FREKWENCJA A ZNIECZULICA

FREKWENCJA  A  ZNIECZULICA – w mediach panuje prawie euforia, bo wynik 64,4% uznano za rekordowy dla udziału w wyborach! Czy doprawdy to powód do radości ? Nonsens, przecież oznacza to, że ponad jedna trzecia uprawnionych do głosowania ( a zatem circa 10 milionów wyborców!) nie poszło do urn! Dziesięć milionów Polaków i Polek zlekceważyło obywatelski przywilej, a zarazem obowiązek oddania swego głosu! Nie raczyli wziąć udziału w narodowej konsultacji i to w tak ważnej sprawie jak wybór Prezydenta RP! Dziesięć  milionów to sporo, czasem jest to liczba całej populacji jakiegoś kraju jak np. Węgier albo Czech... Mieszkańcy Lechistanu zaspali czy pogniewali się na własną ojczyznę ?  Czy panuje stare przekonanie, rodem z PRL-u, że głos wyborczy niczego nie zmieni ? Do 1989 istotnie tak było, ale w tej, nawet nieukończonej III RP, udział w wyborach ma sens i odgrywa decydującą rolę w kształtowaniu polityki i w elekcji Prezydenta lub rządu. Tak, wyborcy są teraz DECYDENTAMI i mogą wpływać na sprawy własnego kraju . Gdyby w wyborach do Sejmu głosowało więcej obywateli ( ideałem jest udział wszystkich wyborców jak np. w Australii, bo to daje pełny obraz politycznej panoramy) , to z pewnością w Sejmie nie byłoby dziś tylu prymitywnych krzykaczy, a sejmowe sesje przebiegałyby w atmosferze rzeczowej dyskusji. Niestety, nazbyt często wystąpienia posłów opozycji przypominały monologi obłąkańców, a z kolei spokojne przemówienia posłów PiS-u zagłuszało wycie opozycji – czy dowód to chamstwa czy może jakiejś psychicznej dewiacji podszytej nienawiścią ?  Tak czy owak jest w tym przejaw politycznego terroru wobec rządu PiS-u, wyłonionego przecież w demokratyczny sposób wolą suwerena. Po takiej nauczce wyborcy powinni masowo ruszyć do urn właśnie teraz, aby przypadkiem prezydentem RP nie został reprezentant antypolskiej wścieklizny i agent peerelczyków, skupionych dalej w resztkach resortu i w skorumpowanych totalnie sitwach aferzystów. Tym agentem – ratownikiem układu post-komuny – jest właśnie Rafał Trzaskowski, wyjęty z kapelusza Kidawy-Błońskiej i z  kimona Gronkiewicz-Waltz pod batutą Tuska i Michnika!
   Wystarczy posłuchać poglądów Trzaskowskiego, aby uzmysłowić sobie, że chyba tylko wrogowie Polski mogliby głosować na tego burmistrza Warszawy, który sprowadził na stolicę niejedno już nieszczęście – poczynając od zatrucia Wisły czy zatrudnianie kierowców autobusów gustujących w narkotykach! Niestety, z liberałami jest zawsze duży kłopot – a to wspierają fundacje i domy dla odmieńców  zamiast hospicja dla bezdomnych, a to planują wpuścić do Polski uchodźców z egzotycznych krajów, a to przymykają oczy na korupcję i otwierają parasol ochronny nad aferzystami jak było to za rządu Tuska, albo lansują edukację seksualną dla maluchów, bo ich zdaniem to ważniejsze niż nauka historii czy polskich klasyków! I są to właśnie preferencje Rafała Trzaskowskiego, który pochodzi z rodziny nie dbającej o polskie tradycje i patriotyzm, ani o rzetelny wymiar sprawiedliwości.  To wszystko odbija się fatalnie na jego światopoglądzie. Propozycje Trzaskowskiego dla Polski po prostu prowadzą do destrukcji naszego kraju, do pogłębienia niepraworządności, do fizycznego i umysłowego demontażu przyszłych pokoleń, do walki z rodziną i do deformacji polskiego charakteru ( czy polskiego mentalu jak woli Ziemkiewicz w swej najnowszej książce) i do pozbawienia nas narodowej tożsamości. I ktoś taki miałby zostać prezydentem Polski???
    To kpina i szalbierstwo. Czy nie widzą tego wyborcy ( mam na myśli Polaków, bo peerelczykom jest  wszystko jedno) i czy tak lekko oddadzą Ojczyznę w ręce tego dorożkarza, który chce zawieźć nas do otchłani ?  Wydaje się, że w masach wyborców znajdą się jeszcze patrioci, którzy nie zechcą wsiąść do powozu Trzaskowskiego, bo nie wszyscy cierpią na znieczulicę. I dlatego Cejrowski apeluje do konfederatów, aby w drugiej turze poparli Andrzeja Dudę. Cejrowski ma rację, tylko Duda – w obecnym momencie dziejów – może wyprowadzić III RP z kryzysu i zaawansowaną już reformą państwa ocalić Polskę. Gdyby do prezydentury dorwał się Trzaskowski – kandydat resortu, w naszym kraju rozpęta się prawdziwe piekło i nastąpi ruina demokracji, powrót do praktyk PRL-u. Już teraz pan Rafał głosi, że będzie wypalać żelazem to wszystko, czego dokonał PiS, i że WYMUSI (!!) na rządzie zmiany, jakich domagają się od  niego sponsorzy jego kandydatury! A więc grozi nam prezydent „totalitarny”! Są dobrze zorganizowani i finansowo potężni, ale jednak są w mniejszości i dlatego tak ważna jest frekwencja wyborcza. Wszystkie ręce na pokład – dla Prawa i Sprawiedliwości i dla Andrzeja Dudy, tylko harmonia między rządem a Prezydentem może prowadzić do pozytywnej ewolucji III RP.
                                                                                                                                       Marek Baterowicz
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

