Polacy witają uchodźców

Dziś ma się odbyć manifestacja mająca na celu przekonanie Polaków do tego, byśmy  z otwartymi ramionami przyjmowali uchodźców z Afryki. Argumentów mających poprzeć ten pomysł jest bez liku. Najbardziej bawi mnie, jak środowiska lewicowe, do poparcia swych celów używają argumentów nawiązujących do chrześcijaństwa, z którym normalnie, na co dzień walczą,  a nawet słów odsądzanego przez nich od czci i wiary Jana Pawła II. Gdyby to nie było takie bezczelne jakie jest, to nawet by mnie bawiło. Ale nie o tym chcę dziś pisać.
  Często słyszanym w ostatnich dniach  argumentem mającym nas przekonać do przyjmowania obcokrajowców jest to, że Polska historycznie była krajem wielokulturowym i w Polsce żyli obok siebie przedstawiciele różnych religii i narodowości. Już nie będę się czepiał, opisując przykłady dzisiejszej nietolerancji lewaków wobec katolików, bo to jest właściwie kopanie leżącego. Przyjrzę się za to dokładniej tej wielokulturowości w I-szej Rzeczpospolitej, bo chyba o ten okres historii mają na myśli promotorzy dzisiejszej manifastacji.
 
Dlaczego multi-kulti nie sprawdza się dziś w Europie Zachodniej, a sprawdzało się przez wieki w I-szej Rzeczpospolitej?
 
Odpowiedź na to pytanie jest prosta jak budowa cepa.
 
Wszyscy mogli u nas mieszkać, ale nie mogli nami rządzić!
 
W czasach o których mówimy nie było żadnej równości!
 
Nie było mowy o tym, by mieszkający w Polsce przedstawiciele innych narodowości mogli mieć wpływ na rządzenie.
Przecież o Rzeczpospolitej decydowała wyłącznie szlachta, a to oznacza, że nawet nie wszyscy ludzie polskiej narodowości mogli wpływać na kształt państwa!
W tamtych czasach było absolutnie niemożliwe, by społeczność muzułmańska mogła przegłosować na przykład zakaz obchodzenia chrześcijańskich świąt, a dziś są liczne przykłady takich działań w krajach Europy Zachodniej!
Ale dziś jest nie do pomyślenia, by pozbawić jakąś grupę ludzi praw obywatelskich ( no, chyba, że chodzi o Katoli w całej Europie i o Polaków na Litwie - wtedy tak! Tu robi się wyjątek!).
 
Dlatego też używanie argumentu o historycznej wielokulturowości Polski w dzisiejszych czasach, w których rządzi światem absurdalna idea równości wszystkich ze wszystkimi, jest nadużyciem, ponieważ nie bierze się od uwagę różnic w traktowaniu mniejszości narodowości kiedyś i dziś!
 
Nabrać się na to mogą się tylko ci, którzy nie znają historii.
A jak kogoś nie interesuje historia, to niech sobie pogrzebie w sieci i zobaczy, co uchodźcy robią w Europie...
 
 
z wyrazami szacunku
Lech Mucha
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika TKJ

25-07-2015 [11:44] - TKJ | Link:

Oj wielu nie zna Historii! A młodszych BARDZO WIELU! Zatem się dadzą nabrać! Ale czyja to wina, że Oni nie znają Historii????

Obrazek użytkownika Losek

25-07-2015 [11:53] - Losek | Link:

Czyja?

Obrazek użytkownika TKJ

25-07-2015 [20:44] - TKJ | Link:

MOJA! Bo za długo tolerowałem wciskanie durnot synkom. Tolerancja to nie jest Akceptacja. Teraz już rozumiem! Późno!? Wiem! Spróbuję nadrobić! :)

Obrazek użytkownika Losek

25-07-2015 [23:38] - Losek | Link:

Aa. Bo juz się bałem, że moja... :-)
Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika HenrykH.

