Czy Tomasz Lis zagraża bezpieczeństwu prezydenta?

Redaktor Lis nie jest dziennikarzem, to polityczny funkcjonariusz, który resztki godności swego fachu (jeśli takowe kiedykolwiek były) poświęcił w imię walki o sukces Platformy Obywatelskiej i jej liderów. To swoistego rodzaju symbol upadku kontrolnej roli czwartej władzy w Polsce, gdzie media, zamiast kontrolera i strażnika przyjmują rolę poddańczą wobec wybranej opcji politycznej. Niezależność? Żart. Zarzucanie braku niezależności dziennikarzom w rywalizujących gazetach czy telewizji - pełen hipokryzji standard.

Jest jednak granica między wyrachowaną grą na rzecz uzyskania korzyści dla wybranych polityków, często skuteczna, refleksyjna, w miarę rzetelna (wiem, że to słowo pasuje średnio to brudnej gry, ale trzeba nielicznym przyznać, że potrafią to robić skutecznie i mądrze); a szaleństwem i waleniem na oślep, często z kalibru tak marnego, jak niebezpiecznego.

Tomasz Lis tę granicę przekroczył. Cztery banalne przykłady, a można je mnożyć:

1). Bezpardonowy atak na córkę Andrzeja Dudy w trakcie kampanii prezydenckiej, gdzie pierwszy lepszy student dziennikarstwa, któremu zapalczywość nie przysłoniła resztek zdrowego rozsądku i logicznego myślenia, wyłapałby, że informacja o zwracaniu Oskara Idy śmierdzi podpuchą na kilometr;

2). Kilometrówki i afera z poznańskimi wyprawami Andrzeja Dudy, gdzie brak korelacji między miejscem i datami wykładów dyskwalifikuje publikację Newsweeka jako próbującą wyjaśniać czy stawiać pytania o zasadność bezpłatnych poselskich podróży, a stawia ją jako atak na politycznego przeciwnika; co więcej. atak ślepy i nieprzemyślany - lawina pociągnęła za sobą nieporównywalne podróże Tuska, Kopacz, Borusewicza... 

3).Rozmowa w radiu TOK FM, gdzie Tomasz Lis z innymi tuzami dziennikarstwa zastanawia się jak powstrzymać partię Prawo i Sprawiedliwość przed zdobyciem władzy i atakuje referendum ogłoszone przez prezydenta, stawiając się jasno w pozycji nie komentatora życia publicznego, a politycznego gracza;

4). Publikacja na portalu naTemat, gdzie obwieszcza się światu jak to niedobry prezydent nie udziela akredytacji wrogim dziennikarzom, a ilustruje tekst zdjęciem, na którym fotki pstryka reporter jakże przyjaznej Dudzie Gazety Wyborczej.

Prezydentura Dudy trwa wyjątkowo krótko. Lis próbuje rozpętać wojnę, uderzając na ślepo, bez przemyślenia, chociażby próby rzetelnego sprawdzenia tekstów czy informacji. Pytaniem otwartym pozostaje czy jest to rozpaczliwe dogorywanie zapędzonego w kozi róg kundla, czy podgryzanie chorego na wściekliznę, agresywnego lisa. Niezależnie od odpowiedzi, przestało to być dawno zabawne - na naszych staje się po prostu niebezpieczne.

Zachęcam do śledzenia: http://twitter.com/MarcinTomala

Można mnie także polubić (lub znienawidzić, co kto woli), porozmawiać, zapytać, zganić: https://www.facebook.com/okiememigranta

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika eska

26-08-2015 [21:56] - eska | Link:

Lis walczy o przeżycie - przecież jak PiS wygra, a jego w końcu wywala za pomówienia i oszczerstwa, to nikt go nie zatrudni. I co on wtedy pocznie?

Obrazek użytkownika licho

26-08-2015 [23:27] - licho | Link:

Bez obaw. tacy jak on, ludzie bez twarzy, zawsze znajda sobie protektora i przewaznie spadaja na czyery lapy.
Czy ta wydawana przez Lisa gazetka jest az tak w Polsce popularna, ze komus oplaca sie ja utrzymywac?
Moze szeroko zakrojona akcja protestacyjna skierowana do wlasciciela gazety przynioslaby jakis skutek?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

27-08-2015 [08:08] - NASZ_HENRY | Link:

Tomasz Lis
Medialny pic ;-)

Obrazek użytkownika umpa lumpa

27-08-2015 [14:19] - umpa lumpa | Link:

przypominam, ze to za rzadow PIS T.Lis (sklocony s TVN i POlsatem) znalazl swoje "5'" w TVP.