Apel do propolskich blogerów

W najbliższych dniach rozstrzygną się losy naszego kraju – w tym stwierdzeniu nie ma przesady. W tak ważnych dniach, podejmując decyzję o oddaniu głosu obywatele polegają na mediach, a także na opiniach blogerów.  Problemem naszej polskiej rzeczywistości ciągle (niestety) jest bardzo ograniczona ilość propolskich mediów. 

Operujące w Polsce tytuły prasowe, stacje telewizyjne i radiowe nadal w większości podporządkowane są ludziom, dla jakich dobro Rzeczypospolitej albo nie ma znaczenia, lub też znajduje się dopiero na odległym miejscu.  W niektórych przypadkach dobro Polaków i naszej ojczyzny są wręcz celem zaciekłych i wrogich ataków w polskojęzycznych mediach.

W sytuacji tak nierównych sił, rola propolskich blogerów jako liderów wskazujących społeczeństwu kierunek korzystny dla Polski i ich obywateli nabiera nowego, większego niż kiedykolwiek wymiaru. Słabszy może przecież pokonać silniejszego – dokładnie przed pięciu laty blogosfera i szeroko pojęty internet okazał się być skuteczniejszy od medialnej przewagi nieprzychylnych Polsce mediów.  Krytycznie potrzebna jest, jeszcze raz, podobna, lub może jeszcze większa, mobilizacja blogosfery i osób mogących wpływać na społeczny dyskurs.

W tym dyskursie dla wszystkich z nas obiektywizm stanowi ważną wartość.  Być może dlatego ostatnio na prawicowych blogach tak wiele jest debaty i „wyważonych” opinii.  Na przestrzeni ostatnich lat sam niejednokrotnie krytycznie oceniałem prezydenta.

Znaleźliśmy się jednak ponownie w sytuacji z roku 2015 – ważą się losy naszego kraju, naszej suwerenności, powoli rodzącego się dobrobytu i niespotykanej wcześniej w naszym kraju wolności słowa. Polityczna poprawność jeszcze nie zakneblowała polskiej debaty społecznej, co stało się faktem w zachodniej Europie oraz Ameryce północnej.

Pięć lat temu, wielu blogerów odegrało kluczową rolę w wyborze Andrzeja Dudy na prezydenta. Nadeszła chwila w jakiej propolscy blogerzy, jestem co do tego dogłębnie przekonany, mogą z czystym sumieniem wyrazić swoje poparcie dla Andrzeja Dudy i tym samym przedłużyć ciąg dobrych dla Polski przemian.  

Za tydzień będzie już za późno.  A drugiej takiej szansy, obserwując wydarzenia poza Polską jestem o tym głęboko przekonany, nasze pokolenie już nie dostanie.

=====

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

06-07-2020 [08:59] - Marek1taki | Link:

Kampanię można było prowadzić 5 lat uprawiając dobrą politykę. Gdyby brać na poważnie sondaże zaprzeczające kilkunastoprocentowej przewadze Dudy nad Trzaskowskim w I turze to teraz należy kierować propagandę pod elektorat, który będzie języczkiem u wagi. Kto nim jest nie wiemy. To wie może Bielan ale co wie i co z wiedzą robi to też pytanie. Blogerzy mogą utrzymać temp. wrzenia dotychczasowego elektoratu. Specjaliści od operowania mózgów zagrali chyba okładką Faktu. Przed nami "debata".

Obrazek użytkownika Jabe

06-07-2020 [16:34] - Jabe | Link:

W tym dyskursie dla wszystkich z nas obiektywizm stanowi ważną wartość. – O!

Nadeszła chwila w jakiej propolscy blogerzy [...] mogą z czystym sumieniem wyrazić swoje poparcie dla Andrzeja Dudy i tym samym przedłużyć ciąg dobrych dla Polski przemian.  – Obiektywnie?