25-07-2015 [12:35] - HenrykH. | Link:

Witam.Mnie przeraża ignorancja i chamstwo tej pseudo lewicy..Można o tym pisać i mówić godzinami że ci którzy w czasach ,,komuny" sami uczyli nienawiści do innych ,teraz chcą wmówić ludziom że Polacy to ciemnota ,rasizm etc...Trzeba po wyborach wprowadzić parę programów pokazujących dumę z bycia Polakiem, pieniądze i to duże będą po likwidacji np.reklam w gw. Chociaż młodzi ,duża część z nich,doskonale rozumie potrzebę pomocy ludziom prześladowanym i sposoby w jaki to czynić -to pouczanie ze strony zdeprawowanej "elyty" zakrawa na horror.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Losek

25-07-2015 [12:50] - Losek | Link:

To nie jest ignorancja. To jest przebiegłość, znacznie groźniejsza od ignorancji. Oczywiście mówię, o "promotorach" lewacta. Bo wielu jest pozytecznych idiotów...
Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika xena2012

25-07-2015 [12:40] - xena2012 | Link:

,,już się nie będę czepiał opisując przykłady nietolerancji lewaków wobec katolików'' i tu błąd,właśnie należy się czepiać i o zachowaniach lewactwa głośno mówić.W chwili gdy zagrożenie będzie realne i blisko lewactwo zmieni front przypochlebiając się muzułmanom.Czyż nie tak jest we Francji gdzie redakcja satyrycznego pisma ,,Charlie hebdo''odstąpiła od okazywania rysunków ośmieszających Mahometa,ale zamierza zwiększyć częstotliwość rysunkowych ataków na katolików.Zapewne redakcja liczy,że muzułmanie docenią ten akt pokory wobec islamu i chęć wspołpracy w niszczeniu chrześcijaństwa.Nie inaczej brdzie i w Polsce.

Obrazek użytkownika Losek

25-07-2015 [12:48] - Losek | Link:

Nie, no, pewnie że trzeba o tych przykładach nietolerancji mówić. To była taka figura retoryczna, żeby przy okzacji walki z nonsensownym agrumentem wspomnieć i o tym.
Pozdrowienia.
LM

Obrazek użytkownika pietrek

25-07-2015 [13:42] - pietrek | Link:

Panie doktorze.Czytuje Pana od blisko 3 lat jak Pasierbiewicza i pisze drugi raz do Pana.Jests pan Patriotą i widać za kochasz naszą Ojczyznę.Cenię to i szanuje Pana za takie wpisy.Jednak muszę powiedzieć publicznie że mam pretensję do Was lekarzy za podejście do pacjentów.Jest przedmiotowe i często chamskie.....Widze różnicę miedzy Polską a Norwegią.Nie twierdzę że to dotyczy bezpośrednio Pana ale zdanie na podstawie obserwacji to ZDANIE.Jednak wielki szacunek do pana za treści blogow.Wiem ze moje zdanie się u was nie liczy bom jest prosty robol ale pisze bo mi cosik w duszy każe ze tak trza.
Z Panem Bogiem Pietrek

Obrazek użytkownika mada

25-07-2015 [13:59] - mada | Link:

To dotyczy wszystkich Polaków. Nie szanujemy się nawzajem.

Obrazek użytkownika pietrek

25-07-2015 [14:21] - pietrek | Link:

Gdzie tak jest że nie szanujemy się nawzajem....
Ja żyje budowami i na Boga nie widziałem by jeden drugiemu Polak nie chciał pomoc .TO WY BIUROWCY I UCZENI stworzyliście MIT o tym że Polak Polakowi wrogiem.Dlaczego tak pisujecie i powtarzacie to sobie wkołomacieju ja nie wiem bom za mało UCZONY....może tacy jak Pani powielająca bzdury o naszej narodowości ma w tym udział.Pytanie do pani...była pani za granicą KIEDYKOLWIEK i widziała naocznie by rodak rodakowi nie chciał pomóc....Owszem jest o[inia że Polak Polaka okrada na kasę ale skąd się ta opinia wzięła...czy nie stąd że jesteśmy DYSKRYMINOWANI I PONIZANIE ze względu na narodowość i że may problem ze stawianiem czoła KONKURENCJI bo państwo się za nami NIGDY nie wstawia....NIEMCY roz.....jebali pół Europy a teraz żyja w dostatku.bo żyd którego spalali w komorach ich sponsoruje.Ake ten z ameryki nie europejski..zresztą GROCHEM O ŚCIANĘ DO TAKICH JAK PANI
z Panem Bogiem Pietrek

Obrazek użytkownika TKJ

25-07-2015 [20:46] - TKJ | Link:

PRAWDA. Sami sobie świnie podkładamy zamiast "swój do swojego po swoje". To już kiedyś dało efekty miażdżące [prusaki] i teraz się sprawdzi!

