Sejm niepełnosprawnych umysłowo

Jakby ktoś miał jeszcze jakiekolwiek wątpliwości na czym polega i jak funkcjonuje w Polsce władza ustawodawcza dostał właśnie na tacy dowód, iż jest to wyłącznie przechowalnia ubezwłasnowolnionych umysłowo wykonawców politycznej (gospodarczej, społecznej) woli swych mocodawców. 

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna posłowie przegłosowali inną wersję ustawy, niż przesłali do podpisu prezydentowi. Jakby tego było mało, proces legislacyjny przeprowadzono z naruszeniem konstytucji. Chodzi dokładniej o nowelizację ustawy o kuratorach sądowych. Absurdalny błąd popełniła marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska, która zapytała posłów czy są za przyjęciem senackich poprawek, zamiast czy są za ich odrzuceniem. Ci niczym stado bezwolnych baranów zagłosowali tak, jak im instrukcja na dany moment podpowiadała, po co bowiem komu umiejętność samodzielnego myślenia czy moment refleksji.

Dowód kapitalny na to, że ta banda darmozjadów i cały ten burdel jest nikomu do szczęścia poza samymi zainteresowanymi niepotrzebny. Przepraszam za brutalny język, ale widocznie tylko taki ma szanse dotarcia do topornych kopuł zainteresowanych - nie ma najmniejszego sensu utrzymywanie biur poselskich, diet, podróży służbowych itd. Wystarczy, że każda partia wyznaczy odpowiednio paru przedstawicieli a resztę rozgoni się na cztery wiatry - wyjdzie na dokładnie to samo, a taniej i prawdopodobnie spokojniej. Demokracja, psia mać - która sprowadza się do naciskania guzików w pociąganych przez liderów partyjnych rączkach - za to kieszenie pełne, najważniejsze.

Absurd absurdem ale zabawa poważniejsza zaczyna się teraz. Ktoś sobie wymyślił, że to co sejm przegłosował to przecież i tak się nie liczy wcale, więc do dalszego procesu legislacyjnego przesłano inną wersję ustawy, niż tę, którą przegłosowano. Chętnie poznałby osoby które za tą decyzję odpowiadają personalnie - warto bowiem wiedzieć, kto faktycznie w Polsce sprawuje władzę i czyje polecenia wykonuje.

Jest to skandal wręcz niepojęty, zwłaszcza, że zwykłego Kowalskiego za pomyłki zdecydowanie mniejszego kalibru (spróbuje pomylić PESEL z NIP-em lub złotówkę skarbówce być winnym) spotyka kara bezwzględna i skuteczna. 

Nie wiem, czy Polska jest w ruinie, czy nie. Stwierdzenie jednak, że państwo polskie i jego struktury są w ruinie, to zdecydowanie obraźliwe dla... ruin. Słów brakuje - a dziennikarze, cóż, mają ważniejsze tematy na głowie jak widać, jak na przykład rozliczanie Dudy i tęsknota za Komorowskim. Priorytety i inteligencja w pigułce.

Zachęcam do śledzenia: http://twitter.com/MarcinTomala

Można mnie także polubić (lub znienawidzić, co kto woli), porozmawiać, zapytać, zganić: https://www.facebook.com/okiememigranta 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

15-08-2015 [13:29] - Lektor | Link:

Marcin pisze interesująco i zarazem humorystycznie. Takie teksty czyta się z przyjemnością, co nie znaczy, że są one wogóle lub w treści przyjemne. Bo jaką przyjemnością jest dla nas, że prawo,a w wielu przypadkach kupa absurdów i wręcz skandali, w Polsce dzisiaj ustanawia stado baranów z PO zasiadających w sejmie.

Dlaczego mamy nie wiedzieć czy państwo polskie jest w ruinie, skoro były minister spraw wewnętrznych (Sienkiewicz) z tej Partii Opętanych sam przyznał się , że Polska to Ch.D i K.K. , co po opuszczeniu wulgaryzmów znmaczy Kamieni Kupa, czyli nic innego jak R U I N A !!!

Paranoja !!!

Obrazek użytkownika TKJ

15-08-2015 [15:55] - TKJ | Link:

Rozsądnie by było poznać nazwiska tych mondziołków i nie głosować na nich! No ale tam 'nasze som' i co teraz będzie?

Obrazek użytkownika Lektor

15-08-2015 [16:36] - Lektor | Link:

Senat powinien być rozwiązany !!! Po co ? A po co nam druga izba osłów ?!

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

15-08-2015 [16:49] - NASZ_HENRY | Link:

Byli cisi i gęgacze,
Są matoły i krętacze ;-)

Obrazek użytkownika Patrykp

17-08-2015 [08:13] - Patrykp | Link:

Brawo dla pani Marszałek! Poprzez sprytne przejęzyczenie pokazała całą prawdę o ,,naszych'' wybrańcach!

Obrazek użytkownika Prof bez kropki

20-08-2015 [08:38] - Prof bez kropki | Link:

Taki stan rzeczynie jest mażiwy gdy na swoich POSŁAŃCÓW do stnowienia Prawa,
zwanych Posłami,zabirają się udzie którzy uruchomili w swoim umyśle zmysł LOGICZNY,
zmysł powodujący rozpoznawalnoś PRAW ŚWIATA NATURANEGO,od zawsze nas OBOWIĄZUJĄCY!
JUŻ WIELE WIEKÓW TEMU LUCKOŚĆ ZAWARŁA JE MINN. W DEKALOGU
CI KTÓRZY TEGO NIE UZNAJĄ, TO POGAŃSKIE PRYMITYWY,fizycznie przypominający istotę ludzką!