jądrowej. Ani chybi to wszystko z Amerykanami, żabojady niech się obejdą smakiem.
 
 
 
Działacz kresowy Antoni Dąbrowski, cudem ocalony od śmierci podczas ukraińskiego ludobójstwa, jest ścigany przez Prokuraturę Rejonową Praga-Północ za „mowę nienawiści” i obrażanie narodu ukraińskiego. A dokładniej  za co? Za wpisy krytykujące Ihora Isajewa i dotyczące szerzenia w Polsce banderyzmu. U nas to norma „nadzwyczajnej kasty”. W Gdańsku ścigają Natalię Nitek – Płażyńską za ściganie hitlerowca. I drobny wtręt z Ukrainy. W mojej parafii (NMP) w Redzie gościł niedawno ksiądz z parafii leżącej nieopodal Lwowa. Otóż dobrzy ludzie donieśli, że w warunkach urągających wszelkim normom sanitarnym w podejrzanym budynku jest „specyficzny żłobek”. Koronawirus spowodował, że szemrani opiekunowie interesu się ulotnili i trzeba na serio zaopiekować się 46-ma niemowlętami. Były one zamówione u matek Ukrainek, te urodziły oddały w podejrzane ręce, ale bogaci „ojcowie i matki” (m.in. z USA, Kanady, Niemiec, Belgii) nie mogą odebrać zamówienia. Granice zamknięte itp. piramida epidemicznych przepisów. Surogatka za takie dziecko dostaje 50 000 $. To jest kosmiczna kwota, bo tam średnia emerytura to ok. 250 zł. Państwa jako takiego na Ukrainie nie ma, więc kościół i dobrzy ludzie szukają rodzin zastępczych. I ksiądz po kazaniu uruchomił kolektę na te biedne maluchy ukraińskie.
W W-wie wiadomo – gówno – a co w Brukseli?
Achtung! Wnimanie! W Brukseli
Tusk już powołał jaczejkę*
Nie będzie UE-wolnoamerykanki
Czas na wolnoeuropejkę!
Przepisy & procedury – won
Śmierć tysiącstronnym traktatom
Jewropa się skurczy do jądra
Zmaleje w orbitach jak atom.
Więc niech runie ta wieża Babel
Podpowiadam – bom pełen troski
Upadłościowa masa? Będzie kasa –
- sprzeda ją poseł Janusz  Lewandowski.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-10-2020 [18:18] - Marek1taki | Link:

Sam śmieję się ze swojej naiwności, że jak zlikwidują w przyszlości polskie kopalnie to zostaną wykupione za grosz, rząd dorzuci dotacje i wróci opłacalność wydobycia węgla.
Nic z tych rzeczy ten przekręt robiony jest tu i teraz.
"Jak by to leciało gwarą ślunską? Wyciulali wos hajery pisowskie politykiery, kuncertowo…
Jeszcze górnicy nie wystygli po likwidacji polskiego górnictwa, a tu zdaje się chłopaki z amerykańsko-szwajcarsko-niemieckiego konsorcjum będą śliwki rwać. Ten pan na zdjęciu to Dennis Schwindt, prezes spółki HMS Bergbau (kapitał USA, Szwajcaria, Niemcy), która ma pomysł na budowę nowej kopalni w Polsce. To ponoć ma być innowacyjny projekt, w którym będzie wykorzystana istniejąca już infrastruktura…czyli nasze, Szanowni Państwo kopalnie+złoża…
„Nieopłacalność” kopalni Krupiński polegała na tym, że wydobywano przede wszystkim miały, które Polacy spalili w piecach i na to tylko czekali „zagraniczni inwestorzy strategiczni”, na wysprzątanie śmieci."
PiS godnie zastąpił Platformę.
https://www.ekspedyt.org/2020/...

Obrazek użytkownika Jan1797

12-10-2020 [19:20] - Jan1797 | Link:

Szanowny Marku,
Jak to jest, padająca kopalnia Krupiński zatrudniała 2800 ludzi; https://pl.wikipedia.org/wiki/...
Planowana w budowie, jedynie tysiąc; https://www.slaskibiznes.pl/wi...
Skąd różnica brzmi pytanie, pamiętam odpowiedź z lat 80; 4200 załogi - 1400 na dole.
Panowie, może wspólna notka wyjaśni, ani chybi sabotaż korytowy.
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika mjk1

12-10-2020 [19:52] - mjk1 | Link:

No to teraz Aniela Cię "zaszczeli" a kajakarz z Gdyni poprawi wiosłem za mowę nienawiści wobec PiS, Mateuszka i Jarosława.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-10-2020 [22:04] - Marek1taki | Link:

:-)

Obrazek użytkownika Valdi

14-10-2020 [11:35] - Valdi | Link:

Mistrzu !
Kiedy LENR w każdym domu ?