Obrazek użytkownika Marek1876

25-07-2015 [16:58] - Marek1876 | Link:

IMO "Allahu Akhbar!" nigdy nie stanowili w IRP żadnego problemu, bo ich liczba była marginalna. Gdyby natomiast ich liczba wynosiła tyle, ile wynosi we Francji, GB, Belgii czy Holandii (ca 20%, bo nie wierzę w niższe liczby podawane przez zachodnie statystyki) to mielibyśmy w IRP problem. Co do pomysłów LEWACTWA i EUROHERETYKÓW osłabiających państwo od wewnątrz i osłabiających Naród - zero tolerancji, absolutna penalizacja. Polakom jest potrzebny polski KONTRWYWIAD, który zabezpieczy społeczeństwo przed piątą kolumną realizującą pomysły osłabiające Polaków i Polskę. Nie ma w Polsce miejsca dla obywateli nielojalnych wobec Narodu Polskiego i Państwa Polskiego. Pakować się i wypier... Inteligencji nam nie ubędzie.

Obrazek użytkownika Losek

25-07-2015 [17:19] - Losek | Link:

Lepiej bym tego nie napisał.
Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika TKJ

25-07-2015 [20:37] - TKJ | Link:

Rozmowa powinna być UCZCIWA: Chcecie to żyjecie, pracujecie i płacicie jak Polacy. Zero dotacji, bezrobotne pół roku, mieszkanie sobie wynająć, lub kupić ale na nie zarobić a Jak Nie potraficie [ A dzieci do rodzin zastępczych - polskich] to "na bruk" - jak POLACY! Stawiam swoje $ [oba] przeciw złotówkom, że mając równość rzeczywistą a nie sponsorowaną [przez Polaków] to będą wiali gdzie pieprz rośnie cokolwiek miałoby to znaczyć. Uczciwość wobec WSZYSTKICH wyrównuje szanse i likwiduje 'stany zapalne" i likwiduje nowotwory zżerające i zatruwające zdrowe organy - to najlepszy Antybiotyk społeczny.

Obrazek użytkownika Lektor

26-07-2015 [14:27] - Lektor | Link:

TKJ – ty nie rozumiesz sedna sprawy ! Pieprzysz tak jak Filip z konopii. Te 2 tysiące uchodzców zobowiązał się przyjąć polski rząd z premierą Kłamacz na czele. A skoro się zobowiązał, to nie robi łaski tylko musi ich traktować tak jak w Europie zachodniej. Przede wszystkim zapewnić mieszkania, żywność, odzież, żrodki czystości, dzieci posłać do szkoąy a dorosłych na kursy języka polskiego. Za to wszystko trzeba zapłacić. Kłamacz mówi, że to UE zapłaci za wszystko, ale jak dobrze wiemy ona kłamie, a zatem część kosztów trzeba będzie ponieść. To jednak nie jest najważniejszy problem. Problem jest w tym, że wżród ludzi uciekających przed wojną znajdą się również skrajni islamiści lub wręcz terroryści, którzy szybko zorganizują siatkę terrorystyczną (przy naszych służbach będzie to bardzo łatwe) i odkują się zamachami za np. Kiejkuty.

Obrazek użytkownika Lektor

25-07-2015 [17:11] - Lektor | Link:

Oświadczam, że nie jestem rasistą !

Lubię żydów .............................. ale w Izraelu,
Lubię czarnoskórych .............................. ale w Afryce,
i lubię arabów ...........................ale w Azji.

Zajmijmy się najpierw przyjęciem Polaków ze wschodu, wywiezionych tam przez Stalina (który miał usta słodkie jak malina), i ci ludzie lub ich potomkowie czekają z utęsknieniem na powrót do ojczyzny. Zajmijmy się Polakami z ostatnich emigracji, aby mieli możliwość powrotu, znalezienia pracy i godnego życia, i zajmijmy się Polonią, tak aby czuli ich więzi z ojczyzną. Jak widać roboty jest dosyć, a tym gdzie trzeba powiedzieć nie, to trzeba to "nie" powiedzieć !