Obrazek użytkownika sake3

06-07-2020 [17:33] - sake3 | Link:

Brawo pani blogerze,tylko co to teraz daje? Gdzie Pan ma tych propolskich blogerów?Przez 5 lat skupiali się na waleniu w rzad,co pośrednio również uderzało w prezydenta.Wszystko było źle i nie tak,każde posunięcie rządu krytykowano i to również na prawicowych blogach.Każdego komentatora usiłującego nieśmiało bronić działania rządu tak długo traktowano jak idiotę,wyśmiewano że odeszli zniechęceni.nieustannym ośmieszaniem,Czy nie tak bylo też na NB?A wystarczyło być obiektywnym,nikt nie oczekiwał gloryfikacji rządu,prezydenta ani PIS-u.Jak zatrute ziarno tak w elektorat rzucano slogany o światowym spisku polegającym na czipach w postaci szczepionek wstrzykiwanych nam pod skórę,o obrożach,kagańcach mających nas utrzymywać w niewolnictwie czy łamaniem praw czlowieka wprowadzeniem przez ministra Szumowskiego przepisów obowiązujacych w pandemii?Ile błota,gróźb na niego wylano na NB?.Teraz poszukujemy propolskich blogerów?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-07-2020 [19:33] - Trotelreiner | Link:

Touche!

Obrazek użytkownika Jan1797

06-07-2020 [20:15] - Jan1797 | Link:

Znaleźliśmy się jednak ponownie w sytuacji z roku 2015 – ważą się losy naszego kraju
naszej suwerenności, powoli rodzącego się dobrobytu i niespotykanej wcześniej w naszym
kraju wolności słowa,
do której nie dorośliśmy.
Polityczna poprawność jeszcze nie zakneblowała polskiej debaty społecznej na Naszych Blogach
co stało się obok, wystarczy spojrzeć na salon.
Nieprzekonanych przekonać, blogerów?
Przy dzisiejszym dostępie do informacji? 
Obserwuję to od „osiemnastego po raz pierwszy”, pod Wawelem.
Przez pięć lat nie mogli wydukać skąd „Pincet wiedział”, że piniędzy nie będzie i gdyby nie spółecki
stołecne nadal by nie wiedzieli. Linkował nie będę, bo „z linkami nie mogą dyskutować".
Po II W.Ś. myśleli, że nie ruszą aż przyszło „kości na kartkę"odstać. Wtedy nastąpił podział na tych
którzy stali i tych, którzy nie musieli. Trwa do dzisiaj, pogardą za herb robi.
Szacunek dla niezłomnych pozostał na wsi, nie u odkształconych z metropolii i tam nadzieja pozostała.
Sake-Janek
 

Obrazek użytkownika angela

06-07-2020 [22:00] - angela | Link:

Wielu mądrych ludzi, piszacych na NB , 
odstręczyl  poziom dyskusji na NB. 
Tylko że zadaniowcy się  nie obrażają,  pisza często głupstwa, hejt,  byle zabrać głos, zaistnieć,  rozbić dyskusje.
Szkoda,  ze takimi ludźmi ktokolwiek sie przejmuje,  i zamiast pogonić trolle akuratnie, ludzie odchodzą.

 

Obrazek użytkownika Jabe

06-07-2020 [22:13] - Jabe | Link:

Proszę dać przykład.

Obrazek użytkownika Dorota M

06-07-2020 [23:07] - Dorota M | Link:

Podejrzewam, że to byli polscy blogierzy jedynie tak przez Pana nazwani. Nakręcenie tak nieprzejednanej nienawiści do PIS i rządu, wyborców Konfederacji, musiało być czyimś skutecznym dziełem przeciwko Polsce. Teraz dla wielu z nich głosowanie na Trzaskowskiego jest jedynie niewielkim złem, zeby nie zagłosować na prezydenta Dudę.Obserwowałam wRealu 24, gdzie od rana do nocy jakies dziwne osoby sączyły w umysły tych młodych, niewyrobionych politycznie ludzi niebywałałe kłamstwa o politykach PIS, jakies wydumane historie i półprawdy, zeby obrzydzić tę jedyną propolską partię polityczną w Polsce.Co dziwne nigdy nie było słowa o niszczeniu Polski przez PO i PSL. Teorie tam wymyślane i jakieś odrealnione szukanie zemsty na PIS, nie wiem za co, chyba za postawienie polskiej gospodarki i finansów na dobrym poziomie, za znacznym zmniejszenia bezrobociaza poradzenie sobie z koronawirusem jako jedno z niewielu państwa w Europie, za likwidacje nędzy w rodzinach wielodzietnych. Dzieje sie tak od czterech lat i zastanawiam się, czy jest kiedykolwiek szansa na współdziałanie tych dwóch prawicowych partii na polu politycznym, wobec takiego podziału.