02-07-2020 [11:19] - Pani Anna | Link:

Ideałem  to była frekwencja za czasów PRL, 99,9%.
Nie bardzo rozumiem, do kogo kieruje Pan swój felieton zamieszczając go na NB. Wydaje mi się, że tutaj akurat zaglądaja sami głosujący. Tak jak pewien nauczyciel, który widząc puste ławki wiecznie spóźnialskich moralizował na temat punktualności tych, co przychodzili na czas i siedzieli na swoich miejscach. 

Obrazek użytkownika angela

02-07-2020 [14:20] - angela | Link:

Niektórym się marzy ruina Polski, wyszli z ruiny przez siebie stworzonej,  i teraz chcą do niej powrócić. 
Tylko że oni przerzucali się osmiorniczkami,  a to dla Polaków zorganizowali szczaw i mirabelki.  

Obrazek użytkownika mmisiek

02-07-2020 [15:26] - mmisiek | Link:

Czy przez 30 lat "wolnej Polski" ktoś u nas trafił do więzienia z wieloletnim wyrokiem za fałszowanie bądź próbę fałszowania wyborów?
Czy ktokolwiek próbował wyjaśnić różne dotychczasowe cuda nad urną?
A to przecież tylko jeden z poziomów, czysto fizyczny, odcinających ludzi od realnego wpływu na cokolwiek.
Żeby było jeszcze ciekawiej to zgodnie z przepisami poseł nie może być związany wolą swoich wyborców, ale już zupełnie nic nie stoi na przeszkodzie aby był związany wolą kilku ludzi ze ścisłego kierownictwa partii bądź nawet jednego szefa.
Więc jeśli się czemuś dziwić to może raczej temu, że frekwencja jest tak wysoka i aż tyle ludzi w tym "święcie demokracji" decyduje się brać udział.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

02-07-2020 [18:50] - Imć Waszeć | Link:

Jeśli nikt dotąd nie trafił za przekręty wyborcze do pierdla, to oznacza tylko, że w zasadzie wszystko, cała ta menażeria polityczna, to jedna i ta sama elyta i yntelygencja. Czyli zwyczajni kunktatorzy, relatywiści, marksiści i inni koryciarze, którym jest w tym błocie dobrze, czyli wszystko jedno i nie widzą potrzeby nikogo pomijać przy podawaniu ręki. Dziadek miał coś takiego koło łóżka. W nocy pluł tam, smarkał i wrzucał pety.

Obrazek użytkownika angela

02-07-2020 [19:46] - angela | Link:

@ Imć. Niech Pan to powie nadzwyczajnej kascie, co uniewinniają złodziei.