Uchodzcom z Afryki lub Azji należy pomóc, ale tam na miejscu. Tym którzy chcą walczyć z PI należy dać broń, a innym należy pomóc finansowo.

I nie mam zamiaru rozpisywać się tutaj jak nam anglicy czy francuzi pomogli podczas 2 wojny światowej, chociaż byliśmy z nimi związani poważnymi traktatami. No, niech teraz oni pomagają tym których okradali zagarniając coraz to nowe kolonie w Afryce i Azji.

Obrazek użytkownika Losek

25-07-2015 [17:18] - Losek | Link:

Amen!

Obrazek użytkownika cryo

25-07-2015 [17:59] - cryo | Link:

To jak wytłumaczysz 'nasze' media?
Albo połajanki albo duszaszczypatielnyje wrzutki.

http://niezalezna.pl/68763-emi...

http://niezalezna.pl/69138-pol...

Obrazek użytkownika Lektor

26-07-2015 [11:27] - Lektor | Link:

Jak szukasz wytłumaczenia - to poczytaj sobie o cierpieniu Polaków przez 6 lat drugiej wojny światowej i o pomocy jaką Polska otrzymała od innych (szczególnie od ruskich). Ponadto pooglądaj sobie filmy o atakach terrorastacznych na niewinnych ludzi i śledz wzmianki w TV i prasie o egzekucjach, które wykonują islamiści na tzw. niewierzących. Może to otworzy ci oczy !

Obrazek użytkownika cryo

26-07-2015 [12:15] - cryo | Link:

Kolego, o czym ty pierniczysz? Przeczytałeś chociaż te teksty pod linkami? Wiesz do czego wypowiedź się odnosi?

Głupota rodzi agresję, którą właśnie zareagowałeś. No, ale każdy ma prawo do autokompromitacji.

Obrazek użytkownika Lektor

26-07-2015 [22:07] - Lektor | Link:

Ciąg linę głąbie, nikt cię tu nie prosił o twoje wymioty !

Obrazek użytkownika cryo

25-07-2015 [17:45] - cryo | Link:

Ale oni nie chcą tu brać udziału w rządach, ani nawet nie chcą 'zabierać komuś pracy'. :) Ktoś nam chce podrzucić kukułcze jajo...

http://www.euroislam.pl/index....

Obrazek użytkownika Losek

25-07-2015 [17:55] - Losek | Link:

Jasne.
Ci co ich tu przysyłają nie, ale ci co przyjadą już tak... Będą chcieli wszystkiego, odbieranie życia białemu nazwą aktem łaski, a odebranie pięniędzy usankcjonują tym, że wszystkie dobra materialne należą do Allaha...

Obrazek użytkownika TKJ

25-07-2015 [20:25] - TKJ | Link:

Voluntas non fit iniuria! Włosi i Niemcy się burzą my WITAMY i ZAPRASZAMY. Chcemy to będziemy mieli "byle Polska wieś ....."

Obrazek użytkownika cryo

25-07-2015 [18:42] - cryo | Link:

W Warszawie była dziś (anty)manifestacja. Organizatorzy twierdzą, że było ok. 1000 osób.

https://www.facebook.com/event...

Obrazek użytkownika Jabe

26-07-2015 [01:10] - Jabe | Link:

Ominąłem ten wpis. Niesłusznie, bo to ciekawa kwestia. Spotkałem się z opinią, że wszystkiemu winny jest socjalizm. Jeśli trzeba płacić na innych, to lepiej, żeby to byli swoi, nie obcy. W liberalnym (Uwaga! słowo wieloznaczne) społeczeństwie, jest miejsce dla każdego. Trzeba się tylko dostosować do podstawowych reguł. Gdy jest socjalizm, obcy jest zagrożeniem, bo może pasorzytować (sic!) na innych. A w demokracji, może narzucać swoje prawa i obyczaje.

Dla silnego społeczeństwa, przybysze nie stanowią zagrożenia. Wręcz przeciwnie, mogą je ubogacić.