Powstanie odłam kościoła z Komorowskim na czele?

Na naszych oczach tworzy się historia kościoła katolickiego w Polsce. Szeroka grupa księży wspierana przez wybranych hierarchów jawnie i publicznie ogłasza lekceważenie dla fundamentalnych zasad głoszonych przez kościół, kreując na użytek politycznych korzyści wybranej partii i jej zwolenników nowe reguły, prawdy, moralność. 

W 1534 roku angielski parlament przyznał władcy Anglii tytuł głowy Kościoła anglikańskiego oraz uniezależnił faktycznie angielskie duchowieństwo od papiestwa. Dokument ten nazwano aktem supremacji. W największym uproszczeniu doktrynę  anglikańską cechuje pewien eklektyzm wynikający z „drogi środka” (via media) między rzymskim katolicyzmem a protestantyzmem. Zachowano wiele cech wspólnych z katolicyzmem, znosząc inne (m.in. celibat, zakaz kapłaństwa kobiet - choć i tu nie ma zgody wśród członków kościoła anglikańskiego).

W 2015 roku w Polsce grupa jawnie wspierających rządzącą Platformę Obywatelską księży i hierarchów kościelnych (ku ironii nawołujących o apolityczność kościoła w kontekście partii opozycyjnej Prawa i Sprawiedliwości) dokonała aktu wywyższenia, supremacji byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Jego prezydentura, abstrahując od politycznych konotacji, niespełnionych obietnic, kłamstw i ośmieszających naród polski wpadek nacechowana była jawnym lekceważeniem zasad głoszonych przez kościół katolicki. Możemy się z tymi zasadami zgadzać lub nie, lecz trzeba mieć zawsze uczciwość do przyznania się przed samym sobą do tego, co robimy z jednoczesną akceptacją konsekwencji. Komorowskiego jak widać obowiązują zasady zgoła odmienne. Jak podsumował podczas homilii dziękczynnej dla ustępującego prezydenta ks. Luter: dziękujemy panu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu za pięć lat jego prezydentury, za jego służbę wolnej Polsce. Dziękujemy mu za to budowanie pomostów, za to, że nie umywał rąk, za to, że otwierał się na innych ludzi, na inne poglądy, na inną wizję świata, na inną wizję człowieka, kierując się przy tym zawsze chrześcijańską intuicją i wiarą. Dziękujemy, że nie próbował budować Polski sterylnej, dziękujemy, panie prezydencie.

Przeproszono także w szerokiej ofensywie medialnej (wybrani księża są dziś szalenie popularnymi gośćmi programów telewizyjnych czy radiowych stacji, które zazwyczaj poza sprawą Lemańskiego kościół traktują agresywnie i krytycznie) Komorowskiego za podłość i nikczemne słowa, która spotykają go ze strony wybranych katolików. 

Gloryfikujący postawę Komorowskiego koncentrują się na podłościach jego przeciwników (porównywanie do Hitlera jest rzecz jasna, delikatnie rzecz ujmując - przesadzone), nic nie ma natomiast na temat tego, co faktycznie dobrego uczynił dla kościoła podczas swego urzędowania prezydent - w konkretach.

Można natomiast wskazać trzy główne obszary, które wykluczają go jako wiernego członka kościoła katolickiego - in vitro oraz konwencja antyprzemocowa, Smoleńsk, uczciwość w życiu publicznym. 

Inne poglądy, inna wizja świata, inna wizja człowieka. Chrześcijańska intuicja i wiara. Nowy, lepszy kościół - Komorowskiego, Sowy, Opieli, Lutra, Morozowskiego, Lisa i wielu innych. Prawdziwie polski, nowoczesny, piękny. Niech nam żyje sto lat!

Zachęcam do śledzenia: http://twitter.com/MarcinTomala

Można mnie także polubić (lub znienawidzić, co kto woli), porozmawiać, zapytać, zganić: https://www.facebook.com/okiememigranta

 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

08-08-2015 [12:57] - gorylisko | Link:

zawsze zastanawiałem się co robił judasz wśród apostołów i dlaczego Jezus był tolerancyjny wobec niego... teraz wiem dlaczego, po prostu Pan Jezus daje znak, że zawsze znajdzie się judasz wśród kapłanów...historia KK pokazała, że tak było...takie jest życie... każdy z nas niejeden raz spotkał judasza na swojej drodze... zdarza się...

Obrazek użytkownika Zofia

08-08-2015 [13:52] - Zofia | Link:

Ja niestety nie potrafię sobie wytłumaczyć zdrady kościoła przez niektórych księży i hierarchów kościelnych.Co raz bardziej ostatnio stoję na "obrzeżach kościoła". Ale cóż ze mnie mają księża.Ani ja bogata ani ja hojna. Nie to co władza, która od czasu do czasu sypnie państwową kasą , ku uspokojeniu sumienia. Z takimi to się trzyma!!Tacy dadzą rozgrzeszenie za każdą publiczną niegodziwość.
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-08-2015 [14:13] - NASZ_HENRY | Link:

Anglia to państwo wyznaniowe! ks. Luter to heretyk! Po nazwisku poznałem ;-)

Obrazek użytkownika xena2012

08-08-2015 [16:07] - xena2012 | Link:

ks,Rektor ostrze krytyki skierował nie tylko w stronę biskupów ,ale i wiernych.Przepraszają za nikczemność ludzi kościoła,ale i ,,innych z ich błogosławieństwem''to znaczy nas.Co właściewie takiego nikczemnego zrobili wierni-nie zagłosowaliśmy na Komorowskiego i dobry ksiądz Luter w naszym imieniu przeprasza i błaga Komorowskiego o wybaczenie naszych grzechów.Czy idąc do spowiedzi do ks.Lutera i wyjawiwszy swój grzech mogę liczyć na rozgrzeszenie?

Obrazek użytkownika Lektor

08-08-2015 [17:05] - Lektor | Link:

No, a za ministranta proponuję tego już bez sutanny, jak mu tam, acha Lemański. W komeszce może chodzić !