Kto zlikwiduje zywy organizm, zasiedzialy przez 70 lat, wplywowy i rozlazly, jak kleszcze.
Chce pan przez 5 lat zalatwic temat, bo dopiero  5 lat, mamy Polski rząd, który oprócz rządzenia musi wojowac z totalną destrukcją i awanturnictwem tzw opozycji. 
 

Obrazek użytkownika tricolour

02-07-2020 [20:46] - tricolour | Link:

@Angela

A kogo ostatnio uniewinniono?

Ty naprawdę tak myślisz, że Policja ściga, prokuratura oskarża, a sądy uniewinniają? Wiesz, tak serio napiszę, że to przechodzi ludzkie pojęcie. Ostatni raz się z tym spotkałem jakieś 35 lat temu, gdy ludzie ślepo wierzyli PZPR... ale widzę, że ona wiecznie żywa.

W sumie to smutne, że można tak się zatracić.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

03-07-2020 [02:36] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pan Dr
uraczył nas tym razem tekstem,którego pierwsza część traktująca o jednak niezbyt wysokiej i nie zadowalającej frekwencji wyborczej zasługuje na uznanie, bo całkiem rozsądnie tę sprawę omawia. Niestety dalej Sz.Autor wpada w koleiny swojej fascynacji ujadaniem Urbana  i stylem moskiewskiej "Prawdy". Oto przykłady:

" Tak czy owak jest w tym przejaw politycznego terroru wobec rządu PiS-u, wyłonionego przecież w demokratyczny sposób wolą suwerena. Po takiej nauczce wyborcy powinni masowo ruszyć do urn właśnie teraz, aby przypadkiem prezydentem RP nie został reprezentant antypolskiej wścieklizny i agent peerelczyków, skupionych dalej w resztkach resortu i w skorumpowanych totalnie sitwach aferzystów. Tym agentem – ratownikiem układu post-komuny – jest właśnie Rafał Trzaskowski"(...)

Sz.Pan Autor pilnie słuchał na wiecach p.Trzaskowskiego, skoro pisze:
" Wystarczy posłuchać poglądów Trzaskowskiego, aby uzmysłowić sobie, że chyba tylko wrogowie Polski mogliby głosować na tego burmistrza Warszawy, który sprowadził na stolicę niejedno już nieszczęście – poczynając od zatrucia Wisły czy zatrudnianie." kierowców autobusów gustujących w narkotykach!"

Okazuje się też, że p.Trzaskowski " pochodzi z rodziny nie dbającej o polskie tradycje i patriotyzm, ani o rzetelny wymiar sprawiedliwości.  To wszystko odbija się fatalnie na jego światopoglądzie. Propozycje Trzaskowskiego dla Polski po prostu prowadzą do destrukcji naszego kraju, do pogłębienia niepraworządności, do fizycznego i umysłowego demontażu przyszłych pokoleń, do walki z rodziną i do deformacji polskiego charakteru."

Niestety Sz.Autor nie podaje źródeł tych swoich rewelacji o rodzinie i przodkach p.Trzaskowskiego, podobnie jak skrupulatnie ukrywa pochodzenie i działalność swoją w PRL,w tym także swoje wyjazdy na zagraniczne stypendia na Zachód.
Wreszcie Autor snuje przed nami wizję Polski pod rezydenturą p.Trzaskowskiego, przy której mamy gwarantowany powrót PRL,i  to w wydaniu stalinowskim - zobaczcie sami: " Gdyby do prezydentury dorwał się Trzaskowski – kandydat resortu, w naszym kraju rozpęta się prawdziwe piekło i nastąpi ruina demokracji, powrót do praktyk PRL-u."
O powoływaniu się przez Sz.Autora na autorytet W.Cejrowskiego zamilczę przez litość...
 I z  takim uczuciem
Kłaniam z politowaniem!

 
 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

03-07-2020 [15:23] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pan Dr
zechce łaskawie wyjaśnić dlaczego pisze: "Gdyby do prezydentury dorwał się Trzaskowski – kandydat resortu, w   n a s z y m  kraju rozpęta się prawdziwe piekło i nastąpi ruina demokracji, powrót do praktyk PRL-u.", skoro nie chodzi tu o prezydenta Australii, czyli ojczyzny Sz.Autora?